تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 4 اولاول 1234
نمايش نتايج 31 به 35 از 35

نام تاپيک: فراری دادن گربه !

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

این
      محتوای مخفی: .. 
    ادعایی هست که تو به من نسبت می دی تا من رو عصبانی کنی ولی من به این حمله ها از طرف حیوان ستیز ها عادت دارم. من رو متهم به چیزی کنی که من ادعایی درباره اون نکردم و هدفت خراب کردن و ترور شخصیت هست که از یک حیوان آزار چیز بعیدی نیست. هدف من از نکته سنجی و اینکه از کاربر [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پرسیدم که منظورش دقیقا از حیوان یا حیواناتی که نگه می داره جزء کدوم دسته طیور یا دام هستند این نبود که ایشان بی سواد هستند ولی تو سعی می کنی اینطور القاء کنی. خواستم بدونم دقیقا ایشان پرنده و موجودات کوچک تر از گربه دارند که در معرض خطر و شکار گربه هستند یا واقعا دام مثل گوسفند و گاو دارند که قضیه فرق می کرد و به من به طنز و نه مسخره کردن و بی سواد جلوه دادن ایشان نگفتم. ایشون هم احتمالا فرق این دو لغت و کاربردش رو می دونه و اگر هم نمی دونست شاید در حین نوشتن مطلب و پستش دچار خطای جزئی و لپی شد که همه مرتکب می شن و هیچ اشکالی نداره و بحث ما دقیقا بر سر طبقه بندی و دام و طیور نبود و اصل صحبت و اختلاف ما بر سر آزار و عدم آزار بود. من خیالی از اشاره کردن بین دام و طیور به مخیله و ذهنم نیومد شاید هر وقت تو چیزی رو به کسی یاد می دهید به ذهنتان چیزی خطور می کند و فکر می کنید راز بزرگی رو اثبات کردید!
    خیلی از خودت مطمئنی و این نشانه بزرگ بینی هست. تو من و بخش عظیمی از مردم کشور رو متهم به پیشداوری می کنی در حالیکه خودت الان درباره من و بخشی عظیمی از مردم ایران پیشداوری کردی و رای صادر می کنی. زمانی می تونی درباره من قضاوت این چنینی بکنی که من رو سالها بشناسی و حرفها و کردارم رو از نزدیک دیده باشی ولی با چند تا پست که حرفهام درست و منطقی بوده ادعا کذب می کنی. حالا منظورت از منابع هنگفت که صرف جبران این پیشداوری ها میشه چی بود؟ کدوم منابع؟ کدوم پیش داوری ها؟ واضح تر صحبت کن بدونیم و یاد بگیریم. اگر منابع هنگفت این کشور صرف پیش دواری های بخش عظیم از جمعیت میشه یعنی صرف اکثریت افراد جامعه میشه یا تعداد اقلیت؛ درسته؟ خوب این شد معمای پیچیده! این چه منابعی هست که صرف اکثر مردم بیچاره و بدبخت میشه که هشتشون گروه نه هست و نون ندارند بخورند؟! بعد این مردم فقیر و ستمدیده چه پیش داوری هایی می کنند و این پیش داوری ها کجا تصمیم گیری و اعمال میشه؟ من که متوجه نشدم چی میگی.

این نشان از عدم درست خواندن و فکر کردن تو بر روی نوشته من هست. در چند پست من لغت "هوش" رو جستجو کن ببین من چی گفتم و جایی نگفتم گربه یا حیوان هوش ندارد. گفتم بر خلاف انسان بیشتر تابع غریزه هست و آن هوش انسانی که با سیاست و منافع بلند مدت مخلوط شده در حیوان نیست و حیوان در حال زندگی می کند. حیوانات بسته به نوع تکامل از هوشهای متفاوتی برخوردارند. مثلا شامپانزه و خانواده آغازین ها بعد از انسان جزء موجودات هوشمند هستند که توانایی و قابلیت یادگیری بعضی از مهارتهای انسانی مثل نقاشی کردن ابتدایی و ساخت بعضی چیزهای ساده و ابتدایی و کاربرد اونها رو دارند. خودت داره می گی: تمامی جانداران بسته ب تکاملی که دارند قادر به درک و ادراک و تحلیل هستند. یعنی تکامل در هوش جانداران کم و زیاد هست و همه برابر نیستند. شما به سگ چند بار آموزش بدید که به باغچه خانه شما کاری نداشته باشد و غذایی بهش بدید احتمال زیاد و نه حتما از حرفتان پیروی می کند ولی یک گربه بعید است به خواستتان تن در دهد. اینکه گفتید: و بر اساس یادگیری زندگی میکنند اگر منظورت با سعی و خطا و کدهای ژنتیکی که حامل اطلاعات هست حرفت درسته و راز خلقت رو کشف نکردی و من هم غیر از این نمی گم. اگر غیر از این هست اشتباه. مثلا یک بچه گربه برای دفع میره تو باغچه پرسش کننده این تاپیک! و دفع می کنه. آیا مادر اون بچه گربه بهش یاد داده چطوری بشاشه؟! یه سری چیزها بدون یادگیری و آموزش از والدین و معلم در کدهای ژنتیکی و کروموزمها موجودات هست که از موقع شکل گیری در رحم باهاشون بوده. مثل خوردن و شکار برای بقا به هر قیمتی یا کشتن به دلایلی (و نه از روی تفریح و بازی و اذیت کردن)، دفع، فرار از خطر و ... در انسان هم همینطوره و هیچ فرقی نداره. ممنون از دعوتت به مهمانی خرد. ولی من سالها پیش به خرد دعوت شدم و باید تا زنده ام چیز یاد بگیرم. کدوم مطلب شکیل رو بخاطر ظاهرش پذیرفتم که خودم یادم نیست؟!

این خود بزرگ پنداری تو احتمالا از غرور و شکست با شلیک ساچمه یا گلوله و تله برقی به گربه زبان بسته و بی دفاع نیست؟ به سن و سال نگاه نکن؛ به حرفی که زده میشه توجه کن. حالا چه کسی قضاوت و پیشدواری می کند و منابع هنگفت رو به هدر می دهد؟! جامعه ما به کجا رسیده که یک حیوان آزار که گربه را با تیر می زند می خواهد درس اخلاق دهد که رشد و پرورش در افراد شکوفا شود!

ممنون از خاطره قشنگی که گفتی. سگ تو اگر باز و آزاد بود حتما گربه رو شکار می کرد و این رو گربه فهمیده بود و سرک می کشید. شاید برای گربه تازگی داشته و تا بحال سگ ندیده بوده و اینکه نگفتید آیا در منزل غذا و گوشت برای سگ می ریختید که گربه به هوای بوی غذا کشیده می شده یا نه را نمی دانم. اما این امر مسلم هست که اگر فکر کردید گربه میومده تا صدای سگ در بیاد که صدای واغ واغ سگ بره رو اعصاب اهالی خونه و گربه از این کار لذت ببره سخت در اشتباهی. گربه ای که می گی چطوری سگت رو آزار می داده؟ با اومدن روی دیوار و توجه سگ رو جلب کردن و ساعتها پارس کردن؟ واکنش و پارس سگ از نظر شما آزار برای سگ بوده؟ اگر خود سگ به اذن پروردگار قادر به صحبت می شد می گفت خیر ولی تو از طرف سگت وکیل هستی که بگی چه احساسی و فکری داشته و آزار می دیده. پس این سگهای نگهبان در منازل افراد و کارخانجات که مدام در حال پارس هستند در حال آزارند و شکنجه می شوند؟ اگر سگ شما تربیت شده بوده حتی می تونستی گربه و سگ رو کم کم با هم آشنا کنید که نه سگ دیگه اینقدر حساس نشه و فکر نکن گربه دشمن هست؛ چرا که افرادی رو از نزدیک می شناسم که در منزل هم سگ دارند و هم گربه. داستان گربه و سگ خاطره تو بخاطر شرطی شدن گربه و سگ بوده. گربه از اینکه می دیده سگ توان شکار و گرفتنش رو نداره مدام میومده و پارس کردن و واکنش سگت هم بخاطر گربه امر طبیعی بوده. این در همه جانداران هست و تعبیر به اون اذیت کردنی که در بین انسانها مرسوم هست نمیشه. حتی اگر این را اذیت کردن از نظر تو بدونیم. باز راهش تیر زدن و تله برق و دیگر دامهای خطرناک نیست که فقط در فیلم اره دیده میشه!

راه مواجه با این قضیه رو بلد نبودی و بهتر بود با کسی که هر دو حیوان را داره مشورت می کردی. فعالان حقوق حیوانات و دامپزشکها هم می تونستند کمکت کنند ولی انگار از نظر تو حیوان فقط سگ هست و گربه حیوان نیست و بلکه سیبل و هدف هست. جالب هست بدون خجالت به انواع روشهای شکنجه به غیر از هدف گیری با تفنگ نیز اشاره می کنی و از اینکه با برق هم امتحان کردی که چطوری آیا میشه گربه کشت یا خیر نیز ابایی نداری و می گی! این روشها رو به شهرداری زحمتکش یاد بده شاید در اونجا مسئول معدوم سازی گربه شدی.

تو چیزی رو نمی تونی تشریح یا اثبات کنی چون بلد نیستی؛ نه اینکه نخوای. تصمیم خوبیه که با من بحث نکنی چون به ضررت هست. اگر صرفا بخاطر اینکه گفتم کشتن و آزار حیوان نشان از سنگدلی و مشکل در شخصیت و روح وروان فرد داره نباید اینقدر کینه به دل بگیری که بیای بعد از چند روز و هر چی دوست داری و با بغض بگی تا خالی بشی. بجاش میومدی بحث می کردی. بله کشتن و آزار هر نوع حیوان و انسان به هر دلیلی مگر فقط برای دفاع از جان و کشته نشدن اشتباه و غلط هست و نشان از مشکل هست. البته این مشکل می تواند خفیف باشد ولی اگر جلوی آن گرفته و درمان نشود روزی بدخیم و حاد خواهد شد. بسیار از قاتلین زنجیره ای و افرادی که امروز شکنجه گر و یا در شهرداری مامور کشتن سگ و گربه با تیر و تفنگ و تزریق اسید و غیره هستند مطمئن باشید در بچگی حیوانات کوچکتر مثل جوجه رنگی و پرنده رو کشتن و سوزاندن که در بزرگسالی به راحتی این کارها رو می کنند و ککشون هم نمی گزه.

من در اینجا بحث رو خاتمه می دم چون ممکن هست به بن شدن اکانت بخاطر به بیراهه بردن تاپیک سوال کننده منجر شد بشم. ولی لازم و ضروری بود چون چند نفر راههای غیر قانونی و اخلاقی برای رهایی از گربه ارائه کردن که درست نبود و بهتر هست راههای بهتری برای حضور و مزاحمت حیوانات بدون تحمیل رنج و درد و مرگ برای آنها جستجو شود.
    چی داری میگی واسه خودت...!
    وضعت خیلی خرابه پسر تو...!

فقظ یک چیز میتونم بهت بگم. اینقدر ادعات نشه.!
    اصلا کسر شانه جواب دادن به پستت.
    میدونم زیر بار این حرف نمیری، ولی همین که باعث بشه گذری در ذهنت کنه برام کفایت میکنه.
    Last edited by siava5h; 22-08-2018 at 00:02.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

همه پست ها رو کلمه به کلمه با دقت خوندم و حرف های کاربر Nostophobia کاملا منطقی بود و نمیدونم چرا در مقابلش کاربرها جبهه گرفتن

3. 2 کاربر از Dimitris بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

همه پست ها رو کلمه به کلمه با دقت خوندم و حرف های کاربر Nostophobia کاملا منطقی بود و نمیدونم چرا در مقابلش کاربرها جبهه گرفتن
    جبهه گرفتند به خاطر اینکه تحمل مواجهه با وجدانشون و اعمال زشت و کثیف خودشون رو ندارند..یا شاید هم اصلا درکی از وجدان و جنایت وحشتناکی که مرتکب میشن ندارند..تله برقی برای گربه؟؟!! متاسفم واقعا..فقط بدونید زمین گرده و آه مظلوم دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نه. آزار رساندن به حیوانها عواقبش شاید خیلی شدیدتر از آزار رساندن به انسانها باشه چون حیوانات کاملا مظلوم و بی زبونن. متنفرم از آدمهای خودخوااااه، حیوان آزار و ...البته پرمدعا
    Last edited by SARA160; 21-10-2018 at 04:09.

5. 3 کاربر از SARA160 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

جبهه گرفتند به خاطر اینکه تحمل مواجهه با وجدانشون و اعمال زشت و کثیف خودشون رو ندارند..یا شاید هم اصلا درکی از وجدان و جنایت وحشتناکی که مرتکب میشن ندارند..تله برقی برای گربه؟؟!! متاسفم واقعا..فقط بدونید زمین گرده و آه مظلوم دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نه. آزار رساندن به حیوانها عواقبش شاید خیلی شدیدتر از آزار رساندن به انسانها باشه چون حیوانات کاملا مظلوم و بی زبونن. متنفرم از آدمهای خودخوااااه، حیوان آزار و ...البته پرمدعا
    والا من یه بار تو باشگاه یه حشره ای رو زمین بود لهش کردم عذاب وحدان گرفتم حالا اینا یا وجدان ندارن یا خیلی سخت باهاش کنار میان

7. 3 کاربر از Dimitris بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

حالا جالبش اینه که همین آدم صبح تا شب از نبود آزادی های بی حد و مرز و رعایت نشدن حقوق انسانی صحبت میکنه اما ساده ترین اصول اخلاقی و رعایت حقوق حیوانات رو هم رعایت نمیکنه.

9. 3 کاربر از ژیان بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 4 از 4 اولاول 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •