تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 17

نام تاپيک: راهنمایی برای اورکلاک و چند سوال در این مورد

داره خودمونی میشه amymor's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2017

12 راهنمایی برای اورکلاک و چند سوال در این مورد

سلام و خسته نباشید
    مشخصات سیستمم:
    سی پی یو:
    core i3 6100
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

گرافیک:
    gtx950
    مدل دقیق:

رم:
    ram 8GB gskill

مادربرد:
    h170 gaming 3 rev1.0
    مدل دقیق:

پاور:
    huntkey GS500

چندتا سوال دارم:
    1. این سیستم رو 3 ساله دارم، میخام بدونم عمر باقی مونده هر کدوم قطعات از تقریبا چند سال دیگه هست و اگه اورکلاک بکنم چقد کم میشه.

2.کدوم قطعات قابلیت اورکلاک دارن؟

3. هر کدوم از قطعات توی حالت نرمال (بدون اورکلاک) چه دمایی باید داشته باشن و توی حالت اورکلاک چه دمایی مطلوبه؟

4.با چه برنامه ای می تونم دمای دقیق قطعات رو ببینم

5. اگه اورکلاک کنم دمای قطعات همیشه بالاست؟ یا میشه کاری کرد که فقط وقتی بازی می کنم اورکلاک بشه و وقتی کار های سبک با سیستم انجام میدم، به حالت معمولی بر گرده؟

خیلی ممنون

آخر فروم باز radarz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

اين سيستم ديگه كارش تمومه اوركلاك انچناني هم نميشه

3. این کاربر از radarz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

اين سيستم ديگه كارش تمومه اوركلاك انچناني هم نميشه
    یه جا دیدم مادبرد های asrock h170 hyper از اورکلاک رم پشتیبانی می کنن، به نظرت اگه بایوس اونا رو نصب کنم می تونم اورکلاک کنم؟ فقط ترسم اینه که بایوس خراب بشه، ولی خب بایوس دوگانه داره. احتمالش هست که طوری خراب بشه که بایوس دوگانه هم نتونه کاری بکنه؟

کاربر فعال ریاضیات javad2015's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

شما قدرت cpu و رمت خوبه لازم نیست اورکلاکش کنی.......با این cpu تو بازی های سنگین راحت بالای 50 فریم میشه گرفت اگه گرافیک هم قدرت کافی داشته باشه. ....اگر به دنبال اجرای بهتر بازی ها هستین باید دنبال گرافیک قویتر باشین.کلا اعتقادی به اورکلاک ندارم.10 درصد پرفرمنس بیشتر ارزشش رو نداره.
    اگه گگرافیک زیر 35 فریم میده دیگه عمرش تمومه امروز عوضش نکنی باید فردا عوضش کنی.

تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

شما قدرت cpu و رمت خوبه لازم نیست اورکلاکش کنی.......با این cpu تو بازی های سنگین راحت بالای 50 فریم میشه گرفت اگه گرافیک هم قدرت کافی داشته باشه. ....اگر به دنبال اجرای بهتر بازی ها هستین باید دنبال گرافیک قویتر باشین.کلا اعتقادی به اورکلاک ندارم.10 درصد پرفرمنس بیشتر ارزشش رو نداره.
    اگه گگرافیک زیر 35 فریم میده دیگه عمرش تمومه امروز عوضش نکنی باید فردا عوضش کنی.
    میخام گرافیکمو اورکلاک کنم،اما بم گفتن پاورت خوب نیست. با برنامه occt از پاور بنچمارک گرفتم، به نظرت چطوره؟ (برنامه دیگه ای هم سراغ داری برای پاور؟)
    اگه بیش از توان پاور اورکلاک بشه، چی میشه مثلا؟ ممکنه قطعات به خاطر نرسیدن برق مورد نیازشون بسوزن؟

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

پاور برا این سیستم توانش کافیه...........
    پیشنهاد میکنم اور کلاک نکنی چون ارزشش رو نداره. نهایت 10 درصد افزایش پرفرمنس خواهید داشت.
    مثلا فریم 30 میشه 33 ......با هزار دردسر و کاهش عمر و حتی خطر خرابی.

8. این کاربر از javad2015 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

پاور برا این سیستم توانش کافیه...........
    پیشنهاد میکنم اور کلاک نکنی چون ارزشش رو نداره. نهایت 10 درصد افزایش پرفرمنس خواهید داشت.
    مثلا فریم 30 میشه 33 ......با هزار دردسر و کاهش عمر و حتی خطر خرابی.
    1% درصد هم بهتر بشه، برا من مهمه، اگه سرعت فن ها رو توی برنامه extreme gaming engine بزارم روی حال turbo که دمای گرافیک روی 70 ثابت بمونه، مشکلی پیش نمیاد؟ ممکنه فن ها خراب بشن؟

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

برنامه msi afterburner رو به همراه msi kmbustor دانلود کنید.
    وقتی afterburner رو باز کردید دست به core voltage و powerlimit نزنید .کلاک هسته رو 10 تا 10 تا ببرید بالا و برای هر پله تست پایداری با نرم افزار kombustor بگیرید تا زمانی که نرم افزار شروع به گرفتن artifact کنه و ناپایدار بشه.
    بعدش هم کلاک مموری رو 20 تا 20 تا ببرید بالا و بازم تست بگیرید با kombustor تا زمانی که سیستم ناپایدار شد رو پله اخر تنظمات رو ثبت کنید.برا هر تست معمولا 4 دقیقه پایداری کافیه.دما رو هم حین تست پایداری چک کنید.فن هم اتوماتیک باشه بهتره خودش به صورت پله ای عمل میکنه.کلا این کارت چون قدرتمند نیست مشکل دمایی نداره حتا با اور کلاک
    Last edited by javad2015; 31-07-2019 at 19:42.

11. این کاربر از javad2015 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

برنامه msi afterburner رو به همراه msi kmbustor دانلود کنید.
    وقتی afterburner رو باز کردید دست به core voltage و powerlimit نزنید .کلاک هسته رو 10 تا 10 تا ببرید بالا و برای هر پله تست پایداری با نرم افزار kombustor بگیرید تا زمانی که نرم افزار شروع به گرفتن artifact کنه و ناپایدار بشه.
    بعدش هم کلاک مموری رو 20 تا 20 تا ببرید بالا و بازم تست بگیرید با kombustor تا زمانی که سیستم ناپایدار شد رو پله اخر تنظمات رو ثبت کنید.برا هر تست معمولا 4 دقیقه پایداری کافیه.دما رو هم حین تست پایداری چک کنید.فن هم اتوماتیک باشه بهتره خودش به صورت پله ای عمل میکنه.کلا این کارت چون قدرتمند نیست مشکل دمایی نداره حتا با اور کلاک
    یه دنیا ممنون
    1.منم نمیخام ترتیب پله ای فن ها رو به صورت یه خط صاف کنم، توی برنامه xtreme engine که مال خود گیگابایته، میخام بزارمش روی turbo ، کنارش هم نمودارش رو گذاشته.
    این چیزی که خودش بود:
    اینم حالت turbo:

آخه یکی بم گفت دمای معمولی برا گرافیک باید روی 70 باشه، من با occt تست کردم دما تا 80 میرفت، اگه اورکلاک کنم طبیعتا بیشتر از 80 میشه دیگه.توی gpu-z برای دما، rated رو زده 80 و maximum رو زده 95. حالا دما رو باید روی چه عددی ثابت کنم؟
    2.برنامه furmark و pasmark هم دارم الان به نظرت بین این 4 تا برنامه(occt ،furmark ،Passmark ،msi kombustor) از کدوم استفاده کنم؟
    3.برای اورکلاک برنامه msi afterburner هم دارم، اما این extreme engine هم باش میشه اورکلاک کرد، خوبیش اینه که اگه سیستم رو ریستارت یا خاموش کنی، بدون نیاز به باز کردن دوباره برنامه، تنظیمات اورکلاک باقی می مونن.msi afterburner هم اینطوریه؟
    4. یه جا خوندم کارت گرافیک های انویدیا به جز gpu clock و مموری کلاک، Shader Clock هم میشه اورکلاک کرد. اون نرم افزار خاصی میخاد؟
    Last edited by amymor; 31-07-2019 at 22:23.

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

یه دنیا ممنون
    1.منم نمیخام ترتیب پله ای فن ها رو به صورت یه خط صاف کنم، توی برنامه xtreme engine که مال خود گیگابایته، میخام بزارمش روی turbo ، کنارش هم نمودارش رو گذاشته.
    این چیزی که خودش بود:
    اینم حالت turbo:

آخه یکی بم گفت دمای معمولی برا گرافیک باید روی 70 باشه، من با occt تست کردم دما تا 80 میرفت، اگه اورکلاک کنم طبیعتا بیشتر از 80 میشه دیگه.توی gpu-z برای دما، rated رو زده 80 و maximum رو زده 95. حالا دما رو باید روی چه عددی ثابت کنم؟
    2.برنامه furmark و pasmark هم دارم الان به نظرت بین این 4 تا برنامه(occt ،furmark ،Passmark ،msi kombustor) از کدوم استفاده کنم؟
    3.برای اورکلاک برنامه msi afterburner هم دارم، اما این extreme engine هم باش میشه اورکلاک کرد، خوبیش اینه که اگه سیستم رو ریستارت یا خاموش کنی، بدون نیاز به باز کردن دوباره برنامه، تنظیمات اورکلاک باقی می مونن.msi afterburner هم اینطوریه؟
    4. یه جا خوندم کارت گرافیک های انویدیا به جز gpu clock و مموری کلاک، Shader Clock هم میشه اورکلاک کرد. اون نرم افزار خاصی میخاد؟
    بله برنامه msi afterburner اگه تو تنظیمات تیک گزینه startup with windows رو بزنید تنظیمات حین شروع ویندوز ست میشه اتوماتیک.
    نرم افزار پایداری فشار زیادی به کارت میاره معمولا تو بازی شما 3 تا 4 درجه کمتر میبینید حد اکثر دمای گرافیک رو.
    از همون kombustor استفاده کن چون مکمل msi afternurner هست.
    میتونی بنچمارک هم بگیری و تفاوت امتیاز رو قبل و بعد اور مقایسه کنی.
    gpu clock و shader clock به صورت خطی با هم افزایش و کاهش پیدا میکنن.جدا نیستند.

14. این کاربر از javad2015 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •