تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: جایگشت ها

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2016

پيش فرض جایگشت ها

1)فرض کنیمB زیرمجموعه ثابت{1و2و...وn}=xباشد.
    چندAوجود دارد بطوریکهَAزیرمجموعهBباشد؟
    یا استفاده از ان تعداد (َA,B)هایی کهAزیرمجموعهBوهردو زیرمجموعهxبا شند را بیابید.
    2)فرض کنیم{1و2و...وn}=xچند زیرمجموعه kعضوی ازxوجود دارد که تفاضل هردو عضو ان حداقل mباشد؟
    3)فرض کنیم {1و2و...وn}=xثابت کنید تعداد زیرمجموعه هایی ازxکه شامل kهستند باتعداد انهایی که شامل kنیستند برابر است
    4)جایگشت kام رادربین n!جایگشت روی اعداد 1تاnبیابید.
    5)تعداد2nنفرمی خواهداشیاء خودرایک صندوقچه بگذارند وقفل هایی برای ان صندوقچه بگذارند وبرخی ازافراد کلیدبرخی لزقفل ها را داشته باشند بطوریکه هرnنفر بتواننددرصندوق رابازکنند ولی n-1نفر ازانها نتوانند این کارراانجام دهند.
    حداقل چند قفل باید برای صندوقچه بگذاریم وکلید هرقفلی رابه چه افرادی بایدبدهیم؟
    اخه من چه جوری این سوالاتو حل کنم من؟

کاربر فعال نرم‎افزار و سیستم‎عامل Pr0m3en's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2016

پيش فرض

1)فرض کنیمB زیرمجموعه ثابت{1و2و...وn}=xباشد.
    چندAوجود دارد بطوریکهَAزیرمجموعهBباشد؟
    یا استفاده از ان تعداد (َA,B)هایی کهAزیرمجموعهBوهردو زیرمجموعهxبا شند را بیابید.
    2)فرض کنیم{1و2و...وn}=xچند زیرمجموعه kعضوی ازxوجود دارد که تفاضل هردو عضو ان حداقل mباشد؟
    3)فرض کنیم {1و2و...وn}=xثابت کنید تعداد زیرمجموعه هایی ازxکه شامل kهستند باتعداد انهایی که شامل kنیستند برابر است
    4)جایگشت kام رادربین n!جایگشت روی اعداد 1تاnبیابید.
    5)تعداد2nنفرمی خواهداشیاء خودرایک صندوقچه بگذارند وقفل هایی برای ان صندوقچه بگذارند وبرخی ازافراد کلیدبرخی لزقفل ها را داشته باشند بطوریکه هرnنفر بتواننددرصندوق رابازکنند ولی n-1نفر ازانها نتوانند این کارراانجام دهند.
    داداش خدا صبرت بده
    رشتتون چیه عزیز؟

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

سلام دوست من

نمیدونم وارد دانشگاه شدید یا نه ولی بهتره مسائل رو خودتون حل کنید تا تو کنکور یا امتحانات راحت مسائل این چنینی رو حل کنید مگر اینکه به درس ریاضی علاقه نداشته باشید که بهتون حق میدم یه جورایی،من رشتم دانشگاه برق بود ولی از حل مسائلش بیزار بودم

خیلی تو رشته برق ما جایگشت کاربرد نداشت و چیز زیادی ازش یادم نیست

ولی برای مثال برای سوال 1 از تمثیل استفاده کنید تا بتونید براش فرمول بسازید

مثل فرض کنید n=3 باشه و x={1,2,3}
    حالا قرض کنید B{1,2} باشه

به همنی نحو فرمول براش دربیارید فقط از سعی و خطا استفاده کنید تا مطمئن بشید فرمولتون درست بوده مثلا یه بار n رو 4 بگیرید یا یه بار 5

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2015

پيش فرض

یکی از قفلهای صندوق را در نظر بگیرید.اگر از بین تعداد 2n نفر تعداد 1+n نفر کلید این قفل را داشته باشند درهر مجموعه n عضوی از این افراد حداقل یک نفر کلید این قفل را خواهد داشت.بنابراین باید به 1+n نفر کلید این قفل را بدهیم تا با انتخاب هر n نفر حداقل یکی دارای کلید این قفل باشد.برای بقیه قفلها هم باید همینکار را بکنیم.اگر مجموعه افرادی که دارای کلید قفل a هستند را بنویسیم یک زیر مجموعه 1+n عضوی از مجموعه افراد خواهد شد.چون میخواهیم با انتخاب همه ترکیبات ممکن از n نفر همه قفلهای صندوق باز شود بنابراین برای هر یک مجموعه 1+n عضوی یک قفل باید وجود داشته باشد.به همین دلیل تعداد قفلها برابر تعداد ترکیبات 1+n عضوی از 2n خواهد شد.

Locks=C(n+1,2n)

حالا باید ببینیم در دست هر فرد چند کلید باید باشد.تعداد ترکیبهایی که یک فرد مشخص میتواند در ان باشد چندتاست؟اگرفرد M را از بین همه ترکیبهای 1+n تایی که در آن هست حذف کنیم باید تعداد همه ترکیبهای n تایی از 1-2n فرد بدست بیاید.بنابراین تعداد زیرمجموعه هایی که فرد M میتواند در آن باشد تعداد ترکیبهای n تایی از 1-2n فرد خواهد شد و تعداد کلیدهایی که در دست اوست برابر تعداد مجموعه هایی است که میتواند عضو آنها باشد.

Keys=C(n,2n-1)

5. این کاربر از paveej بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2015

پيش فرض

اینا رو نمیشه فوری حل کرد.باید یه چند ساعتی روی هر سوال فکر کنید.یعنی همینجور که دارید بقیه کاراتون رو انجام میدید سعی کنید مسئله
    رو تجزیه و تحلیل کنید.مثلن با حل کردن و آنالیز مسئله در حالتهای خاص.
    من از دیشب داشتم روی سوال پنجم همینجور فکر میکردم تا امروز صبح تقریبن به جواب رسیدم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2016

پيش فرض

من وارد دانشگاه شدم
    رشتمم ریاضی هست

ولی وقت ندارم الان واسه حل سوال اخه میان ترم دارم چندتا

8. این کاربر از بابابزرگ1234 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2016

پيش فرض

- - - Updated - - -

ریاضی کاربردی

تاريخ عضويت
    Apr 2015

پيش فرض

زیرمجموعه های {k} −­w = x را در نظر بگیرید.اگر به همه این زیرمجموعه ها عضو k اضافه شود تمام زیر مجموعه های x که عضو k در آنهاست بدست میآید که تعداد آنها " 2 به توان 1-n " است.از طرف دیگرهمه زیر مجموعه های w همه زیر مجموعه هایی از x هستند که عضو k در آنها نیست.
    Last edited by paveej; 13-04-2016 at 02:35.

تاريخ عضويت
    Apr 2015

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by paveej; 19-04-2016 at 14:25.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •