تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 476 از 535 اولاول ... 376426466472473474475476477478479480486526 ... آخرآخر
نمايش نتايج 4,751 به 4,760 از 5343

نام تاپيک: اینترنت بر بستر فیبر نوری FTTH مخابرات، تانوما

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2020

پيش فرض

همیشه همینه یا ساعت های خاصی اینطوری میشه ؟ مثلا کدوم سایت ها ؟
    اگر اینطوریه که خرج اضافه نکنم همین adsl کارو راه میندازه
    من ADSL مخابرات دارم و از غروب به بعد حتی سایتای داخلی مثل دیوار و اینا رو هم به زور بالا میاره . شما اگه تانوما هم بگیری احتمال زیاد داستان همینه فرقی نداره . تانوما و ADSL هر دو دارن از زیر ساخت مخابرات استفاده میکنن

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

تست سرعت از سایت شاتل، سرور داخلی. کمپین ابر و باد. ساعت 1 بعد از ظهر. متاسفانه آپلود خیلی محدوده

3. 3 کاربر از hesamavr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

من ADSL مخابرات دارم، این ماه یه روز 65 گیگ و یه روز 68 گیگ از حجمم کم شده. روی همه ی دستگاه هایی که که به مودم وصل میشه برنامه کنترل حجم دارم. سکیوریتی خود مودم هم کاملا بالاست و مک فیلترینگ دارم و دائم هم کنترل می کنم و کسی وصل نشده به مودم. به نظر میرسه خودشون دزدی می کنن که مردم زیاد استفاده نکنن. وگرنه با خط من که اسمش 16 مگ هست و عملا 10 مگ هم به زور سرعت میده، چطور میشه طی یک روز 68 گیگ دانلود کرد؟ 24 ساعته هم بذاری از سرور ایرانی دانلود کنه با نهایت سرعت، طی یک روز کامل نمیتونه این حجمو دانلود کنه. پیگیری هم نکردم، چون میدونم جز علافی و از کار و زندگی افتادن هیچ نتیجه ای نداره.
    دقیقا منم اکسس پوینتام مک دستگاها تعریف شده و همیشه چک میکنم خیلی بعیده کسی هک کنه و بتونه این همه دانلود کنه باید همسایه اطراف باشه دیگه تو کمتر از یک روز این همه دانلود همه دستگاها کسپرسکی بروز و آپدیت شده نصب هست همه جا رو دونه دونه برای چیزاییکه دان شده چک کردم گوشی اندروید که کاملا مصرف رو WIFI و موبایل رو ماهانه نشون میده تا دو سه ماه هم نگه میداره و دوبار دانلود سنگین اتفاق افتاده بود که جمعش خیلی بیشتر از چیزی بود که ازم کم شده بود یا من از این گزارش گیری عجیب غریب مخابرات سر در نمیارم . خلاصه که محابرات خیلی خودش رو گردن کلفت میدونه یه بارکابل فیبر قطع شده بود ازشون خسارت گرفتم الان حسشو ندارم وقت بزارم حس میکنم هر زمان دانلود زیاد داری برنامشون زیادی کم میکنه الان حدود 22 گیگ تورنت گذاشتم و فقط یه دستگاه وصله چک میکنم ببینم چقدر کم میکنه

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

دقیقا منم اکسس پوینتام مک دستگاها تعریف شده و همیشه چک میکنم خیلی بعیده کسی هک کنه و بتونه این همه دانلود کنه باید همسایه اطراف باشه دیگه تو کمتر از یک روز این همه دانلود همه دستگاها کسپرسکی بروز و آپدیت شده نصب هست همه جا رو دونه دونه برای چیزاییکه دان شده چک کردم گوشی اندروید که کاملا مصرف رو WIFI و موبایل رو ماهانه نشون میده تا دو سه ماه هم نگه میداره و دوبار دانلود سنگین اتفاق افتاده بود که جمعش خیلی بیشتر از چیزی بود که ازم کم شده بود یا من از این گزارش گیری عجیب غریب مخابرات سر در نمیارم . خلاصه که محابرات خیلی خودش رو گردن کلفت میدونه یه بارکابل فیبر قطع شده بود ازشون خسارت گرفتم الان حسشو ندارم وقت بزارم حس میکنم هر زمان دانلود زیاد داری برنامشون زیادی کم میکنه الان حدود 22 گیگ تورنت گذاشتم و فقط یه دستگاه وصله چک میکنم ببینم چقدر کم میکنه
    داخل پنل حجم باقی مانده من 316 گیگ بود و بعد از دانلود 22 گیگ شد 288.3 گیگ یعنی 27.7 گیگ کم کرده اگه بیشتر نشه یعنی 5 گیگ بیشتر و آپلود هم در حد مگ بوده چک کردم. سیستم کنترل مصرفشون درست نیست و مخصوصا روی تورنت خیلی زیاد کم میکنه حالا بماند که سری قبل دانلودی هم نمیکردم و خیلی بیشتر کسر شده. یعنی باورتون میشه خودشون خبر نداشته باشن ؟ خیلی راحت میشه تست کرد و ثابت کرد. ولی سیستم ایران هست دیگه انقدر مشکل و درگیری و بدبختی هست که همش داریم هزینه میدیم

تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

بنده به تازگی تانوما مخابرات دریافت کرده ام (شهر تبریز). گاها قطع و وصلی پیش میاد، البته کم. در مورد فیلترینگ هم که ظاهرا مخابرات از همه بدتر شده. آپلود هم به 20 مگ محدوده برای سرور خارجی و روی سرور داخلی از 50 مگ بیشتر نمیشه. کمپین ابر و باد با سرعت 300 مگ هستش. می خواستم ببنم بقیبه دوستان که دارن هم این مشکلات رو دارن یا از مودم می تونه باشه؟ سیگنال فیبر در مودم کاملا مناسبه.
    مودم EG8145V5 هستش.

شما به طرز عجیبی سیگنال خوبی دارید. من با اینکه مودم با سوکت APC دارم و OLT هم در مجتمع و در نزدیکی مون هست، سیگنالم در این حد نیست (حدود -۱۵ برای من که الان برای شما -۱۱ هستش)
    برای مشکلی هم که دارید یک مقدار به همین سیگنال مشکوکم. چون یکبار یکی از متخصصین FTTH شهرمون که بسیار هم با تجربه هست، میگفت OLT های هواوی یک محدوده و رنج برای دسترسی به OLT داره. سیگنال از اون حد ضعیف تر یا قوی تر باشه، کاربر رو ممکنه قطع کنه. مخصوصا سیگنال اگر خیلی قوی باشه، احتمال آسیب به تجهیز (مودم شما) هست. اگر اشتباه نکنم زیر ۱۳ نباید بیاد.
    شایدم نشه کاریش کرد. ممکنه بگن فیوژن خوب بوده، فیبرش خوب بوده و ...
    حالا بازم این رو به مرکز مخابرات تون مراجعه کنید و از یک فرد فنی ، دقیقش رو جویا بشید.

7. این کاربر از karname بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

دوستان اگه ۲ تا سرویس تانوما تو خونه داشته باشیم میشه کاری کرد سرعتشون شیر بشه و افزایش پیدا کنه؟
    شاید یه کم دیر باشه اما گفتم تجربه خودم رو بگم الکی زمان و پول هدر ندی . روتر های لود بالانس چند تا ورودی اینترنت مختلف رو میگیرن و هدف اصلی شون ایجاد توازن در مصرف هست و یا زمانی که قطعی در یکی از خطها بوجود بیاد بار روی خط دیگه بیوفته. درسته که (همون طور که دوستان هم گفتن) روی تورنت که میتونه از چند IP دیتا بگیره و یا دانلود منیجر اونم به شرطی که سرور ارسال به چند IP پی همزمان خروجی بده و سرعت آپلود رو فیکس نکرد باشه. من تجربه کار با روتر لودبالانس Draytek و TP-Link و سری های بالای mikrotik رو دارم و یه برند هم هست peplink باهاش کار نکردم خیلی سال پیش که قیمت بالایی داشت زمان دلار 3000 تومن الان دیگه خواب و خیال باید باشه تو زمینه چند تا کانکشن حرفه ای هست. و روترهای نرم افزاری هم که خیلی زیاد هستن و مجانی روی یه PC یا سرور که چند تا کارت شبکه داشته باشه نصب میشه و اون رو تبدیل به یه فایروال یا UTM قوی میکنه معروفترینش هم pfsense باید باشه. همه اینا نیازمند زمان و هزینه و دانش فنی هست که اگه هدفتون فقط تجمیع سرعت هست اونم مخصوصا آپلود فکر نکنم جواب خوبی بگیرید.
    Last edited by blackbird; 17-02-2023 at 17:29.

9. 3 کاربر از blackbird بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه GMaker's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2023

پيش فرض

تست سرعت از سایت شاتل، سرور داخلی. کمپین ابر و باد. ساعت 1 بعد از ظهر. متاسفانه آپلود خیلی محدوده

ویرایش:
    الان دیدم نوشتی تبریز خوبه باز با سرور داخلی سرعت آپلودت ۵۰ هستش اینجا که رو ۳۰ قفل کردن
    Last edited by GMaker; 18-02-2023 at 02:17.

داره خودمونی میشه GMaker's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2023

پيش فرض

اینکه با فیبرنوری مخابرات میشه بدون فیلتر شکن به یوتوب دسترسی داشت حقیقت داره؟ اگه آره به چه صورته تنظیماتش؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2022
    محل سكونت
    طهران کوچک

پيش فرض

اینکه با فیبرنوری مخابرات میشه بدون فیلتر شکن به یوتوب دسترسی داشت حقیقت داره؟ اگه آره به چه صورته تنظیماتش؟
    میشد ..
    دیگه نمیشه .

- - - Updated - - -

میشد ..
    دیگه نمیشه .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض

سلام دوستان، اینترنت FTTH من رو امروز بالاخره راه اندازی کردن (ارتباطش تازه برقرار شده و هنوز اینترنتش از سمت مخابرات اوکی نشده که اونم احتمالا تا شنبه اوکی شه)، میزان Rx Power ام -19 است میخواستم بدونم این میزان مناسبه و یا اینکه رو کیفیت سروبس تاثیر میزاره آخه با تحقیقی که داشتم میزان Rx Power تاثیر چندانی بر کیفیت و سرعت سرویس نمیزاره فقط اگه از یک حد بیشتر بشه دیگه کلا ارتباط قطع میشه...مدل GPON هم Zyxel PMG5317-T20B است.

14. 2 کاربر از sinasinahm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (1 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

1. bagbagoo

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •