تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: مصرف مولتی ویتامین

داره خودمونی میشه afshin.npps's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2018

14 مصرف مولتی ویتامین

سلام
    آیا مصرف مولتی ویتامین حتما باید با تجویز پزشک باشه یا بدون تجویز پزشک هم میشه مصرف کرد ؟

پروفشنال akpa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

سلام
    آیا مصرف مولتی ویتامین حتما باید با تجویز پزشک باشه یا بدون تجویز پزشک هم میشه مصرف کرد ؟
    نیازی به دستور پزشک نیست ولی حد مصرف رو رعایت کنید چون مصرف مازاد ویتامین ها باعث مسمومیت میشه مخصوصا ویتامین های محلول در چربی مثل ویتامین آ و دی

داره خودمونی میشه alireza hasdam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2018
    محل سكونت
    همه جا سرای من است

پيش فرض

سلام این موضوع مصرف ویتامین ها خیلی حاد شده و حتی خودم دیدم دوستانی که بخاطر کمبود بعضی ویتامین ها افسردگی و امثال این بیماری هارو گرفتن
    یه موضوعی که خیلی مهم است اینه که این کمبود ویتامین به گرسنگی پنهان یا گرسنگی نوع دوم به اصطلاح باب شده بین پزشکان و متخصصین و افرادی که به متخصص رجوع میکنن چون الان عصریه که همه متخصص رو بیشتر میپسندن اون پزشک میاد برنامه غذایی میده به طرف تا ویتامین رو طبیعی دریافت کنه
    ولی افرادی که میرند پیش پزشک عمومی بدلیل عدم شناخت کافی پزشک عمومی از تغذیه و املاح این پزشک میاد ویتامین یا مولیتی ویتامین میده
    روش کارها یکی است فقط یکی طبیعی و یکی مصنوعی
    حالا بنابر اصل بالا درصورتی که مشکل کمبود ویتامین داشتید و از این موضوع به طور دقیق باخبر بودید که من پیشنهاد میدم حتما علت یابی کنید ببینید مشکل از کجاست و چه ویتامینی کم دارید با مقالات توی اینترنت میشه فهمیدبرید و اون ویتامینو در مواد غذایی پیداکنید و مصرف کنید که بهترینشون از میوه و سبزیجات فلفل دلمه ای سیر کرفس و پرتقال و موز هست و در بقیه موارد تخم بلدرچین بمب ویتامین شناخته میشه و از هر مولتی ویتامین دیگری بهتر و ارزان تر است
    ولی اگر نتونستید میتونید برید مستقیم خودتون اون کپسول یا قرص جوشان و.. رو بگیرید و مصرف کنید چون عوارض خاصی نداره و بدون دستور پزشک مشکلی ایجاد نمیشه درموقعی که بدونید بدنتون چه ویتامینی لازم داره
    حرف آخرم اینه که اگر فرصت کردید پیش یک متخض برید تا راحت تر مشکل رو پیداکنه و اگر نشد پزشک های عمومی شبانه روز هستند و از پزشک غافل نشید که خود درمانی در بعضی موارد مشکل رو بدتر میکنه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2019

پيش فرض

مولتی ویتامین یوروویتال رو بخر دکترم برای من اونو تجویز کرد. برای ریزش مو و پوست خیلی خوبه

در آغاز فعالیت لینگو ترجمه's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2020

پيش فرض

مولتی ویتامین هایی که برای مصرف روزانه تولید شدن نیازی به دستور پزشک ندارن. اگر احساس میکنید با کمبود ویتامین مواجه هستید میتونن خیلی کمک کنن. معمولا هم دوز مصرفشون جوری تنظیم شده که از دریافت اضافه جلوگیری بشه و بی ضرر باشن.
    Last edited by لینگو ترجمه; 15-09-2020 at 14:48.

آخر فروم باز DJ POLESTAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz

11

من نه در جایگاه پزشک متخصص هستم و نه پزشک عمومی و نه فرد با معلومات عالیه در حوزه پزشکی اما طبق گفته کاربر محترم akpa دقیقا بعضی ویتامین ها مثل A و D محلول در چربی هستن و در صورت دارا بودن بدنتون به این ویتامین مصرف بیش از حدش اصلا از بدن دفع نمیشه و موجب مسمومیت میشه مسمومیت هم خودشو قرار نیست در قالب استفراغ یا بدحالی نشون بده کاری میکنه که برعکس ویتامین انجام بشه مثلا در ویتامین A ممکنه مشکلات بینایی، تغییرات پوستی و دردهای استخوانی مواجه بشید که دلیلش رو نمیدونید و فکرتونم به استفاده بی رویه از ویتامین A نره چون اکثریت ذهنیت مثبتی سر ویتامین دارن. موارد مزمن بیش ویتامینی A ممکنه منجر به آسیب کبدی، یا فشار مغزی هم بشه...

این روزها اینترنت و موتور جستجوگر گوگل خیلی میتونن در این زمینه و فرق بین ویتامین ها و خاصیت و ضرراتشون براتون محیا کنن و توصیه اکید میکنم حتما بجای سوال از این و اون به مقالات و مطالب و منابع مطمئن روجوع کنید اگه یکم سواد انگلیسی هم داشته باشید که چه بهتر...! چون اکثر مقالات علمی تایید شده در ژورنالها و مقالات پزشکی مطرح دنیا در اینترنت موجود هست که وب سایت های داخلی تنها بخشی از اون رو ترجمه و در اختیار عموم میذارن.

بهترین و کم ریسک ترین توصیه هم اینکه قبل از مصرف مولتی ویتامین یا هر ویتامین دیگری اول یه چکاپ کلی از بدنتون بگیرید ببینید از چه ویتامینی کمبود دارید و از چه چیزی به اندازه... این روزا هر ننه قمری شدن متخصص و برای فک و فامیل و آشنا نسخه میپیچه منابع اطلاعاتیشون هم چنل های صد من یه غازی و آبدوغ خیاری تلگرام و اینستاگرام هست! ویتامین ها چیزی نیستن که به آسونی تشخیص بدید از فلان ویتامین کمبود دارید تا برید سراغش، اصلا نمیتونید تشحیص بدید! بارها دیده شده طرف برای برطرف کردن افسردگی یا کم رمقی و تنبلی هفته ای یه بار نوروبیون تزریق میکنه به خودش و فکر میکنه با اینکار همه چی حله چه بسا این کم رمقی و افسردگی شاید دهها عوامل دیگه ای داشته باشه که در علم و آگاهی فرد نیست و در دراز مدت فقط مبلغ و درد الکی سر آمپول نوروبیون متحمل میشه (هرچند مبلغ قابل توجهی نیست)
    در کل سر خود، خود درمانی نکنید!

7. این کاربر از DJ POLESTAR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

بسته نوع ویتامین و دزش هست. مثلا ویتامیین D اگر یکی دو روز یکبار 200واحدش مصرف بشه مشکلی نیست ولی اگه کپسول 50هزارش رو کسی سرخود مصرف کنه بدبخت میشه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •