تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 14

نام تاپيک: راهنمایی برای خرید مانیتور

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض راهنمایی برای خرید مانیتور

سلام دوستان چند وقتیه عکسی ک تو کامپیوتر ادیت میکنم با عکسی ک چاپ میشه یا تو گوشی میبینم زمین تا اسمون فرق داره و بنا ب تحقیقاتی ک کردم معلوم شد مانتیورم خوب نیست و باید ی مانتیور بهتر بخرم
    نیاز ب یک مانیتور دارم ک
    مناسب برای کارای گرافیکی وچاپ و ویرایش عکس باشه و همچنین مطالعه باهاش راحت باشه
    چشم رو اذیت نکنه (این خیلی مهمه)
    تو گیمینگ هم کم نیاره حالا نمیگم رسپانس تایمش 1 میلی ثانیه باشه ولی خوب جوریم نباشه ک نشبه راحت باهاش گیم بازی کرد
    محدوده قیمت 800 تومن
    لطفا زود جواب بدین ممنون

آخر فروم باز mhv_kntu's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

اگه کارتون حرفه ای هست مانیتور مخصوص ادیت عکس و تصویر بگیرین که میشه این :

BenQ SW2700PT Color Management

البته به بودجتون نمی خوره و بالای دو تومن هست.
    دیگه پایین تر از این من خودم دنبالش بودم برای کار حرفه ای پیدا نکردم.
    زیر یک تومن نه مخصوص گیم هست نه مخصوص عکس هست نه هیچ چیز دیگه ای . مانیتور های عمومی هستن که بعضی هاشون بد هم نیستن ولی خو تخصصی نیستن.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

اگه کارتون حرفه ای هست مانیتور مخصوص ادیت عکس و تصویر بگیرین که میشه این :

BenQ SW2700PT Color Management

البته به بودجتون نمی خوره و بالای دو تومن هست.
    دیگه پایین تر از این من خودم دنبالش بودم برای کار حرفه ای پیدا نکردم.
    زیر یک تومن نه مخصوص گیم هست نه مخصوص عکس هست نه هیچ چیز دیگه ای . مانیتور های عمومی هستن که بعضی هاشون بد هم نیستن ولی خو تخصصی نیستن.
    نه بابا اونطوریم تخصصی نیست کارم بیشتر تفریحی و تفننی عکاسی میکنم نه اتلیه دارم نه چیزی
    این مانیتور خودم هم چششمو اذیت میکنه همم رنگاش غیر طبیعیه میخوام ی مقدار ارتقاعش بدم و خوب هرکی ک بخواد ارتقاع بده دنبال ی چیز خوب میگرده منم همینطور 2 تومن خیلی بالاست در حد 1 تومن حالا نمیخوام خیییلی تخصصی باشه ولی خوب معمولی هم نباشه

آخر فروم باز mhv_kntu's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

BenQ RL2455HM 24ich 1ms Gaming Monitor حدود یک تومن برای بازی

asus VX248H حدود هشتصد بازم بیشتر بدرد بازی میخوره

BenQ GW2760HS 27Inch VA 4ms LED اینم بزرگتر و 27 اینچ مصرف عمومی زیر یک تومن !

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

BenQ RL2455HM 24ich 1ms Gaming Monitor حدود یک تومن برای بازی

asus VX248H حدود هشتصد بازم بیشتر بدرد بازی میخوره

BenQ GW2760HS 27Inch VA 4ms LED اینم بزرگتر و 27 اینچ مصرف عمومی زیر یک تومن !
    تفاوت سری گیمینگ با بقیه سری ها ب جز زسپانس تایم تو چیه؟ایا از چشم هم بیشتر از بقیه محافطت میکنن؟
    گیم زیاد بازی نمیکنم فوقش هفته ای ی دونه شطرنج بازی کنم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

سلامی دوباره
    طبق ی مقدار گشت و گذار تو سایت ایسوس و برسی مدلای مختلفش ب دوتا مدل رسیدم
    VX239H

VP247H

هردو ultra low blue light و fliker free هستن و برای چشم بسیار مناسبن ولی تو خود سایت ایسوس روی vp247 در ضمینه محافطت از چشم بیشتر تاکید شده بود حالا نمیدونم چرا! برای vx239 فقط ذکر کرده ک ultra low blue light و fliker free هست ولی برای vp247 کلی توضیح و هایلایت کرده ک ultra low blue light و fliker free هست و برای مطالعه مناسبه و... و برا منم خیلی مهمه ک با چشم سازگارتر باشه مانیتورم

و اما تصویر
    vx239 دارای پنل AH-IPS هست و vp247 دارای پنل فک کنم led چیز خاصی نو سایتش نزده بعضی جاها زدن ips بعضی جاها led
    vx239 کنتراست 1 ب 80 ملیون و vp247 کنتراست 1 ب 100 ملیون البته فک کنم کنتراست دینامیکی رو منظورشونه
    vx239 زمان تاخیر 5ms و vp247 زمان تاخیر 1ms
    vx239 زاویه دید 178 درجه عمودی و افقی و vp247 زاویه 170 و 160 درجه
    vx239 رو تو سایت خود ایسوس بیشتر در باره کیفیت تصویرش نوشتن ولی vp247 بیشتر رو محافظت از چشم و قابلیت گیمینگ

و اما نکته ای ک خیلی زد تو حالم کامنت یکی از خریدارای vx239 بود با این مضمون:
    سلام به همه دوستان سه روزه این مانیتور رو از بازار خرید کزدم مخصوص امدم تو دیجی که تجربه تلخ خودم در مورد این مانیتور رو براتون بگم . دلیلی که من رو ترقیب کرد که این مانیتور رو بگیرم ips بودن اون بود طبق تبلیغاتی که در مورد ips خونده بودم گفته شده بود این پنل برای تماشای فیلم بسیار مناسبه چون بر خلاف led میتونه 16.7 میلیون رنگ رو کامل نشون بده و البته زاویه دید خوبی داره ولی وقتی که شروع به دیدن فیلم کردم (تازه با کابل hdmi) چیزی که دیدم بسار متفاوب با اون چیزی بود که توقع داشتم با این که فیلم full hd بود تصاویر بسیار بی کیفیت بود انگار که تصاویر از مکعب های بزرگ تشکیل شده و گذشته از اون شاید باورتون نشه ولی همین 5 میلی‌ثانیه زمان پاسخگویی رو واقعا به چشم خودم میدیدم خصوصا تو زمان هایی که حرکات تند داخل فیلم بود سخت از خرید خودم پشیمون شدم به شما پیشنهاد میکنم با همین رنج قیمت این مانیتور رو بخرید.Asus VX248H LED Monitor

با این تفاسیر نطرم رفت رو vp247 ب نظرتون انتخاب درستیه؟
    ممنون
    Last edited by armin_gera; 08-10-2016 at 23:59.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

vx239 خریداری شد
    Last edited by armin_gera; 28-10-2016 at 00:12.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

مبارک باشه
    منم قصد خرید این مدل و دارم، چند خریدی ؟ میشه حالا که گرفتیش نظرتو دربارش بگی؟ صفحه مانیتور قابلیت چرخش به سمت پایین داره؟
    Last edited by Saeed7Star; 28-10-2016 at 12:45.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

مبارک باشه
    منم قصد خرید این مدل و دارم، چند خریدی ؟ میشه حالا که گرفتیش نظرتو دربارش بگی؟ صفحه مانیتور قابلیت چرخش به سمت پایین داره؟
    ممنون مرسی
    اره ی مقدار ب سمت بالا و پایین خم میشه
    والا من از تهران 835 قیمت گرفتم ولی چون تبریزم اینجا بهم 880 دادن و کابل های mhl و hdmi ک باید تو جعبه ش باشه رو از توش ورداشته بودن (دزد بازاره)
    مانیتور خیلی خوبیه ولی همونطور ک تو ریویو های خارجی هم گفتن یه مانیتور میان رده هست و خیلی حرفه ای نیست ولی از بقیه مانیتورای بازار سره
    اول نقاط ضعفشو میگم
    اولا ی مانیتور میان رده هست ی مقدار نقص داره و نسبت ب قیمتش خیلی گرونه
    من این مانیتورو خریدم چون بعضا کار ادیت عکس میکنم و نیاز دارم ک رنگا واقعی باشن کیفیت تصویر خیلی خوبه رنگا طبیعی هستن ولی مثل مانیتورای سامسونگ چشم نواز نیست
    با اینکه گفته شده زاویه دید 178 درجه ولی بازم وقتی از بغل نگاه میکنی ی مقداری رنگا تغییر میکنن , رنگ سیاه تا حد زیادی سیاه هست ولی ی مقدار back light bleed داره و نمیزاه سیاه سیاه واقعی باشه
    رنگای سبز و زرد ی مقدار اشباع هستن و کلا ی مقدار رنگاش اشباعن و ی نمه کارتنی هستن ک البته میشه تا حدودی اصلاحس کرد
    رنگ سفید ی مقدار ب زرد میزنه
    قیافه و ظاهرش قشنگه ولی ب قیافه همرده هاش نمیرسه مثلا سامسونگ طراحی خوشگلتری داره

و اما نقاط قوت
    رنگا واقعی هستن یعنی مثلا وقتی از ی سوژه ای با دوربین خوب عکس میگیری و تو مانیتنور عکسو نیگاش میکنی تا حد زیادی ب واقعیت نزدیکه
    با چشم بسیار بسیار مهربان هست و تکنولوژی ها و امکانات زیادی برای محافظت از چشم داره من چون کارم بیشتر طراحی قطعات مکانیکی هست و زیاد پشت مانیتور کار میکنم برام مهم بود ک با چشم سازگار باشه , از جمله امکانتاش میشه ب فیلیکر فری بودن اشاره کرد یعنی صفحه پر پر نمیزنه ک چشمو خسته کنه , از طرفی هم فیلتر رنگ ابی داره ک اگه فعالش کنی نور ابی رو از صفحه حذف میکنه ک ب چشم اسیب نزنه
    مد های پشفرض زیادی برای زمان های مختلف داره مثلا readiing mode وقتی فعاله صفحه رو برایتنسشو کم میکنه و کنتراستو و چندتا پارامتر دیگه رو تنظیم میکنه ک برای مطالعه ایده آل بشه , مد scenery mode هم تصویری تقریبا شبیه صفحه نمایش گوشی های سامسونگ ک amoled هستن میده تصاویری شارپ در کل 8 تا مد مختلف داره ک خیلی کاربردیه
    ی امکانی هم ک داره میتونی با ی تبدیل میکرو یو اس بی به hdmi گوشیتو وصل کنی بهش و صفحه گوشیتو تو ماینتور ببینی ک من ازش خوشم میاد
    اسپیکر داخلی هم داره ک من استفاده نمیکنم اسپیکرای خودم بهترن

در کل صفحه نمایش و تصویر خوبی داره من طبیعی بودن رنگاشو دوست دارم و امکانتات نرم افزاریشم خیلی خوب و مفیده من اگه سازگاری با چشم و نمایش زنگای طبیعی برام مهم نبود ب احتمال زیاد میرفتم سمت سامسونگ چون با توجه ب سیاست سامسونگ میدونم با این پول میشه ی مانیتور سامسونگ ب ظاهر خوشگل تر و با تصویری درخشان تر و چشم نوازتر خرید ولی خوب هیچ وقت کیفیت تصویر ایسوس و نمایش رنگ طبیعی ک میخواستمو بهم نمیداد من ب ایسوس بیشتر اعتماد دارم و از انتخابم راضی ام فقط ی کم نسبت به قیمتش گرونه
    اگه دنبال رنگای اشباع و درخشان و تصویر خیره کننده هستی برو سمت سامسونگ ولی اگه دنبال رنگای غیر شارپ و طبیعی هستی این ماینتور میتونه خوب باشه برات

10. 3 کاربر از armin_gera بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Lamanta's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ™Tehran

پيش فرض

ممنون مرسی
    اره ی مقدار ب سمت بالا و پایین خم میشه
    والا من از تهران 835 قیمت گرفتم ولی چون تبریزم اینجا بهم 880 دادن و کابل های mhl و hdmi ک باید تو جعبه ش باشه رو از توش ورداشته بودن (دزد بازاره)
    مانیتور خیلی خوبیه ولی همونطور ک تو ریویو های خارجی هم گفتن یه مانیتور میان رده هست و خیلی حرفه ای نیست ولی از بقیه مانیتورای بازار سره
    اول نقاط ضعفشو میگم
    اولا ی مانیتور میان رده هست ی مقدار نقص داره و نسبت ب قیمتش خیلی گرونه
    من این مانیتورو خریدم چون بعضا کار ادیت عکس میکنم و نیاز دارم ک رنگا واقعی باشن کیفیت تصویر خیلی خوبه رنگا طبیعی هستن ولی مثل مانیتورای سامسونگ چشم نواز نیست
    با اینکه گفته شده زاویه دید 178 درجه ولی بازم وقتی از بغل نگاه میکنی ی مقداری رنگا تغییر میکنن , رنگ سیاه تا حد زیادی سیاه هست ولی ی مقدار back light bleed داره و نمیزاه سیاه سیاه واقعی باشه
    رنگای سبز و زرد ی مقدار اشباع هستن و کلا ی مقدار رنگاش اشباعن و ی نمه کارتنی هستن ک البته میشه تا حدودی اصلاحس کرد
    رنگ سفید ی مقدار ب زرد میزنه
    قیافه و ظاهرش قشنگه ولی ب قیافه همرده هاش نمیرسه مثلا سامسونگ طراحی خوشگلتری داره

و اما نقاط قوت
    رنگا واقعی هستن یعنی مثلا وقتی از ی سوژه ای با دوربین خوب عکس میگیری و تو مانیتنور عکسو نیگاش میکنی تا حد زیادی ب واقعیت نزدیکه
    با چشم بسیار بسیار مهربان هست و تکنولوژی ها و امکانات زیادی برای محافظت از چشم داره من چون کارم بیشتر طراحی قطعات مکانیکی هست و زیاد پشت مانیتور کار میکنم برام مهم بود ک با چشم سازگار باشه , از جمله امکانتاش میشه ب فیلیکر فری بودن اشاره کرد یعنی صفحه پر پر نمیزنه ک چشمو خسته کنه , از طرفی هم فیلتر رنگ ابی داره ک اگه فعالش کنی نور ابی رو از صفحه حذف میکنه ک ب چشم اسیب نزنه
    مد های پشفرض زیادی برای زمان های مختلف داره مثلا readiing mode وقتی فعاله صفحه رو برایتنسشو کم میکنه و کنتراستو و چندتا پارامتر دیگه رو تنظیم میکنه ک برای مطالعه ایده آل بشه , مد scenery mode هم تصویری تقریبا شبیه صفحه نمایش گوشی های سامسونگ ک amoled هستن میده تصاویری شارپ در کل 8 تا مد مختلف داره ک خیلی کاربردیه
    ی امکانی هم ک داره میتونی با ی تبدیل میکرو یو اس بی به hdmi گوشیتو وصل کنی بهش و صفحه گوشیتو تو ماینتور ببینی ک من ازش خوشم میاد
    اسپیکر داخلی هم داره ک من استفاده نمیکنم اسپیکرای خودم بهترن

در کل صفحه نمایش و تصویر خوبی داره من طبیعی بودن رنگاشو دوست دارم و امکانتات نرم افزاریشم خیلی خوب و مفیده من اگه سازگاری با چشم و نمایش زنگای طبیعی برام مهم نبود ب احتمال زیاد میرفتم سمت سامسونگ چون با توجه ب سیاست سامسونگ میدونم با این پول میشه ی مانیتور سامسونگ ب ظاهر خوشگل تر و با تصویری درخشان تر و چشم نوازتر خرید ولی خوب هیچ وقت کیفیت تصویر ایسوس و نمایش رنگ طبیعی ک میخواستمو بهم نمیداد من ب ایسوس بیشتر اعتماد دارم و از انتخابم راضی ام فقط ی کم نسبت به قیمتش گرونه
    اگه دنبال رنگای اشباع و درخشان و تصویر خیره کننده هستی برو سمت سامسونگ ولی اگه دنبال رنگای غیر شارپ و طبیعی هستی این ماینتور میتونه خوب باشه برات
    تفاوت مانیتورتون با mx239h چیه ؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •