تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: عسل اصل

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض عسل اصل

سلام خدمت همه
    ببخشید اصل عسل چه قیمتی است
    کجا ها دارند
    و آیا طعمش فرق می کنه؟

من شنیدم آدم رو میگیره چون گرمه ! اگه کسی اطلاع داره راهنمایی کنه ممنونم

داره خودمونی میشه OldOne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2017
    محل سكونت
    Hell

پيش فرض

یه قاشق عسل رو درسته قورت بده (بدون اینکه تو دهنت بمونه)
    اگه گلوتو سوزوند بدون که مصنوعیه
    اگه نسوزوند طبیعیه

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2018
    محل سكونت
    نوار غزه

پيش فرض

عسل طبیعی بمونه سفت و قندی نمیشه .

جاش هم مناطق کوهستانی هست هر جا ;,isjhkd

داره خودمونی میشه Arman_BM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام خدمت همه
    کجا ها دارند
    و آیا طعمش فرق می کنه؟

سلام بزرگوار، من تو این زمینه تحقیق زیادی کردم، عسل طبیعی واقعا پر از خاصیته و خواص درمانی زیادی هم داره. از تقویت سیستم ایمنی گرفته تا درمان زخم و ...
    اما متاسفانه تشخیص عسل طبیعی کار راحتی نیست، مثلا این دو موردی که دو تا از دوستان اینجا نوشتن کاملا غلطه.
    عسل طبیعی با گذر زمان سفت شده و به اصطلاح رس میبنده. و این رو میشه با یک سرچ ساده فهمید. اگر عسلی تحت هیچ شرایطی رس نبست، احتمالا طبیعی نیست (گرچه نمیشه همین رو هم صد در صد گفت). نکته دوم سوزوندن گلو هست که این هم ربطی به طبیعی بودن نداره. چون عسل چه طبیعی و چه مصنوعی ساخته بشه در هر حالت حدودا 75 الی 85 درصدش رو انواع قند ها تشکیل میده که یکیش ساکارزه.
    حالا چطوری تشخیص بدیم عسل طبیعیه؟
    اگر خودت زنبورداری رو بشناسی که از کارش مطمئن باشی خوبه، اما ایراد این روش اینه که من متوجه شدم خیلی از زنبور دارای صادق و با تجربه هم علم مناسبی برای نگهداری عسل ندارند، و مثلا عسل رو بیش از حد گرم میکنند یا تو شرایط بدی نگهداری میکنند و خواص عسل طبیعی رو هم از بین میبرند.
    راه دیگه اینه که عسل رو آزمایشگاه ببری و آزمایشش کنی که این راه پر هزینه هست اما من تاحالا روش تقلبی رو ندیدم که بتونه آزمایشگاه رو دور بزنه چون تو آزمایشگاه وجود برخی المان ها تو عسل بررسی میشه که فقط زنبور توان تولید اون رو داره و نمیشه مصنوعی درستش کرد.
    حالا چیزی که تو ایران باب هست، متاسفانه زنبور دارای قدیمی هم ازش مطلع نیستند، گرم کردن بیش از حد عسل هست، یعنی همون عسلی که نتیجه آزمایشش هم خوب هست رو برای اینکه تو ظرف بریزند بیش از حد گرم میکنند که راحت ریخته بشه و همچنین حالت رس نداشته باشه چون خیلی ها به اشتباه فکر میکنند عسل طبیعی رس نمیبنده. که این حرف غلطه.
    جایی که من میشناسم عسل رو مستقیم از کندو میگیرن و تو شیشه میکنند، عطارخان هست. یک سایتیه که اسمش رو سرچ کنی تو گوگل میاد. بزن عسل طبیعی عطارخان، یا خود اسم عطارخان رو هم بزنی میاد.
    اینها شعارشون "از کندو به شیشه" هست. کاری که کردند، هدفشون حفظ خواص عسله نه ظاهر عسل! شما ازشون عسل بخری حتی ممکنه تکه های ریز موم رو یا گرده های گل رو توی عسل ببینی که خوب برای مشتری های معمولی جذاب نیست فکر میکنند عسل خوبی نیست. در حالی که هدف اونا حفظ سلامتی عسل و اصل بودنشه برای همین این کار رو میکنند که اگر کسی هم خواست برای موارد درمانی استفاده کنه هم خیالش راحت باشه.
    یک کار خوب دیگری که میکنند اینه که همون عسل رو آزمایش هم میدن.

امیدوارم صحبتام به کارت اومده باشه،
    بازم سوالی بود در خدمتم
    Last edited by Arman_BM; 25-05-2021 at 15:05.

5. این کاربر از Arman_BM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2022

پيش فرض پاسخ

سلام خدمت همه
    کجا ها دارند
    و آیا طعمش فرق می کنه؟

سلام. من یه بار جواب دادم ولی فکر کنم نیومد جوابم
    گفتم که تا اونجایی که من متوجه شدم روش تشخیص عسل دو مدله یکی همین روش های خونگی یکی هم روش های علمی. خب طبیعتا روش های خونگی خیلی اثری نداره. حتی من از یکی شنیدم که اگه یه عسل رو به زنبوردار هم بدی شاید 100 درصد نتونه درست تشخیص بده که اصله یا فیک
    چون چند مدل عسل داریم. یکیش اصله، یکیش فیکه و یکی هم تغذیه ای. سر همین تشخیص سخته اما بهترین راه همون آزمایش توسط آزمایشگاه که مطمئن بشه آدم.
    من یه سرچ هم زدم یه ویدئو پربازدید اومد تو نماشا اما اینم یه جورایی همون روش های خونگیه انگار
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2023

پيش فرض

یکی از آزمایش‌های اساسی برای بررسی خلوص عسل، آزمایش حلالیت در آب است. عسل اصلی عمدتاً در آب حل نمی‌شود و هنگام مخلوط کردن با آب، گلبولهای سنگینی در قسمت پایین گلابی ایجاد می‌شود. همچنین، آزمایش شعله‌زنی نیز می‌تواند با غمزه به داخل عسل شبیه به چوب کوهی خشک شده و سپس به محبوس‌کننده آن خوراکی متصل شود. عسل اصلی باید باعث ایجاد شعله باشد و در طی زمان به شکل مستدام سوخته و سوزانده شود، در حالی که عسل نخستین کمتر به آتش می‌زند یا با صدای گره‌گره سوخته می‌شود. این آزمایش‌ها، گرچه ساده هستند، اما ارزیابی اولیه‌ای از خلوص عسل را در خانه فراهم می‌کنند. با این حال، برای تجزیه و تحلیل کامل‌تر، توصیه می‌شود با یک آزمایشگاه معتبر برای انجام آزمایش‌های حرفه‌ای تماس بگیرید، به ویژه زمانی که قصد استفاده از عسل درمانی را دارید.
    منبع: هاچ لند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •