تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 33

نام تاپيک: کسب و کار فارغ التحصیلان دانشگاه!

ناظر انجمن اینترنت و شبکه fanoostalaei's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    Great & Lovely Tabriz

پيش فرض

یک پیام دوستانه:
    اگر در رشته های غیرپزشکی تحصیل می کنید و پشتوانه مناسب مالی ندارید، زنهار فریب قدم گذاشتن در مسیر تحصیلات تکمیلی را نخورید !!!
    فوق لیسانس و دکترا = خالی کردن مغز و جیب خود و پرکردن جیب اساتید
    خیلی عالی بود این حرف شما ! من به شدت با این حرف موافقم و سعی کردم همه دوستانم رو که میخوان الکی برن دنبال مردک رو منصرف کنم ! ولی انگار که نه انگار ! فکر میکنن با گرفتن مدرک بالاتر منتظر اونا نشستن ! وقتی 50 هزار دکتری بیکار تو این مملکته ، همشون که منگول نیستن که ! ولی حیف و صد حیف که گوش شنوایی در کار نیس !
    ادامه تحصیل در وزارت علوم مفت نمیارزه ! وقتی فله ای دانشگاه تو کشور به وجود بیاد این میشه عاقبتش
    Last edited by fanoostalaei; 04-08-2017 at 14:06.

2. 3 کاربر از fanoostalaei بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز shangil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

خیلی عالی بود این حرف شما ! من به شدت با این حرف موافقم و سعی کردم همه دوستانم رو که میخوان الکی برن دنبال مردک رو منصرف کنم ! ولی انگار که نه انگار ! فکر میکنن با گرفتن مدرک بالاتر منتظر اونا نشستن ! وقتی 50 هزار دکتری بیکار تو این مملکته ، همشون که منگول نیستن که ! ولی حیف و صد حیف که گوش شنوایی در کار نیس !
    خواهش میکنم. اخه نمیشه دیگه. ما خودمان هم ان زمان تعصب داشتیم یکی میگفت این کار رو بکن اون رو نکن میگفتیم این بدی ما رو میخواد یا فورا برچسب میزدیم میگفتیم نمیخواد ما جاش رو بگیریم!
    البته من این رو در لیسانس فهمیدم و با اینکه خیلی راحت میتونستم فوق رو در سراسری اصفهان بدون کنکور ادامه بدم ولی قیدش رو زدم.
    بیکاری بسیار فراتر از این حرفاست. شغل های کاذب در مملکت زیاد هست واقعا اگر انها رو هم در نظر بگیریم میبینیم عملا 90 درصد بیکار هستن. دکتری برق اومده کلیدساز شده! رفته بودم کلید رو بدم درست کنن باهاش درد دل کردم اتفاقا در همون lovely tabriz! باز بعضیا سرمایه دارن میتونن کار راه بندازن

4. 2 کاربر از shangil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن اینترنت و شبکه fanoostalaei's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    Great & Lovely Tabriz

پيش فرض

خواهش میکنم. اخه نمیشه دیگه. ما خودمان هم ان زمان تعصب داشتیم یکی میگفت این کار رو بکن اون رو نکن میگفتیم این بدی ما رو میخواد یا فورا برچسب میزدیم میگفتیم نمیخواد ما جاش رو بگیریم!
    البته من این رو در لیسانس فهمیدم و با اینکه خیلی راحت میتونستم فوق رو در سراسری اصفهان بدون کنکور ادامه بدم ولی قیدش رو زدم.
    بیکاری بسیار فراتر از این حرفاست. شغل های کاذب در مملکت زیاد هست واقعا اگر انها رو هم در نظر بگیریم میبینیم عملا 90 درصد بیکار هستن. دکتری برق اومده کلیدساز شده! رفته بودم کلید رو بدم درست کنن باهاش درد دل کردم اتفاقا در همون lovely tabriz! باز بعضیا سرمایه دارن میتونن کار راه بندازن
    متاسفانه باید گفت که درسته ! اوضاع خیلی بدتر از چیزی هست که میبینیم !
    بیکاری از یه طرف و گرونی از طرف دیگه شرمندگی رو برای خیلی ها به ارمغان آورده !
    جوونی که همه چیزش رو گذاشته پای درس تا شاید بتونه افتخار خانوادش بشه ! ولی وقتی به ته خط میرسه میبینه چیزی جز افسردگی و شرمندگی براش نمیمونه ! و 100 اه و افسوس که چرا زودتر از این خط پیاده نشد!
    یه جایی در همین مورد خوندم که یکی از مسئولین بی لیاقت گفته بود که مردم برای شغل های دولتی صف کشیدن که نباید دلشون رو به اینا خوش کنن و باید خودشون برای خودشون کار دست و پا کنن !
    این یعنی ....
    دوست خودم رتبه 2500 رشته تجربی سال 90 با هزار امید و آرزو رفت تغذیه خوند ! بعد از فارغ التحصیلی از کلاسشون یکی دو نفر بیشتر ادامه تحصیل نداد برای فوق و دکتری ! اکثرشون یا زدن تو کار دیگه یا دوباره خوندن برای کنکور ! ( همین دوست من امسال سال سومیه که کنکور داد و ایشالا پزشکی هم قبول میشه ) ولی چرا باید اینجوری باشه ! چرا ! چرا باید عمر یه جوون اینجوری باید هدر بره !
    خدا شاهده هر وقت این چیزا رو میبینم اعصابم داغون میشه ! وقتی هم که درد و دل نمیکنی با کسی میمونه و میشه اینه دق ! نه تنها برا من برا همه همینجوریه
    Last edited by fanoostalaei; 04-08-2017 at 11:00.

6. 2 کاربر از fanoostalaei بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

من سالها مطالب این چنینی رو دنبال کردم و از دردهای جامعه درد کشیدم واقعا درد کشیدم ...
    اینکه دغدغه های اجتماعی فرهنگی و سیاسی داشتم خوب بود ... به بلوغ و رشد فکریم کمک کرد ...
    اما در عوض در زندگی شخصیم اختلالات جدی وارد نمود... اختلالات جبران ناپذیر...
    زیادی فکرمو درگیر کرد ... جوانی و شادی مو ازم گرفت ... در روابطم با آدمها تاثیر منفی گذاشت ... خودمو از پا درآورد... افسردگی و مریضی و هزارتا مشکل دیگه برام پیش اومد ...

اما الان راجع به بحث این تاپیک نظرم اینه که اون دسته افرادی که تحصیلکرده اند و بیکارند خودشون هم یه جای کارشون میلنگه ...کسی ناراحت نشه لطفا ...
    حرفی که میزنم هم قطعا در مورد همه صدق نمیکنه اما هرچه با جماعت تحصیلکرده ی بیکار از نزدیک برخورد داشتم متوجه شدم که مدرک گرفتند اما هیچ چیزی یاد نگرفتند و کاری بلد نیستند ... طرف رفته چهارتا نمره ناپلءونی گرفته ... اگر رشته اش مهندسی بوده نرم افزارهای مربوطه رو یاد نگرفته ... فن بیان و سایر مهارتهای لازم برای کسب و کار رو یاد نگرفته ... زمینه های تءوری و علمی و مطالعاتش ضعیفه ... بعد در چنین شرایطی توقع کار خوب توقع بیجاییه ...
    باز هم تکرار میکنم حرفی که میزنم ممکنه در مورد همه صدق نکنه ... و ممکنه اصلا کلا اشتباه باشه ...

وقتی مدرک گرایی باشه همین میشه ... وقتی جوونای کشور برای سرگرمی و توی خونه نبودن برن دانشگاه همین میشه ... وقتی که همه شءون انسانی و فکر و غریزه ی انسان در جامعه سرکوب بشه و در مراحل مختلف زندگی کودکی/نوجوانی/جوانی آنطور که باید و شاید رشد نمیکنیم و بزرگ نمیشیم و تربیت نمیشیم بعد در مساله ی اشتغال باید هم مشکل داشته باشیم ...

مدیریت اشتباه و نابخردانه ی سردمداران هم مثل تبری بر ریشه ی این جوانها و مردمه ... در کشور ما کلا به علوم انسانی که هیچ بهایی داده نمیشه و بخش زیادی از افرادی که میتونند در این رشته ها حرفی برای گفتن داشته باشند کلا حذف میشوند ... حالا یا کلا به این دلیل وارد این رشته ها نمیشن یا بعد از فارغ التحصیلی کاری براشون نیست ... در زمینه های فرهنگی و هنری هم که نیازی به گفتن نیست ...همچنین رشته های فنی و حرفه ای... و کلا خیلی زمینه های دیگه ی شغلی ...
    سلام ؛ با کلی هات حرف تون موافقت دارم به جز یک جا که گفتید طرف از دانشگاه چیزی یاد نگرفته ؛؛ درسته اما نمیشه مشکل رو کامل انداخت به گردن خود دانشجو ها ... من با این جمله که هیچی بهشون یاد ندادن رو جایگزین بهتری میدونم منکر این نیستم که خود دانشجو ها بعضا درس اصلا نمیخونن و کم کاری میکنن و تمرین و اینا ... اما حداقل الان دیگه چشم و گوش ها بیشتر باز شده از قبل دانشگاه که وضع کار چطوری و اصلا خیلی احتمالش کمه که صرف دانشگاه بشه کاری پیدا کرد -با فرض معدل خوب و روابط خوب . به همین جهت چشم ها فقط به دانشگاه ... یا اصلا به دانشگاه نباید باشه

تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

سلام ؛ با کلی هات حرف تون موافقت دارم به جز یک جا که گفتید طرف از دانشگاه چیزی یاد نگرفته ؛؛ درسته اما نمیشه مشکل رو کامل انداخت به گردن خود دانشجو ها ... من با این جمله که هیچی بهشون یاد ندادن رو جایگزین بهتری میدونم منکر این نیستم که خود دانشجو ها بعضا درس اصلا نمیخونن و کم کاری میکنن و تمرین و اینا ... اما حداقل الان دیگه چشم و گوش ها بیشتر باز شده از قبل دانشگاه که وضع کار چطوری و اصلا خیلی احتمالش کمه که صرف دانشگاه بشه کاری پیدا کرد -با فرض معدل خوب و روابط خوب . به همین جهت چشم ها فقط به دانشگاه ... یا اصلا به دانشگاه نباید باشه
    درسته
    ببینید مشکل انقدر ریشه ای هست که اصلا نمیشه دیگه در موردش بحث کرد در مورد مقصر و ...
    در واقع مشخص هست چی به چیه

9. این کاربر از shangil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

کافیه چرخی در مملکت بزنید ببینید چه کسانی در کارخانه ها کار میکنند و چه کار میکنند و ببینید مغازه هایی که مردم باز کردن چه رشته ای خوندن و چه درجه علمی دارند.
    اینها که چشم و گوش بسته میگند مشکل از خودتونه اتفاقا خودشون مشکل دارند یه جورایی!
    ظرفیت دانشگاهها رو نگاه کنید. همین الانش از 40 نفر ورودی رشته مهندسی یه دانشگاه 36 نفر اضافی هستند چون براشون بعد تحصیل جا نیست. شغلهای کاذب بسیار زیاد هست در مملکت. همچنین باب شده یه نفر یک شبه پولدار شده پس ما هم اون راه رو بریم ببینیم چی میشه. در حالی که همه میدونیم رانت و پاچه خواری در رده اول عوامل پولدار شدن انچنانی است.
    در مورد زیرشاخه های پزشکی نظر نمیدم مثل داروسازی و پزشکی و دندان پزشکی. چون اوناهم معمولا افرادی که ریشه پول داری ندارند موفق نمیشند و در واقع استثنا خیلی محدود داریم.

خلاصه هیچی نمیخوام ای یار، وقتی با منی...!

11. این کاربر از shangil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

لیسانس مهندسی نرم افزار
    شعل: بیکار

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

کافیه چرخی در مملکت بزنید ببینید چه کسانی در کارخانه ها کار میکنند و چه کار میکنند و ببینید مغازه هایی که مردم باز کردن چه رشته ای خوندن و چه درجه علمی دارند.
    اینها که چشم و گوش بسته میگند مشکل از خودتونه اتفاقا خودشون مشکل دارند یه جورایی!
    ظرفیت دانشگاهها رو نگاه کنید. همین الانش از 40 نفر ورودی رشته مهندسی یه دانشگاه 36 نفر اضافی هستند چون براشون بعد تحصیل جا نیست. شغلهای کاذب بسیار زیاد هست در مملکت. همچنین باب شده یه نفر یک شبه پولدار شده پس ما هم اون راه رو بریم ببینیم چی میشه. در حالی که همه میدونیم رانت و پاچه خواری در رده اول عوامل پولدار شدن انچنانی است.
    در مورد زیرشاخه های پزشکی نظر نمیدم مثل داروسازی و پزشکی و دندان پزشکی. چون اوناهم معمولا افرادی که ریشه پول داری ندارند موفق نمیشند و در واقع استثنا خیلی محدود داریم.

به نظرم این ها همه مصداق بارز اسراف هست و متاسفانه کسی جرات نداره حرفی بزنه چون سودش برای خیلی ها هست و واسه خیلی ها کار ایجاد کرده . ضمن اینکه اگه پا رو اون ور تر بذاریم در نظر بعضی سرگرم کردن جوانان نیز هست - با توجه به اینکه بیکاری یک علت مهم انحطاط انسان میتونه باشه - طبق تجربه /

شما در تاپیک ها با نظر بالا حکومتی مخالف بودی اما یکی از راهکار هاشون کم کردن واردات و افزایش تولید داخلی و صادرات بود
    بله این موضوع میتونه رفته رفته مشکل کار رو حل کنه ...
    ولی از طرفی کیفیت کالا داخلی باعث ازار هموطنان میشه. فراموش نباید کرد هیچ پیشرفتی بدون حمایت نمیشه
    Last edited by Iloveu-ALL; 18-08-2017 at 00:20.

14. این کاربر از Iloveu-ALL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

بنظرم دهه هفتاد و کمی قبل و بعدش ... کار دادن و استخدام کیلویی صورت میگرفت ... همین موضوع با موضوع جمعیت باعث کم شدن جذب و استخدام شد که بعد خوردیم به مشکلات اقتصادی و تحریم ... کاری نمیشه کرد یکم باید تحمل کنیم ؟
    مثل زمانی که خشکسالی و قحطی میاد ؛
    میشه تحمل کردم اما متاسفانه خونمون رو فساد ها جوش اورده ؛
    کار هم دیگه همه باید به فکر آزاد باشه که اگه خدا کنه اون بتونه نون رسون باشه که معمولا کافی نیست ؟ طبق مشاهده بنده و گفته های دیگران
    شاید کمی اغرار باشه و قر میزنم اما قطعا از نظر ارتباط بازار کار و شغلی ؛ با دانشگاه و تحصیل ... عملا دانشگاه های ما در خواب عمیقی تشریف دارند.

شما وقتی پول نداری با یار نمیتونی باشی...

البته البته البته استثنا هم هست چطور استثنایی ؛ یه کار معمولی حقوق کارمندی اما خانواده شاد و راضی باشن به کم
    شاید با نظرم موافق نباشین ... زیادی فکر کردن ها ؛ باعث افسردگی میشه و در نتیجه رضایت از زندگی پایین میاد

مشکل میدونی چیه هست ؛ فشار رو ما هست چه فشاری اینکه بین آسایش و آرامش موازنه برقرار کنیم . زندگی امروزی و پیشرفت ها برای ما آسایش یه خانواده سطح بالا در گذشته رو برای خانواده متوسط امروزی و شاید در بعضی موارد بالاتر رو فراهم میاره اما ممکنه آرامش ما با کوچک ترین ناکامی بهم بخوره ...
    دنیای امروز دنیای سختی هست همراه با پیشرفت ها ، لذت های خاص خودش و فشار و اضطراب های دیوانه کننده و بیش از حد ؛
    دنیا همیشه سخت بوده و خواهند ماند امیدوارم بیشتر انسان باشیم . آروم ، شجاع ، مقتدر ، ادیب و غیره ...
    Last edited by Iloveu-ALL; 18-08-2017 at 00:19.

16. 2 کاربر از Iloveu-ALL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

به نظرم این ها همه مصداق بارز اسراف هست و متاسفانه کسی جرات نداره حرفی بزنه چون سودش برای خیلی ها هست و واسه خیلی ها کار ایجاد کرده . ضمن اینکه اگه پا رو اون ور تر بذاریم در نظر بعضی سرگرم کردن جوانان نیز هست - با توجه به اینکه بیکاری یک علت مهم انحطاط انسان میتونه باشه - طبق تجربه /

شما در تاپیک ها با نظر بالا حکومتی مخالف بودی اما یکی از راهکار هاشون کم کردن واردات و افزایش تولید داخلی و صادرات بود
    بله این موضوع میتونه رفته رفته مشکل کار رو حل کنه ...
    ولی از طرفی کیفیت کالا داخلی باعث ازار هموطنان میشه. فراموش نباید کرد هیچ پیشرفتی بدون حمایت نمیشه
    درسته
    تاپیکها؟!من بیشتر در تاپیک ازدواج با نظر بالاسر مخالف بودم. ببینید من با نظر مخالفت نمیکنم با الکی حرف زدن مخالف هستم. الکی حرف بزنیم که چی بشه وقتی جلو چشممون میبینیم چی میگذرد. نمونش واردات صادرات و .... اینکه بدون ارایه راهکاری بیاییم یه سری حرف رو بزنیم کار خیلی راحت هست خیلی راحت تر از آب خوردن!!
    Last edited by shangil; 18-08-2017 at 12:36.

18. این کاربر از shangil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •