تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 22 اولاول ... 234567891016 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 219

نام تاپيک: تاپیک جامع مباحث و مشکلات در مورد بدافزار تبلیغاتی DNS Unlocker

مدیر انجمن اینترنت و شبکه Milad4171's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

من نمیدونم چرا بعضی ها دوست دارن مسائل رو از حالتی که هست خارج کنن

طی مطالعاتی که من تو نت کردم خود سازنده نمیخواسته بد افزار بسازه فقط خواسته یه چیزی مثل پاپ آپ بسازه واسه دسترسی راحت تر. مثلا شما یه عکس کیف می بینید اون به شما میگه اگه میخوای این کیفه رو بخری از فلان فروشگاه بخر.
    یا تمام کلمات و جملات مربوط به ویروس رو فیلتر گذاری کرده و به حالت لینک در میاره و وقتی شما روی اون لینک کلیک میکنید بهتون توضیح میده که این سروریس ویدوس نیست
    اما خوب به قدری سرعت انتشار این سرویس زیاد شده که سیستم ها رو تبدیل به آلودگی کرده.

راه حلی هم که من قرار دادم تو خود سایت هست حتی گفته اگه مشکل برطرف نشد با تیم تماس بگیرید تا راهنمایی کنن. یعنی کسی اینو یک ویروس نمیشناسه حتی خودشون هم از این بابت ناراحت هستن
    اما اینکه چرا قبلا یه برنامه با آیکن برگ روی سیستم عامل ویندوز نصب میشد رو نمیدونم که البته این مورد هم خودش بهش اشاره کرده. و گفته میتونید پاکش کنید.

در آخر چیزی که مشخص هست این اختلال ویروس شناخته نمیشه
    یک روش تبلیغاتی هست که یه جوری از کنترل خارج شده .
    البته نمیشه گفت واقعیت داره یا نه ولی تو سایتش سایت ها و شبکه های پر بازدیدی رو جزو سرویس هاش قرار داده.

طبق گفته های خودشون هم داستان DNS هم واسه اینه که موقعیت مکانی اون شخص رو در بیارن و بسته به مکانی که هستن واسشون تبلیغات بیارن. مثلا تو ایران علی اکسپرس میاد شاید تو هلند آمازون بیاد برای مثال!

بازم دقیقا نمیدونم باید روش بحث کرد

2. 2 کاربر از Milad4171 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه wolfman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

من نمیدونم چرا بعضی ها دوست دارن مسائل رو از حالتی که هست خارج کنن

طی مطالعاتی که من تو نت کردم خود سازنده نمیخواسته بد افزار بسازه فقط خواسته یه چیزی مثل پاپ آپ بسازه واسه دسترسی راحت تر. مثلا شما یه عکس کیف می بینید اون به شما میگه اگه میخوای این کیفه رو بخری از فلان فروشگاه بخر.
    یا تمام کلمات و جملات مربوط به ویروس رو فیلتر گذاری کرده و به حالت لینک در میاره و وقتی شما روی اون لینک کلیک میکنید بهتون توضیح میده که این سروریس ویدوس نیست
    اما خوب به قدری سرعت انتشار این سرویس زیاد شده که سیستم ها رو تبدیل به آلودگی کرده.

راه حلی هم که من قرار دادم تو خود سایت هست حتی گفته اگه مشکل برطرف نشد با تیم تماس بگیرید تا راهنمایی کنن. یعنی کسی اینو یک ویروس نمیشناسه حتی خودشون هم از این بابت ناراحت هستن
    اما اینکه چرا قبلا یه برنامه با آیکن برگ روی سیستم عامل ویندوز نصب میشد رو نمیدونم که البته این مورد هم خودش بهش اشاره کرده. و گفته میتونید پاکش کنید.

در آخر چیزی که مشخص هست این اختلال ویروس شناخته نمیشه
    یک روش تبلیغاتی هست که یه جوری از کنترل خارج شده .
    البته نمیشه گفت واقعیت داره یا نه ولی تو سایتش سایت ها و شبکه های پر بازدیدی رو جزو سرویس هاش قرار داده.

طبق گفته های خودشون هم داستان DNS هم واسه اینه که موقعیت مکانی اون شخص رو در بیارن و بسته به مکانی که هستن واسشون تبلیغات بیارن. مثلا تو ایران علی اکسپرس میاد شاید تو هلند آمازون بیاد برای مثال!

بازم دقیقا نمیدونم باید روش بحث کرد
    اگر ویروس نبود که سیستم کولینگ من نمیسوخت بره برای گارانتی ...
    پس پهنای باندی که میخوره چیه؟
    100% یه مالوی خطرناکه که اطلاعات کاربر رو جمع میکنه ...
    من که به زودی میرم سمت IOS از شر مایکروسافت خلاص می شم ...

آخر فروم باز tajrobenik's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

یک سری این ویروس رو توی یک سیستم دیدم و برام جالب بود که داره صفحات اینترنتی رو تغییر می‌ده.
    و خوب دیگه همون جا بود دیگه جای دیگه ای ندیدم .
    چی کار کنیم که این ویروس بیاد تو سیستم تا تست کنیم و ببینم چطور ویروسی هست.؟

5. این کاربر از tajrobenik بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

یک سری این ویروس رو توی یک سیستم دیدم و برام جالب بود که داره صفحات اینترنتی رو تغییر می‌ده.
    و خوب دیگه همون جا بود دیگه جای دیگه ای ندیدم .
    چی کار کنیم که این ویروس بیاد تو سیستم تا تست کنیم و ببینم چطور ویروسی هست.؟
    مودم مبین نت بخرید تست کنید
    کدوم شهر هستید؟

آخر فروم باز tajrobenik's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

مودم مبین نت بخرید تست کنید
    کدوم شهر هستید؟
    حتما باید مبین نت باشه.؟
    یعنی این ویروس روی سرور سرویس دهنده ی اینترنت مبین نت هست و روی سیستم های دیگه نیست.؟

مشهد

8. این کاربر از tajrobenik بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

من فکر میکنم ۴۰ درصد روی ویندوز نصب میشه که اول این آموزش توضیح داده .بقیه اش مربوط به کش گوگل کروم هست و دیتا هایی خود کروم.
    یعنی میشه اینطوری نتیجه گرفت که روی ویندوز قسمت اول هم شامل میشه یعنی نصب خود برنامه ولی روی سایر سیستم عامل ها فقط روی اکانت کروم میشینه.
    البته من واسه محکم کاری DNS رو هم از جالت اتوماتیک خارج کردم و دستی وارد کردم.

فعلا در محیط ویندوز مشکل حل شده و تبلیغات رو هنوز مشاهده نکردم چون یه سری تبلیغات واسه سایت علی اکسپرس هست شما باید داخل فروشگاه ها برید تا تبلیغات مشابه رو واسه شما بیشتر نمایش بده اگه نمایش نداد مشکل حل شده.
    به هر حال بنده با شما موافق نیستم و فکر نکنم برای همه چیزی نصب شده باشه .
    بسیاری از دوستان ( مثل بنده ) سیستم رو بارها با محصولات امنیتی مختلف اسکن کردند اما به بد افزار خاصی که نصب شده باشه برخورد نکردن . برای بنده که با تغییر DNS ها مشکل برطرف شد .
    ضمنا به این مساله پاسخ داده نمیشه که چرا تبلیغات در سایر پلتفرم ها هم نمایش داده شدند ، در حالی که این بد افزار نسخه ی ویندوزی داره . ضمنا محدود به مرورگر و یا سایت خاصی هم نبوده ( حداقل بر اساس تست های بنده )

شاید از نظر شما 40 % مشکل از سمت ویندوز باشه ، اما بنده فقط 5 % این مشکل رو از سمت کاربر می بینم

10. این کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

حتما باید مبین نت باشه.؟
    یعنی این ویروس روی سرور سرویس دهنده ی اینترنت مبین نت هست و روی سیستم های دیگه نیست.؟

مشهد
    طبق چیزی که دیدم اینترنت مخابرات یکی از روترهاش مشکل پیدا کرده و نشسته روی اون هر کسی هم که به اون روترها وصل میشه درجا آلوده میشه ...
    حدس من اینه کرج و تهران برخی مناطق آلوده شده

12. این کاربر از wolfman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

بسیاری از دوستان ( مثل بنده ) سیستم رو بارها با محصولات امنیتی مختلف اسکن کردند اما به بد افزار خاصی که نصب شده باشه برخورد نکردن . برای بنده که با تغییر DNS ها مشکل برطرف شد .
    ضمنا به این مساله پاسخ داده نمیشه که چرا تبلیغات در سایر پلتفرم ها هم نمایش داده شدند ، در حالی که این بد افزار نسخه ی ویندوزی داره . ضمنا محدود به مرورگر و یا سایت خاصی هم نبوده ( حداقل بر اساس تست های بنده )

شاید از نظر شما 40 % مشکل از سمت ویندوز باشه ، اما بنده فقط 5 % این مشکل رو از سمت کاربر می بینم
    دوست عزیز شما که میگید DNS عوض کنیم چخ DNS ای بگید تست کنیم ببینیم میشه یا نه ...
    DNS رو کجا عوض کنیم؟ مودم یا کارت شبکه؟
    دقیق توضیح بدید لطفا"

14. این کاربر از wolfman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

دوست عزیز شما که میگید DNS عوض کنیم چخ DNS ای بگید تست کنیم ببینیم میشه یا نه ...
    DNS رو کجا عوض کنیم؟ مودم یا کارت شبکه؟
    دقیق توضیح بدید لطفا"
    این پست :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اگر از طریق آداپتر شبکه جواب نداد از طریق روتر تست کنید

16. 2 کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن اینترنت و شبکه Milad4171's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

اگر ویروس نبود که سیستم کولینگ من نمیسوخت بره برای گارانتی ...
    پس پهنای باندی که میخوره چیه؟
    100% یه مالوی خطرناکه که اطلاعات کاربر رو جمع میکنه ...
    من که به زودی میرم سمت IOS از شر مایکروسافت خلاص می شم ...
    من خودم جزو اولین افرادی بودم که گفتم این بد افزار رو هم روی اوبونتو هم روی مک بوک دیدم و باهاش برخورد داشتم.
    البته در اوبونتو و مک بوک داخل سورس آدرس و آدرسهایی که موقع باز کردن لود میشن دیده میشه اما فعال نمیشه که نمایش داده بشه و به قول شما مقداری پهناد باند رو اشغال میکنه.
    اما متاسفانه من بعد از تغییر DNS کلا سیستمم خوابید. احتمالا بخاطر اینکه سروریس های ایرانی با DNS های گوگل مشکل دارن یا شاید موضوع چیز دیگه ای باید باشه . چون کلا سرعت کار تو محیط به شدت اومد پایین .
    در ویندوز این موضوع خیلی مشهود هست اونم بخاطر اینه که ویندوز کلا سیستم عامل بسیار نا امنی هست و خیلی عام هم هست. اما دلیل نمیشه که بگیم داخل سیستم عامل های دیگه این دیده نشده خودم الان تو اوبونتو هم این موضوع رو دیدم اما تفاوت تو اینه که برای کاربر عادی مشاهده نمیشه باید
    در منوی Tools کروم قسمت هست به عنوان دولوپر آپشن که در قسمتی از اون میشه در حین لود کردن یه صفحه آدرس هایی که لود میشن رو بهت نشون میده.
    سایت هایی که تبلیغات داخلش هست مثل انجمن خودمون بیشتر ترافیکی که واسه باز شدن صفحه مصرف میشه همین تبلیغات هستن.
    حالا میشه در داخل لیست سایت هایی که لود میشه ادرس های نامتعارف رو پیدا کرد

من صحبتم همین هست
    بعد شما خودتون جواب خودتون رو دادین. موضوع اصلا بد افزار نیست یک شگرد تبلیغاتی هست که در حین فعالیت حجم زیادی از پهنای باند رو هم اشتغال میکنه .
    بله با تغییر DNS و پاک کردن کش کروم مشکل حل میشه و مشکل منم حل شده
    اما مهم اینه که این آدرس در داخل اینترنت مثل وجود داره و کافیه یک بار دیگه از یک آدرسی اجرا بشه دوباره شروع به فعالیت کنه.

من با پاک کردن کش و تغییر DNS مشکلم حل شده هنوز داخل اوبنوتو تست نکردم ولی به همینطوری که مشاهده کردم چیز مشکوکی ندیدم از این بد افزار.

دقیقا این بد افزار در اکانت گوگل کروم ذخیره میشه واسه همین به سایر سیستم های متصل به کروم هم سرایت میکنه.

18. 2 کاربر از Milad4171 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •