تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 13

نام تاپيک: علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی در سه ماه

در آغاز فعالیت asaad20's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

1 علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی در سه ماه

سلام دوستان اینجا میخایم با هم بررسی کنیم چطور میشه تو سه ماه یک زبان خارجه رو یاد گرفت.اگه در جریان باشید افرادی مثل اقای بنی لویس و اسکات یانگ حرکتی رو شروع کردند که در اون در سه ماه یک زبان جدید رو یاد میگیرن.
    بنده در این مورد تحقیقاتی انجام دادم و سعی میکنم اونهارو به شما انتقال بدم.لطفا توجه کنید بنده نمیخوام انگلیسی تدریس کنم.من در مورد روشهای بهتر یادگیری با بازدهی بالا حرف میزنم.
    مثلا چطور قدرت یادگیری لغت رو ده برابر کنیم.؟
    چطور گرامر بخونیم؟
    و چطور از فرهنگ لغت یک زبانه استفاده کنیم؟
    و
    و
    و

خلاصه اگه سوالی داشتید یا تو هر موردی از زبان پیشرفت تون کنده بگید شاید بنده حقیر بتونم کمک کنم.
    مواردی مثل یادگیری لغات جدید و سپردن اونها به حافظه طولانی مدت
    چطور گرامر بخونیم
    افزایش توانایی نوشتاری و شنیداری
    و غیره
    Last edited by asaad20; 22-07-2016 at 17:55.

2. 3 کاربر از asaad20 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

خوب خودم شروع میکنم.
    چطور به فیلم زبان اصلی گوش بدیم که واقعا قدرت شنیداریمون بهتر بشه؟
    ببینید هدف از نگاه کردن فیلم زبان اصلی اینه که قدرت لیسینینگ یا شنیداریمون افزایش پیدا کنه .اما اگه بیایم با زیر نویس انگلیسی فیلم رو نگاه کنیم ذهنمون براش سوال پیش نمیاد که فلان لغت چی بود و اگر هم پیش بیاد جوابش جلوی چشممونه.پس اینجا ما ذهنمون رو تربیت نمیکنیم که دنبال جواب اون سوال بگرده بلکه چشممون رو تربیت میکنیم.
    زمانی که ما کلاس میرفتیم, استادمون میگفت فیلم خارجی رو بدون زیرنویس نگاه کنید تا گوشتون به اون اواها عادت کنه.بعد همه غر میزدند اخه مگه میشه؟اینجوری که هیچی نمیفهمیم.دوستان مشکل اینجاست که ما قرار نیست بفهمیم که فیلم داره چی میگه.هدف این کار اینه که گوش با اواهای جدید هماهنگ بشه.
    اقای بنی لوی هم میگه اولا هر فیلم رو باید بالای پنج بار نگاه کرد.برای تازه کارها فقط دوبار اول مجازید از زیرنویس انگلیسی استفاده کنید و نه بیشتر.اونم فقط برای راهنمایی.باید ذهن یاد بگیره با شنیدن یه لغت توی خود ذهن دنبال معنیش بگرده .چونکه موقع حرف زدن با یه توریست نمیشه به زیرنویسش نگاه کرد.

4. 6 کاربر از asaad20 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

writing

خوب در مورد رایتینگ مینویسم.
    دوستان یادگیری نوشتن به زبان انگلیسی اون هم به صورت روان کار مهمیه حتما باید تمرین داشته باشید وگرنه خیلی بعدا به مشکل برمیخورید
    اما چطور تمرین کنیم که وقتمون تلف نشه.یه راز خیلی بزرگ هست که هیچکی بهتون نمیگه.باید خیلی سختی بکشید تا دریابید......نه بابا شوخی کردم.هیچ رازی نداره.قبلا این کار رو کردید, الان هم میتونید تکرارش کنید.

تو ابتدایی که مدرسه میرفتیم اولین جلسه انشاء رو به خاطر بیارید.اصلا نمیدونستیم انشاء چیه. بعد دستمون خیلی خشک بود و نمیتونستیم حتی یه خط بنویسیم.چونکه قبلا اصلان انجام نداده بودیم.
    خلاصه خانوم آمووووووزگار گفتن یه جمله اول بنویسید ما هم به زور خواستیم بنویسیم دیدیم چیزی به ذهنمون نمیاد.(اولین موضوع هم این بود:تابستان خود را چطور گذراندید؟)بعد خودش یه جمله گفت و همه نوشتن ما هم دیدیم پس اینطوریه.بعد گفت جمله بعدی رو بنویسید.با جمله بعدی دیدیم یه خط نوشتیم.حالا ما یک خط انشاء نوشته بودیم.

بعد گفتن باید حداقل ده خط بنویسید و برای جلسه بعدی اماده کنید.....تموم

الان شما هم باید از یه جمله شروع کنید.اگه چیزی به ذهنتون نمیرسه متن کتاباتون رو رو نویسی کنید
    نکته:سعی کنید متن کتاباتون رو از حفظ بنویسید.خیلی فکر رو درگیر میکنه و تمرین مناسب و قویی هست

نکته:لغاتی رو که هر روز یاد میگیرید رو سعی کنید باهاشون جمله بسازید زودتر به حافضه طولانی مدتتون میره.

خوب تا حالا ما یه جمله داریم .اون رو دو تا کنید میشه یک خط.(میخام یخ دستتون وا بشه)
    بعد یه خط رو ادامه بدید بشه دو خط.
    حالا سعی کنید موضوع زیاد براتون مهم نباشه.اصلا قرار نیست همین اول کار بتونید یه صفحه یا حتی یه پاراگراف بنویسید.

روش و برنامه تمرین اینطوریه.یه هفته تا یه ماه فقط یک جمله بنویسید.با اون لغاتی که امروز یاد میگیرید.
    بعد از یه مدت که یخ دستتون وا شد یه موضوع که براتون جالبه انتخاب کنید ,بعد سعی کنید با استفاده از لغات جدید در موردش یه چیزایی بنویسید.

نکته:اول به جمله و موضوعی که میخواید بیان کنید فکر کنید و یه جمله ی دست و پا شکسته بنویسید.اصلا نگران لغاتی که نمیدونید نباشید.فارسیشو بنویسید.بعد که سعی میکنید معنی اون لغات فارسی رو به انگلیسی پیدا کنید و بنویسید تا نود درصد همونا به حافظه طولانی مدتتون سپرده شده.چونکه حسابی برای ذهن سوال پیش اومده که معنی این لغت چی میشه.

کتاب Paragraph writing خیلی خوبه و مفیده و حسابی راتون میندازه.
    به سایت بنده ی حقیر هم سری بزنید به صورت ویدیویی راهنمایی کردم.فعلا استفاده از سایت هم مجانیه.
    لطفا نظر یادتون نره.languagehack.ir

6. 2 کاربر از asaad20 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

دوباره سلام.این بار در مورد پیشرفت در تلفظ میخونیم.
    مقاله ی آقای بنی لویس رو ترجمه کردم و قسمتی که به تلفظ مربوط میشه رو اینجا کپی میکنم.
    امیدوارم مفید باشه:

اشتباه در یادگیری زبان شماره 2:فکر میکنید که هرگز تلفظتان صحیح نمیشود
    با وجود صدها اوای مختلف در دنیای زبان(تقریبا بین 300 تا 600, بسته به کسی که از او میپرسی)راحت میشود احساس سردرگمی کرد.
    برخورد با حرف “ch” در زبان المانی مانند جنگ در سربالای است, الفاظ چینی, و اواهای بلند در زبان هایی مانند روسی. حتی زمانی که به لغتی اشنا مانند “radiation” در زبانی مانند فرانسوی برمیخوریم , میبینیم چیزی شبیه “Hhah-dee-ah-see-ong” تلفظ میشود. که بسیار متفاوت از انتضار شما است.
    یک راز کوچک:
    اینطور نیست که این لغات بسیار سخت تلفظ میشوند,بلکه تلفظ انگلیسی است که بسیار عجیب است.
    فکرش را بکنید.چرا “ough ” انقدر در لغات زیر متفاوت تلفظ میشود:though,through,plough and cough
    اگر بتوانید زبان انگلیسی را یاد بگیرید قطعا میتوانید هر زبانی را فرا بگیرید.
    راه حل پیشکسوتان در یادگیری تلفظ:
    علامت فونوتیکهایی که بیشترین دردسر را برایتان به وجود میاورند را پیدا کنید.
    سپس یک لیست از لغات(بهتر است لغاتی باشد که به علایق و یا کار و سرگرمی و یا مطالعات شما مربوط باشد)تهیه کرده و انها را با خود تکرار کنید .شما میتوانید تلفظ خود را با استفاده از سایت Forvo.com چک کنید و ببینید که افراد محلی ان زبان چگونه ان لغت را تلفظ میکنند. بعد از مدتی شروع به یادگیری الگوی تلفظ این لغات میکنید.
    لغت را بارها و بارها تکرار کنید و بالاخره حافظه ماهیچه ای غالب خواهد شد. زبان و دهان شما برای یادگیری یک تلفظ جدید احتیاج به مدتی تمرین دارد. اما بعد از تکرار , شما نهایتا میتوانید سختترین اوا ها را هم به درستی تلفظ کنید.

اسعد پرویزی
    languagehack.ir

8. 2 کاربر از asaad20 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

سلام
    تو این ویدیو توضیح میدم چطور لغات جدید رو حفظ کنید تا در اینده مکالمه روانی داشته باشید.اصلا چه ربطی داره؟

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

10. 2 کاربر از asaad20 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

سلام
    ببخشید لینک میزارم.تو وبسایتم نه ایمیل کسی رو میخام نه تعداد بازدید برام پولی درمیاره.یه کم سرم شلوغه نمیتونم بنویسم.ممنوم از مدیریت که حوصله به خرج میدن و تحمل میکنند.

تو لینک زیر آموزش این رو میدم چطور لغات جدیدی که یاد میگیریم رو تو یه هفته به حافظه طولانی مدتمون بسپاریم.
    همراه آموزشهای خانم باربارا اوکلی ,استاد دانشگاه پنسیلوانیای امریکا که یه کلاس انلاین باهاشون داشتم.در مورد یادگیری درست.

ببخشید که امکانات استدیو و از این چیزا ندارم.
    لطفا اگه شما هم روشی خوب بلدید اینجا بنویسید.

12. 2 کاربر از asaad20 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال farsweb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با تشکر از شما
    مطالب بسیار جالبیه
    من قصد دارم زبان انگلیسی رو با یک دوره فشرده به سطح قابل قبولی برسونم. رو موسسات زیادی تحقیق کردم. شما تهران کدوم موسسه رو بهتر میدونید؟ (جو کلاس خیلی تاثیر داره برای من)

تاريخ عضويت
    Feb 2011

1 تبریک

با تشکر از شما
    مطالب بسیار جالبیه
    من قصد دارم زبان انگلیسی رو با یک دوره فشرده به سطح قابل قبولی برسونم. رو موسسات زیادی تحقیق کردم. شما تهران کدوم موسسه رو بهتر میدونید؟ (جو کلاس خیلی تاثیر داره برای من)

سلام.
    بنده تهران کلاس نرفتم ولی به شما تبریک میگم.امیدوارم موفق باشید.
    یه روش که استادمون در مورد پیدا کردن کلاس خوب تو تهران به ما میگفت این بود که به عنوان مهمان به اون کلاسهایی که بهشون شک دارید برید و ببینید سر کلاس چقدر انگلیسی صحبت میکنن.هر چی سخت تر به نظر برسه بهتره.(میدونی که باید یه ادم فشار بیاد وگرنه فایده نداره.)

بعد باید بپرسی چند وقت یه بار از بچه ها مقاله ,تحقیق و اصطلاحا انشاء میخان.اگه هفته ای یه بار بود بدون که خیلی خوبه.ولی از ماهی دو بار کمتر فایده نداره.

ببخشید نتونستم خوب راهنمایی کنم.

15. این کاربر از asaad20 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

سلام
    ببخشید لینک میزارم.تو وبسایتم نه ایمیل کسی رو میخام نه تعداد بازدید برام پولی درمیاره.یه کم سرم شلوغه نمیتونم بنویسم.ممنوم از مدیریت که حوصله به خرج میدن و تحمل میکنند.

تو لینک زیر آموزش این رو میدم چطور لغات جدیدی که یاد میگیریم رو تو یه هفته به حافظه طولانی مدتمون بسپاریم.
    همراه آموزشهای خانم باربارا اوکلی ,استاد دانشگاه پنسیلوانیای امریکا که یه کلاس انلاین باهاشون داشتم.در مورد یادگیری درست.

ببخشید که امکانات استدیو و از این چیزا ندارم.
    لطفا اگه شما هم روشی خوب بلدید اینجا بنویسید.

دوستان این یکی رو جدی بگیرید.اگه بتونید هر چی یاد میگیرید رو تو فقط یه هفته به ذهن بسپارید خیلی از مشکلاتتون در اینده حل شده هستن.

17. این کاربر از asaad20 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

سلام
    میخوام یه سایت معرفی کنم که به توانایی شنیداریتون کمک میکنه.
    تو این سایت میتونید به رادیو هر کشوری گوش بدید.اصلا هم مهم نیست اگه نمیفهمید چی میگن.همینطور که کامپیوتر روشنه یه ایستگاه انگلیسی یا هر زبان دیگه ای که دارید یاد میگیرید رو بزارید روشن باشه.

البته سایت رو که میخواید باز کنید اولش مینویسه پیوندها
    که خودتون میدونید چیکارش کنید.

بعد تو سایت میتونید از روی موقعیت یا location یه رادیو پیدا کنید.البته امکانات زیاد داره.خودتون باهاش اشنا بشید.

اسم وب سایت اینه tunein.com

19. این کاربر از asaad20 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •