تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 21

نام تاپيک: راهنمایی برای ارتقاع رم در یک سیستم دو کاناله

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

12 راهنمایی برای ارتقاع رم در یک سیستم دو کاناله

با سلام به خدمت تمم دوستان عزیز پی سی ورلدی
    من یه سوال تخصصی دارم که نیازمند راهنمایی عزیزان با تجربه در این موضوع هستم.
    من الان یه سیستم دارم با 8 گیگ رم 4x2 به صورت دو کاناله 8 گیگ رم DDR3 دارم.
    الان میخوام رم کامپیوتر رو به 16 گیگ ارتقاع بدم ولی نمیدونم چطوری اینکار رو انجام بدم که :
    1 - بهترین پرفرمنس رو داشته باشم توی بازی و منابع سیستم
    2 - با توجه به مادربردم ( ASUS - H87M ) ، چه نوع رمی تهیه کنم که جواب گوی نیازهای من باشه.
    منظورم چیه اصلا:
    میخوام رم اضافه کنم. رم هایی که الان دارم رو بفروشم ، 2 تا رم 8 گیگ یه شکل بخرم بندازم رو سیستم؟؟؟
    یا
    یدونه رم 8 بخرم ، بزارم کنار همینایی که دارم؟؟؟؟
    کمکم کنید لطفا
    بشدت جدیدا از لحاظ منبع رم سیستم تحت فشار هست . با سیستم هم پابجی بازی میکنم و اندروید مینویسم.
    پیشا پیش از راهنمایی تک تک عزیزان سپاس گذارم که منو با توجه به تجربه شون راهنمایی میکنن.
    سپاس بی کران

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

آها
    این موضوع هم به ذهنم رسید که به نظرتون آیا 2 تا 4 گیگ دیگه بخرم بزارم کنار این رم هایی که الان روسیستمم دارم ؟؟
    (مادربردم 2 کاناله ساپورت میکنه و 4 تا اسلات رم داره)

پروفشنال ksra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2017
    محل سكونت
    Mar 2004

پيش فرض

آها
    این موضوع هم به ذهنم رسید که به نظرتون آیا 2 تا 4 گیگ دیگه بخرم بزارم کنار این رم هایی که الان روسیستمم دارم ؟؟
    (مادربردم 2 کاناله ساپورت میکنه و 4 تا اسلات رم داره)
    سلام
    2 تا 8 گیگ به صورت دوال کانال از برند کینگ استون یا جی اسکیل بخر
    موفق باشید

4. این کاربر از ksra بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام
    2 تا 8 گیگ به صورت دوال کانال از برند کینگ استون یا جی اسکیل بخر
    موفق باشید
    ممنون از راهنمایی شما دوست عزیزم
    دیگر دوستان چه نظری دارند ؟؟؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

اضافه کردن رم به رم هایی که الان دارید نیازمند اینه که رم جدید از نظر مشخصات مثل تایمینگ، باس و ولتاژ مشابه رمی که دارید باشه همینطوری نمیشه رم اضافه کرد. اگر رم جدید با مشخصات متفاوت اضافه کنید شاید سیستم شناسایی کنه ولی از نظر عملکرد ضعیف تر عمل میکنن و به مرور زمان ممکنه به رم ها اسیب برسه.
    بهترین کار اینه که اینارو رد کنی دو تا 8 دو کاناله بگیری.

7. این کاربر از dokhtarak_e_darya بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

اضافه کردن رم به رم هایی که الان دارید نیازمند اینه که رم جدید از نظر مشخصات مثل تایمینگ، باس و ولتاژ مشابه رمی که دارید باشه همینطوری نمیشه رم اضافه کرد. اگر رم جدید با مشخصات متفاوت اضافه کنید شاید سیستم شناسایی کنه ولی از نظر عملکرد ضعیف تر عمل میکنن و به مرور زمان ممکنه به رم ها اسیب برسه.
    بهترین کار اینه که اینارو رد کنی دو تا 8 دو کاناله بگیری.
    ممنون از راهنمایی تون دوست عزیزم
    منم خیلی سال پیش یه همچین چیزی رو دیدم که پرفرمنس برعکس افت هم کرده بود با اضافه کردن رم های نا هماهنگ ولی میخواستم مطمئن بشم ( قضیه برای 10 سال پیشه) .
    خب پس با توجه به راهنمایی دوستان، این رم ها رو میفروشم و دوتا رم 8 گیگ کینگستون از سری Fury میندازم رو سیستم.
    فقط بابت رمهای جدید نگرانم
    من تا الان از هیچ برندی جز کورسیر استفاده نکردم و الان بخاطر ناموجود بودن نوع DDR3 میخوام برم سمت کینگ استون.
    به نظرتون برای کاربر خونگی در حد گیمینگ این سری از رم ها پاسخگو هستن ؟؟؟
    این مدل از رمها به صورت 2 کاناله خوبه ؟؟؟؟( Kingston HyperX Fury)

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

شما هم میتونی 2 تا ماژول 4 گیگ کنار همینا نصب کنی تا همگی دو کاناله کار کنن که یک مقدار پهنای باند بیشتری داره نسبت به حالت تک کانال
    هم میتونی فقط یک ماژول 8 گیگ نصب کنی کنار همینا
    اگه دنبال اقتصادی کار کردنی رمهای فعلی رو نفروش که ضرر میدی
    ضمنا شما ماژولهای جدیدت بصورت خودکار از لحاظ فرکانس کاری و تایمینگ خودشونو تطبیق میدن با بقیه ی ماژولهات
    پس این حرف درستی نیست که بگی سیستم کند میشه ! ربطی نداره. منی که روی n تا سیستم از رمهای SD عهد بوق تا DDR نصب کردم این حرف تایید نمبکنم
    در یک حالت ممکنه کانفلیکت پیش بیاد اونم اینکه رمهای جدیدت نتونن از فرکانس کاری ماژولهای پیشین پشتیبانی کنن که اینجوری صفحه آبی میاد
    بهترین کار معمولا اینه موقع خرید تست کنی و با برنامه های تست رم بذاری کار کنه تا سازگاری اثبات بشه
    اگرم نخواستی اقتصادی کار کنی میتونی همینا رو بفروشی و دو ماژول همنوع بگیری از برندهای معتبر و باکیفیت

10. این کاربر از C4lm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال ksra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2017
    محل سكونت
    Mar 2004

پيش فرض

شما هم میتونی 2 تا ماژول 4 گیگ کنار همینا نصب کنی تا همگی دو کاناله کار کنن که یک مقدار پهنای باند بیشتری داره نسبت به حالت تک کانال
    هم میتونی فقط یک ماژول 8 گیگ نصب کنی کنار همینا
    اگه دنبال اقتصادی کار کردنی رمهای فعلی رو نفروش که ضرر میدی
    ضمنا شما ماژولهای جدیدت بصورت خودکار از لحاظ فرکانس کاری و تایمینگ خودشونو تطبیق میدن با بقیه ی ماژولهات
    پس این حرف درستی نیست که بگی سیستم کند میشه ! ربطی نداره. منی که روی n تا سیستم از رمهای SD عهد بوق تا DDR نصب کردم این حرف تایید نمبکنم
    در یک حالت ممکنه کانفلیکت پیش بیاد اونم اینکه رمهای جدیدت نتونن از فرکانس کاری ماژولهای پیشین پشتیبانی کنن که اینجوری صفحه آبی میاد
    بهترین کار معمولا اینه موقع خرید تست کنی و با برنامه های تست رم بذاری کار کنه تا سازگاری اثبات بشه
    اگرم نخواستی اقتصادی کار کنی میتونی همینا رو بفروشی و دو ماژول همنوع بگیری از برندهای معتبر و باکیفیت
    سلام
    من پیشنهاد نمی کنم 4 تا رم رو
    2 تا رم بهتر از 4 تا رم و 1 عدد رم هستن . اینجوری بهتره
    تاحالا شما ویندوز 3.1 نصب کردی؟ من روی سیستم مدرسه که خیلی قدیمی بود با فلاپی و SDRAM هم ویندوز ریختم .
    از نظر تایمینگ و ولتاژ کاری باید یکی باشن و فرکانس به طور خودکار توسط مادربرد تنظیم میشه
    موفق باشید

12. این کاربر از ksra بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

سلام
    من پیشنهاد نمی کنم 4 تا رم رو
    2 تا رم بهتر از 4 تا رم و 1 عدد رم هستن . اینجوری بهتره
    تاحالا شما ویندوز 3.1 نصب کردی؟ من روی سیستم مدرسه که خیلی قدیمی بود با فلاپی و SDRAM هم ویندوز ریختم .
    از نظر تایمینگ و ولتاژ کاری باید یکی باشن و فرکانس به طور خودکار توسط مادربرد تنظیم میشه
    موفق باشید
    نکته ی خوبی بود
    رمهای SD نسبتا زیاد باهشون سروکار داشتم و شما هم دیدی به بدقلقی معروفن چون امکان تطابقشون با هم کمه و حتما باید حضوری روی سیستم تست بشن
    ولی دوران فناوری SDها نزدیک به ۲ دهه قبله. الان رمهای DDR قابلیت سازگاری بالایی با هم دارن که اشاره کردم
    درباره ی پیشنهاداتی که مطرح میشه نمیتونیم پرخرج ترین گزینه رو بعنوان تنها راه حل مطرح کنیم
    باید همه ی گزینه ها و انتخابها رو مطرح کنیم تا مخاطب بر اساس بودجه ای که در نظر داره و سلیقه و موجودی بازار خودش بتونه یکی رو انتخاب کنه

14. این کاربر از C4lm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال ksra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2017
    محل سكونت
    Mar 2004

پيش فرض

نکته ی خوبی بود
    رمهای SD نسبتا زیاد باهشون سروکار داشتم و شما هم دیدی به بدقلقی معروفن چون امکان تطابقشون با هم کمه و حتما باید حضوری روی سیستم تست بشن
    ولی دوران فناوری SDها نزدیک به ۲ دهه قبله. الان رمهای DDR قابلیت سازگاری بالایی با هم دارن که اشاره کردم
    درباره ی پیشنهاداتی که مطرح میشه نمیتونیم پرخرج ترین گزینه رو بعنوان تنها راه حل مطرح کنیم
    باید همه ی گزینه ها و انتخابها رو مطرح کنیم تا مخاطب بر اساس بودجه ای که در نظر داره و سلیقه و موجودی بازار خودش بتونه یکی رو انتخاب کنه
    سلام
    همیشه یه پروژه ای مد نظرت داری سعی کن خرج کنی تا نتیجه عالی در بیاد (الان میگی پولداره ) نه من هم مثل شما قطره قطره پول جمع میکنم و ولی جمع میکنم تا یه پروژه ی درست و حسابی از آب در بیاد .
    تطبیق دادن رم های sdram مصیبته و یا تصویر نمیده یا ... باید 10 تا رم بزاری شاید یکیش جواب بده ...
    من بارم های ddr -ddr2-ddr3-ddr4 با همشون حسابی سرکار داشتم
    بهترین پیشنهاد 2 تا رم 8 گیگ هست نه 4تا و نه 1 بهترین حالتش همون 2 تاس
    موفق باشید

16. این کاربر از ksra بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •