تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 35

نام تاپيک: فراری دادن گربه !

داره خودمونی میشه Nostophobia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2016

پيش فرض

حیوون از گربه اشغال تر ندیدم
    خوکچه هندیمو میخواست بخوره
    دوتا از جوجه هامم تیکه پاره کرد دوتا پرهاشو سرشو دوتاپاشو خورده بود ، یکی دیگه هم فقط کشت نخورد
    گربه جزو حیوون هاییه که به جز برای خوردن برای تفریح هم میکشه
    با حیوون ازاری مخالفم ولی گربه رو باید. تیکه پاره کرد
    دوتا از حیوون های خودتو بخوره حمایت کردن یادت میره .

شما باید خوکچه هندی یا هر حیوون خونگی که دوست داری رو یه جوری نگه داری کنی که دست گربه بهش نرسه. گربه یک حیوان شکارچی هست و هر حیوون کوچکتری که بتونه شکار کنه رو می کشه و می خوره. گربه بره نیست. شما شاید خوکچه هندی رو ول می کردید تو حیاط یا باغتون و می رفتید و توقع داشتید وقتی برگردید ببینید داره با گربه بازی می کنه. گربه مقصر نیست. هر حیوان گوشتخوار دیگه ای در اندازه گربه هم باشه باز به خوکچه هندی شما حمله می کنه بخصوص گربه های غیر خونگی که از گرسنگی نیاز به غذا دارند. شاید اگر گربه خونگی و بخصوص اونهایی که از بچگی تو خونه بزرگ شدن و مرتب غذای خوب خوردن این کار رو نکنن و با حیوون خونگی دیگه ای بازی هم بکنن و کلکشو نکنن و این هم بخاطر این هست که سوسول و در ناز و نعمت بار اومدن و اگر مثل بیشتر گربه ها در کوچه و خیابون بار می اومدن خوی وحشی گری ذاتی که چیز طبیعی هست رو حفظ می کردن.
    در پست قبلی گفتم که نه گربه و نه حیوان دیگری برای تفریح این کار رو نمی کنه چون تفریح و سرگرمی رو مختص انسان هست و حیوان درکی از تفریح و اینکه کاری رو بکنه که شما ناراحت بشی نداره. مثلا شاید شنیده باشید که در زمستان یک گرگ به آغل گوسفندان در یک روستا وارد شده و ده تا گوسفند رو کشته و یک نصفه گوسفند رو خورده و رفته. خوب شکم یک گرگ بیشتر از نصف گوسفند جا نداره؛ آیا برای تفریح و آزار دادن صاحب گوسفندها باقی گوسفندها رو کشته؟! اینکه حیوان بیشتر از ظرفیت شکمش می کشه دلایل مختلف مثل کشته و خوردن در زمان دیگر و یا بخاطر واکنش و سر و صدا دیگر حیوانات و ...می تونه داشته باشه ولی هیچ ربطی به تفریح و این حرفها نداره.
    شما می گید با حیوان آزاری مخالفید ولی گربه رو آشغال می دونید و اعتقاد دارید باید تیکه پاره کرد!!!! مثل اینکه یکی بگه همه انسانها با هر نژاد و اعتقاد از هر لحاظ برابر و یکسان هستند ولی یهودی ها و بهایی رو باید زندانی و اعدام کرد چون نجس هستند!!!!!
    من حیوون ندارم که بخوره و نمی دونم شما از کجا فکر می کنی من حیوون دارم. چند سال پیش دو تا مرغ عشق داشتم که بعضی وقتها قفس رو از درخت تو حیاط آویزوون می کردم که پرنده ها یکم دلشون وا بشه و بخونن. اتفاقا چند تا گربه هم که هنوز هستن و من گاه گاهی بهشون غذا می دم اونها رو می دیدند و خیلی دوست داشتن دستشون به مرغ عشق ها برسه و بخورنشون. ولی خوب هم تو قفس بودن و هم من هر نیم ساعت یک نگاهی مینداختم تا ببینم گربه ها نرن سراغشون. اگر هم می خوردن کوتاهی از من بود نه گربه که بر حسب غریزه و تامین غذا از شکار می رفت سراغشون و اگر هم اتفاقی می افتاد شاید برای چند لحظه از دست گربه عصبانی می شدم ولی منطق و عقل می گه اون کارش اشتباه نبوده. چون حیوان بر خلاف انسان که البته خودش حیوان هوشمند هست درک و فهمی از اشتباه و غلط نداره و این موضوعات مربوط به انسان و فکر انسان هست و نه حیوانات.
    می گی اگر گربه حیوون من رو بخوره حمایت کردن یادم میره. مثل این می مونه که یک مسلمان یا یهودی چند نفر رو با ماشین تو خیابون زیر بگیره و همه بگن مسلمانها و یهودی تروریست هستند و باید باهاشون جنگید و کسی نباید ازشون حمایت بکنه!!!! چونکه جوجه شما رو خورد می خوای همه گربه ها رو تیکه پاره کنی و بعد بگی حیوان آزار نیستی؟! شاید حیوان آزاری در نظرت یه تعریفی دیگه ای داره که با تیکه پاره کردن گربه تعارضی نداره؟ مثلا تصورت از حیوان آزاری اینکه که دست و پای حیوون رو ببندی و زنده زنده شکمشو پاره کنی یا با کبریت بسوزنیش ولی اگر با تیر بزنیش؛ یا تلکه بزاری یا یه جوری فلفل بریزی تو غذاش بدی بخوره و ... مصداق حیوان آزاری نیست و فقط برای فراری دادن گربه بوده!!!!

2. 4 کاربر از Nostophobia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2017

پيش فرض

شما باید خوکچه هندی یا هر حیوون خونگی که دوست داری رو یه جوری نگه داری کنی که دست گربه بهش نرسه. گربه یک حیوان شکارچی هست و هر حیوون کوچکتری که بتونه شکار کنه رو می کشه و می خوره. گربه بره نیست. شما شاید خوکچه هندی رو ول می کردید تو حیاط یا باغتون و می رفتید و توقع داشتید وقتی برگردید ببینید داره با گربه بازی می کنه. گربه مقصر نیست. هر حیوان گوشتخوار دیگه ای در اندازه گربه هم باشه باز به خوکچه هندی شما حمله می کنه بخصوص گربه های غیر خونگی که از گرسنگی نیاز به غذا دارند. شاید اگر گربه خونگی و بخصوص اونهایی که از بچگی تو خونه بزرگ شدن و مرتب غذای خوب خوردن این کار رو نکنن و با حیوون خونگی دیگه ای بازی هم بکنن و کلکشو نکنن و این هم بخاطر این هست که سوسول و در ناز و نعمت بار اومدن و اگر مثل بیشتر گربه ها در کوچه و خیابون بار می اومدن خوی وحشی گری ذاتی که چیز طبیعی هست رو حفظ می کردن.
    در پست قبلی گفتم که نه گربه و نه حیوان دیگری برای تفریح این کار رو نمی کنه چون تفریح و سرگرمی رو مختص انسان هست و حیوان درکی از تفریح و اینکه کاری رو بکنه که شما ناراحت بشی نداره. مثلا شاید شنیده باشید که در زمستان یک گرگ به آغل گوسفندان در یک روستا وارد شده و ده تا گوسفند رو کشته و یک نصفه گوسفند رو خورده و رفته. خوب شکم یک گرگ بیشتر از نصف گوسفند جا نداره؛ آیا برای تفریح و آزار دادن صاحب گوسفندها باقی گوسفندها رو کشته؟! اینکه حیوان بیشتر از ظرفیت شکمش می کشه دلایل مختلف مثل کشته و خوردن در زمان دیگر و یا بخاطر واکنش و سر و صدا دیگر حیوانات و ...می تونه داشته باشه ولی هیچ ربطی به تفریح و این حرفها نداره.
    شما می گید با حیوان آزاری مخالفید ولی گربه رو آشغال می دونید و اعتقاد دارید باید تیکه پاره کرد!!!! مثل اینکه یکی بگه همه انسانها با هر نژاد و اعتقاد از هر لحاظ برابر و یکسان هستند ولی یهودی ها و بهایی رو باید زندانی و اعدام کرد چون نجس هستند!!!!!
    من حیوون ندارم که بخوره و نمی دونم شما از کجا فکر می کنی من حیوون دارم. چند سال پیش دو تا مرغ عشق داشتم که بعضی وقتها قفس رو از درخت تو حیاط آویزوون می کردم که پرنده ها یکم دلشون وا بشه و بخونن. اتفاقا چند تا گربه هم که هنوز هستن و من گاه گاهی بهشون غذا می دم اونها رو می دیدند و خیلی دوست داشتن دستشون به مرغ عشق ها برسه و بخورنشون. ولی خوب هم تو قفس بودن و هم من هر نیم ساعت یک نگاهی مینداختم تا ببینم گربه ها نرن سراغشون. اگر هم می خوردن کوتاهی از من بود نه گربه که بر حسب غریزه و تامین غذا از شکار می رفت سراغشون و اگر هم اتفاقی می افتاد شاید برای چند لحظه از دست گربه عصبانی می شدم ولی منطق و عقل می گه اون کارش اشتباه نبوده. چون حیوان بر خلاف انسان که البته خودش حیوان هوشمند هست درک و فهمی از اشتباه و غلط نداره و این موضوعات مربوط به انسان و فکر انسان هست و نه حیوانات.
    می گی اگر گربه حیوون من رو بخوره حمایت کردن یادم میره. مثل این می مونه که یک مسلمان یا یهودی چند نفر رو با ماشین تو خیابون زیر بگیره و همه بگن مسلمانها و یهودی تروریست هستند و باید باهاشون جنگید و کسی نباید ازشون حمایت بکنه!!!! چونکه جوجه شما رو خورد می خوای همه گربه ها رو تیکه پاره کنی و بعد بگی حیوان آزار نیستی؟! شاید حیوان آزاری در نظرت یه تعریفی دیگه ای داره که با تیکه پاره کردن گربه تعارضی نداره؟ مثلا تصورت از حیوان آزاری اینکه که دست و پای حیوون رو ببندی و زنده زنده شکمشو پاره کنی یا با کبریت بسوزنیش ولی اگر با تیر بزنیش؛ یا تلکه بزاری یا یه جوری فلفل بریزی تو غذاش بدی بخوره و ... مصداق حیوان آزاری نیست و فقط برای فراری دادن گربه بوده!!!!

اولا که منظور من با شما نبود ، من به صورت کلی گفتم
    خیر من تمام حیوون هارو دوست دارم حتی به همون گربه های ولگرد هم کلی غذا میدادم
    جوجه های منو یکی رو خورد یکی رو فقط کشت نخوردش ( میفهمی که منظور من چیه ! اگه گرسنه بود یکی رو میخورد یا هر دور میخورد رو بدن یکی فقط چنگ انداخت و اصلا نخوردش با اینکه وقتشم داشت )
    مثل اینکه شما تا الان ندیدی که گربه ای از رو تفریح بکشه !!
    گربه حتی به خودش هم رحم نمیکنه ، اینجا گربه ای داشتیم که بچه گربه های تازه به دنیا اومده رو میخورد
    ضمنا خوکچه هندی منو نتونست بخوره نجاتش دادم ، ولی جوجه هارو با یک لحظه غفلت تیکه پاره کرد
    اگرم فرض بر این بگیریم که کاری با اونا نداشته باشیم در حالی که اونا با ما کار دارن ، بازم حمایت کورکورانه بعضی ها حداقل از این موجودات بی مورده

پ.ن : چه ربطی به یهودی و مسیحی و غیره داره مگه بحث از نژاد پرستیه ...
    دارم راجب یک حیوون خرابکار حرف میزنم نه جان یک انسان.
    Last edited by motedayn; 19-08-2018 at 11:16.

4. این کاربر از motedayn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2016

پيش فرض

اولا که منظور من با شما نبود ، من به صورت کلی گفتم
    خیر من تمام حیوون هارو دوست دارم حتی به همون گربه های ولگرد هم کلی غذا میدادم
    جوجه های منو یکی رو خورد یکی رو فقط کشت نخوردش ( میفهمی که منظور من چیه ! اگه گرسنه بود یکی رو میخورد یا هر دور میخورد رو بدن یکی فقط چنگ انداخت و اصلا نخوردش با اینکه وقتشم داشت )
    مثل اینکه شما تا الان ندیدی که گربه ای از رو تفریح بکشه !!
    گربه حتی به خودش هم رحم نمیکنه ، اینجا گربه ای داشتیم که بچه گربه های تازه به دنیا اومده رو میخورد
    ضمنا خوکچه هندی منو نتونست بخوره نجاتش دادم ، ولی جوجه هارو با یک لحظه غفلت تیکه پاره کرد
    اگرم فرض بر این بگیریم که کاری با اونا نداشته باشیم در حالی که اونا با ما کار دارن ، بازم حمایت کورکورانه بعضی ها حداقل از این موجودات بی مورده

پ.ن : چه ربطی به یهودی و مسیحی و غیره داره مگه بحث از نژاد پرستیه ...
    دارم راجب یک حیوون خرابکار حرف میزنم نه جان یک انسان.
    اگر همه حیوانات را دوست دارید و غذا هم به گربه ها می دهید که خیلی خوبه ولی وقتی می گید آشغال ترین حیوان هست و باید تیکه پارش کرد با هم دوست داشتن شما جور در نمیاد. من گفتم اگر یکی دیگه از جوجه های شما رو کشته هیچ دلیل بر اینکه گربه یا حیوان گوشتخوار دیگه که بخواد اعصاب شما رو خرد کنه یا انتقام بگیره یا تفریح کنه نداره و این حرفها خنده داره. حیوانات این چیزها رو نمی فهمند و انسان هست که به فکر نقشه و تلافی و کارهای سادیسی و آزار و اذیت هست نه حیوان. گربه اگر یک جوجه شما رو کشته هر دلیلی می تونه داشته باشه جزء تفریح و آزار شما و لج کردن.
    من ندیدم گربه از روی تفریح بکشه و نخواهم دید چون چنین چیزی وجود نداره. اونی هم که شما دیدی تفسیری شخصی شماست. اگر بکشه و حتی طعمه رو هم نخوره هیچ ارتباطی با قصد گربه از روی تفریح تلقی نمی شه و علت دیگر مثل خوی وحشی گری این موجود هست ولی از روی تفریح و مزاح و سرگرمی فقط یک حرف بی اساس هست. البته گربه و حیوانات دیگر بازی و تفریح و شیطونی هایی می کنند ولی با چیزی که ما از تفریح در ذهنمان هست متفاوت هست. انسانها از روی تفریح آدم می کشند ولی حیوانات خیر.
    اونکه دیدی یا شنیدی گربه بالغی بچه گربه های گربه دیگه ای رو کشته در بسیار از گربه سانان همینطور هست و فقط محدود به گربه خانگی و شهری نیست. حتی در حیوانات دیگر مثل شامپانزه و دیگر موجودات هم هست و گربه اینطور نیست که فکر کنید در این دنیا و بین این همه موجودات و جانوارن این گربه هست که این کار رو می کنه.
    خودتون هم دارید به غفلت کردنتون اشاره می کنید و اگر حواستون بود جوجه ها شکار گربه نمی شدند. پس گربه که دنبال شکار هست مقصر نبوده.
    اونا یعنی گربه ها با شما چکار دارن؟ مگر انسان هستند که قصد و غرضی داشته باشند و بخواهند به شما و منافع شما آسیب بزنند؟
    مشکل شما این هست که دنیا و زندگی حیوانات رو مشابه دنیا و زندگی انسانها فرض می کنید و فکر می کنید حیوانات هم مثل انسانها در حال نقشه کشیدن و انتقام هستند. این تفکرات مال کارتونهای تام و جری هست که گربه یا موش قصد دارند یک انسان رو اذیت کنند و بهش بخندن و شما هم همینطوری فکر می کنید.
    شما باز روی حرف خودت هستید و می گی حیوان خرابکار. یعنی چی حیوان خرابکار؟ اگر شما در کشوری خارج از ایران بودی و مثلا در جایی زندگی می کردی که بجای گربه بیشتر راسو یا راکون یا خرگوش بود و جوجه ها یا سبزیجات مزرعه شما رو می خورد و نابود می کرد باز هم همین تفکر و دیدگاه رو نسبت به اون حیوان داشتید. این هم طبیعه و در ذات اون حیوانات هست و شما باید محیط و منافعتون رو طوری کنترل و نگهداری کنید که باعث نابودی و ضایع شدن حقوق حیوانات هم نشه. نمی شه که اسلحه و تلکه بکار گرفت تا موجودات رو کشت که مثلا حیوان خانگی من رو نخوره یا سبزی باغچه من رو خراب نکنه. نباید صورت مسئله رو پاک کرد باید راه حل رو پیدا کرد که هر دو طرف آسیب و ضرر نبینن.
    شما یا حیوانات رو دوست دارید یا ندارید. نمیشه هم مثلا گربه ها رو دوست داشته باشید و بهشون غذا بدید هم بگید آشغال و خرابکار هستن و باید تیکه پارشون کرد!
    جان یک انسان هم زمانی ارزش داره که خود اون انسان فرد درستی باشه و در چهارچوب قانون و عرف جامعه گام برداره و به افراد و اشخاص دیگه آسیب نزنه. مثلا جان یک تروریست بیشتر از جان یک گربه بی آزار ارزش داره؟!

6. این کاربر از Nostophobia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2017

پيش فرض

اگر همه حیوانات را دوست دارید و غذا هم به گربه ها می دهید که خیلی خوبه ولی وقتی می گید آشغال ترین حیوان هست و باید تیکه پارش کرد با هم دوست داشتن شما جور در نمیاد. من گفتم اگر یکی دیگه از جوجه های شما رو کشته هیچ دلیل بر اینکه گربه یا حیوان گوشتخوار دیگه که بخواد اعصاب شما رو خرد کنه یا انتقام بگیره یا تفریح کنه نداره و این حرفها خنده داره. حیوانات این چیزها رو نمی فهمند و انسان هست که به فکر نقشه و تلافی و کارهای سادیسی و آزار و اذیت هست نه حیوان. گربه اگر یک جوجه شما رو کشته هر دلیلی می تونه داشته باشه جزء تفریح و آزار شما و لج کردن.
    من ندیدم گربه از روی تفریح بکشه و نخواهم دید چون چنین چیزی وجود نداره. اونی هم که شما دیدی تفسیری شخصی شماست. اگر بکشه و حتی طعمه رو هم نخوره هیچ ارتباطی با قصد گربه از روی تفریح تلقی نمی شه و علت دیگر مثل خوی وحشی گری این موجود هست ولی از روی تفریح و مزاح و سرگرمی فقط یک حرف بی اساس هست. البته گربه و حیوانات دیگر بازی و تفریح و شیطونی هایی می کنند ولی با چیزی که ما از تفریح در ذهنمان هست متفاوت هست. انسانها از روی تفریح آدم می کشند ولی حیوانات خیر.
    اونکه دیدی یا شنیدی گربه بالغی بچه گربه های گربه دیگه ای رو کشته در بسیار از گربه سانان همینطور هست و فقط محدود به گربه خانگی و شهری نیست. حتی در حیوانات دیگر مثل شامپانزه و دیگر موجودات هم هست و گربه اینطور نیست که فکر کنید در این دنیا و بین این همه موجودات و جانوارن این گربه هست که این کار رو می کنه.
    خودتون هم دارید به غفلت کردنتون اشاره می کنید و اگر حواستون بود جوجه ها شکار گربه نمی شدند. پس گربه که دنبال شکار هست مقصر نبوده.
    اونا یعنی گربه ها با شما چکار دارن؟ مگر انسان هستند که قصد و غرضی داشته باشند و بخواهند به شما و منافع شما آسیب بزنند؟
    مشکل شما این هست که دنیا و زندگی حیوانات رو مشابه دنیا و زندگی انسانها فرض می کنید و فکر می کنید حیوانات هم مثل انسانها در حال نقشه کشیدن و انتقام هستند. این تفکرات مال کارتونهای تام و جری هست که گربه یا موش قصد دارند یک انسان رو اذیت کنند و بهش بخندن و شما هم همینطوری فکر می کنید.
    شما باز روی حرف خودت هستید و می گی حیوان خرابکار. یعنی چی حیوان خرابکار؟ اگر شما در کشوری خارج از ایران بودی و مثلا در جایی زندگی می کردی که بجای گربه بیشتر راسو یا راکون یا خرگوش بود و جوجه ها یا سبزیجات مزرعه شما رو می خورد و نابود می کرد باز هم همین تفکر و دیدگاه رو نسبت به اون حیوان داشتید. این هم طبیعه و در ذات اون حیوانات هست و شما باید محیط و منافعتون رو طوری کنترل و نگهداری کنید که باعث نابودی و ضایع شدن حقوق حیوانات هم نشه. نمی شه که اسلحه و تلکه بکار گرفت تا موجودات رو کشت که مثلا حیوان خانگی من رو نخوره یا سبزی باغچه من رو خراب نکنه. نباید صورت مسئله رو پاک کرد باید راه حل رو پیدا کرد که هر دو طرف آسیب و ضرر نبینن.
    شما یا حیوانات رو دوست دارید یا ندارید. نمیشه هم مثلا گربه ها رو دوست داشته باشید و بهشون غذا بدید هم بگید آشغال و خرابکار هستن و باید تیکه پارشون کرد!
    جان یک انسان هم زمانی ارزش داره که خود اون انسان فرد درستی باشه و در چهارچوب قانون و عرف جامعه گام برداره و به افراد و اشخاص دیگه آسیب نزنه. مثلا جان یک تروریست بیشتر از جان یک گربه بی آزار ارزش داره؟!
    اگه شما ندیدی گربه از روی تفریح بکشه دلیل بر این نمیشه که یک همچین چیزی وجود نداشته باشه
    حرف شما خنده داره که فکر میکنید تنها چیزهایی که در طول زندگی دیدید و فهمیدید فقط واقعیت دارن
    من به حیوون ها غذا دادم حتی به گربه بیشتر و در نهایت دیدم همشون پست و بی چشم و رو هستن اینکارو کردم ولی تیکه پارشون تا الان نکردم حتی میتونستم یک تیکه از مرغ یا گوشت رو سمی کنم بدم بخورن بمیرن ولی اینکارو نکردم اما اگه کسی اینکارو کنه ملامتش نمیکنم ( حالا منظور من رو متوجه شدید !!! )
    حالا خوبه میگی حیوون های منو (میخواست) بخوره برای شمارو میخواست بخوره ولی برای منو کشت و خورد
    مثل اینکه متوجه نشدید گربه ها با من کاری ندارن و با هیچ انسانی کاری ندارن نمیتونن داشته باشن ولی تو محیط زندگیتون ممکنه حیوونتون رو شکار کنن باغچتون رو کثیف کنن زباله هاتون رو پاره کنن ، همین برای شما دردسر درست میکنه
    قرار نیست مستقیم با شخص شما کاری داشته باشن که
    هر حیوان دیگه ای هم ممکنه کارهایی رو انجام بده حتی ممکنه یک حیوان انسان رو شکار کنه یا مثل مار نیش بزنه
    اما اینا مگه مثل گربه ها همه جا پهنن اگه وارد محیطشون نشی مشکلی پیش نمیاد اما گربه حیوونیه که همه جا هست
    من خرگوش داشتم خوکچه داشتم سبزی های باغچمو خوردن ، خب خوردن که خوردن حداقل جون یک حیوون دیگه رو نگرفتن
    اگر فقط گرسنگی بود میشد کمی قبول کرد ولی از روی تفریح بوده
    گربه میخواست از من انتقام بگیره !!!!!! مثل اینکه شما اشتباه متوجه میشید ، از رو تفریح کشتن هم یکی از غریضه های گربه هستش ، مگه تا الان ندیدی موش رو میکشه ولی نمیخوره !!!
    ما داریم راجب گربه صحبت میکنیم نه حیوون های دیگه و نه انسانها چه تروریست باشه چه ادم عادی
    مثل این میمونه من دارم با شما راجب کامپیوتر صحبت میکنم شما وسطش یک خاطره از شمال رفتنت برام تعریف کنی .
    Last edited by motedayn; 19-08-2018 at 14:35.

8. این کاربر از motedayn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

من کلی به
      محتوای مخفی: . 
    هر کسی که حیوان آزاری کند گفتم. من قاضی نیستم که محکوم کنم. شما مجبور نبودید بلکه راهش رو بلد نبودید و راحت ترین رو انتخاب کردید. منظورت از دام چیه؟ گاو و گوسفند که نیست؟ اگر مرغ و خروس و اردک دارید که می گن طیور نه دام. حتی اگر مرغ و خروس و پرنده هم داشته باشید باز راه داره که گربه مثلا نیاد مرغ شما رو بکشه. تو دهات و روستاه مرغ و خروس مردم واسه خودشون بدون اینکه صاحبشون مدام مراقب باشه واسه خودشون می چرخن و حتی بارها دیدم گربه ها هم اطراف و نزدیک مرغ و خروس و اردک بودن و کاری نداشتن. یک خروس به راحتی از پس گربه بر میاد و گربه هم مثل هر حیوان دیگه اونقدر هوش و غریزه داره که نزدیک نشه که چشم و چالش رو از دست نده. اینکه گفتید اندیشه آزار به ذهن گربه رسیده و برای آزار رسوندن لذت می برده که دیگه خنده داره و شما فرق بین حیوان که وابسته به غریزه هست و نمی دونه اندیشه و فکر چیه که بخواد به عقلش برسه و نقشه بکشه تا مثلا شما یا من رو اذیت کنه رو نمی دونید. مطمئن باشید گربه یا هر حیوان دیگه گرسنه یا تشنه باشه یا برای دفع به خاک نیاز داشته باشه یا برای فرار از گرما یا سرما دنبال پناهگاه در جایی باشه بدنبال چیز دیگه ای مثل اذیت و لذت بردن از اذیت کردن نیست. شاید شما اول باهاش بازی کردید و اون هم خوشش اومده که شما دوستش دارید و برای همین مدام خودشو نشون می داده. وگرنه در برخورد اول اگر می خواستید نزدیک منزل و محل شما نیاد مثلا کمی آب بهش می پاشیدید یا اگر بهش غذایی دادید نباید تکرار می کردید که وابسته بشه. اگر مرغ و خروس و اردک و یا جوجه دارید و پرورش می دهید؛ فرقی نمی کنه گربه باشه یا یک حیوان شکارچی دیگه و این در غریزه اون حیوان هست که دنبال شکار بگرده و مشکل اون نیست. مشکل ما و شرایط و محیط ما هست که باید دنبال راه حلی باشیم که نه سیخ بسوزه نه کباب. بدون اینکه مزاحم شما بشه یک جوری هم دوریش کنید بدون اینکه آسیب جدی ببینه. حیوانات هر کاری می کنند از سر غریزه و بازیگوشی و علاقمندی بین انسان و خودشون هست وگرنه فکر آزار و اذیت فقط در مغز انسان اتفاق می افته.
    تمام موجودات و ارگانیسم های طبیعت برای توازون یکدیگر هستند. اینکه گربه کیسه زباله رو پاره می کنه بخاطر این نیست که فکر کنه با خودش فکر کرده و نقشه کشیده که بیام کیسه زباله رو پاره کنم تا زباله ها بریزه بیرون تا همه جا رو کثافت برداره که این آدمها ادب بشن و به من گوشت بدن . بلکه از سر ناچاری و گرسنگی هست که این کار رو می کنه. چون کسی غذا نمی ده و گربه مثل هر موجودی نیاز به غذا داره تا نمیره. آدم هم باشه و گرسنه باشه و غذا گیرش نیاد کیسه زباله رو پاره می کنه. تو یه مستند درباره جنگ جهانی دوم می دیدم که مردم هلند از سر قحطی و گرسنگی داشتن تو سطل زباله رو با دست می کشیدن و به دهن می بردن و از کثافت و باقی مانده غذا تغذیه می کردن . گربه سانان از انسانها قدیمی تر هستند و انسانها محیط زندگی اونها و بسیار دیگر از جانواران رو با شهر سازی اشغال کردن و قانون اکوسیستم رو بهم زدن. به نظرم کمک و غذا دادن لطفی به این موجودات هست. چون اگر غذا ندهیم یا محافظت نکنیم تعدادشون کم میشه و اینها بر محیط زیست تاثیر منفی خواهد داشت. در محیط شهر بر خلاف طبیعت و حیات وحش این جانوارن نیازهایی به انسانها دارند و در طول هزاران سال وابستگی و همزیستی بین ما و آنها بوجود اومده که باید این رابطه رو سالم نگه داشت. غذا دادن به پرندگان بخصوص در زمستان و همینطور دیگه حیوانات و پناه دادن لازم است.
    در هر صورت من نمی گم هر کسی بره دو تا گربه رو بیاره خونش نگهداری کنه یا هر روز نیم کیلو گوشت بریزه جلو گربه خونشون و کوچه و خیابون. چون اولا و متاسفانه بسیاری از ایرانیان داخل ایران بخاطر فرهنگ غلط و ترس بیخود و نظر و حرف مردم از گربه فراری هستن و هزاران بار دیدم الکی گربه رو پیش پیش می کنن یا ازش فرار می کنن! و الکی بهداشت رو بهانه می کنن و می گن کثیفه! در حالیکه گربه یکی از تمیزترین جانواران هست و مدام در حال لیس زدن خودش هست که در زبان گربه سانان ماده ضد عفونی کننده و پاک کننده هست که خودشون رو با اون تا حدی محافظت می کنن. نکته ای که شما در مورد انتشار آلودگی گفتیدو بسیاری دیگر از مردم هم احتمالا اینطور فکر می کنند این است که قربانی کردن گاو و گوسفند در اعیاد اسلامی بخصوص در محرم در کوچه و خیابان و در همانجا پاک کردن این دامها خودش صدها برابر آلودگی بیشتر از تماس با گربه و پاره شدن کیسه زباله هست. خون و امعاء و احشا گوسفند رو در وسط کوچه ولو می کنند که به غیر از تاثیرات منفی روانی بر افراد بخصوص کودکان باعث انتشار انواع بیماری مرتبط بین دام و انسان خواهد شد. بیماری های مشترک بین دام و انسان بسیار بیشتر از بیماریهای مشترک بین گربه و انسان هست.
    مشکل شما اینه ک خودت رو علامه دهر میدونی. وبه خیال خودت با یافتن تفاوت طیور و دام کل جهان خلقت رو به اثبات میرسونی.
    متاسفانه بخش عظیمی از جمعیت کشور رو امثال شماها که مشغول پیشداوری هستند تشکیل دادن و بخش هنگفتی از منابع صرف جبران این پیشداوری ها میشه.

گربه هم مثل هر حیوان دیگه اونقدر هوش و غریزه داره که نزدیک نشه
    دیگه خنده داره و شما فرق بین حیوان که وابسته به غریزه هست و نمی دونه اندیشه و فکر چیه که بخواد به عقلش برسه و نقشه بکشه تا مثلا شما رو اذیت کنه
    این نشان از بی خردی شماست که جانداران رو فاقد هوش میدونی و این مظالب ریشه در عقاید شما داره که به سبکی کور کورانه مانع از گشایش افکارتون میشه.
    تمامی جانداران بسته ب تکاملی که دارند قادر به درک و ادراک و تحلیل هستند و بر اساس یادگیری زندگی میکنند. به گونه ای که اگر راه زنده موندن رو یاد نگیرن نمیتونن بدون سرپرست ادامه زندگی بدن.
    من شمارو دعوت به خرد و آگاهی میکنم. نه اینکه مطلبی رو فقط به واسطه شکیل بودن ظاهریش بپذیری.

اینکه گربه کیسه زباله رو پاره می کنه بخاطر این نیست که فکر کنه با خودش فکر کرده و نقشه کشیده که بیام کیسه زباله رو پاره کنم تا زباله ها بریزه بیرون تا همه جا رو کثافت برداره که این آدمها ادب بشن و به من گوشت بدن
    متاسفانه نگاه شما کورتر از نوک انگشت اشاره من است و قادر نیستید ابعاد یک مساله را درک کنی. شاید به واسته کم سنیتان باشد و یا عطش قالب شدن بر افکار دیگران. شاید هم توانی بالاتر از این نداری و این آخرین مرز به ارضاء رسیدنتان باشد. اما این راه، راه کاملا نادرستی است چراکه در درجه اول سبب تخریب شخصیتی خود میشوی.
    امثال ما بایستی این چیزهارو به شماها بگیم تا باعث رشد و پرورش آداب اجتماعی اشخاص باشیم.

ما در منزلمان سگ داشتیم و گربه ای راه آزار رساندن به این سگ را یاد گرفته بود و هر روز بالای دیوار میومد و سگ رو از حضور خودش مطلع میکرد و سگ ساعتها مشغول سرو صدا کردن میشد تا جایی که کارمان به مراجع قضایی کشید. ما چاره ای جز دفع گربه نداشتیم و همه مثل شما اندیشمند حیات وحش نبودند که به گربه ها آب بپاشند و به ناچار از انواع روشها برای دفع این گربه استفاده کردیم. حتی من یک قفسه برق بر روی دیوار نصب کردم و گربه دچار برق گرفتگی شد اما باز هم دست از کارش نکشید و از روی قفسه برق جهش میکرد و برای آزار رساندن این سگ حاضر میشد...

تو در این جایگاهی نیستی که برات این چیزهارو تشزیح کنم و یا اثبات کنم و طرز صحبت کردن و بیانات شما نشان میزان درک اجتماعیتان از جامعه دارد.
    گاهی اوقات برای رسیدن به یک شرایط مطلوب ناچار به صرف هزینه هستیم. این هزینه گاها میتواند هنگفت باشد. و گاها خارج از کنترل.

من صلاح نمیدونم که بیشتر از این با شما بحث کنم و شرط ادب انجمن ایجاب میکنه موجب آلوده شدن فضای علمی مشاوره ای این انجمن نشیم.
    Last edited by siava5h; 20-08-2018 at 13:53.

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

ما در منزلمان سگ داشتیم و گربه ای راه آزار رساندن به این سگ را یاد گرفته بود و هر روز بالای دیوار میومد و سگ رو از حضور خودش مطلع میکرد و سگ ساعتها مشغول سرو صدا کردن میشد تا جایی که کارمان به مراجع قضایی کشید. ما چاره ای جز دفع گربه نداشتیم و همه مثل شما اندیشمند حیات وحش نبودند که به گربه ها آب بپاشند و به ناچار از انواع روشها برای دفع این گربه استفاده کردیم. حتی من یک قفسه برق بر روی دیوار نصب کردم و گربه دچار برق گرفتگی شد اما باز هم دست از کارش نکشید و از روی قفسه برق جهش میکرد و برای آزار رساندن این سگ حاضر میشد...

تو در این جایگاهی نیستی که برات این چیزهارو تشزیح کنم و یا اثبات کنم و طرز صحبت کردن و بیانات شما نشان میزان درک اجتماعیتان از جامعه دارد.
    گاهی اوقات برای رسیدن به یک شرایط مطلوب ناچار به صرف هزینه هستیم. این هزینه گاها میتواند هنگفت باشد. و گاها خارج از کنترل.

من صلاح نمیدونم که بیشتر از این با شما بحث کنم و شرط ادب انجمن ایجاب میکنه موجب آلوده شدن فضای علمی مشاوره ای این انجمن نشیم.
    حالم از انسان های بیمار بهم میخوره. نه تنها که تمام جهان از وجودشون آلوده شده بلکه حتی گربه های روی دیوار هم از دستشون راحت نیستن.
    برق وصل کردی گربه دچار برق گرفتگی بشه؟ وقتی تو خلوت هستی خودت چطوری خودت رو تحمل میکنی؟

11. 3 کاربر از ژیان بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

حیوون از گربه اشغال تر ندیدم
    خوکچه هندیمو میخواست بخوره
    دوتا از جوجه هامم تیکه پاره کرد دوتا پرهاشو سرشو دوتاپاشو خورده بود ، یکی دیگه هم فقط کشت نخورد
    گربه جزو حیوون هاییه که به جز برای خوردن برای تفریح هم میکشه
    با حیوون ازاری مخالفم ولی گربه رو باید. تیکه پاره کرد
    دوتا از حیوون های خودتو بخوره حمایت کردن یادت میره .
    من هم از حیوانات درنده خوشم نمیاد اما یادت باشه دست خودشون نیست!
    بنابراین هیچ گناهی از خودشون ندارن.

اگه دست من بود تمام حیوانات درنده مثل شیر و گرگ و ببر و ... رو یوتانایز (مرگ آرام) می کردم.

13. این کاربر از ژیان بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز hamid3369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

این تاپیک بجای راه حل تبدیل شده به جدال و توهین خواهشا اگر راهکار ندارید جدل رو پایان بدید و دل هم دیگرو نشکنید
    گربه ای که مدفوع میکنه رو اینطور هم میشه راحت شد از دستش یک مقدار داروی بیهوشی ضعیف میدین بهش تو غذا خوابش عمیق شد میبری جای دور اینطوری هم حافظه اش موقتا از یادش میره برگرده احتمالا
    Last edited by hamid3369; 20-08-2018 at 19:45.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

..........
    Last edited by siava5h; 21-08-2018 at 12:06.

تاريخ عضويت
    Sep 2016

پيش فرض

مشکل شما اینه ک خودت رو علامه دهر میدونی. وبه خیال خودت با یافتن تفاوت طیور و دام کل جهان خلقت رو به اثبات میرسونی.
    متاسفانه بخش عظیمی از جمعیت کشور رو امثال شماها که مشغول پیشداوری هستند تشکیل دادن و بخش هنگفتی از منابع صرف جبران این پیشداوری ها میشه.

این نشان از بی خردی شماست که جانداران رو فاقد هوش میدونی و این مظالب ریشه در عقاید شما داره که به سبکی کور کورانه مانع از گشایش افکارتون میشه.
    تمامی جانداران بسته ب تکاملی که دارند قادر به درک و ادراک و تحلیل هستند و بر اساس یادگیری زندگی میکنند. به گونه ای که اگر راه زنده موندن رو یاد نگیرن نمیتونن بدون سرپرست ادامه زندگی بدن.
    من شمارو دعوت به خرد و آگاهی میکنم. نه اینکه مطلبی رو فقط به واسطه شکیل بودن ظاهریش بپذیری.

متاسفانه نگاه شما کورتر از نوک انگشت اشاره من است و قادر نیستید ابعاد یک مساله را درک کنی. شاید به واسته کم سنیتان باشد و یا عطش قالب شدن بر افکار دیگران. شاید هم توانی بالاتر از این نداری و این آخرین مرز به ارضاء رسیدنتان باشد. اما این راه، راه کاملا نادرستی است چراکه در درجه اول سبب تخریب شخصیتی خود میشوی.
    امثال ما بایستی این چیزهارو به شماها بگیم تا باعث رشد و پرورش آداب اجتماعی اشخاص باشیم.

این ادعایی هست که تو به من نسبت می دی تا من رو عصبانی کنی ولی من به این حمله ها از طرف حیوان ستیز ها عادت دارم. من رو متهم به چیزی کنی که من ادعایی درباره اون نکردم و هدفت خراب کردن و ترور شخصیت هست که از یک حیوان آزار چیز بعیدی نیست. هدف من از نکته سنجی و اینکه از کاربر [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پرسیدم که منظورش دقیقا از حیوان یا حیواناتی که نگه می داره جزء کدوم دسته طیور یا دام هستند این نبود که ایشان بی سواد هستند ولی تو سعی می کنی اینطور القاء کنی. خواستم بدونم دقیقا ایشان پرنده و موجودات کوچک تر از گربه دارند که در معرض خطر و شکار گربه هستند یا واقعا دام مثل گوسفند و گاو دارند که قضیه فرق می کرد و به من به طنز و نه مسخره کردن و بی سواد جلوه دادن ایشان نگفتم. ایشون هم احتمالا فرق این دو لغت و کاربردش رو می دونه و اگر هم نمی دونست شاید در حین نوشتن مطلب و پستش دچار خطای جزئی و لپی شد که همه مرتکب می شن و هیچ اشکالی نداره و بحث ما دقیقا بر سر طبقه بندی و دام و طیور نبود و اصل صحبت و اختلاف ما بر سر آزار و عدم آزار بود. من خیالی از اشاره کردن بین دام و طیور به مخیله و ذهنم نیومد شاید هر وقت تو چیزی رو به کسی یاد می دهید به ذهنتان چیزی خطور می کند و فکر می کنید راز بزرگی رو اثبات کردید!
    خیلی از خودت مطمئنی و این نشانه بزرگ بینی هست. تو من و بخش عظیمی از مردم کشور رو متهم به پیشداوری می کنی در حالیکه خودت الان درباره من و بخشی عظیمی از مردم ایران پیشداوری کردی و رای صادر می کنی. زمانی می تونی درباره من قضاوت این چنینی بکنی که من رو سالها بشناسی و حرفها و کردارم رو از نزدیک دیده باشی ولی با چند تا پست که حرفهام درست و منطقی بوده ادعا کذب می کنی. حالا منظورت از منابع هنگفت که صرف جبران این پیشداوری ها میشه چی بود؟ کدوم منابع؟ کدوم پیش داوری ها؟ واضح تر صحبت کن بدونیم و یاد بگیریم. اگر منابع هنگفت این کشور صرف پیش دواری های بخش عظیم از جمعیت میشه یعنی صرف اکثریت افراد جامعه میشه یا تعداد اقلیت؛ درسته؟ خوب این شد معمای پیچیده! این چه منابعی هست که صرف اکثر مردم بیچاره و بدبخت میشه که هشتشون گروه نه هست و نون ندارند بخورند؟! بعد این مردم فقیر و ستمدیده چه پیش داوری هایی می کنند و این پیش داوری ها کجا تصمیم گیری و اعمال میشه؟ من که متوجه نشدم چی میگی.

این نشان از عدم درست خواندن و فکر کردن تو بر روی نوشته من هست. در چند پست من لغت "هوش" رو جستجو کن ببین من چی گفتم و جایی نگفتم گربه یا حیوان هوش ندارد. گفتم بر خلاف انسان بیشتر تابع غریزه هست و آن هوش انسانی که با سیاست و منافع بلند مدت مخلوط شده در حیوان نیست و حیوان در حال زندگی می کند. حیوانات بسته به نوع تکامل از هوشهای متفاوتی برخوردارند. مثلا شامپانزه و خانواده آغازین ها بعد از انسان جزء موجودات هوشمند هستند که توانایی و قابلیت یادگیری بعضی از مهارتهای انسانی مثل نقاشی کردن ابتدایی و ساخت بعضی چیزهای ساده و ابتدایی و کاربرد اونها رو دارند. خودت داره می گی: تمامی جانداران بسته ب تکاملی که دارند قادر به درک و ادراک و تحلیل هستند. یعنی تکامل در هوش جانداران کم و زیاد هست و همه برابر نیستند. شما به سگ چند بار آموزش بدید که به باغچه خانه شما کاری نداشته باشد و غذایی بهش بدید احتمال زیاد و نه حتما از حرفتان پیروی می کند ولی یک گربه بعید است به خواستتان تن در دهد. اینکه گفتید: و بر اساس یادگیری زندگی میکنند اگر منظورت با سعی و خطا و کدهای ژنتیکی که حامل اطلاعات هست حرفت درسته و راز خلقت رو کشف نکردی و من هم غیر از این نمی گم. اگر غیر از این هست اشتباه. مثلا یک بچه گربه برای دفع میره تو باغچه پرسش کننده این تاپیک! و دفع می کنه. آیا مادر اون بچه گربه بهش یاد داده چطوری بشاشه؟! یه سری چیزها بدون یادگیری و آموزش از والدین و معلم در کدهای ژنتیکی و کروموزمها موجودات هست که از موقع شکل گیری در رحم باهاشون بوده. مثل خوردن و شکار برای بقا به هر قیمتی یا کشتن به دلایلی (و نه از روی تفریح و بازی و اذیت کردن)، دفع، فرار از خطر و ... در انسان هم همینطوره و هیچ فرقی نداره. ممنون از دعوتت به مهمانی خرد. ولی من سالها پیش به خرد دعوت شدم و باید تا زنده ام چیز یاد بگیرم. کدوم مطلب شکیل رو بخاطر ظاهرش پذیرفتم که خودم یادم نیست؟!

این خود بزرگ پنداری تو احتمالا از غرور و شکست با شلیک ساچمه یا گلوله و تله برقی به گربه زبان بسته و بی دفاع نیست؟ به سن و سال نگاه نکن؛ به حرفی که زده میشه توجه کن. حالا چه کسی قضاوت و پیشدواری می کند و منابع هنگفت رو به هدر می دهد؟! جامعه ما به کجا رسیده که یک حیوان آزار که گربه را با تیر می زند می خواهد درس اخلاق دهد که رشد و پرورش در افراد شکوفا شود!

ممنون از خاطره قشنگی که گفتی. سگ تو اگر باز و آزاد بود حتما گربه رو شکار می کرد و این رو گربه فهمیده بود و سرک می کشید. شاید برای گربه تازگی داشته و تا بحال سگ ندیده بوده و اینکه نگفتید آیا در منزل غذا و گوشت برای سگ می ریختید که گربه به هوای بوی غذا کشیده می شده یا نه را نمی دانم. اما این امر مسلم هست که اگر فکر کردید گربه میومده تا صدای سگ در بیاد که صدای واغ واغ سگ بره رو اعصاب اهالی خونه و گربه از این کار لذت ببره سخت در اشتباهی. گربه ای که می گی چطوری سگت رو آزار می داده؟ با اومدن روی دیوار و توجه سگ رو جلب کردن و ساعتها پارس کردن؟ واکنش و پارس سگ از نظر شما آزار برای سگ بوده؟ اگر خود سگ به اذن پروردگار قادر به صحبت می شد می گفت خیر ولی تو از طرف سگت وکیل هستی که بگی چه احساسی و فکری داشته و آزار می دیده. پس این سگهای نگهبان در منازل افراد و کارخانجات که مدام در حال پارس هستند در حال آزارند و شکنجه می شوند؟ اگر سگ شما تربیت شده بوده حتی می تونستی گربه و سگ رو کم کم با هم آشنا کنید که نه سگ دیگه اینقدر حساس نشه و فکر نکن گربه دشمن هست؛ چرا که افرادی رو از نزدیک می شناسم که در منزل هم سگ دارند و هم گربه. داستان گربه و سگ خاطره تو بخاطر شرطی شدن گربه و سگ بوده. گربه از اینکه می دیده سگ توان شکار و گرفتنش رو نداره مدام میومده و پارس کردن و واکنش سگت هم بخاطر گربه امر طبیعی بوده. این در همه جانداران هست و تعبیر به اون اذیت کردنی که در بین انسانها مرسوم هست نمیشه. حتی اگر این را اذیت کردن از نظر تو بدونیم. باز راهش تیر زدن و تله برق و دیگر دامهای خطرناک نیست که فقط در فیلم اره دیده میشه!

راه مواجه با این قضیه رو بلد نبودی و بهتر بود با کسی که هر دو حیوان را داره مشورت می کردی. فعالان حقوق حیوانات و دامپزشکها هم می تونستند کمکت کنند ولی انگار از نظر تو حیوان فقط سگ هست و گربه حیوان نیست و بلکه سیبل و هدف هست. جالب هست بدون خجالت به انواع روشهای شکنجه به غیر از هدف گیری با تفنگ نیز اشاره می کنی و از اینکه با برق هم امتحان کردی که چطوری آیا میشه گربه کشت یا خیر نیز ابایی نداری و می گی! این روشها رو به شهرداری زحمتکش یاد بده شاید در اونجا مسئول معدوم سازی گربه شدی.

تو چیزی رو نمی تونی تشریح یا اثبات کنی چون بلد نیستی؛ نه اینکه نخوای. تصمیم خوبیه که با من بحث نکنی چون به ضررت هست. اگر صرفا بخاطر اینکه گفتم کشتن و آزار حیوان نشان از سنگدلی و مشکل در شخصیت و روح وروان فرد داره نباید اینقدر کینه به دل بگیری که بیای بعد از چند روز و هر چی دوست داری و با بغض بگی تا خالی بشی. بجاش میومدی بحث می کردی. بله کشتن و آزار هر نوع حیوان و انسان به هر دلیلی مگر فقط برای دفاع از جان و کشته نشدن اشتباه و غلط هست و نشان از مشکل هست. البته این مشکل می تواند خفیف باشد ولی اگر جلوی آن گرفته و درمان نشود روزی بدخیم و حاد خواهد شد. بسیار از قاتلین زنجیره ای و افرادی که امروز شکنجه گر و یا در شهرداری مامور کشتن سگ و گربه با تیر و تفنگ و تزریق اسید و غیره هستند مطمئن باشید در بچگی حیوانات کوچکتر مثل جوجه رنگی و پرنده رو کشتن و سوزاندن که در بزرگسالی به راحتی این کارها رو می کنند و ککشون هم نمی گزه.

من در اینجا بحث رو خاتمه می دم چون ممکن هست به بن شدن اکانت بخاطر به بیراهه بردن تاپیک سوال کننده منجر شد بشم. ولی لازم و ضروری بود چون چند نفر راههای غیر قانونی و اخلاقی برای رهایی از گربه ارائه کردن که درست نبود و بهتر هست راههای بهتری برای حضور و مزاحمت حیوانات بدون تحمیل رنج و درد و مرگ برای آنها جستجو شود.
    Last edited by Nostophobia; 21-08-2018 at 19:21.

17. 2 کاربر از Nostophobia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •