تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: تغییر در پارامترهای عکس به صورت غیر یکسان

آخر فروم باز Nocturne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

14 تغییر در پارامترهای عکس به صورت غیر یکسان

درود،

فرض کنید عکسی از یه صفحه کاغذ داریم که میخوایم نور و شفافیت و ... رو براش تنظیم کنیم. عکس جوری گرفته شده که پایین کاغذ تاریک تره و بالا روشن تر
    برای همین اگه برای مثال برای از بین بردن تاریکی پایین بخواید برایتنس رو زیاد کنید طبیعتا بالای صفحه بیش از حد روشن میشه
    سوال اینه، چطور میشه پارامترهایی مثل این یا پارامترهای levels و ... رو تغییر داد اما شبیه نوعی گردینت - gradient - اعمال بشن و مثلا در یک سمت عکس درجه اعمال شدن بیشتر باشه
    و یا از ابتدا کاری کنیم که اون تفاوت - مثلا در این جا تفاوت در روشنایی - به نوعی تعادل برسه و خود برنامه یه اورج بگیره و بعدش ما کار رو شروع کنیم
    مرسی

admin Sina's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2004
    محل سكونت
    P30world

پيش فرض

سلام
    از ابزار Shadow/Highlight استفاده کنید

مثال قبل و بعد :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

( عکس رو از اینترنت برداشتم و ویرایش کردم )

3. این کاربر از Sina بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه rahalogo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

باید قسمتی از عکس رو که لازم داری شفافیت نور بدی با قابلیت feather سلکت کنی و ازش یک لایه بسازی ( ctrl + j ) بعد هر بلایی بخوای میتونی سر اون قسمت بیاری .

5. این کاربر از rahalogo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Nocturne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام
    از ابزار Shadow/Highlight استفاده کنید

مثال قبل و بعد :

( عکس رو از اینترنت برداشتم و ویرایش کردم )
    خیلی ابزار مفیدیه اما هیچ تغییری در سفیدی کاغذ ایجاد نمیکنه. صرفا چیزی که روی کاغذ کشیدم رو کمی تغییر میده

باید قسمتی از عکس رو که لازم داری شفافیت نور بدی با قابلیت feather سلکت کنی و ازش یک لایه بسازی ( ctrl + j ) بعد هر بلایی بخوای میتونی سر اون قسمت بیاری .
    وقتی با قابلیت feather نیمه پاینی عکس رو سلکت میکنم کناره های سکلشن هم به حالت feather در میاد. چطور میشه این اتفاق نیفته؟

WorkHard / P!ayHard pcforlife's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    S t r e t f o r d   E n d

پيش فرض

سلام
    ببینید شاید شما بتونید میزان تاثیر گرادینت رو با اعمال تغییراتی که دوستان هم به برخی تکنیک ها اشاره کردند کاهش بدید. ولی به صورت صد در صد نمیتونید تاثیر اون گرادینت رو حذف کنید از تصویرتون. علت موضوع کمی بر میگرده به رنگ شناسی و میزان تجربه و دانش آرتیست ازشون. اجازه بدید برای درک دقیقتر یه مثال بزنم:
    .
    فرض کنید تصور پایین همان تصویری است که گرادینتی اونو خراب کرده و بالای تصویر به سفیدی رسیده و پایینش به سیاهی. اوکی؟
    .

.
    خب؛ من تصویر اصلی رو پیش از تغییرش به وسیله گرادینت رو اینجا قرار میدم. اما مشخصا در مثال واقعی ما دقیقا نمیتونیم تصویر اصلی رو بدون تاثیر گرادینت تصور کنیم. چرا؟ چراش رو در ادامه توضیح میدم.
    .

.
    ببینید؛ گرادینتی که تاثیر مخرب روی تصویر اصلی گذاشته میتونه این تاثیر رو در Hue (یا همون رنگ و تغییرش)، Saturation (یا همون میزان اشباع یا شفافیت رنگ) و همچنین Brightness (یا همون میزان روشنایی تصویر) یا حتی هر سه مورد اعمال کنه که به این سه مورد به اختصار میگن HSB (که نام های دیگرش HSV یا HSL هستش). حالا در این مثال من فقط میخوام راجع به تاثیر واحد Brightness صحبت کنم.
    به بار دیگه تصویر اول رو ببینید:
    .

.
    دقت داشته باشید الان ما نمیتونیم پیش بینی کنیم که بخش های 1، 2 و 3 که هر سه سیاه (Shadows) هستند قطعا به نوبت میرسن به رنگ های قرمز، سبر و آبی. همین موضوع برای بخش های سفید رنگ (Highlights) 4، 5 و 6 هم صادقه.
    از طرفی ما دقیقا نمیدونیم عدد رنگ های میانی تصویر (Midtone) برای هر رنگ چند است.
    شاید بشه بعد از اعمال تغییرات تصویر زیر رو نتیجه گرفت که مشخصا با اون تصویر اورجینال (که تاکید میکنم در مثال واقعی ما تصوری ازش نداریم) کاملا متفاوته.
    .

.
    تازه این فقط تاثیر فاکتور روشنایی Brightness بود.
    .
    ضميمه هاي کوچک ضميمه هاي کوچک RGB-2.jpg   RGB-3.jpg   RGB-4.jpg   RGB-1.jpg  

8. این کاربر از pcforlife بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه angel7animation's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

از brightness که استفاده کردی روی ماسک brightness اونجاهایی که نمی خوای با مشکی براش کن

10. این کاربر از angel7animation بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •