سلام

قصد دارم مانیتورم رو عوض کنم و با توجه به پولی که دارم بیشتر از 900 هزار چوب نمی تونم بیشتر خرج کنم. بعضی سریهای Asus مثل PB و PA و مثل اون برای کار گرافیک و چاب خوبند و یکی از دوستام داشت اما پول من در اون حد نیست که بالای یک میلیون و دویست خرج کنم و بعد از یه سری تحقیقات نسبتا مفصل تو سایت Asus و سایت های وطنی و خواندن چند تا مقاله از چند تا سایت معتبر خارجی در رابطه بین گرافیک و مانیتور مناسب از مدل VX239H از سری VX خوشم اومد که پنلش هم IPS است و خطا و اعوجاج رنگ نداره و تا 178 درجه تصویر بدون بهم ریختگی رنگ و سایه ها همون چیزی رو که از روبرو می بینید از کنار و تا همون زاویه ای که گفتم بطور درست مشاهده میشه. سایزش هم 23 هست که خیلی خوبه و در مقابل مانیتور CRT عهد بوقم زمین تا آسمون فرق داره. همینطور مدل 22MP57HQ از LG رو هم مد نظر دارم که همه مشخصاتش مثل VX239H هست با کمی تفاوت در نسبت کنتراست و اختلاف سایز یکی اینچ کمتر. در هر صورت احتمال زیاد همون VX239H رو بخرم. اما اینها رو تا اینجا تو قسمت فتوشاپ و گرافیک فروم پرسیدم که اگر دوستانی که با نرم افزارهای گرافیکی بخصوص نرم افزارهای Photoshop, Illustrator و InDesign از شرکت Adobe کار می کنند آیا با این دو مانیتور و با نرم افزارهایی که گفتم طراحی کردن و تجربه کار نرم افزارهای گرافیکی رو با این مانیتورها یا کلا سری VX شرکت Asus دارند یا خیر؟ اگر خودتان برای طراحی از این مانیتورها استفاده می کنید که گفتم چطور بودن؟ خطا تو رنگ و سایه نداشتید؟ خروجی ای که فرستادید برای چاپ با اون چیزی که تو این مانیتورها دیدید یکی بوده یا نه؟ بیشترین حساسیت من 1- روی عدم خطا در آن چیزی طراحی می کنم و می بینم و آن چیزی که روی مانیتور جوهر افشان خانگی و یا چاپگرهای تجاری بزرگ در چاپخانه بیرون می آید هست و 2- اینکه بعضی از نرم افزارهای Adobe مثل Illustrator و InDesign خیلی پنل دارند و سایز 23 اینچ با بهترین رزولوشن به من کمک می کنه که بیشترین پنلها را بصورت باز داشته باشم که راحت کار کنم و در بعضی مواقع مثلا تو Illustrator بتونم چند تا View از یک کار داشته باشم؟

ممنون