تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: صدای غار غار عجیب!! بعد از بوق بایوس (از بلند گوی مادر برد)

پروفشنال soooot's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    فعلا توي مردمك چشم شما !

5 صدای غار غار عجیب!! بعد از بوق بایوس (از بلند گوی مادر برد)

سلام
    داشتم با کامپیوتر کار میکردم، توی خونه چند تا چیز رو با هم زدن به برق و فیوز پرید، بعد از اون هر بار که کامپیوتر رو روشن میکنم بعد از صدای بوق بایوس از بلند گوی مادر برد (دقیقا همون بلندگوی کوچیکی که صدای بوق مادر برد ازش در میاد) یه صدای مسخره مثل وقتی که یه چیزی رو بزنیم به فن کامپیوتر تقریبا به مدت 5 ثانیه میاد (صدای تر تر یا غار غار یا...)، اقداماتی که انجام دادم و هیچ فایده ای نداشت هم شامل عوض کردن جای رم ها و در آوردن و دوباره جا زدن باتری بایوس و چک کردن اتصالات سیم ها و اینجور چیزا بوده. کامپیوتر بدون مشکل کار میکنه و کاراییش با قبل فرقی نکرده. (صدا دقیقا و بدون هیچ شکی از همون بلندگویی میاد که بوق بایوس ازش میاد)
    پ.ن: این اتفاق دقیقا بعد از اون قطعی برق افتاد، چون قطعی برق به دلیل بار زیاد بوده (چند دقیقه بعد از کار کردن هم زمان مایکروفر و پلوپز و... برق قطع شده) پس شک ناشی از ولتاژ غیر معمول در کار نبوده و احتمالا فقط قطعی ناگهانی برق سیستم باعث همچین مشکلی شده، مشکل از کجاست و راه حلش چیه!؟
    مشخصات سیستم:

مادر بورد: ---------- Asus P5KPL-C
    رم: ----------------- KingSton KVR DDR2 2GB 800MHz CL6 DIMM 16 Chip (دو تا رم دو گیگ و در مجموع 4 گیگ رم)
    هارد: --------------- Silicon Power V55 SSD Drive - 120GB
    پردازنده: ----------- Intel Core2 Quad Q9400 2.66GHz 6MB LGA-775 Yorkfield
    مانیتور: ------------ ViewSonic VA2259-sh Monitor 22 Inch
    کارت گرافیک: ----- XFX GeForce 8500 GT 512MB GDDR2
    منبع تغذیه: ------- RAIDMAX RX-300XT

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

ممکنه مشکل صدا از فن پاورتون باشه
    اگه مطمئن هستید که صدای پخش شده از اسپیکر کیس هست، در کیس رو بازکنید و سیم بلندگو داخل کیس را دنبال کنید و جامپر اون رو از روی برد اصلی جدا کنید و بعدش دوباره دستگاه رو روشن کنید، ببینید صدا قطع میشه یا نه.
    فن های کامپیوتر اولین چیزهایی هستن که باعث صدا میشن، ممکنه سیمی به یکی از فن های داخلی کیس بخوره.
    در مرحله بعد اگه صدا قطع نشده بود،برق فن های خود کیس رو قطع کنید و با در باز، کامپیوتر رو روشن کنید، صدا رو گوش کنید ببینید از فن CPU هست و یا فن پاور .
    یا اگه قطعه دیگه ای صدا میده، تشخیص بدین دقیقا کدوم قطعه است.

پروفشنال B3NYAMIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

والا منم همین غار غاری ک شما میگید رو دارم

منتها مال فن پاور ـه

اونو روغن کاری کنید درست میشه

پروفشنال soooot's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    فعلا توي مردمك چشم شما !

پيش فرض

خوب شد نوشتم صدا "صد درصد و بدون هیچ شکی" از بلند گوی مادر برد میاد و دو بار هم روی این موضوع تاکید کردم!
    هیچ فنی صدا نمیده، باز هم میگم صدا صد درصد و بدون هیچ شکی از همون بلند گویی پخش میشه که بوق های بایوس پخش میشه، در مورد منبع صدا هیچ شکی نیست.

موبایل رو گذاشتم توی کیس و میکروفونش رو چسبوندم به بلندگوی مادر برد و این صدا رو ضبط کردم، فایل صوتی از لحظه زدن دکمه پاور کیس شروع میشه و در ثانیه 9 به اون صدای غار غار میرسه که باز هم تاکید میکنم صد درصد و بدون هیچ شکی از بلندگوی مادر برد میاد (پس لطفا دیگه در مورد منبع صدا بحث نکنید!)
    ضمنا وقتی کامپیوتر رو ریست کنم بعد از بوغ بایوس این صدا نمیاد و فقط وقتی این صدا میاد که کامپیوتر خاموشه و با زدن دکمه پاور روشن بشه ( فرقی هم نمیکنه که همین الان کامپیوتر رو خاموش کرده باشم یا مدت زیادی خاموش مونده باشه)

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by soooot; 13-04-2019 at 22:04. دليل: اضافه کردن فایل صوتی

پروفشنال soooot's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    فعلا توي مردمك چشم شما !

پيش فرض

مشکل حل شد.
    کیبورد رو از یه پورت یو اس بی به یه پورت یو اس بی دیگه وصل کردم و مشکل حل شد!!
    حالا چرا با یه بار قطع و وصل شدن برق چنین مشکلی پیش اومده بود و یا برای مادر برد و اون پورت یو اس بی مشکلی پیش اومده بوده یا درایور کیبورد رو دیگه نمیدونم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2019
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

منم سیستمم این مشکلو داره چن بارم واسه تعمیر بردم ولی نتیجه ای نداشته

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •