تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 464 از 541 اولاول ... 364414454460461462463464465466467468474514 ... آخرآخر
نمايش نتايج 4,631 به 4,640 از 5404

نام تاپيک: اینترنت بر بستر فیبر نوری FTTH مخابرات، تانوما

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

اونجا 10گیگ هم دارن برای کاربرعادی فقط خوب هزینه بالاست و بدرد هر کسی نمیخوره وقتی نیازش نباشه هر کسی درخواست نمیده. بدرد جایی با تعداد کاربر زیاد میخوره و جواب هم میده من تستش رو تو کانادا دو سال پیش دیدم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

سلام،
    من باید برای سرویس تلفن ثابت و FTTH مخابرات، مودم هواوی تهیه کنم. چند تا سوال برام پیش اومده و متاسفانه نتونستم مشخصات یا جوابی پیدا کنم.

- تفاوت دو مدل HS8546X6 و EG8145X6 چیست؟ کلا سری HS و EG تفاوتشان چیه؟
    - آیا به نظرتان ارزش دارد بجای EG8145V5 یا HS8546V5 مدل HS8546X6 یا EG8145X6 بخرم؟ با توجه به اختلاف قیمت زیادی که دارن! برای من قدرت وای فای و بردش مهم است و این که داخل اتاق ها و دیگر نقاط قطعی یا کاهش شدید کیفیت نداشته باشم. (برای آپارتمان در حدود 120-130 متری)
    - برای خرید غیر از برقچی جایی سراغ دارید؟ (مطمئن باشه و قیمت مناسب.)

ممنون
    Last edited by adel.ahmadi; 15-10-2022 at 12:09.

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2022
    محل سكونت
    طهران کوچک

پيش فرض

سرویس اینترنت خانگی Google Fiber با ثبت رکورد سرعت دانلود جدید، یک گام دیگر به رسیدن به هدف 100 گیگابیت بر ثانیه نزدیک شده است.

https://poleit.ir/blog/%D8%B3%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA-%D9%81%DB%8C%D8%A8%D8%B1-%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%84-%D8%B3%D8%B1%D8%B9%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA-%D8%AE/

تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

فقط محدودیت سرعت پورت هست ، یا چینی بودن تجهیزات مخابراتی هم تاثیر داره ؟
    یعنی مثلا تو امریکا هم کسی 2.5 گیگ فول نداره یا مثلا در اروپا یا ژاپن .
    هر دو مورد هست. هم تجهیزات فعلی کمی قدیمی هستن و هم پورت ها و ارتباطات داخلی شون و ظرفیت لینک های ارتباطی کمی محدود هست.
    البته باید اینو در نظر بگیرید که سرعت توی FTTH به قدری بالا رفته که بعضا توی خیلی از کاربردها و تجهیزات، عملا بسیاری از کاربران از همین سرعت هم نمی تونن استفاده کنن.
    به عنوان مثال من دو تا مک بوک پرو دارم یکی ۲۰۱۲ و یکی ۲۰۱۷ که هیچ کدوم کارت شبکه LAN ندارند.
    مک بوک ۲۰۱۲ با شبکه با اتصال تاندربولت و ۲۰۱۷ با کارت شبکه داک از طریق USB3 وصل میشه.
    حداکثر سرعتی که با مک بوک ۲۰۱۲ با شبکه تاندربولت (روی اسپید تست از سرور ایران) گرفتم حدود ۵۱۲ مگ در حد چند لحظه (پایدار حدود ۴۸۰ مگ) بود و روی ۲۰۱۷ حدود ۲۵۰ مگ! با اینکه جدیدتره
    شما سرعت های بالاتر رو صرفا زمانی می تونید دریافت کنید که به یک سری تجهیزات سطح بالاتر و البته نوع اتصالات بهتر متصل باشید.
    همین سرعت رو با چندین گوشی و لپتاپ و مک بوک با مودم های مختلف فیبر هواوی (چه wifi سری N و چه AC) تست کردم و سرعت دریافت روی WiFi کمتر از کابل بوده!
    حتی با روتر WiFi6+ هم که با کابل به مودم وصل بوده تست کردم ولی روی باند 2.4 نهایتا حدود ۱۰۰ مگ و روی باند ۵ حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ بیشتر نتونستم با اسپیدتست بگیرم.
    مودم رو هم با سوکت سبز و هم آبی تست کردم. (TB یا همون پریز ما سبز هست). تنها تفاوت سبز و آبی به شرط انتخاب صحیح پچ کورد، افزایش سیگنال دریافتی مودم از OLT بوده و تاثیری توی سرعت نداشت (با مودم آبی هم سیگنالم خوب بود)

اینکه شما می بینید توی دیتاسنترها سرعت های بالا ارائه می دن رو توی خونه نباید توقع داشته باشید.
    همین الان توی دیتاسنترهای ایرانی تا سرعت ۱۰ گیگ هم سرور می دن که شخصا تا سرعت ۸ گیگ برثانیه هم تونستم تست بگیرم.
    ولی تجهیزاتی که اونجا هست با چیزی که ما توی خونه یا شرکت ها و سازمان های کوچک داریم خیلی فرق می کنه.
    از روترها و سوییچ هاشون بگیر تا سرورهایی که هم شبکه 10G روی فیبر دارن و هم پردازنده و رم با پهنای باند و ظرفیت بالایی دارند و هاردهای به نسبت سریعتری روی SAS و NVME دارند.
    اون سرعت ۱۰ گیگ یا طبق تست من ۸ گیگ هم توی شرایطی به دست میاد که شما کلی کانکشن و یوزر داشته باشید تا لود کلی شبکه تون به ۸ گیگ برسه وگرنه با یک اسپیدتست ساده نهایتا من بیشتر از ۳ الی ۴ گیگ برثانیه نتونستم دریافت کنم. (روی سرور)
    روی FTTH هم به سختی شما می تونید روی مودم های موجود به حداکثر سرعت برسید. فرضا تجهیزات و لینک های ارتباطی مخابرات هیچ محدودیتی نداشته باشه و بتونه همون سرعت 2.5 گیگ رو به شما بده و هیچ کاربر دیگه هم روی اون پورت GPON ای که شما از طریق اون به OLT متصل هستید در حال استفاده نباشه (که با اسپلیتر می تونه تا ۱۲۸ تا کاربر بهش وصل باشن)، وقتی LAN مودم ها یک گیگ هست اون سرعت وقتی به درد شما می خوره که همزمان چندتا سیستم به مودم شما وصل باشن و روی یک سیستم نمی تونین بیشتر از همون یک گیگ دریافت کنید. توی تست های مخابرات و شاتل و ... هم که بیشتر نمایشی بوده، تا الان سرعت بالای یک گیگ ندیدم.
    ----
    بزارید خیالتون رو راحت کنم اونقدر خودتون رو درگیر این سرعت ها و تفاوت مودم ها نکنید. من مودم های مختلفی روز از جمله 8546MGM1 و 8245H و 8245Q تست کردم و عملا نتیجه یکی بوده.
    روی LAN حتی همون 8546MGM1 که ارزون ترینشون بود، هیچ فرقی با بقیه نداشت. روی WIFI هم درسته سرعتش به خاطر 2.4 گیگ بودن محدود تره (حدود ۷۰ مگ برثانیه) ولی برد بیشتری داره.
    اینطوری نیست که شما یک مودم سری AC بخرید و بگید واووو خیلی فرق کرد. همون وای فایل ۵ گیگاهرتز مودم های AC یا WiFi6 باز مشکل برد و محدودیت آنتن دهی دارند. یکم از مودم دور بشید، عملا اون باند ۵ به هیچ دردی نمی خوره (پوشش کمتری به خاطر طول موج کمتر داره) و همون ۲.۴ بهتر جواب میده.
    اگر سیگنال فیبرتون ضعیف هست، می تونید از مودم های سوکت سبز APC تهیه کنید (چند مدل محدود تو بازار هست) و در حد چند db تاثیر داره.
    اگر هم که سیگنال فیبر اوکی هست، طبق تجربه همون مودم 8546m سوکت آبی که این روزها بین ۸۵۰ تا ۱۲۰۰ (بسته به گارانتی و فروشنده) تو بازار هست، فرق خاصی با مودم های چند میلیون تومانی نداره و الکی پول و وقت تون رو هدر ندید!
    همون اختلاف قیمتش رو می تونید یک اکسس پوینت قوی بگیرید و با کابل به اکسس پوینت وصل کنید و پوشش WiFi بهتری داشته باشید.
    بماند که من از قبل یک اتصال رادیویی از یک ISP دیگه دارم که سرعتش روی ۱۶ محدود شده و این روزها بعضا کیفیت بهتری نسبت به فیبر دارد...

5. 4 کاربر از karname بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2022
    محل سكونت
    طهران کوچک

پيش فرض

هر دو مورد هست. هم تجهیزات فعلی کمی قدیمی هستن و هم پورت ها و ارتباطات داخلی شون و ظرفیت لینک های ارتباطی کمی محدود هست.
    البته باید اینو در نظر بگیرید که سرعت توی FTTH به قدری بالا رفته که بعضا توی خیلی از کاربردها و تجهیزات، عملا بسیاری از کاربران از همین سرعت هم نمی تونن استفاده کنن.
    به عنوان مثال من دو تا مک بوک پرو دارم یکی ۲۰۱۲ و یکی ۲۰۱۷ که هیچ کدوم کارت شبکه LAN ندارند.
    مک بوک ۲۰۱۲ با شبکه با اتصال تاندربولت و ۲۰۱۷ با کارت شبکه داک از طریق USB3 وصل میشه.
    حداکثر سرعتی که با مک بوک ۲۰۱۲ با شبکه تاندربولت (روی اسپید تست از سرور ایران) گرفتم حدود ۵۱۲ مگ در حد چند لحظه (پایدار حدود ۴۸۰ مگ) بود و روی ۲۰۱۷ حدود ۲۵۰ مگ! با اینکه جدیدتره
    شما سرعت های بالاتر رو صرفا زمانی می تونید دریافت کنید که به یک سری تجهیزات سطح بالاتر و البته نوع اتصالات بهتر متصل باشید.
    همین سرعت رو با چندین گوشی و لپتاپ و مک بوک با مودم های مختلف فیبر هواوی (چه wifi سری N و چه AC) تست کردم و سرعت دریافت روی WiFi کمتر از کابل بوده!
    حتی با روتر WiFi6+ هم که با کابل به مودم وصل بوده تست کردم ولی روی باند 2.4 نهایتا حدود ۱۰۰ مگ و روی باند ۵ حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ بیشتر نتونستم با اسپیدتست بگیرم.
    مودم رو هم با سوکت سبز و هم آبی تست کردم. (TB یا همون پریز ما سبز هست). تنها تفاوت سبز و آبی به شرط انتخاب صحیح پچ کورد، افزایش سیگنال دریافتی مودم از OLT بوده و تاثیری توی سرعت نداشت (با مودم آبی هم سیگنالم خوب بود)

اینکه شما می بینید توی دیتاسنترها سرعت های بالا ارائه می دن رو توی خونه نباید توقع داشته باشید.
    همین الان توی دیتاسنترهای ایرانی تا سرعت ۱۰ گیگ هم سرور می دن که شخصا تا سرعت ۸ گیگ برثانیه هم تونستم تست بگیرم.
    ولی تجهیزاتی که اونجا هست با چیزی که ما توی خونه یا شرکت ها و سازمان های کوچک داریم خیلی فرق می کنه.
    از روترها و سوییچ هاشون بگیر تا سرورهایی که هم شبکه 10G روی فیبر دارن و هم پردازنده و رم با پهنای باند و ظرفیت بالایی دارند و هاردهای به نسبت سریعتری روی SAS و NVME دارند.
    اون سرعت ۱۰ گیگ یا طبق تست من ۸ گیگ هم توی شرایطی به دست میاد که شما کلی کانکشن و یوزر داشته باشید تا لود کلی شبکه تون به ۸ گیگ برسه وگرنه با یک اسپیدتست ساده نهایتا من بیشتر از ۳ الی ۴ گیگ برثانیه نتونستم دریافت کنم. (روی سرور)
    روی FTTH هم به سختی شما می تونید روی مودم های موجود به حداکثر سرعت برسید. فرضا تجهیزات و لینک های ارتباطی مخابرات هیچ محدودیتی نداشته باشه و بتونه همون سرعت 2.5 گیگ رو به شما بده و هیچ کاربر دیگه هم روی اون پورت GPON ای که شما از طریق اون به OLT متصل هستید در حال استفاده نباشه (که با اسپلیتر می تونه تا ۱۲۸ تا کاربر بهش وصل باشن)، وقتی LAN مودم ها یک گیگ هست اون سرعت وقتی به درد شما می خوره که همزمان چندتا سیستم به مودم شما وصل باشن و روی یک سیستم نمی تونین بیشتر از همون یک گیگ دریافت کنید. توی تست های مخابرات و شاتل و ... هم که بیشتر نمایشی بوده، تا الان سرعت بالای یک گیگ ندیدم.
    ----
    بزارید خیالتون رو راحت کنم اونقدر خودتون رو درگیر این سرعت ها و تفاوت مودم ها نکنید. من مودم های مختلفی روز از جمله 8546MGM1 و 8245H و 8245Q تست کردم و عملا نتیجه یکی بوده.
    روی LAN حتی همون 8546MGM1 که ارزون ترینشون بود، هیچ فرقی با بقیه نداشت. روی WIFI هم درسته سرعتش به خاطر 2.4 گیگ بودن محدود تره (حدود ۷۰ مگ برثانیه) ولی برد بیشتری داره.
    اینطوری نیست که شما یک مودم سری AC بخرید و بگید واووو خیلی فرق کرد. همون وای فایل ۵ گیگاهرتز مودم های AC یا WiFi6 باز مشکل برد و محدودیت آنتن دهی دارند. یکم از مودم دور بشید، عملا اون باند ۵ به هیچ دردی نمی خوره (پوشش کمتری به خاطر طول موج کمتر داره) و همون ۲.۴ بهتر جواب میده.
    اگر سیگنال فیبرتون ضعیف هست، می تونید از مودم های سوکت سبز APC تهیه کنید (چند مدل محدود تو بازار هست) و در حد چند db تاثیر داره.
    اگر هم که سیگنال فیبر اوکی هست، طبق تجربه همون مودم 8546m سوکت آبی که این روزها بین ۸۵۰ تا ۱۲۰۰ (بسته به گارانتی و فروشنده) تو بازار هست، فرق خاصی با مودم های چند میلیون تومانی نداره و الکی پول و وقت تون رو هدر ندید!
    همون اختلاف قیمتش رو می تونید یک اکسس پوینت قوی بگیرید و با کابل به اکسس پوینت وصل کنید و پوشش WiFi بهتری داشته باشید.
    بماند که من از قبل یک اتصال رادیویی از یک ISP دیگه دارم که سرعتش روی ۱۶ محدود شده و این روزها بعضا کیفیت بهتری نسبت به فیبر دارد...
    خیلی ممنون از توضیحات شما

من هم یک مادربرد ایسوس داشتم ، همراه ش یک کارت شبکه 10 گیگ بود
    پی سی آی اکسپرس 8x

این نشون میده که اون ور آب همین الان اینترنت 10 گیگ هست با اینکه مادربرد بیشتر گیمینگ بود تا سرور

فکر کنم بعد از مدتی فیبر اکتیو به ایران هم برسد
    به تقلید از خارجه
    فکر کنم شبیه همین فیبر هست منتها پورت هاش دوقلو هستند
    یعنی اگر امریکا نباشه اروپا و ژاپن و اونجاها حتما هست .

که بالای 10 گیگ هم میده مثلا تا 100 گیگ .

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2022
    محل سكونت
    طهران کوچک

پيش فرض

سلام،
    من باید برای سرویس تلفن ثابت و FTTH مخابرات، مودم هواوی تهیه کنم. چند تا سوال برام پیش اومده و متاسفانه نتونستم مشخصات یا جوابی پیدا کنم.

- تفاوت دو مدل HS8546X6 و EG8145X6 چیست؟ کلا سری HS و EG تفاوتشان چیه؟
    - آیا به نظرتان ارزش دارد بجای EG8145V5 یا HS8546V5 مدل HS8546X6 یا EG8145X6 بخرم؟ با توجه به اختلاف قیمت زیادی که دارن! برای من قدرت وای فای و بردش مهم است و این که داخل اتاق ها و دیگر نقاط قطعی یا کاهش شدید کیفیت نداشته باشم. (برای آپارتمان در حدود 120-130 متری)
    - برای خرید غیر از برقچی جایی سراغ دارید؟ (مطمئن باشه و قیمت مناسب.)

ممنون
    احتمالا غیر از برقچی جای دیگری نیست ..

برقچی الان سلطان مودم فیبر نوری ایران هست

مگه اینکه تو ترب و ایمالز جستجو کنید ببینید فروشنده های متفرقه هستند که از سر استیصال قیمت کمتر بدن

----
    با توجه به اینکه کمپانی هوواوی و بقیه شرکت های چینی دزد هستند

فرق مودم هایی که گفتید احتمالا بیشتر در وای فای هست

و مودم اول به نظر میرسه جدیدتر هست .
    چون مودم دوم یه تخفیف گنده خورده احتمالا قدیمی تر هست

نوع مودم مودم فیبر نوری
    قدرت آنتن 2*5dBi
    تعداد پورت شبکه 4 عدد
    سرعت پورت شبکه 1000*4
    دوبانده بله
    تکنولوژی وای فای wifi 6
    PON SC/UPC
    تعداد پورت تلفن 1 عدد
    تعداد پورت USB 2 عدد
    کاربرد پورت USB برای شر کردن اطلاعات
    سرعت وایرلس 574Mbit/s
    سرعت وایرلس باند 5

نوع مودم مودم فیبر نوری
    تعداد پورت شبکه 4 عدد
    سرعت پورت شبکه 1000*4
    قدرت آنتن 2*5dBi
    PON SC/UPC
    تکنولوژی وای فای wifi 6
    رنگ سفید
    دوبانده بله
    تعداد پورت USB 2 عدد
    تعداد پورت تلفن 1 عدد
    سرعت وایرلس 574Mbit/s
    سرعت وایرلس باند 5 2402Mbit/

این هم مشخصات مودم دوم

همان طور که میبینید هووای مثل قضیه TD-LTE مودم بارون کرده که پول بیشتری به جیب بزنه

2402Mbit/

این مشخصات مودم اول

8. 2 کاربر از لیونل_مسی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

پی سی آی اکسپرس 8x

این نشون میده که اون ور آب همین الان اینترنت 10 گیگ هست با اینکه مادربرد بیشتر گیمینگ بود تا سرور

به تقلید از خارجه

بله مادربردهای گیمینگ توی مصارف غیر صنعتی تقریبا بالاترین رده ها هستند.
    البته باید در نظر داشته باشید که شبکه ده گیگ رو روترها و اکسس پوینت های خونگی کمی ساپورت می کنن. همین هواوی هم چندتا مودم محدود، صرفا با پشتیبانی یک پورت ده گیگ بیشتر تولید نکرده که تا الان یک مدلش رو من صرفا توی سایت های ایرانی دیدم. (همونم حدس میزنم فروشنده ممکنه اطلاعات محصول رو اشتباه زده باشه، چون توی متنش یک مقدار اشتباهات تایپی و ساختاری بود).
    همین الان هم جاهایی که مخابرات فیبر اختصاصی میده یا همین فیبری که به دستگاه OLT میاد، دو کور هست (همون دوقولو که شما میگید) که آپلینک و دان لینک جدا هست. ولی توی FTTH براساس طول موج از هم مجزا شدن.
    همین مودم های فیبر نوری رو با دستکاری توی فریمورش من تونستم از GPON به EPON و XPON تبدیل کنم که تا 10G هم ممکنه طبق تکنولوژی EPON جواب بده ولی بازم مهم اینه که هم تجهیزات داخلی مون (منزل یا محل کار) و هم سرور طرف مقابل که بهش وصل هستیم پاسخگوی این سرعت باشه (در کنار پاسخگویی به سایر کاربران متصل به اون سرور)

تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

پی سی آی اکسپرس 8x

به تقلید از خارجه

اینم یادم شد بگم که اون حالتی که شما میگید که پورت دوقولو باشه یعنی روی فیبر اختصاصی، دست برای ارائه سرعت بازه. محدودیت صرفا زیرساخت های مخابراتی و اینترنتی هست.
    روی فیبر اختصاصی حالا می خواد بین سرور یا کامپیوتر شما تا روتر تون باشه یا بین روتر شما تا مرکز مخابرات، می تونید با عوض کردن کارت SFP از یک گیگ تا ۴۰ گیگ سرعت دریافت کنید. توی دیجیکالا هم تجهیزاتش هست.
    ولی کی پول اینترنت اختصاصی اونم با سرعت ۴۰ گیگ داره؟ فکر کنم الان هر مگ اش رو بالای ۵۰-۶۰ هزار تومان و بعضا تا حدود ۱۰۰ هزار تومان میفروشن! (بسته به انصاف ISP)
    در خوش بینانه ترین حالتش ماهی ۲ میلیارد میشه! شاید برای یک دیتاسنتر به صرفه باشه ولی برای مشترک خانگی و حتی سازمانی به هیچ عنوان!
    تجهیزاتش هم قیمتی نداره. SFP 10Gbps رو یک ماه پیش تو دیجیکالا از ۴۰۰ هزارتومان می داد به بالا.
    البته پول حفاری و کشیدن فیبر اختصاصی تا محل شما از مخابرات هم باید در نظر بگیرید. بعضا چندصد میلیون تومان میشه!
    اعداد و ارقام رو اگر بخواین در نظر بگیرید کلا بی خیال میشید و با همین FTTH حسابی حال می کنید! به نسبت سرعت و کیفیت واقعا ارزونه! یک دلیلش هم همین passive بودن و زیرساخت نسبتا ارزونش هست.

11. این کاربر از karname بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

احتمالا غیر از برقچی جای دیگری نیست ..

برقچی الان سلطان مودم فیبر نوری ایران هست

مگه اینکه تو ترب و ایمالز جستجو کنید ببینید فروشنده های متفرقه هستند که از سر استیصال قیمت کمتر بدن

----
    با توجه به اینکه کمپانی هوواوی و بقیه شرکت های چینی دزد هستند

فرق مودم هایی که گفتید احتمالا بیشتر در وای فای هست

و مودم اول به نظر میرسه جدیدتر هست .
    چون مودم دوم یه تخفیف گنده خورده احتمالا قدیمی تر هست

نوع مودم مودم فیبر نوری
    قدرت آنتن 2*5dBi
    تعداد پورت شبکه 4 عدد
    سرعت پورت شبکه 1000*4
    دوبانده بله
    تکنولوژی وای فای wifi 6
    PON SC/UPC
    تعداد پورت تلفن 1 عدد
    تعداد پورت USB 2 عدد
    سرعت وایرلس 574Mbit/s
    سرعت وایرلس باند 5

نوع مودم مودم فیبر نوری
    تعداد پورت شبکه 4 عدد
    سرعت پورت شبکه 1000*4
    قدرت آنتن 2*5dBi
    PON SC/UPC
    تکنولوژی وای فای wifi 6
    رنگ سفید
    دوبانده بله
    تعداد پورت USB 2 عدد
    تعداد پورت تلفن 1 عدد
    سرعت وایرلس 574Mbit/s
    سرعت وایرلس باند 5 2402Mbit/

این هم مشخصات مودم دوم

همان طور که میبینید هووای مثل قضیه TD-LTE مودم بارون کرده که پول بیشتری به جیب بزنه

2402Mbit/

این مشخصات مودم اول

اگر ترب رو چک کنید، فروشنده زیاده ولی تنوع برقچی نسبتا زیاد هست. هرچند باید در عمل دید که اون مودمی که شما میخواین رو موجود داره یا نه؟ چون چندباری قصد خرید تجهیزات شبکه رو داشتم که تماس گرفتم موجود نداشتند!
    یا مثل آی تی سام که یکبار اومدم خرید کنم، منصرف شدم، خودشون تماس گرفتن و گفتند نمیخوای خرید کنی؟ گفتم قیمت و موجودی تون قطعی هست؟ گفتن خیالت جمع! واریز که کردم گفتند موجود نداریم. با کلی دعوا پول رو پس گرفتم بعد با قیمت ۲ برابر مجددا موجود کردند!
    توی این مدل ها شخصا مدل 8245Q و 8245H رو دوست دارم (به شرط سبز بودن سوکت). مخصوصا 8245Q که برای عربستان ساختن. مودم جونداری هست فقط حیف خیلی قدیمیه (شاید باورتون نشه مربوط به سال ۲۰۱۲-۲۰۱۳)
    و اینکه فریمور اصلی عربستانش یک سری مشکلات روی وای فای داره و لوگوی عربستان رو میزنه که البته من تونستم این مشکلات رو هم رفع کنم. با همین قدیمی بودنش، با تغییراتی که تو فریمورش دادم، روی وای فای ۵ گیگاهرتز، سرعتی که دریافت می کردم (با فاصله دو اتاق از مودم) از اکسس پوینت WiFI6+ خود هواوی بیشتر بود! مدل AX3 dual core
    تازه اکسس پوینت AX3 چهارتا آنتن اکسترنال بزرگ داره ولی آنتن های 8245Q داخلی هست.
    تو فاصله نزدیک (در حد نیم متر) مک بوک هایی که تست کردم، سرعت وای فای بیشتری می تونستن از 8245Q بگیرن.
    حالا شاید اگر دیوایسی WIFI 6+ داشته باشه، ممکنه AX3 بهتر جواب بده ولی روی AC برای من نتیجه معکوس بود.

13. 2 کاربر از karname بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2022
    محل سكونت
    طهران کوچک

پيش فرض

اگر ترب رو چک کنید، فروشنده زیاده ولی تنوع برقچی نسبتا زیاد هست. هرچند باید در عمل دید که اون مودمی که شما میخواین رو موجود داره یا نه؟ چون چندباری قصد خرید تجهیزات شبکه رو داشتم که تماس گرفتم موجود نداشتند!
    یا مثل آی تی سام که یکبار اومدم خرید کنم، منصرف شدم، خودشون تماس گرفتن و گفتند نمیخوای خرید کنی؟ گفتم قیمت و موجودی تون قطعی هست؟ گفتن خیالت جمع! واریز که کردم گفتند موجود نداریم. با کلی دعوا پول رو پس گرفتم بعد با قیمت ۲ برابر مجددا موجود کردند!
    توی این مدل ها شخصا مدل 8245Q و 8245H رو دوست دارم (به شرط سبز بودن سوکت). مخصوصا 8245Q که برای عربستان ساختن. مودم جونداری هست فقط حیف خیلی قدیمیه (شاید باورتون نشه مربوط به سال ۲۰۱۲-۲۰۱۳)
    و اینکه فریمور اصلی عربستانش یک سری مشکلات روی وای فای داره و لوگوی عربستان رو میزنه که البته من تونستم این مشکلات رو هم رفع کنم. با همین قدیمی بودنش، با تغییراتی که تو فریمورش دادم، روی وای فای ۵ گیگاهرتز، سرعتی که دریافت می کردم (با فاصله دو اتاق از مودم) از اکسس پوینت WiFI6+ خود هواوی بیشتر بود! مدل AX3 dual core
    تازه اکسس پوینت AX3 چهارتا آنتن اکسترنال بزرگ داره ولی آنتن های 8245Q داخلی هست.
    تو فاصله نزدیک (در حد نیم متر) مک بوک هایی که تست کردم، سرعت وای فای بیشتری می تونستن از 8245Q بگیرن.
    حالا شاید اگر دیوایسی WIFI 6+ داشته باشه، ممکنه AX3 بهتر جواب بده ولی روی AC برای من نتیجه معکوس بود.

یعنی من اگه مودم هواووی بخرم از زایکسل بهتره ؟

بعد مرکز مخابراتی اجازه این کار را میده فقط مک براشون مهمه یا فاکتورهای دیگری هم هست ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 4 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 4 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •