تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 18 از 18

نام تاپيک: مشکل فریز شدن گاه و بیگاه

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

سلام دوستان
    مدتی هست که سیستمم یه مشکلی پیدا کرده که هر روز بیشتر و بیشتر میشه
    قبلا گاهی .مثلا هر ماه یکی دو بار فریز میشد و مجبور میشدم رستارت کنم (بیربط به انجام کار سنگین)
    اول گفتم شاید از قدیمی بودن cpu باشه برای همین ارتقا دادمش.
    بعد گفتم شاید از هاردم باشه که قدیمی شده برای همین یه هارد جدید گرفتم با یه ssd کارت.
    ولی از وقتی ssd نصب کردم مشکل شدیدترشد.
    بعد گفتم شاید پاور ضعیف شده برای همین یه پاور 480 گرین گرفتم.
    ولی همچنان مشکل پابرجاست.2 تا رم باس 1600 دارم هر کدوم 4 گیگ. گفتم شاید یکی مشکل داره . هر کدوم رو جدا جدا رو سیستم تست کردم ولی باز فریز شد( هر کدوم رم ها رو .رو هر دوتا اسلات رم تست کردم) بایوس رو اپدیت کردم. ویندوز هم چندین و چند بار عوض کردم.ویندوز 10 pro
    حالا دستم از هر کجا کوتاه مونده نمیدونم چیکار کنم.با چندتا نرم افزار گرافیک و cpu رو تست کردم رم ها رو هم همینطور ولی مشکلی نشون نداد. دستگاهی چیزی برای پیدا شدن مشکل من وجود داره؟
    مشخصات سیستم من

Gigabyte H61M-spv rev 2.2
    Intel Ci 5 3470
    king max 4 Gb 1600 ddr3
    spacer 4 Gb 1600 ddr3
    NVIDIA Geforce 730 2 Gb ddr3 32 bit
    ssd 240 Gb ADATA
    HHD 1 TB wd
    power green 480w
    پیشاپیش از زحمتاتون متشکرم
    سلام

احتمالا یکی از خازن های مادربورد مشکلی داره. بد نیست اگر خمیر CPU و GPU رو عوض کنید. یه خمیر مرغوب استفاده کنید.

البته من چنین مشکلی داشتم که از مادربورد بود و با حدود 40 تومن مشکلم حل شد مادربورد منم گیگا بود. آواژنگ دادم برای تعمیر پولی. قبول کردن. گفتن یکی از خازن ها نیم سوز شده.

خودمم که کار های بالا رو انجام دادم.

2. این کاربر از mohsenP3000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال rezarrrr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

فعلا که شیفت هستم و فردا میرم خونه و مواردی رو که گفتید رو انجام میدم. فقط میترسم از مادربرد نباشه و الکی خرج یه مادربرد سوکت قدیمی بکنم . از cpu که نمیتونه باشه؟؟؟
    Last edited by rezarrrr; 27-12-2019 at 14:47.

تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

خمیر cpuرو عوض کردم ولی مال گرافیک رو تا حالا انجام ندادم به دلیل گارانتی بودن. من خودم هم شک زیادی به مادربرد دارم . اگر مشکلم با چندتا تست دیگه حل نشه یه مادربرد z77با همون سوکت ۱۱۵۵ میگیرم تنها ترسی که دارم از جانب cpu هست که نکنه مشکل از اون باشه و بعد گرفتن مادربرد دوباره مجبور به عوص کردن اون بشم . ارتقا به سوکت ۱۱۵۱ عاقلانه به نظر میرسه ولی متاسفانه بودجه کافی برای این کار رو ندارم

تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

هنگام فریز شدن کیبورد کار نمیکنه . کارت گرافیک هم با تست های مختلف زیر فشار ۱۰۰ درصد بردم بعید میدونم از گرافیک باشه

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

هنگام فریز شدن کیبورد کار نمیکنه . کارت گرافیک هم با تست های مختلف زیر فشار ۱۰۰ درصد بردم بعید میدونم از گرافیک باشه
    با توصیفاتی که کلا فرمودید نظر بنده حقیر بر مشکل داشتن مادربورد هست.

حقیقتا تا حالا نشده ببینم که CPU اونم از برند اینتل مشکلی داشته باشه.

بعید می دونم شرکتی تو ایران cpu گارانتی کنه ولی خاطرم هست چندین سال قبل در ایرانشهر (مرکز پرینتر و ...) یک شرکتی برای تعمیرات CPU وجود داشت که بسیار پیشرفته بود. نمی دونم هنوزم هست یا نه. می تونید تشریف ببرید حضوری از میدان فردوسی به سمت ایرانشهر از اولین مغازه ها سوال کنید تا راهنمایی تون کنن.

cpu یا MB جدید هم خواستید مدل دقیق با گارانتی و ورژن بگید شاید بتونم براتون قیمت بهتر گیر بیارم. ولی من فروشنده و واسطه و .... نیستم. صرفا از جهت کمک کردن می گم و آشنایی که با بعضی دوستان تو این صنف دارم.

7. 2 کاربر از mohsenP3000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

مرسی شما لطف دارید که جواب بنده رو میدین.از این بابت سپاسگزارتونم . من هم تا حالا cpu ندیدم خودش مشکلی براش پیش بیاد‌ (ولی دیدم دمای بالای اون بزنه چیپست مادربرد رو بسوزونه ). اگرم مشکلی داشت که همون اورهیت هست باعث رستارت شدن میشد نه که فریز کنه بمونه...از شانس بد گرافیک رو تا خریدم انودیا از رده خارجش کرد و اپدیت براش نداد هر چند که گیم بازی نمیکنم ولی شنیدم اپدیت نبودنش میتونه باعث کندی سیستم بشه.....متاسفانه بنده شهرستان هستم و دسترسی به متخصص انچنانی ندارم .به هر حال فردا میخوام یه کولرفن گرین بگیرم برای cpu ...و اگر گیر بیاد یه مادربرد دست دوم که رم تا باس ۱۶۰۰ و ۳۲ گیگ ساپورت کنه .ایشالا که مشکل حل بشه وگرنه دیگه خرج الکی براش نمیکنم.فعلا فردا با باتری و کولر شروع میکنم میرم جلو تا به مادربرد برسم.خبرش رو میدم

9. این کاربر از rezarrrr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

مرسی شما لطف دارید که جواب بنده رو میدین.از این بابت سپاسگزارتونم . من هم تا حالا cpu ندیدم خودش مشکلی براش پیش بیاد‌ (ولی دیدم دمای بالای اون بزنه چیپست مادربرد رو بسوزونه ). اگرم مشکلی داشت که همون اورهیت هست باعث رستارت شدن میشد نه که فریز کنه بمونه...از شانس بد گرافیک رو تا خریدم انودیا از رده خارجش کرد و اپدیت براش نداد هر چند که گیم بازی نمیکنم ولی شنیدم اپدیت نبودنش میتونه باعث کندی سیستم بشه.....متاسفانه بنده شهرستان هستم و دسترسی به متخصص انچنانی ندارم .به هر حال فردا میخوام یه کولرفن گرین بگیرم برای cpu ...و اگر گیر بیاد یه مادربرد دست دوم که رم تا باس ۱۶۰۰ و ۳۲ گیگ ساپورت کنه .ایشالا که مشکل حل بشه وگرنه دیگه خرج الکی براش نمیکنم.فعلا فردا با باتری و کولر شروع میکنم میرم جلو تا به مادربرد برسم.خبرش رو میدم
    دوست عزیزم شما بهتره برای حل این مشکل اگر قصد خرید خنک کننده دارید حتما از نوعی باشه که داخلش مایع جریان داره. کولر گرین معمولی هیچ توفیقی حاصل نمی کنه.

فکر می کنم مدلی که هم برای CPU و هم برای گرافیک هست حدود 400 تومن قیمتش باشه که واقعا هم فوق العاده س.

کدوم شهرستان هستید من از دوستان سوال کنم یه تعمیرکار حرفه ای برات پیدا کنم.

موفق باشید.

11. این کاربر از mohsenP3000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

green notus 200 گرفتم 300 تومن حدود 10 درجه فقط دما رو پایینتر اورده
    ولی فهمیدم مشکل من چی هست........
    pc رو بردم پیش کسی که مادربرد رو ازش خریده بودم و اصلا بهش نگفتم که از خودت خرید کردم و بهش گفتم همچین مشکلی دارم یه نگاه انداخت سریع گفت مادربردت تقلبی هست بهت انداختن
    البته چون میدونم اینجور ادم ها رو نمیشه قانع کرد و 100 درصد میگفت نه از من نگرفتی من هم چیزی بهش نگفتم.
    بنده از شهرستان های تابع تبریز هستم ولی . احتمالا میگردم یه مادربرد دست دوم که usb3 با رم باس بالا ساپرت کنه میگیرم هول هوش 600 تومن فوقش
    خلاصه به پایان امد این دفتر ولی جیب من رو حسابی خالی کرداز تمامی دوستان تشکر میکنم بابت لطفی که به بنده داشتند
    امیدوارم این تایپیک بتونه کمکی باشه برای کسانی که مشکلشون مثل من بود

13. 2 کاربر از rezarrrr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •