تبلیغات :
پرسانِش - نرم افزار جادویی آموزش زبان انگلیسی با فیلم های زبان اصلی
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
خرید ویپ
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 395 از 523 اولاول ... 295345385391392393394395396397398399405445495 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,941 به 3,950 از 5226

نام تاپيک: اینترنت بر بستر فیبر نوری FTTH مخابرات، تانوما

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jun 2020
    محل سكونت
    نوار غزه

پيش فرض

Doh ?? هست ؟؟؟ یه توضیح بده ببینیم متد چیه
    من Doh را در تنظیمات میکروتیک دیدم اصلا نمیدونم چی هست ..

این کاری که من میکنم قانونی هست و من هم سازنده قند شکن (چیز پی ان ) نیستم

ویدئو ها را با سرعت نور باز میکنه ..

با آنتی ویروس کار نمیکنه

حجم زیادی هم میخوره حتی بیشتر از چیز پی ان ، احتمالا چون encapsulation نیست .

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jun 2020
    محل سكونت
    نوار غزه

پيش فرض

یه راه دیگه هم داره
    اکر میکروتیک دارید
    استاتیک را پاک کنید .
    به جاش
    همین دو تا را وارد کنید
    اول کلود فر
    بعد گوگل

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

سلام دوستان..از متخصصین یک سوال داشتم در رابطه با پهنای باند gpon...الان مثلا اگه اینجا اسپلیتر 1 به 64 بزنن(مکسیمومش همین 64 هست)سرعت هر مشترک به 40 مگابیت محدود میشه؟؟و اگه اینجوری باشه راه چارش چیه؟چون فایبر اکتیو تو ایران نیس...میترسم یه روزی این سرعت هایی که امروز با ftth میگیریم رو تو آینده با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش پهنای باند کشور(الکی) نگیریم!

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها MMDFullHD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    United State of Shahriar

پيش فرض

من Doh را در تنظیمات میکروتیک دیدم اصلا نمیدونم چی هست ..

این کاری که من میکنم قانونی هست و من هم سازنده قند شکن (چیز پی ان ) نیستم

ویدئو ها را با سرعت نور باز میکنه ..

با آنتی ویروس کار نمیکنه

حجم زیادی هم میخوره حتی بیشتر از چیز پی ان ، احتمالا چون encapsulation نیست .
    doh مخفف dns over https هست
    و ما ی چیزی به اسم dot هم داریم!
    ادرس های مثل youtube روی ایپی های گوگل رنجشون روش سرویس های مختلف ارایه میدن نمیتونن عین قدیم بزنن یه شرکت رو کلا ایپی هاش رو ببندن مثلا بخوان یوتیوب رو عین قدیم فیلتر کنن کل ایپی هاش رو ببندن گوگل هم کلا قطع میشه بخاطر همین dpi که بازرسی میکنن پکت هارو با سرور فیلترینگ
    شما با فعال کردن doh یا dot رمزنگاری میکنید ادرسی رو که پرسیدید در کنارش هم goodbye dpi پکت هدر رو خورد میکنه مثلا youtube.com رو تو پکت اینترنت ارسالی و دریافتی y o u t u be .com ارسال و دریافت میکنه دور میزنه سرور های فیلترینگ رو و چیز قابل مفهموی برای dpi یا همون سرور فیلترینگی ک داخل پکت هارو میبینه نیست و رد میکنه و شما علی یارت رو میگید به سرور فیلترینگ عشق حال
    doh از طریق پرسش post کردن روی پورت 443 و https این درخواست رو میپرسه و رمزنگاری میکنه
    همینطور dot هم از طریق tls
    پروتکل های دیگه هم جز این دوتا هست و من دیگه توضیح نمیدم
    این روش برای من همیشه جواب داده و همیشه هم باز کرده برای شما هم جواب میده اگر نداد فقط باید دی ان اس رمزنگاری شده رو تغیر بدید ی سرچ بزنید کلی ازین سرور ها هستن مجانی
    مرورگر هم فایرفاکس من استفاده کردم برای این کار شما از مرورگر های دیگه هم میتونید استفاده کنید این ویدیوش هست
    نه فقط یوتیوب بلکه سایت هایی که ایپی هاشون باز هستن و فقط از طریق دومین فیلتر شدن میشه دور زد با این روش!
    برنامه فوق العاده کم حجم و سبک هستش 1 مگ بیشتر حجم نداره حتی میتونه سایت های شب جمعه ای و فیس بوک و اینا رو هم باز کنه ! (اپدیت ابان : الان ک نت رو زدن ترکوندن و ایپی های کلا شرکت فیس بوک رو بستن از این طریق نمیشه استفاده اش کرد تویتر و یوتیوب و کلادفلر مشکلی ندارن)
    تنظیمش رو فایرفاکس .. (بقیه مرورگر ها هم تو تنظیمات فقط باید همین حالت doh رو فعال کنید اگر به ارور تایم اوت برخورد کردید تو این روش روی nextdns تنظیم کنید یا از روش پاین استفاده کنید)
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    [/CODE]
    تنظیم برای idm و بقیه برنامه ها که همچین قابلیت رو ندارن حتی اینترنت اکسپلورر ... به کمک simple dnscrypt
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    شاید بگید این چه داستانیه باو ی وی پی میریزیم راحت میکنیم خودمونو !
    ولی این روش چون تونل نمیکنه 1 درصد هم باعث افتاد کیفیت نمیشه راحت با نت 16 مگ میشه فورکی هم دید! حتی تبلیغ های یوتیوب هم برداشته میشه چون ایپی از ایران وارد شده و تبلیغ مناسب برای ایران نداره که نشون بده ! خلاصه که حال کنید سایت های شب جمعه ای هم از ایران محتوا براتون میذاره وطنی کار کنید واس مام التماس دعا کنید و اینکه این روش فعلا غیر قابل فیلتره! هرکاریشم بکنن نمیشه فعلا روسیه نتونس ایران هم نمیتونه! فقط تنها راه اینکه این روشو ببندن اینه که همین جلوی dns های رمزنگاری شده رو بگیرن! که یکی دو تا نیست این نشد سرور بعدی!
    خوبی هم که داره فشار زیادی ن باعث میشه برعکس ویپی ان به سرور بیاد که تو استریم ها سرعت کیفیت ویدیو دیدن افت کنه و ...
    برنامه های استفاده شده 100 درصد اپن سورس ان
    برنامه goodbye dpi برای دور زدن فیلترینگ
    simple dnscrypt
    برای رمزنگاری dns
    تست شده روی اینترنت شاتل همراه اول ایرانسل شمام که مخابراتید تست کنید نتیجه رو بگید
    Last edited by MMDFullHD; 27-10-2022 at 23:25.

5. 17 کاربر از MMDFullHD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2021

پيش فرض

سلام دوستان..از متخصصین یک سوال داشتم در رابطه با پهنای باند gpon...الان مثلا اگه اینجا اسپلیتر 1 به 64 بزنن(مکسیمومش همین 64 هست)سرعت هر مشترک به 40 مگابیت محدود میشه؟؟و اگه اینجوری باشه راه چارش چیه؟چون فایبر اکتیو تو ایران نیس...میترسم یه روزی این سرعت هایی که امروز با ftth میگیریم رو تو آینده با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش پهنای باند کشور(الکی) نگیریم!
    بله اگه هر ۶۴ مشترک همزمان در حال استفاده سنگین باشن و همه پهنای باند خریداری شدشون مثلا ۵۰مگ باشه سرعت حدود ۳۰ مگ میشه برای همشون. ولی در عمل بعیده این اتفاق بیفته، حتی جا هایی که حجم نامحدود ارائه میشه اکثر کاربران همزمان با‌هم استفاده‌ نمی‌کنند جوری که روی فیبر به‌کندی برسن. حالا توی آینده اگه اینترنتی اینجا بود و نیاز بود به‌راحتی‌میشه کارت های OLT داخل مرکز رو به XGS-PON یا NG-PON2 که هر‌دو ۱۰گیگ متقارن پهنای باند دارند ارتقا داد. الان به صورت آزمایشی روی 50GPON هم دارن کار میکنن...

7. 2 کاربر از Sahandb77 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

بله اگه هر ۶۴ مشترک همزمان در حال استفاده سنگین باشن و همه پهنای باند خریداری شدشون مثلا ۵۰مگ باشه سرعت حدود ۳۰ مگ میشه برای همشون. ولی در عمل بعیده این اتفاق بیفته، حتی جا هایی که حجم نامحدود ارائه میشه اکثر کاربران همزمان با‌هم استفاده‌ نمی‌کنند جوری که روی فیبر به‌کندی برسن. حالا توی آینده اگه اینترنتی اینجا بود و نیاز بود به‌راحتی‌میشه کارت های OLT داخل مرکز رو به XGS-PON یا NG-PON2 که هر‌دو ۱۰گیگ متقارن پهنای باند دارند ارتقا داد. الان به صورت آزمایشی روی 50GPON هم دارن کار میکنن...
    50gpon منظورتون همون جیپان 50 گیگابیتی هست؟توی ایران؟ اونوقت وقتی olt ارتقا دادن باید ont هم ارتقا بدیم؟من سایت at&t چک کردم اونجا هم بر بستر جیپان اینترنت ارائه میدن...یه سوال دیگه:این کانکتور های upc روی کاغذ تا چه پهنای باندی ساپورت میکنن؟

9. این کاربر از elinbarrage بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

خیلی از کارشناسای بین المللی میگن آینده فیبر نوری روی همین pon هست...بخاطر قیمتش و خیلی پارامتر های دیگه..

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2021

پيش فرض

50gpon منظورتون همون جیپان 50 گیگابیتی هست؟توی ایران؟ اونوقت وقتی olt ارتقا دادن باید ont هم ارتقا بدیم؟من سایت at&t چک کردم اونجا هم بر بستر جیپان اینترنت ارائه میدن...یه سوال دیگه:این کانکتور های upc روی کاغذ تا چه پهنای باندی ساپورت میکنن؟
    بله G توی GPON مخفف گیگابیت هستش. حالا زمان تجاری شدن تکنولوژی شاید اسم دیگه‌ای انتخاب کنن براش ولی فعلا دو تکنولوژی نسل جدید که در حال رقابتن باهم 25G-PON و 50G-PON هستن.
    شما برای استفاده از پهنای‌باند جدید باید دستگاه ONT رو هم عوض کنید ولی چون این تکنولوژی ها روی طول موج های مختلف هستن امکان برقراری همزمان XGS-PON و GPON وجود داره، که یکی از دلایل اصلی برتری PON هستش. مشترکینی که نیاز دارن ارتقا میدن و بقیه روی ONT های قبلیشون میمونن.
    کانکتور UPC به طور خاص فرقی با بقیه کانکتور ها نداره، ولی به راحتی تا چند ترابیت بر ثانیه رو جواب میدن(حالا اپتیکی که برای انتقال این حجم از دیتا نیازه بحثش جداست)

12. این کاربر از Sahandb77 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

بله G توی GPON مخفف گیگابیت هستش. حالا زمان تجاری شدن تکنولوژی شاید اسم دیگه‌ای انتخاب کنن براش ولی فعلا دو تکنولوژی نسل جدید که در حال رقابتن باهم 25G-PON و 50G-PON هستن.
    شما برای استفاده از پهنای‌باند جدید باید دستگاه ONT رو هم عوض کنید ولی چون این تکنولوژی ها روی طول موج های مختلف هستن امکان برقراری همزمان XGS-PON و GPON وجود داره، که یکی از دلایل اصلی برتری PON هستش. مشترکینی که نیاز دارن ارتقا میدن و بقیه روی ONT های قبلیشون میمونن.
    کانکتور UPC به طور خاص فرقی با بقیه کانکتور ها نداره، ولی به راحتی تا چند ترابیت بر ثانیه رو جواب میدن(حالا اپتیکی که برای انتقال این حجم از دیتا نیازه بحثش جداست)
    والا الان که ont های بازار همشون قدیمی هستن..برای سال 2014 2015 هستن.. که بهترینشون همین hg8245h هستش...xgs متقارن هست درسته ؟چون 10 g pon متقارن نیست..راستی این پهنای باند های اختصاصی که شرکت هایی مثل رسپینا ارائه میدن از لحاظ کیفیت و اینچیزا به ftth برتری داره؟ اخه خیلی گرون هم هستند

14. این کاربر از elinbarrage بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2021

پيش فرض

والا الان که ont های بازار همشون قدیمی هستن..برای سال 2014 2015 هستن.. که بهترینشون همین hg8245h هستش...xgs متقارن هست درسته ؟چون 10 g pon متقارن نیست..راستی این پهنای باند های اختصاصی که شرکت هایی مثل رسپینا ارائه میدن از لحاظ کیفیت و اینچیزا به ftth برتری داره؟ اخه خیلی گرون هم هستند
    بله متقارن هستش. والا GPON ماله ساله 2000 ایناس و تازه داره متداول میشه.
    رسپینا اینام با لینک رادیو پهنای باند‌ میدن که هم گرونه و هم پینگ و jitter خوبی نداره. ولی خوب برای کسایی که فیبر نمیتونن بگیرن و به پهنای باند نیاز‌دارن تنها آپشنه...

16. این کاربر از Sahandb77 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (1 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

1. hellbrain666

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •