تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 281 از 535 اولاول ... 181231271277278279280281282283284285291331381 ... آخرآخر
نمايش نتايج 2,801 به 2,810 از 5343

نام تاپيک: اینترنت بر بستر فیبر نوری FTTH مخابرات، تانوما

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2019

پيش فرض

مسئله دیگه ای که پیش میاد هم حتماً کیفیت اون دو تیکه سیم کشی از کافو تا دم در خونه و از دم در تا پریز (سیم کشی داخل) هم چون مسیه باید خوب باشه تا افت سرعت نداشته باشیم. البته با همه این تفاسير به نظر من اینترنت بی سیم بهتره چون سیم کشی در کل چه فیبر نوری و چه مسی یه سری دردسرها و هزینه ها داره و در ضمن در بهترین حالت سرعتش به پای اینترنت بی سیم نمیرسه البته بحث پوشش دهی و ثبات اینترنت بی سیم هم هست که جای بحث داره و مثلا در همین ایران خودمون چه اپراتورهای موبایلی و چه تی دی ال تی ای مشکل پوشش و ثبات رو بعضی جاها دارن ولی خوب در عوض لااقل در ایران که اینترنت بی سیم هم اشتراکش گرونتره هم ترافیکش و هم تجهیزاتش که این هم با همه گیر شدنش و وجود شرکتهای زیاد و رقابت قیمتهاش شکسته میشه ولی از نظر سلامتی هم قابل بحثه یادمه یه مطلب یک بار میخوندم که در کشور دانمارک برای بار اول که آنتنهای 5g روشن شده بود مرغابی ها از شدت امواج به زیر آب رفته بودن که در این مورد در ای دی اس ال و فیبر نوری فقط داخل فضاها امواج وای فای مضر هستند
    ببینید شما هر کاری کنید همین سیم مسی استیبل تر از امواجه!

و اما فیبر! فیبر یک بار هزینه هست و اکثر شرکت ها رایگان انجام میدن چون مشترک اون خونه مابعد همش از اون استفاده میکنه این از هزینش
    و درباره سرعت فکر میکنم بسیار مسلمه که بالاترین سرعت ممکن برای استفاده خانگی برای فیبرنوری هست (مگر 5g که هزینه زیادی داره)

در شرایط گرما، سرما، اتفاقات، باران و برف امواج کلا تداخل دارن اما فیبر مشکلی نداره

امواج برای سلامتی مسلما مضر هستن اما فیبر هیچ دخلی به سلامتی نداره

ضمنا موبایل یا مودم 5g یا tdlte هزینه گزافی داره و بسته های اینترنتش هم بسیار گرونه در تمام دنیا
    اما پهنای باند نامحدود فیبر و پینگ و عدم اختلالش باعث شده که در تمام دنیا بسته های اینترنت روش نامحدود باشن
    ضمن این که فیبر برای شبکه های غیر اینترنت و تلفن و فکس و ... هم کاربرد داره

2. 2 کاربر از alidorost بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Black Boy67's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2018

پيش فرض

تعریف vdsl میشه از مرکز مخابراتی تا کافو فیبر نوری و از کافو به بعد مسی؟اونوقت تعریف fttc هم که همینه اونوقت جفتش یکیه یا دوتاست ؟
    سلام

تعریف VDSL میشه سرویس فرکانس خیلی بالای دیجیتالی که برای دریافت حداکثر سرعت نیاز به فاصله کم داره

برای منازلی که نزدیک مرکز مخابراتی هستند یعنی زیر 500 متر از خود مرکز سرویس میدن

برای منازل دورتر هم اگر مرکز در اون فواصل کافو نوری داشته باشه میشه تا فاصله 500-600 متری از اون کافو VDSL گرفت

4. این کاربر از Black Boy67 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2018

پيش فرض

مسئله دیگه ای که پیش میاد هم حتماً کیفیت اون دو تیکه سیم کشی از کافو تا دم در خونه و از دم در تا پریز (سیم کشی داخل) هم چون مسیه باید خوب باشه تا افت سرعت نداشته باشیم. البته با همه این تفاسير به نظر من اینترنت بی سیم بهتره چون سیم کشی در کل چه فیبر نوری و چه مسی یه سری دردسرها و هزینه ها داره و در ضمن در بهترین حالت سرعتش به پای اینترنت بی سیم نمیرسه البته بحث پوشش دهی و ثبات اینترنت بی سیم هم هست که جای بحث داره و مثلا در همین ایران خودمون چه اپراتورهای موبایلی و چه تی دی ال تی ای مشکل پوشش و ثبات رو بعضی جاها دارن ولی خوب در عوض لااقل در ایران که اینترنت بی سیم هم اشتراکش گرونتره هم ترافیکش و هم تجهیزاتش که این هم با همه گیر شدنش و وجود شرکتهای زیاد و رقابت قیمتهاش شکسته میشه ولی از نظر سلامتی هم قابل بحثه یادمه یه مطلب یک بار میخوندم که در کشور دانمارک برای بار اول که آنتنهای 5g روشن شده بود مرغابی ها از شدت امواج به زیر آب رفته بودن که در این مورد در ای دی اس ال و فیبر نوری فقط داخل فضاها امواج وای فای مضر هستند
    بهترین نوع اینترنت از نظر ثبات بستر همین فیبر نوری هست که با همین کافو هایی که تو محله ها میزنن رفع میشه یعنی یکی میزنن تو محل بعد مشترک میتونه از اون برای منزلش یا فیبر بگیره یا VDSL (اگر اینطور نباشه خیلی جای تعحب داره)

اما خوب هزینه فیبر زیاد هست الان مراکز با کابل مخابراتی دارن دست و پنجه نرم میکنن چه برسه به فیبر

در کل من دوست داشتم با یک جهش خوب به جای تکنولوژی VDSL, اینترنت کابلی (کواکسیال) رو پیاده سازی میکردند که سرعت بهتری هم میداد اما خوب...

6. این کاربر از Black Boy67 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال alottadamage's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2020

پيش فرض

بهترین نوع اینترنت از نظر ثبات بستر همین فیبر نوری هست که با همین کافو هایی که تو محله ها میزنن رفع میشه یعنی یکی میزنن تو محل بعد مشترک میتونه از اون برای منزلش یا فیبر بگیره یا VDSL (اگر اینطور نباشه خیلی جای تعحب داره)

اما خوب هزینه فیبر زیاد هست الان مراکز با کابل مخابراتی دارن دست و پنجه نرم میکنن چه برسه به فیبر

در کل من دوست داشتم با یک جهش خوب به جای تکنولوژی VDSL, اینترنت کابلی (کواکسیال) رو پیاده سازی میکردند که سرعت بهتری هم میداد اما خوب...

فک کن به جا آسیاتک و شاتل و... ISP هامون AT&T و Xfinity و Verizon بودن

8. 2 کاربر از alottadamage بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

فک کنم از کافو نوری فیبر نوری نمیکشن. خودشونو خیلی زحمت بندازن VDSL کنن. اونم با تعرفه افتضاح مخابرات
    من زنگ زدم بهشون گفت خط شما کافو نوری هست نه فیبر نوری پس باید از مخابرات ADSL بگیرین و نمیتونیم بهتون تانوما بدیم

10. این کاربر از ehsan-75 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

خوشبختانه! تکنولوژی که دارن توی کافو ها پیاده میکنن fttc نیست بلکه بخشی از اونه
    کابینت هایی که تمام شرکت ها دارن میزنن fttx هست یعنی در ادامه اگر کسی خواست براش فیبر بکشن، بقیه که نیازی به اون پهنای باند و خرج کردنش ندارن همون vdsl باشه، و برای بلوک ها هم fttb هم بشه فیبر با پهنای بالا کشید

ولی الان همینم توش موندن برای فیبر که باید تا خونه ها رو بکنن که شهرداری ها با این قشقرقی که راه انداختن فعلا نمیذارن، و خرج زیادتر داره و مشتری هم حاضر نیست انقدر خرج کنه و همچین سرعتی هم اکثرا فعلا توی ایران نمیخوان به دردشون نمیخوره حتی vdsl هم نمیخوان اکثرا همون adsl با سرعت 24 مگابیت فول روی کابینت fttc کافیشونه، خب بازار اینترنت موبایل ایرانو قبضه کرده و حتی اکثرا نمیدونن adsl هم چیه!
    توی این پست کامل توضیح دادم
    حرفتون درسته بخش اول اگر fttc هم بود باز امکانپذیر بود که بخوان فیبر کشی کنن به منازل
    در کل حرفم اینه vdsl منسوخ شده و همچنان بابت سیم مسی مشکلات هزینه و نگهداری داره و الان متاسفانه توی همین تهران ماهی چند ده کافوی سیم مسی مخابراتو دزدا میدزدن و راه اندازیشم کلی زمانبر و اعصاب خورد کنه جدای از تمام مسائل!
    و مسئله ی بعد خوب یا بد تاثیر تکنولوژی و پذیرش اونه!
    تا ۶,۷ سال پیشی که اکثر بسته های اینترنت زیر ۵۱۲ بود همه میگفتن ۲ مگ بگیریم عالی میشه و بسه ولی الان میبینیم ۵۰ مگ هم برای بعضی دوستان کفایت نمیکنه و این موج برای تمام افراد با یه آهنگ زمانی اتفاق میفته!
    اون سرعت هم به مرور همه بهش میرسن !
    سرعت بالا و پینگ پایین لذت بخشه و پیر و جوون نداره همه میفهمن و الان شاید نه ولی ۲ سال دیگه ۲۴ مگ هم شاید کم باشه
    Last edited by Mmrr72; 05-09-2020 at 08:04.

12. 3 کاربر از Mmrr72 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2018

پيش فرض

فک کن به جا آسیاتک و شاتل و... ISP هامون AT&T و Xfinity و Verizon بودن
    چه لذتی داره

فک کنم از کافو نوری فیبر نوری نمیکشن. خودشونو خیلی زحمت بندازن VDSL کنن. اونم با تعرفه افتضاح مخابرات
    من زنگ زدم بهشون گفت خط شما کافو نوری هست نه فیبر نوری پس باید از مخابرات ADSL بگیرین و نمیتونیم بهتون تانوما بدیم
    یعنی الان دوباره باید از مخابرات فیبر بشکن تا منزل؟ خوب همون کافو که تا مخابرات فیبر هست نمیشد تجهیزاتی تهیه کرد که از همون کافو نور بکشن در محله ها؟

من اطلاعی در این مورد ندارم که تجهیزاتشون چیه اما دوباره کاری هست انگار. تو عکس های همین پیج هم دیدیم که کافو های شاتل کنار کافو مخابرات نصب میشن یعنی که از همون کافو نور میگیرن دیگه

اشتباه میگم زحمت تصحیح با متخصصان...

14. این کاربر از Black Boy67 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2019

پيش فرض

چه لذتی داره

یعنی الان دوباره باید از مخابرات فیبر بشکن تا منزل؟ خوب همون کافو که تا مخابرات فیبر هست نمیشد تجهیزاتی تهیه کرد که از همون کافو نور بکشن در محله ها؟

من اطلاعی در این مورد ندارم که تجهیزاتشون چیه اما دوباره کاری هست انگار. تو عکس های همین پیج هم دیدیم که کافو های شاتل کنار کافو مخابرات نصب میشن یعنی که از همون کافو نور میگیرن دیگه

اشتباه میگم زحمت تصحیح با متخصصان...
    مدیرعامل شاتل، و بقیه متخصصین دقیقا توضیح دادن و توی قرارداد فیبرکشی این شرکتا همه جا این نکته هست که:

این پروژه، پروژه ی fttx نه fttc! (ایکس یعنی به جاش h , b , c و ... بذارید)

یعنی مغز خر نخوردن بیان بدون آینده نگری فقط روی وی دی اس ال سرمایه گذاری کنن
    بله الان سرگرم fttc اش هستن و vdsl، و خیلی مونده تا برسن به فیبر و مجوز گرفتن از شهرداریا برای کندن تا منازل
    کل این کافو ها هم رک vdsl داره هم فیبر هم fttb

تمام

16. این کاربر از alidorost بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها m_amin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2004

پيش فرض

دوستان امروز برای من وصل شد مودم ۸۲۴۵ هواوی هست با پورت سبز اما دیواری آبی هست
    کابل پچ کورد اما سبز به سبز هست
    مشکلی هست توش؟ با باید کابل آبی به سبز بگیرم؟
    سرعت هم زیاد مال نیست ۴۰-۵۰ مگابیت هست با اینکه سرویس ۵۰ مگ گرفتم
    حالا نمیدونم چیززی ایراد داره یا نه
    این عکس از کبفیت
    در ضمن این مودمها باید آپدیت بشه ورژنش یا نه؟

18. 3 کاربر از m_amin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

دوستان امروز برای من وصل شد مودم ۸۲۴۵ هواوی هست با پورت سبز اما دیواری آبی هست
    کابل پچ کورد اما سبز به سبز هست
    مشکلی هست توش؟ با باید کابل آبی به سبز بگیرم؟
    سرعت هم زیاد مال نیست ۴۰-۵۰ مگابیت هست با اینکه سرویس ۵۰ مگ گرفتم
    حالا نمیدونم چیززی ایراد داره یا نه
    این عکس از کبفیت
    در ضمن این مودمها باید آپدیت بشه ورژنش یا نه؟

قطعا تاثیر داره و حتی میتونه به مودم آسیب برسونه...پچ کورد آبی به سبز همه جا موجوده

20. 2 کاربر از FXPRO بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •