تبلیغات :
پرسانِش - نرم افزار جادویی آموزش زبان انگلیسی با فیلم های زبان اصلی
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
خرید ویپ
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 382 از 523 اولاول ... 282332372378379380381382383384385386392432482 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,811 به 3,820 از 5223

نام تاپيک: اینترنت بر بستر فیبر نوری FTTH مخابرات، تانوما

آخر فروم باز Xx Hossein xX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

اینکه مودم فیبر نوری میگن بدون پچ کورد و با پچ کورد،فرقشون چیه؟
    پچ کورد یک سیستم رابط کوتاه فیبر نوری هست. حدود 100-150 قیمت داره.
    اینکه حتما لازمه تهیه بشه یا نه رو هنوز نمیدونم منم.
    ولی یکی دوجا دیدم فیبر داشتند سیم اصلی وارد یک چیزی شده بعد با پچ کورد به مودم وصل شده بود.

2. این کاربر از Xx Hossein xX بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه farhang_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    Persia

پيش فرض

اینکه مودم فیبر نوری میگن بدون پچ کورد و با پچ کورد،فرقشون چیه؟

پچ کورد فیبر نوری همون کابل اتصال هست که از پریز فیبر نوری OTO به مودم وصل میشه ، روی اکثر مودم ها این کابل هست اگر نبود به راحتی میتونید تهیه
    کنید البته دقت کنید که سوکت پچ کورد هم رنگ سوکت مودم باشه (سبز یا آبی) و سوکت های هر سمت اتصال باید یک رنگ باشند.

4. 3 کاربر از farhang_k بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

پچ کورد فیبر نوری همون کابل اتصال هست که از پریز فیبر نوری OTO به مودم وصل میشه ، روی اکثر مودم ها این کابل هست اگر نبود به راحتی میتونید تهیه
    کنید البته دقت کنید که سوکت پچ کورد هم رنگ سوکت مودم باشه (سبز یا آبی) و سوکت های هر سمت اتصال باید یک رنگ باشند.
    بایدی در کار نیست دوست من.. اگر کیفیت فیبرکشی بالا تر از ۲۳ باشه میشه استفاده کرد.. و مشکلی پیش نمیاره

تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام.
    دیروز اومدن کابل کشی کردن.
    دقیقا از 3 تا کوچه بالا تر کابل کشیدن تا داخل خونه.
    هزینه کابل کشی 600 تومن بود و یک مقداری هم معمولا باید انعام بدید (100-200)
    مودم هم تهیه کردم هواوی مدل HG8245H - APC گرفتم. حدود 500 تومن گرونتر از مدل پورت آبی بود که امیدوارم واقعا تاثیر داشته باشه سبز بودن پورت.

الان هم منتظرم برای فیوژن کردن و نصب پریز فیبر نوری بیان که البته هنوز خبری نیست.

7. این کاربر از Xx Hossein xX بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

سلام دوستان
    امیدوارم هر جا هستین شاد و سرحال باشین
    من زنگ زدم 2020 گفتم که فیبر نوری هم ثبت نام میکنید؟ گفتش که برای فیبر نوری باید به فلان شماره زنگ بزنی... منم گفتم خب باشه دست شما درد نکنه... شماره رو گرفتم و زنگ زدم و گفتم که میخوام فیبر نوری ثبت نام کنمو گفتش که ادرستون کجاستو منم ادرسو بهش گفتم... همین که ادرس رو گفتم بعدش گفت که متاسفانه فعلا در این محل ما سرویس فیبر نوری نداریم... منم که ناراحت شده بودم گفتم پس ما چیکار کنیم حالا... گفتش که انشالله هر زمان که امام زمان ظهور کنه منطقتون فیبر کشی میشه، ولی اگر عجله دارین میتونیم براتون فیبر گوزی راه اندازی کنیم! منم که تعجب کرده بودم گفتم فیبر گوزی چیه؟ گفتش که ما از این ور اطلاعات رو دریافت میکنیم و میذاریم تو .... بعدش میگوزیم و براتون ارسال میشه!! بعدش گفتم که خب من چجوری باید دریافتش کنم اطلاعاتو؟؟ گفتش که تو این نوع ارتباط نیازی به دریافت کننده هم نیست منم گفتم چقدر خوب همینو برام فعالش کنید.... اونا هم اومدن فعال کردن...

در اخر هم بگم که اون سایتی که توش درخواست تانوما میدیم دکمه ارسال اطلاعاتش disable هست و نمیشه دیگه درخواست داد (البته میشه enable کردشو فرستاد ولی خب پیشفرض غیرفعاله دیگه)و عملا انگار قرار نیست کسی این طرح رو پیگیری بکنه
    و جالب تر از همه اینه که من فهمیدم که ظاهرا مسئولا بر این باور هستن که مردم از adsl راضی هستن و تمایلی به دریافت سرویس فیبرنوری ندارن...

9. این کاربر از amir.cph4 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

خب فیوژن هم کردن و پریز فیبر نوری رو نصب کردن.
    دوستان تنظیمات مودم رو قبلا کسی توضیح داده؟ لطفا اگر لینکی برای آموزش دارید بذارید
    vlan id رو هم با یوزرنیم پسورد ارسال میکنن؟
    لازم هست که سریال و مک مودم در مخابرات ثبت بشه؟ میخوام بدونم اصلا شانسی دارم که اولین بار خودم نصب رو انجام بدم یا حتما باید نصاب مخابرات بیاد؟
    Last edited by Xx Hossein xX; 22-09-2021 at 16:07.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

خب فیوژن هم کردن و پریز فیبر نوری رو نصب کردن.
    دوستان تنظیمات مودم رو قبلا کسی توضیح داده؟ لطفا اگر لینکی برای آموزش دارید بذارید
    مبارکه. دو تا فیلم توی نت دیدم یکی مال Tehranftth و یکی هم برقچی. امیدوارم به کارت بیاد:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته یوزرنیم و پسورد و Vlan و ... رو باید از مخابرات بگیری و همینطور سریال مودم رو هم باید مخابرات توی سیستمشون ثبت کنه.

12. این کاربر از davood3d بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام.
    دوستان این خط من الان از نظر کیفیت و قدرت چطوره؟ سرعت مناسبی میده بهم؟
    هنوز یوزرنیم و پسورد نیومده برام بتونم درست چک کنم

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

سلام.
    دوستان این خط من الان از نظر کیفیت و قدرت چطوره؟ سرعت مناسبی میده بهم؟
    هنوز یوزرنیم و پسورد نیومده برام بتونم درست چک کنم

خیلی هم عالیه و هیچ مشکلی نداره... سرعتی که روی خود مودم با وای فای میگیری ۱۰۰ تا ۱۵۰ هست و با کابل لن تا ۳۰۰ میگیری... برای اینکه بتونی از ۳۰۰ کامل استفاده کنی باید یک روتر بخری که ارزونتر و کاملترین روتر در بازار در حال حاضر ax3600 شیائومی هستش که از بقیه روترها بهتر و بالاتر هست...
    باید به مخابرات سر بزنی و یوزر و پسورد نصب رو بگیری.. البته که باید بیان برات نصب کنن که احتمالا یک هزینه هم اونجا میگیرین. چون مودم باید در منطقه ثبت بشه..

15. 2 کاربر از pipo4713 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

برای ما هم بالاخره بعد راه افتاد. مرکز شهید رجایی تهران هستم. برای راهنمایی پیش رئیس مرکز رفتم و خوشبختانه کاملا پاسخگو بودن و با مشتری همکاری می کردن.
    مراحل ثبت نام و راه اندازی از طرف مخابرات زیاد طول نکشید و شرکت کیسان صنعت ایرانیان رو به عنوان پیمانکار معرفی کردند که از کارشون راضی بودم. بعد از تماس من، به گفته خودشون، درگیر پروژه های دیگه بودند و یه مقدار زمان برد که بیان. در دو مرحله، اول، کار کابل کشی انجام شد و بعدش هم کار فیوژن و کانفیگ مودم و ثبت سریال مودم توی مخابرات. اگرچه پروسه تا حدی زمان برد ولی از کار شرکت خیلی راضی بودم.
    اینم تست سرعت 50 مگ پس پرداخت:

17. 5 کاربر از davood3d بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 5 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 5 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •