تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 1 از 1

نام تاپيک: مصاحبه با عکاس موفق 500PX به نام MAX RIVE

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض مصاحبه با عکاس موفق 500PX به نام MAX RIVE

سایت 500PX.com فرصت مغتنمی ایست برای عکاسان خبره تا بهترین تصاویر خود را در معرض بینندگان قرار داده و نهایتا بابت فروش آنها کسب درآمد نمایند. در این بین عکاسانی هستند که بالاترین میزان فروش را در بین دیگران به خود اختصاص داده اند. MAX RIVE از جمله این عکاسان است که در ژانر عکاسی طبیعت شهرت جهانی دارد ضمن تماشای بهترین و پرفروش ترین تصاویر این هنرمند توصیه هایی از جانب ایشان را در غالب یک مصاحبه میخوانید.
    مصاحبه با MAX RIVE

از چه زمانی تصمیم به فروش تصاویرتاندر سایت 500px.com گرفتید?

تا قبل از فروش اولین تصویر چنین تصوری نداشتم. نتیجه برای خود من نیز حیرت آور بود.

بزارید پرسش را جور دیگری مطرح کنم. از چه زمانی متوجه شدید که ممکن است علاقه مندان به تصاویر شما پول بدهند؟

وقتی علاقه مردم به تصاویرم را دیدم و مرتبا میپرسیدند که مجوز استفاده از تصاویرتان را داریم؟ چطور میتوانیم از تصاویرتان استفاده کنیم؟
    حتی پیش از آن تصاویری که با دوربین ها کامپکت میگرفتم در مجله ها چاپ شده بود.

آیا با میزان فروش در سایت متعجب شدید؟

در واقع خیر. تصاویر من همانند تصاویر قبلی بود و علاقه مردم برای من قابل پیش بینی.

چطور تصاویرتان را آنالیز میکنید که به این حد پرفروش میشوند؟

من تصویر را برای فروش خلق نمیکنم. سعی من در خلق تصویر درست است. هرگز تمایل بازار را نمیسنجم. تصاویری از من در بازار و اینترنت پرفروش شده است که از اشتیاق به عکاسی و علاقه به کوه ها سرچمه گرفته است. علایقی که در درون من جریان دارد. اگر بتوانید خودتان را در هنر معرفی کنید بی همتا میشوید . و این در این شلوغی بازار اهمیت بالایی دارد.

از چه ابزارها و نرم افزارهایی استفاده میکنید؟

هنوز از اولین DSLR خودم یعنی نیکون D800e و لنز 14-24 f2.8 و همچنین 28-300mm استفاده میکنم. برای سه پایه از gx-1127 بهره میبرم و اخیرا از drone استفاده کرده ام. دریافته ام که این پهبادها زاویه دید جدید و جالبی به ما میدهد. پیش از این از Google Earth برای یافتن منظره های جدید بهره می بردم. حالا این ابزار کار را بینهایت ساده تر کرده است. برای ویرایش نیز از فتوشاپ و camera RAW استفاده میکنم.

در کار خود از کجا الهام میگیرید؟

از هر کجای اینترنت. سایتهایی نظیر 500px, 1x.com , Instagram منبع اصلی خلاقیت من به حساب میایند. باید از اینترنت بخاطر تکنیک های جدید و ایده ها و حتی مکانهای معرفی شده تشکر کرد. اکنون راحت تر میتوان تکنیک های جدید را فراگرفت و البته اوج گرفتن از بین جمعیت نیز دشوارتر شده است. من الهام هایی را که گرفته ام با ایده های خود و استایل شخصی ام در هم می آمیزم.

پرفروش ترین تصویرتان کدام تصویر بوده و نحوه ایجاد ان را توضیح دهید؟

نام این تصویر [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] است. در هنگام کوهنوردی در ایسلند اتفاق افتاد. اولین DSLR خود را تازه خریده بودم و بیشتر سلفی یا پرتره شخصی میگرفتم. در آن هنگام تصوری از فروش خوب این عکس نداشتم. تنها به ابعاد و اندازه پرتره در مواجهه با کوه بکگراند تمرکز کرده بودم. تا از این طریق احساس بودن در مکان را در بیننده ایجاد کنم و هیجان کوه را در ذهن آنها پدید آورم. در Thorsmork گل , درخت یا شی دیگری وجود نداشت تا پرسپکتیو و ابعاد(اسکیل) را به بیننده القا کنم. ناچارا از خودم استفاده کردم. و نتیجه این پرتره شخصی پرفروش شد.
    تصاویر بیشتری از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را در زیر ببینید.

امیدواریم از دیدن تصاویر این عکاس موفق لذت برده باشید .
    در صورت عاقه مندی این مقاله را به دوستان خود معرفی نمائید .
    مترجم: مجتبی صدیق

منبع: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2. 3 کاربر از mojtaba79 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •