تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: نظر شما درباره مصدق چیست ؟ او یک

راي دهنده
19. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • خائن بود

7 36.84%
  • خدمتگزار بود

9 47.37%
  • هیچ کدام

3 15.79%
صفحه 5 از 5 اولاول 12345
نمايش نتايج 41 به 46 از 46

نام تاپيک: مصدق ، خائن یا خدمتگزار؟

پروفشنال vxp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

مصدق و انگلیس
    مصدق که به عنوان یک «ملی‌گرا» معرفی می‌شود در مذاکرات مجلس چهاردهم در دفاع از انگلیس می‌گوید: «... بنده مأمورین خوبی از انگلستان دیده‌ام. من مأمورین بسیار شریف و وطن دوست! از انگلستان دیده‌ام، من مذکراتی در شیراز و تهران با اینها دارم»(دکتر مصدق و نطق‌های تاریخی او ـ حسین مکی، جاویدان، ص 230)
    البته «مهربانی هر دو سر بود» و حین بحث انتقال مصدق از والی‌گری فارس به پستی دیگر، مستر نورمان وزیر مختار انگلیس در تهران برای ادامه استانداری وی وساطت می‌کند و در تلگراف خود به نخست وزیر، به این نکته که از نظر انگلیس‌ها که به دنبال محیطی آرام برای غارتگری بودند، «.... حکومت معظم‌له [مصدق]‌ در شیراز خیلی رضایت بخش بوده...» (موازنه منفی، کی استوان، ج 1، ص 23) اشاره می‌کند!

پروفشنال alex_love's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    URMIA

پيش فرض

من در پاسخ به کسی کپی پیست انجام ندادم ، البته از یک مصدقی هم بیش از این انتظار نمیشه داشت کسی که مسلمات تاریخ را انکار می کند.

گفتم منبع رو. شما ظاهرا تعصب چشمانتون رو کور کرده درباره یک مسئله تاریخی اینقدر فرافه کنی و تعصب احتیاج نیست. کمی به خودتون مسلت باشید و نفس عمیق بکشید. خشم و بغض و کینه در سخنانتون مشهوده.

اسمشو می زارم دمکراسی مصدقی

چه ربطی داره ؟ امضاش کجا بود؟ ادم از این همه خود رو به احمقی زدن حالش بهم می خوره.

یک نمونه نشون بدید. نتونستید نه؟

چرا متوجه نمی شید قابل اعتماد جایی مطرح است که شما تناقض در بین منابع ببینید مثلا هرودوت چیزی بگه که با منابع دیگر در تناقض باشه این جاست که می گیم قابل اعتماد نیست اما این ربطی به سخنان قبلی ام ندارد.

مگه هرودوت چیزی گفته که بقیه نقزض کردن؟ این رو ده ها بار گفتم دیگه حوصله ام از نوشتن این مطلب سر رفت.

این جا بحث رو مانند بقیه مصدقی ها شخصی کردید که بیانگر شخصیت شماست و من پاسخی نمی دهم. چ.ون این جا جای بحث شخصی نیست.

بله بزرگ ترین دیکتاتور قرن چون به خائنان اجازه فعالیت نمی داد.

باز هم توهمات شخصی که وقت یاستدلال ندارن نیاضی به پاسخ ندارد.

کار مصدق در همون دو سال موجب مقروض شدن دولت و فلاکت مردم شد فقط در یک نمونه حدود 100 هزار کارمند شرکت نفت 2 سال از دولت حقوق گرفتن بدون اینکه کار کنن و یا دولت عایدی داشته باشد. همین قرار داد موجب شد که ایران مجبور شد کنسرسیوم نفت را امضا کند. خیانت دانسته یا ندانسته مدق باعث این شد.

مغلطه. چه ربطی دارن این دو تا بهم؟ (با فرض درست بودن هر دو)

پس این انگلیس انقدر احمق بود که نمی دونست. و این که بالاخره این قرداد اجرا نشد دیگ درسته؟ پس چه سودی برد انگلیس از به قول شما روی کار اوردن رضا شاه بزرگ؟ ادعا عای خودتونو نقض نکنید.

اگر استدلال در کار نباشد ادعاست من دلایل خودم رو مطرح کردم شاهنشاه مصدق رو برکنار کرده بود پس کودتایی رخ نداده. یک جمله است استدلال من و شما خط ها می نویسید و پاسخ این یک جمله را نمی دهید.
    این هم ادعاست خیلی کار هایی که رضا شاه بزرگ مخالف منافع انگلیس بود یا سودی برای اون ها نداشت. مثلا 1- رضاشاه در دوران وزارت جنگ تمام مستشاران انگلیسی را از ایران اخراج کرد. آرمیتاژ اسمیت مشاور امور مالی انگلیسی در دولت ایران آخرین مستشاری بود که در شهریور ماه 1300 خورشیدی با دریافت حکم اخراج، رهسپار زادگاه خویش گردید!
    2- یکی از مهمترین اقدامات رضاشاه در راستای قطع ید استعمار بریتانیا از منافع ملت ایران، برکناری شیخ خزعل بود. شیخ خزعل با استفاده از کمک های مالی و نظامی انگلیس و بسیج نیروهای محلی و جلب حمایت خان های لر و بختیاری، آشکارا حکومتی خودخوانده در خوزستان به راه انداخته بود که به هیچ وجه تبعیتی از دولت مرکزی نداشت. سردار سپه با مشاهده تهدیدات و تحرکات روزافزون شیخ خزعل که به اشاره انگلیسی ها صورت می‌گرفت، خود را آماده کارزاري جدی با مهمترین مهره استعمار بریتانیا در ایران کرد. وی با ارسال تلگرافی به سفارت خانه های روس و انگلیس هشدار داد که:

"من هرگز مداخله قدرت بیگانه را بر نتافته ام. اگر نه چنین بود، نمی توانستم از استقلال کشورم پاسداری کنم... شیخ خزعل یک تبعه ایران است و تنها زمامداران ایرانی می توانند او را ببخشند یا مجازات کنند."

حتی تهدیدات آشکار مقامات بریتانیا هم نتوانست خللی در عزم راسخ سردار سپه براي حفظ استقلال و یکپارچگی ایران ایجاد کند. رضاخان با بی اعتنایی به اولتیماتوم تند وزير خارجه انگلیس که گفته بود: "اگر دولت ایران بر حمله به شیخ اصرار ورزد، دولت اعلیحضرت بریتانیا این حق را برای خویش محفوظ می دارد که در پیروی از ضمانت هایی که به شیخ داده شده، هر اقدامی را كه مقتضي بداند [ولو نظامي] اتخاذ نمايد..." نيروهاي نظامي خود را در خوزستان پياده كرد و شيخ خزعل را از حكمراني اين منطقه ساقط نمود.
    منبع دارد. و استدلال است. و ترجیح دادم عینا کپی کنم چون با سطح سواد شما حوصله ای برای نوشتن نمی ماند.

ملت ناسپاس لیاقتش همین است.

خیلی ساده به مدارک منتشر شده از وزارت امور خارجه امریکا مراجعه کنید.

اسدلال موجود در اون کتاب ها رو بیان کنید از کجا معلوم او چه ادعا می کنید در این کتاب ها باشد؟

مدرک رو در پست پیشین اپلود کردم.
    ببینید دوست گرامی من چند نکته رو اشاره میکنم و از این بحث بی حاصل کنار میکشم .

1- تکرار اینکه شما عصبانی شدید و با عصبانیت حرف میزنید و ... چه سودی داره اخه ؟! اینها تصورات شماست ! چندین بار تکرار کردید این مسائل رو ! خودتون خسته نشدید ؟! من نظرم رو میگم حالا چه عرق وطن پرستیم گل کنه چه نکنه !

2- مورد دوم در مورد منابع . من منابع مورد مطالعه ی خودم رو گفتم ! در تمامی منابعی که من معرفی کردم، 28 مرداد 32 روز کودتا معرفی شده ! در تک تکشون ! در مهمترین هاشون که شاید کتاب های ابراهامیان جزو اونها باشه مهمترین منبع، مکاتبات و نامه های موجود در وزارت خارجه امریکا و انگلیس هست ! شما در گفته های خودتون حاضر نشدید یک کتاب رو به عنوان معرفی کنید . پس به فردی چون من حق بدید که منبع دانسته های شما رو نوشته های سایت های اینترنتی یا شبکه های تلویزیونی بدونم ! یک جا گفتید که منبع "منتشر شده از وزارت امور خارجه امریکا " . خوب در کتبی که من معرفی کردم همه ی این مکاتبات موجود هست . اینکه میگید استدلال کتاب چی هست یا چی نیست، من در حد توانم شرح دادم که شما در همه ی نقل قولهاتون اونها رو توهم دونستید. برای همین اسم کتب رو با نویسندش نوشتم که خودتون اونهارو مطالعه کنید . نسخ انگلیسی زبانشون هم اکثرا موجود هست . از من نشنیده بگیرید مطالبی که در پست های قبلیم گفتم. به این کتب مراجعه کنید و نوشته هارو بررسی کنید . قبل از مطالعه ی کتب در مورد نویسنده های کتب تحقیق کنید تا مطمئن بشید که با غرض ورزی نوشته ای نوشته نشده . هر چند عبارات منبع دار، منبعش مشخص شده در کتب و صفحه و سال انتشار یا شماره ی تلگراف و ... هم داره .

3-اینگونه بحث کردن نه برای تاپیک و انجمن جذابیتی داره و نه برای شخص من ! من هر چی میگم شما ادعا میخونید و بهتان میزنید ! و در مورد شما هم همینطور ! با این فرق که من منبع میدم شما میگید برو فلان گزارش رو بخون ! بعضی جاها من اشاراتی به پستها و نوشته های پیشین دارم که انتظار دارم شما مطالب رو بگیرید اما شما در بیشتر پستها اشاره دارید که چه ربطی داره . خلاصه این نوع بحث کردن فایده ای نداره . اگر رودر رو بود بهتر بود !!

4- در مورد اون نامه ای هم که ارسال کردید، من چیزی دریافت نکردم ! به قول خود شما در حد سوادم نبود . اینکه دکتر مصدق درخواست بازداشت زاهدی رو داده و گفته مراقب باشید. اخر سر هم امضا زده نخست وزیر مصدق . به هرحال فایلی مبنی بر بررسی قانونی بودن یا نبودن عزل دکتر مصدق رو اپلود کردم که مجدد در این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میتونید این فایل رو ببینید(قبلی رو هم چک کردم مشکلی نداشت) . متن بیست و خورده ای صفحه هست . مطالعه کنید مفید هست . این متن درباره ی نامه های معروف امضاء سفید شاه و نامه ی منتصب به عزل دکتر مصدق هست. میتونید استدلالش رو قبول کنید یا رد کنید . فقط لطفا بخونیدش .

5- تمسخر دموکراسی مصدقی و طرفدار مصدقی هم گره از ماجرا باز نمیکنه ! مصدق برای من بت هست، اما اشکالات کارش رو هم خوندم و برای خودم تفهیم کردم. در مجله ی مهرنامه در یک شماره ای به صورت کامل به تاخ و تاز مصدق پرداخته شد. بعضی جاها عقلانی بود . بعضی جاها مغرضانه . شماره ی بعد پاسخ مفصلی از سوی برخی از تاریخدان ها و سیاسیون داده شد که برخی عقلانی و برخی نه . در کتاب کودتا دکتر ابراهامیان هم همچنین، ایرادات کار دکتر مصدق بیان شده. اما این ایرادات در چهارچوب عقلانیت مورد بررسی قرار گرفته و در هیچ منبعی، تاکید صددرصدی میکنم هیچ منبعی به کودتا نبودن ماجرا ازعان نشده و این مورد نقض شده . پس شما بهتره کتابهایی که معرفی کردم رو مطالعه کنید . هم اطلاعاتتون میره بالا و هم اینکه با تاریخ معاصر ایران اشنا میشید ! کسی که در مورد تاریخ معاصر ایران مطالعه کرده باشه و کتاب ایران بین دو انقلاب و کتاب جامعه شناسی نخبه کشی دکتر رضاقلی رو که از مطرح ترین کتب دانشگاهی هستند رو مطالعه نکرده باشه از بسیاری از حقایق بدور هست .

در مورد رضاخان و انگلیسی ها هم مطلب فراوان هست . انگلیس اگه از اقدامات رضاخان راضی بود که برش نمیداشت ! کتابی که معرفی کردم رو مطالعه کنید . بسیار مفید هست . گاها خواندن برخی کتاب ها برای ادم مشکل هست . مخصوصا اینکه اون کتابها با جهت گیری ادم تفاوت زیادی داشته باشه. یادم نمیره که به پیشنهاد شدید دوستی کتاب خاطرات خلخالی رو مطالعه کردم . بعضی جاها از شدت تنفر بغض میگرفتم . اما تحمل کردم تا طرف مقابلم رو بهتر بشناسم . شما هم لطفا کتبی که من معرفی کردم رو مطالعه کنید .

من خیلی انتظار کشیدم که کتابی از طرف شما معرفی بشه و من در فرصت مطالعم قرار بدم . اما شما این چنین نکردید و هیج کتبی رو معرفی نکردید . انسان همیشه درصدد یادگیری هست، طی این ده پانزده سالی که من در اینترنت بودم یادم نمیاد که در بحثی شرکت کرده باشم و به نتیجه رسیده باشه ! اما در بسیاری از مواقع بوده که با خوندن کتابهایی در باب موضوعی نظرم به کل تغییر کرده . مثال در مورد کوروش کبیر . داریوش بزرگ و .... کاش شما هم کتب مد نظر خودتون رو معرفی میکردید شاید در احوال ما تغییر ایجاد میکردن.

هدف من در اینجا دفاع از دکتر مصدق به عنوان یک وطن پرست واقعی (فقط به نظر خودم ) بود که موفق به انجامش نشدم (به امکان زیاد در حدش نبودم ) . اما راضی هستم که تونستم یکسری کتب رو برای مطالعه معرفی کنم . حتما اگر فرصت کردید اون کتابها رو مطالعه کنید. کتابهای ارزشمندی هستند.

اگر بی احترامی یا بی ادبی نسبت به شما یا اعتقادات شما شد عذرخواهی میکنم .

پیروز باشید.

3. این کاربر از alex_love بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال vxp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

ببینید دوست گرامی من چند نکته رو اشاره میکنم و از این بحث بی حاصل کنار میکشم .

1- تکرار اینکه شما عصبانی شدید و با عصبانیت حرف میزنید و ... چه سودی داره اخه ؟! اینها تصورات شماست ! چندین بار تکرار کردید این مسائل رو ! خودتون خسته نشدید ؟! من نظرم رو میگم حالا چه عرق وطن پرستیم گل کنه چه نکنه !
    با درود خدمت شما
    به عناون یک دوست گفتم که مسئله تاریخی مسئله تاریخیه ناموس نیست. تعصبی برخورد نکنیم و برای این که نظر مخالف قابل اثباته عصبانی نشیم. در هر صورت اگر به نظرتون لفظم اشتباه بود پوزش می خواهم.

2- مورد دوم در مورد منابع . من منابع مورد مطالعه ی خودم رو گفتم ! در تمامی منابعی که من معرفی کردم، 28 مرداد 32 روز کودتا معرفی شده ! در تک تکشون ! در مهمترین هاشون که شاید کتاب های ابراهامیان جزو اونها باشه مهمترین منبع، مکاتبات و نامه های موجود در وزارت خارجه امریکا و انگلیس هست !
    من خودم ان مدارک رو برسی کردم و چیزی ندیدم حتی حاضرم اپلودشون هم بکنم
    شما در گفته های خودتون حاضر نشدید یک کتاب رو به عنوان معرفی کنید .
    گـر مـن ز مِـی مـغـانـه مـسـتـم ، هـسـتـم
    گـر عـاشـق و رنـد و مـی پـرسـتـم ، هـسـتـم
    هـر طـایـفـه ای ز مـن گـمـانـی دارد
    مـن زانِ خـودم چـنـان که هـسـتـم ، هـسـتـم

والا من در برسی تاریخ ترجیح می دم به جای این که نتیجه ی مشاهدات دیگران رو بخونم (به قول استادم می گوفت نشخوار دیگران رو بخوری) ترجیح می دم خودم مدارک تاریخی رو بخونم البته + نظر صاحب نظران. به نظرم ادم اگه 2 جلد کتاب می خونه که موافق نظرشه 5 جلد باید کتاب بخونه که مخالف نظرشه.
    پس به فردی چون من حق بدید که منبع دانسته های شما رو نوشته های سایت های اینترنتی یا شبکه های تلویزیونی بدونم !
    حاظرم به طور مشخص در این باره با هم گفتگو کنیم و مدارک هم دیگر رو ببینیم بحثمون خیلی از این شاخه به اون شاخه شد متاسفانه.
    یک جا گفتید که منبع "منتشر شده از وزارت امور خارجه امریکا " . خوب در کتبی که من معرفی کردم همه ی این مکاتبات موجود هست .
    پس طبق این مدارک نباید کودتا نامیده بشه مثلا در یکی از مکاتبات وقتی امریکا با اعلیحضرت درباره کودتا صحبت می کنه شاه می گه که من هم موافق کنار رفتن مصدق هستم اما نه با کودتا. (با روش قانونی)
    دربااینکه میگید استدلال کتاب چی هست یا چی نیست، من در حد توانم شرح دادم که شما در همه ی نقل قولهاتون اونها رو توهم دونستید.
    استدلال به معنی مدعا نیست مدعا که معلومه استدلال یعنی اثبات مدعا که شما این کار رو نکردید و فقط مدهعا رو مطرح کردید از این رو من گفتم توهمه.

3-اینگونه بحث کردن نه برای تاپیک و انجمن جذابیتی داره و نه برای شخص من ! من هر چی میگم شما ادعا میخونید و بهتان میزنید !
    عرض کردم شما استدلالی نکردید که من اون رو ادعا بخونم.
    و در مورد شما هم همینطور ! با این فرق که من منبع میدم شما میگید برو فلان گزارش رو بخون !
    اگر گیر شما اینه که من اسم یک کتاب به شما بدم و به قول اون استادم می خواهید تاریخ نوشخوار شده بخونید می تونید کتاب اسیب شناسی یک شکست یا نوشته های عباس میلانی رو بخونید یا چند تا دیگه که اگه خواستید می گم.
    بعضی جاها من اشاراتی به پستها و نوشته های پیشین دارم که انتظار دارم شما مطالب رو بگیرید اما شما در بیشتر پستها اشاره دارید که چه ربطی داره . خلاصه این نوع بحث کردن فایده ای نداره . اگر رودر رو بود بهتر بود
    کاش شرایطش بود.
    4-
    در مورد اون نامه ای هم که ارسال کردید، من چیزی دریافت نکردم ! به قول خود شما در حد سوادم نبود . اینکه دکتر مصدق درخواست بازداشت زاهدی رو داده و گفته مراقب باشید. اخر سر هم امضا زده نخست وزیر مصدق . به هرحال فایلی مبنی بر بررسی قانونی بودن یا نبودن عزل دکتر مصدق رو اپلود کردم که مجدد در این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میتونید این فایل رو ببینید(قبلی رو هم چک کردم مشکلی نداشت) . متن بیست و خورده ای صفحه هست . مطالعه کنید مفید هست . این متن درباره ی نامه های معروف امضاء سفید شاه و نامه ی منتصب به عزل دکتر مصدق هست. میتونید استدلالش رو قبول کنید یا رد کنید . فقط لطفا بخونیدش .
    این مقاله را خوندم به زودی پستی هم در این رابطه انتشار می دهم با سپاس از شما که از اول بحث تا این جا بالاخره یک استدلال مطرح کردید.
    5- تمسخر دموکراسی مصدقی و طرفدار مصدقی هم گره از ماجرا باز نمیکنه !
    شاید طرفدارانش رو به خودش بیاره البته در حدی که توهین نشه.
    مصدق برای من بت هست،

اما اشکالات کارش رو هم خوندم و برای خودم تفهیم کردم.
    تفهیم = توجیه
    در مجله ی مهرنامه در یک شماره ای به صورت کامل به تاخ و تاز مصدق پرداخته شد. بعضی جاها عقلانی بود . بعضی جاها مغرضانه . شماره ی بعد پاسخ مفصلی از سوی برخی از تاریخدان ها و سیاسیون داده شد که برخی عقلانی و برخی نه . در کتاب کودتا دکتر ابراهامیان هم همچنین، ایرادات کار دکتر مصدق بیان شده. اما این ایرادات در چهارچوب عقلانیت مورد بررسی قرار گرفته و در هیچ منبعی، تاکید صددرصدی میکنم هیچ منبعی به کودتا نبودن ماجرا ازعان نشده و این مورد نقض شده . پس شما بهتره کتابهایی که معرفی کردم رو مطالعه کنید . هم اطلاعاتتون میره بالا و هم اینکه با تاریخ معاصر ایران اشنا میشید ! کسی که در مورد تاریخ معاصر ایران مطالعه کرده باشه و کتاب ایران بین دو انقلاب و کتاب جامعه شناسی نخبه کشی دکتر رضاقلی رو که از مطرح ترین کتب دانشگاهی هستند رو مطالعه نکرده باشه از بسیاری از حقایق بدور هست .
    وضعیت کتب منتشره که معلومه ول این که توی هیچ منبعی مطرح نشده توی اون کتابی که معرفی کردم و خیلی از نوشته های حتی کسانی که در داخل هستند مثل اقای موسی غنی نژاد این رو گفتن و خیلی های دیگه.
    در مورد رضاخان و انگلیسی ها هم مطلب فراوان هست .
    پدر ایران نوین
    انگلیس اگه از اقدامات رضاخان راضی بود که برش نمیداشت !
    ادعا استدلال ندارد و مغلطه
    کتابی که معرفی کردم رو مطالعه کنید . بسیار مفید هست . گاها خواندن برخی کتاب ها برای ادم مشکل هست . مخصوصا اینکه اون کتابها با جهت گیری ادم تفاوت زیادی داشته باشه. یادم نمیره که به پیشنهاد شدید دوستی کتاب خاطرات خلخالی رو مطالعه کردم . بعضی جاها از شدت تنفر بغض میگرفتم . اما تحمل کردم تا طرف مقابلم رو بهتر بشناسم . شما هم لطفا کتبی که من معرفی کردم رو مطالعه کنید .
    این که من رو دائم به خواند منابع خودتون بکشید عقلانی نیست شما هم زندگینامه رضا شاه رو بخونید هزاران اقدام مخالف انگلیس انجام داده شما یک شخصیت رو خوب می گیرید و بقیه را با اون می سنجید فاطمی خوب بوده چون با مصدق بود شاه بد بوده چون با مصدق نبود این واقعا معیار درستی نیست. اون کتاب ها رو هم بخضی اش رو مطالعه کردم و بخشی اش رو هم مطالعه می کنم ممنون که معرفی کردید ولی یادتو نره که کتب مخالفین هم بخونید و به کاپیتان امریکا 2 تبدیل نشید.
    من خیلی انتظار کشیدم که کتابی از طرف شما معرفی بشه و من در فرصت مطالعم قرار بدم . اما شما این چنین نکردید و هیج کتبی رو معرفی نکردید . انسان همیشه درصدد یادگیری هست، طی این ده پانزده سالی که من در اینترنت بودم یادم نمیاد که در بحثی شرکت کرده باشم و به نتیجه رسیده باشه ! اما در بسیاری از مواقع بوده که با خوندن کتابهایی در باب موضوعی نظرم به کل تغییر کرده . مثال در مورد کوروش کبیر . داریوش بزرگ و .... کاش شما هم کتب مد نظر خودتون رو معرفی میکردید شاید در احوال ما تغییر ایجاد میکردن.
    معرفی کردم اگر مطالعه فرمودید بگید باز هم هست. برای شناخت خود شاه هم می توانید از تالیفات خود ایشان در وهله اول استفاده کنید.
    هدف من در اینجا دفاع از دکتر مصدق به عنوان یک وطن پرست واقعی (فقط به نظر خودم ) بود که موفق به انجامش نشدم (به امکان زیاد در حدش نبودم ) . اما راضی هستم که تونستم یکسری کتب رو برای مطالعه معرفی کنم . حتما اگر فرصت کردید اون کتابها رو مطالعه کنید. کتابهای ارزشمندی هستند.
    والا از درون دکتر مصدق السلطنه کسی خبر نداره ولی اقداماتش به سود ایران نشد. واژه خائن رو ن=من به خودم اجازه نمی دهم که به سادگی به کار برم چون در این تاریخ 50 ساله اخیر زیاد نامزد داره ولی به نظرم حتی اگر (فرضا) می خواست خدمت کنه اوضاع رو خیلی بد تر کرد از جمله این که پای امصال کاشانی _روحانیت) رو به مجلس و سیاست باز کرد و ... )
    اگر بی احترامی یا بی ادبی نسبت به شما یا اعتقادات شما شد عذرخواهی میکنم .
    خواهش می کنم (من هم متقابلا) نه بابا ادم بعضی موقع ها عصبانی می شه یه چیزایی می پرونه مهم اینه که ما یک هدف مشترک دارم حالا سلطنت طلب (که شما به من نسبت می دی) یا هر عنوان دیگه اهمیتی به نظرم نداره مصدق و شاه زیر یک پرچم بودن و ما معتقد هستیم که برای یک پرچم یم جنگیدن هر چه قدر که عقایدشون مخالف بود من هم دوست دارم با شما زیر یک پرچم و برای یک هدف باشم. اختلافات تا بخواهید هست اما یک چیز تنها برای اتحاد ما برای میهنمون کافبه و اون نام بزرگ ایران است.

پیروز باشید.

پیوست :
    با عرض پوزش نسبت با تاخیر در پاسخ به پست شما.
    به زودی در مورد اون مقاله هم مطالبی قرار می دهم متاسفانه در این چند رو سرم خیلی شلوغه.

با سپاس مجدد از شما.
    آنقدر خوب و عزیزی که به هنگام وداع
    حیفم آید که تو را دست خدا بسپارم

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

ش ا ه عشق

آخر فروم باز shangil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

در مقایسه با این... ها حتی وطن فروش ترین افراد خدمت گزار محسوب میشن
    خودت تا آخرش برو!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •