تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: کوروش بزرگ پدر ایران زمین ، خاری در چشم تمام دشمنان ایران زمین

پروفشنال vxp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض کوروش بزرگ پدر ایران زمین ، خاری در چشم تمام دشمنان ایران زمین

کوروش بزرگ شاهنشاه نیکی ها ، عدالت ، برابری و صلح است و چنانچه در استوانه کوروش می خوانیم از جمله فرامین ایشون باز کردن معابد ادیان دیگر و اجازه دادن برای انتخاب ایین با ازادگی کامل لغو برده داری بیش از دو هزار سال زودتر از جهان کنونی ما است می توانیم در این جا سخنان بسیاری از دانشمندان و فاضلان شرق و غرب و حتی دشمنان ایران در ان زمان یعنی یونانیان در ندح کوروش ببینیم! باورش کمی سخت است (بیش از کمی) که هردوت یونانی که کشورش با ایران در حالت جنگ است زبان به تمجید از شاهنشاه پارس بپردازد و صفت هایی مانند دادگستری و مهربانی را به او نسبت دهد. البته این از لطف او نیست این شخصیت کوروش بزرگ است مردی که زمانی که وارد بابل شد فرمان داد که به مردم شهر گزندی وارد نکنند و به زن و بچه هیچ کسی تعدی نکنند حال اگر بحث مقایسه باشد کسانی که از حیث کشور گشایی مانند هم تراز کوروش بودند مانند اسکندر گجستک ، می بینیم که اسکندر چه جنایاتی در حق ایرانیان می کند از جمله کشتار مردم و اتش زدن تخت جمشید یا اعراب مسلمان وحشی که شرح ان را خود می دانید استاد زرین کوب در کتاب دو قرن سکوت می فرماید که "قتل عام ، تجاوز مستمر به زنان و غارت اموال سه اقدام نخست اعراب مسلمان در ایران بود" .
    جای بسی خجالت دارد که عده ای در گوشه و کنار ایران (و متاسفانه در این انجمن همچنین) به دروغ زبان به تخریب این شخصیت بزرگ و جهانی می گشایند. چگونه می توانیم باور کنیم شخصیتی که تمام جهان متفق القول به صلح و مهربانی و درست کاری و ازادی و عدالت گستری می شناسند و استوانه او را نخستین فرمان حقوق بشر می نامند به دست برخی ایرانیان نادان تخریب شود.
    کوروش من از از تو پوزش می خواهم
    کوروش من از از تو پوزش می خواهم
    امیدوارم روزی لیاقت داشته باشم که در وطنت اسمت را به بلندی فریاد زنم و خود را فرزند تو بنامم.
    کوروش آسوده بخواب زیرا که ما بیداریم و تا ابد بیدار خواهیم ماند.

در پایان دعوت می کنم که دکلمه بسیار زیبای زیر را گوش دهید با سپاس از همه ی شما مهربانان. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گفتار دانشمندان غربی درباره کوروش بزرگ :
    داندامایف

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] می‌گوید کوروش محبوبترین شاه پارس و بنیانگذار یک امپراطوری جهانی بود. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به نظر می‌رسد کوروش به سنت و ادیان سرزمین‌های فتح شده احترام می‌گذاشت. پارسی‌ها او را پدر، روحانیان بابل او را برگزیده [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، یهودی‌ها او را [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فرستاده شده از جانب [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و یونانیان او را فاتحی بزرگ و سیاستمداری باهوش می‌دانستند. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] او را حکمرانی آرمانی و ایده‌آل توصیف می‌کند. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    فرای

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] می‌گوید: «کوروش نه تنها فاتح و مدبر بزرگی است بلکه او در ذهن مردمان پارس همچون [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در نزد [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] است.» [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    گیرشمن

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] درباره کوروش می‌گوید:«از میان پادشاهان عده محدودی هستند که پس از خود شهرت و نام نیک مانند کوروش باقی گذاشته‌اند. کوروش سردار بزرگ و پیشوای مردم بود. بخت نیز با او یاری می‌کرد. وی سخی و نیکخواه بود، و اندیشهٔ آن نداشت که مملکت‌های فتح شده را به اتخاذ روشی واحد ملزم نماید، بلکه این خرمندی را داشت که موسسات هر یک از حکومت‌هایی که به تاج و تخت خود ضمیمه می‌کرد، لایتغیر باقی گذارد. او هر جا که رفت، خدایان مذاهب مختلف را به رسمیت شناخت و تصدیق کرد. همواره خود را جانشین قانونی حکمرانان بومی معرفی می‌نمود. اسکندر نخستین کسی نبود که این سیاست را اتخاذ کرد، بلکه او فقط از سرمشق کوروش تقلید نمود و بدین وسیله مورد تحسین رعایای جدید گردید. نسیمی جدید بر سراسر جهان وزیدن گرفت، شهرها از قربانی‌ها و قتل‌های به ناحق نجات بخشید، حریق شهرهای غارت شده را خاموش نمود و اقوام را از اسارت و بردگی آزاد کرد». «کوروش بیش از هر فرد دیگر متوجه بود که «جهان باستان، شهرهای متمدن و قبایل وحشی، از قوای داخلی که می‌کوشید همه را در یک جامعهٔ انسانی مستهلک سازد، بزحمت اطاعت می‌کنند، ما هرگز نمی‌بینیم که کورش، مانند رومیان، ملت رقیب خود را با خویش متحد کند و نخست با او مانند ملتی همشأن رفتار نماید و سپس در زمان ضعف وی، او را تابع و مطیع کند و بدو ظلم و ستم روا دارد». «ایرانیان کوروش را «پدر» و یونانیان - که وی مملکت‌هایشان را تسخیر کردن بود - او را «سرور» و «قانونگذار» می‌نامیدند و یهودیان این پادشاه را بمنزله «مسیح پرودگار» محسوب می‌داشتند. با آنکه روح جنگجوی وی هرگز - حتی پس از سال‌ها جنگ و پیروزی - سست نشد، همواره نسبت به دشمن مغلوب بلند نظر بود، و بدو دست دوستی دراز می‌کرد.» [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    راوینسون

جرج راوینسون، استاد تاریخ شرق باستان می‌گوید:«منش و خوی کوروش بدانگونه که یونانی‌ها به ما نشان می داهند، نماینده ستوده ترین پادشاهان باستانی خاورزمین است: کوشا و نیرومند و دلاور، در زیرکی‌های جنگی زبردست و دارند همه ویژگی‌های یک سپهبد پیروزمند، مردمانش را با رفتاری دوستانه و خودمانی قدائی خود می‌کرد، لیکن از پذیرفتن درخواست‌هایی که به زیان‌شان در آن نهفته بود، دریغ می‌ورزید. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    گبینو

گبینو گفته است: «او هیچگاه نظیر خود را در این عالم نداشته است... ، این یک مسیح بود، مردی که درباره اش تقدیر مقرر داشته بود باید برتر از دیگران باشد. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در مورد کوروش بزرگ اینچنین می‌گوید:«من ایرانی هستم، نواده کوروش بزرگ. امپراطوری که در ۲۵۰۰ سال پیش در اوج قدرت که تمایل ندارد بر کسانی که به حاکمیت او رضا نمی‌دادند، حکمرانی کند و او قول داد که دین و ایمان کسی را به زور تغییر ندهد و آزادی را برای همه تضمین کرد. شخصیت کوروش بزرگ یکی از مهمترین اسنادی است که باید در تاریخ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آموخته شود [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ایستکولیوس
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کوروش را چنین می‌ستاید:«کوروش قهرمان بخت‌یار، چون به قدرت رسید، میان اقوام برادر صلح برقرار کرد و سپس لودیا و فروگیا را مسخر خود ساخت و بر نیروی سراسرایونی تسلط یافت. آسمان با او سر کین نداشت چون فرزانه بود» [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عهد عتیق

در این کتاب آمده‌است: «خداوند می‌گوید... دربارهٔ کوروش... که او شبان من است و تمامی مسرت مرا به اتمام خواهد رسانید...(اشعیاء نبی، باب۴۴، فقره ۲۸). خداوند به مسیح خویش، یعنی کوروش،... که دست راست او را گرفتم تا بحضور وی امت‌ها را مغلوب سازم و کمرهای پادشاهان را بگشایم، تا درها را به حضور وی مفتوح نمایم و دروازه‌ها دیگر بسته نشوند- چنین می‌گوید: من پیش روی تو خواهم خرامید، و جای‌های ناهموار را هموار خواهم ساخت، و گنج‌های ظلمت و خزاین مخفی را به تو خواهم بخشید تا بدانی که من یهوه - که تو را به اسمت خوانده‌ام - خدای اسرائیل، می‌باشم، به خاطر بنده خود یعقوب وبرگزیده خویش اسرائیل، هنگامی که مرا نشناختی، ترا به اسمت خواندم، و ملقب ساختم. من یهوه هستم، و دیگری نیست و غیر از من خدائی نیست - هنگامی که مرا نشناختی - تا از مشرق آفتاب و مغرب آن بدانند که سوای من احدی نیست...(اشعیاء نبی، باب ۴۵، فقرات ۱-۶) [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    افلاطون

هنگام پادشاهی کوروش، ایرانی‌ها آزادی داشتند و همه مردها آزاد بودند و سرور و فرمانروای بسیاری از مردم‌های دیگر نیز بودند. فرمانروایان رعایای خود را در آزادی سهیم کرده بودند. چون سربازان و سرداران همه را به یک چشم می دیدند و همه با هم به برابری رفتار می‌کردند، سربازان در موقع خطر آماده جانفشانی بودند، و در جنگ با جان می‌کوشیدند. اگر در میان ایرانی‌ها، مرد خردمندی بود که می‌توانست اندرزی بدهد که مردمان را سودمند باشد، چنان می‌کردند که همه مردم از خردمندی او استفاده کنند، پادشاه بر کسی حسد نمی‌ورزید، اما به همه آزادی می‌داد تا آنچه می‌خواهند بگویند، و آنکس را که اندرز بهتر می‌داد و رای بهتر می‌نهاد، گرامی‌تر می‌داشت. این بود که کشور از هر لحاظ پیشرفت کرد و بزرگ شد، زیرا افراد آزادی داشتند و در میان آنان محبت بود و نسبت به هم، حس خویشاوندی می‌کردند. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    گزنفون

گزنفون گوید: روزی در اندیشه افتادم که به راز کامیابی فرمانرواها و دولت‌ها و علت‌های فراز و نشیب ملت‌ها و حکومت‌ها و چگونگی رفتار رهبرها و کردار زیردست‌ها و مهربانی و جانفشانی کسان نسبت به یکدیگر، پی ببرم. و بدین نتیجه رسیدم که برای انسان بسیار آسانتر است که بر جانورها فرمان راند تا بر آدمی‌ها. اما هنگامی که بیاد آوردم که چگونه یک تن، یعنی کوروش پارسی، بود که بسیاری از آدمی‌ها و شهرها و ملت‌ها را فرمانبردار خود کرد، بناچار گمان خود را در دگرگون کردم، و برآنم که حکومت بر انسان‌ها نه کاری ناشدنی است، و نه حتی دشوار، بشرط آنکه بخردانه و با هوشمندی در پی حکومت کردن برآئیم. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    دیودوروس

کوروش، پسر کمبوجیه و ماندانه دختر پادشاه ماد، در دلاوری و کارآئی خردمندانه و دیگر فرزانگی‌ها سرآمد مردم روزگار خود گشت، زیرا پدرش او را شاهانه پرورده بود، و برای رسیدن به بزرگترین هدف‌ها و دستیابی به بهترین پایگاه‌ها تشویقش کرده بود. از همان آغاز کارش، پیدا بود که به انجام کارهای بزرگ کامیاب خواهد گشت، زیرا فرزانگی و کارآئیش برای کسی چنان جوان و تازه پای به میدان نهاده، شگفت‌آور می‌نمود. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    همه گفته‌اند که کوروش نه تنها در جنگ دلاور و بی باک بود، بلکه در رفتار با زیردستانش میانه رو و پاک‌اندیش و انسان‌دوست بود و از این جهت ایرانی‌ها او را پدر می‌خواندند. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    پانویس

منابع

بن مایه : ویکی پدیا دانش نامه ازاد
    Last edited by vxp; 17-06-2016 at 16:22.

2. 2 کاربر از vxp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

چقدر تاپیک در مورد یه شخصیت تاریخی ، یه پیشنهاد دارم :
    بهتر نیست تاپیکهای با موضوع یکسان ترکیب بشوند؟ و تاپیکهایی اینچنینی که محتوای تاریخی ندارند و فاقد مستندات کافی هستند و بیشتر به دلنوشته شبیه هستند به بخشی مثل ادبیات منتقل بشوند.

پروفشنال vxp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

بهتر نیست تاپیکهای با موضوع یکسان ترکیب بشوند؟ و تاپیکهایی اینچنینی که محتوای تاریخی ندارند و فاقد مستندات کافی هستند و بیشتر به دلنوشته شبیه هستند به بخشی مثل ادبیات منتقل بشوند.
    درود بر شما درست می فرمایید پست را اصلاح خواهم کرد.

پروفشنال vxp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

کاش یکی بود اینو به مجلسی می گوفت که 100 و خورده ای جلد کتاب ننویسه.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •