تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 22 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 219

نام تاپيک: تاپیک جامع مباحث و مشکلات در مورد بدافزار تبلیغاتی DNS Unlocker

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2015

پيش فرض

سلام

دوستان من 6 ماه درگیر این مشکل هستم ممنون میشم راهنمایی کنید

تو مودم من خود به خود dns اکتیو میشه و یک سری شماره میاد که خیلی مشکلات برام درست میکنه و روزی چند بار باید برم تو تنظیمان مودم و قسمت dns غیر فعال کنم و برای درست کردنش ویندوز عوض کردم تمام history و کوکی موبایل هایی که به مودم وصل کردم پاک کردم ولی درست بشو نیست دیگه نمیدونم مشکل از کجاست .لطفا راهنمایی کنید

ممنون
    سلام .

شما اول باید از سلامت سیستمت یا سیستمهات مطمئن بشی .

پیشنهاد میکنم اول با بخش پشتیبانی شرکتی که ازشون ضد ویروس خریدی تماس بگیر .

پشتیبانی آنتی ویروس ی روال و استانداردی داره که اونا طبق چک لیست برات چک میکنن و مشکلت رو بررسی و رفع میکنن .

تو مرحله بعدی برو ببین برای مودمت firmware جدید اومده یا نه و اونهم آپدیت کن . ( خیلی دقت کن که اشتباه نکنی ، در صورت اشتباه در آپدیت یا ... مودمت رو کلآ غیر قابل استفاده میکنی . ) ولی من احتمال میدم از سیستمت یا سیستمها و موبایلهایی باشه که به مودمت وصل میشه .

بهر صورت اول باید از سلامت گوشی های موبایل و کامپیوترهایی که به مودمت وصل میشن اطمینان حاصل کنی . البته چیزیه که اول و آخر باید درست باشه و چک کنی .

بعدش عوض کردن ویندوز همینطوری نیست . اگه روت کیت گرفته باشی یا روی بوت باشه یا روی درایوهای دیگت باز همین گرفتاری ها رو داری و این کاملآ طبیعیه .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

این ویروس یا شایدم تروجان و هرزنامه یکی از کوفتی ترین چیزایی هست ک متاسفانه منم درگیرش شدم و ضمن اوردن تبلیغات و خوردن ترافیک یسری اتفاقات عجیب دیگه در ویندوز من مثل قطع کردن وای فای یا کلیک کردن در جاهای مختلف طوری ک اون کاری ک میخوام انجام نمیشه یا از سلکتی در میاد رو انجام میده

من به ندرت درگیر یه ویروس شدم طی این چندین سال شدم و علی رغم تمام جستجو ها در انجمن های خارجی و تست بسیاری انتی ویروس ها و Maleware ها هنوز هم مقطعی از بین میره و برمیگرده

انتی ویروس Hitman بد نبود و شناسایی کرد ولی اونم ریشه ای پاک نمیکنه

malwwarebyte antimaleware رو هم فعلا نصب کنید جلوی اتصال به سرورهای این ویروس لعنتی رو میگیره و جالبه دو برنامه KM Player و Firefox بیشترین تلاش رو برای ارسال و اتصال به این سرور m51.dnsqa.me دارن

من از CCleaner و رجیستری کلین ها و پاک کردن کامل فایرفکس و ... استفاده کردم ، Startup و کش های ویندوز و خلاصه هر چی ک به ذهنم میرسید ولی به نظر میرسه هنوز ریشه ای این مشکل شناسایی و حل نشده

بدبختی من وسط پروژه ای هستم و اصن نمیتونم ویندوز عوض کنم وگرنه در جا کل هارد رو فرمت میکردم از بس عصابم رو خورد کرده

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

به نظر بنده یه شانسی هم به OPSWAT Gears بدین . یکی از قابلیت هاش اینه که می تونه Proccess های در حال اجرای شما رو با استفاده از داده های ابری و به کمک 43 آنتی ویروس بررسی کنه . اگر واقعا آلودگی درون رایانه و در حال اجرا باشه ، واقعا بعیده که بتونه از دست تمامی این 43 آنتی ویروس فرار کنه !

4. این کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

مدیر انجمن اینترنت و شبکه Milad4171's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض راه حل های نابودیٍ ویروس" DNS Unlocker "

سلام .
    نمیدونم چقدر با این ویروس آشنایی دارید اما اگه آشنایی ندارید من یه توضیح مختصر بدم

این برنامه یا ویروس تبلیغاتی که به نام Dns unlocker معروف هست بعد از آلوده کردن سیستم های مذکور چند کار انجام میده
    اول اینکه بعد از باز کردن هر صفحه یک دایرکت به یک سایت نامشخص میزنه که یه جور شگرد تبلیغاتی هست برای نمایش اون سایت جدا از اون میاد و DNS رو دست کاری میکنه تا سرعت جلوگیری و حذف این بد افزار کمتر بشه . حتی بعد از پاک کردن برنامه ی dns unlocker هم باز این بد افزار کار میکنه
    غیر از موارد بالا شما روی هر عکسی که قرار بگیرید یه پنجره ی تبلیغاتی باز میکنه . همینطور در بیشتر سایت هایی که باز میکنید در گوشه ی سمت راست نواری تبلیغاتی از سایتی رو قرار میده که این هم زیر مجموعه ی فعالیت این بد افزاره.

روش های مختلفی برای حذف این بد افزار در نت وجود داره
    این تاپیک رو ایجاد کردم تا با هم روش هایی کار آمد رو برای حذف این بد افزار قرار دهیم

درضمن بهتره بگم طی تجربه ای که من از این بد افزار بدست آوردم با حذف تمامی کوکی ها دیتا ها اکستنشن ها گویا این بد افزار در قسمتی در اکانت گوگل هم میشینه چون بعد از لاگین کردن به اکانت گوگلتون این بد افزاد باز هم دوباره شروع به فعالیت میکنه.

لطفا دانست ها و روش هایی که مد نظرتون هست رو به اشتراک بگذارید تا ازشر این بد افزار خلاص بشیم

------------------------------------------------------------------------------------------------------

• بعضی از تبلیغات حین فعالیت

6. 5 کاربر از Milad4171 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

دستورات زیر در خط فرمان، کش dns رو خالی و دوباره سازی میکنه
    ipconfig /flushdns خالی کردن کش سیستم و مراجعه ی بعدی به دی ان اس سرور
    ipconfig /release درخواست آی پی جدید
    ipconfig /renew درخواست آی پی جدید
    درباره ی اکانت گوگل هم باید در صفحه ی پروفایل گوگل اقدام به پاک کردن تنظیمات غیرضروری و حتی موارد ضروری که احتمال آلودگی اونا هم میره کرد

8. 4 کاربر از 3274 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت

پيش فرض

چند وقتی هستش توی انجمن های مختلف در ارتباط با این بد افزار اعصاب خورد کن داره بحث میشه . نتیجه ی همشونم یه چیز بوده : هیچی !

به طور عجیبی هیج کدام از ابزار های امنیتی قادر به شناسایی این بد افزار نیستند . به نظر میاد این بد افزار پس از نصب اثراتی رو میزاره که به راحتی قابل ترمیم و شناسایی نیستند .

به نظر بنده تمامی تمرکز رو روی همین جریان DNS ها بزارین مشکوک ترین جای ممکن همین DNS هاست .

--------------------------

به هر حال ، یه جای حذف و نصب N تا آنتی ویروس یه راه حل خوب براتون سراغ دارم . OPSWAT Gears رو حتما نصب کنید. یکی از قابلیت این نرم افزار اینه که از process های در حال اجرای رایانه ی شما رو با داده های ابری و دیتابیس 43 آنتی ویروس مختلف اسکن می کنه . اشتباه نکنین این نرم افزار آنتی ویروس نیست . فقط هم قابلیت اسکن Process های در حال اجرا رو داره ( پس نمی تونین بهش بگین فلان فایل تو فلان پوشه رو بررسی کن )

روش کارشم بسیار سادست . از Process های در حال اجرای شما یه checksum تهیه می کنه ، این Checksum رو با داده های سرورهاش بررسی می کنه ، در صورتی که checksum موجود بود ، یعنی نمونه فایل توی سرور هاشون موجوده و نتیجه ی اسکن رو بهتون میگه ، اگر نبود هم که شروع به آپلود نرم افزار در حال اجرا میکنه و اسکن رو روی سرورهاش انجام میده .

راه حل بسیار خوبی هستش خیلی در وقت و حجم صرفه جویی می کنه . به هر حال چند حالت بیشتر وجود نداره :

1 - یا بد افزار در حال اجرا هستش و یکی از این 43 آنتی ویروس می تونه بشناستشون ، که می فهمیم کدوم process هستش .
    2 - یا بد افزار در حال اجرا هستش و هیچکدوم نمیشناسن ! که خیلی خیلی بعیده .
    3 - یا بد افزار در حال اجرا نیست ، که اینم خیلی بعیده ، بهتره موقع اسکن مرورگر باز باشه که در صورت وجود بد افزار احتمالی ، در حال اجرا باشه ( ممکنه بد افزار مرورگر رو آلوده کرده باشه لذا در هنگام اجرای مرورگر فقط باز باشه و بعدا بسته بشه )
    4 - یا کلا آلودگی وجود نداره ، که در این صورت میریم سراغ احتمالات بعدی

-----------------------------

دوستان حتما این نرم افزار رو نصب کنند که بتونیم دلیل آلودگی رو کامل پیدا کنیم

لینک OPSWAT Gears :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

10. 3 کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2015

پيش فرض

کسایی گرفتار این ویروس میشن که یا ضد ویروس ندارن . یا ضد ویروس دارن ولی یا اصلی و معتبر نیست یا نسخه رایگان هستش یا اگر هم ضد ویروس اصلی و اورجینال خریداری کردن ( به شرطی که اصلی بهشون داده باشن ) یا آپدیت نشده بوده یا کیفیت ضد ویروسشون خوب نبوده .

البته احساس من اینه عمدتآ ضد ویروس نداشتن یا ضد ویروس معتبر نداشتن .

کسی هم که حاضر نیست برای امنیتش سالی 60-70 هزار تومن هزینه کنه خوب طبیعیه که هر روز و هر ساعت به ی مشکل و ویروس یا تروجان یا بدافزار آلوده بشه . و اصلآ اصلآ عجیب نیست .

فراموش نکنیم : پیشگیری بهتر از درمان است .

کاربر فعال انجمن موسیقی donkeyoxte's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    پشت سیگار (درحال ترک...) نه نشد

پيش فرض

من با این بدافزار یک سالی هست زندگی میکنم

هیچوقت هم آنتی ویروس نصب نکردم

یه مدت به سایت ها گیر داده بود یعنی وقتی یک سایتی رو تو اپرا یا فایرفاکس باز میکردم بعد از چند ثانیه منتقل میکرد به سایت های مختلف تبلیغاتی

یک ماهی هم هست گیر داده به عکس ها یعنی وقتی تو یه صفحه ای عکسی باشه وقتی نشانگر موس از روی اون عکس حرکت کنه سریع یک پنجره باز میکنه و عکسو به صورت Warning چشمک زن نشون میده

خلاصه خیلی کنه است

13. 3 کاربر از donkeyoxte بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت

پيش فرض

با عرض پوزش از تاسیس کننده ی تاپیک .

دوستان خواهشا اسپم نکنین .

عنوان تاپیک مشخصه . محتواشم مشخصه :

روش های مختلفی برای حذف این بد افزار در نت وجود داره
    این تاپیک رو ایجاد کردم تا با هم روش هایی کار آمد رو برای حذف این بد افزار قرار دهیم
    اینجا در ارتباط با راه حل های حذف این بد افزار صحبت میشه . مکانی برای تبلیعات مستقیم و غیر مستقیم شما نیست .

به اندازه ی کافی دوستانی که درگیر این ویروس شدند ، سر این موضوع ناراحت و عصبی هستند . با پست های اسپم وار نه تنها گره از کار کسی باز نمی کنین ، بلکه باعث به حاشیه رفتن تاپیک میشین

خواهشا رعایت کنید . ( به عنوان یه کاربر عادی ازتون خواهش کردم ، امیدوارم دوستان رعایت کنند که کار به واکنش ناظرین و مدیران نرسه )

باز هم با عرض پوزش از موسس تاپیک و مسئولان این بخش
    Last edited by Public Enemy; 03-10-2015 at 12:08.

15. 3 کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت

پيش فرض

خوب ظاهرا با توجه به مشاهدات بنده به نظر میاد جریان به این صورت باشه :

برای 5 % از دوستان احتمالا هنوز بد افزار نصبه
    برای 95 % از دوستان بد افزار شناسایی و حذف شده اما اثراتش باقی مونده ، و یا به طور کلی بد افزاری وجود نداره .

به هر حال ، چند روز ( یا چند هفته ! ) از وقت دوستان سر پیدا کردن این بد افزاری که احتمالا دیگه روی سیستمشون موجود نیست گذشته ، به نظر میاد بهتره دیگه تمرکز دوستان بره روی اون 95 % .

------------------------------------

یه جمع بندی بکنم برای دوستانی که به این بد افزار مبتلا شدن و هنوز اقدامی انجام ندادن :

1 - تا حد ممکن آنتی ویروس فعلی خودتون رو حذف نکنین !

این یک نکته ی شاید حیاتی هستش . دوستان زیادی محصول امنیتی مختلف رو تست کردن و در نهایت به هیچ نتیجه ای نرسیدن . به نظر میاد تعویض محصول امنیتی به هیچ کس در رفع آلودگی کمک نکرده .

تعویض آنتی ویروس نه تنها ظاهرا مشکل رو رفع نمی کنه ، بلکه ممکنه باعث بشه در صورتی که آنتی ویروستون این بد افزار رو شناسایی و حذف کرده ، با حذف آنتی ویروس محتویات قرنطینه نیز حذف بشه و هرگز نفهمید بد افزار هنوز وجود داره یا خیر

در صورتی که قصد تعویض آنتی ویروس رو دارین حتما از محتویات قرنطینه یک گزارش بگیرین

2 - برای حذف یا شناسایی بد افزار احتمالی محصولات زیر رو به ترتیب تست کنید :

Kaspersky Virus Removal Tool
    Malwarebytes anti malware
    ADWCleaner
    CCleaner
    OPSWAT Gears

توجه کنین که برخی از این ابزار ها ممکنه به حذف کوکی ها و داده های مرورگر منجر بشن ، لذا ممکنه برای چندین ساعت شما تبلیغات رو نبینین ، اما بعد از چند ساعت تبلیغات برگردن . لذا بهتره سریع نتیجه گیری نکنین

این نکته رو مد نظر داشته باشین که محصولات زیادی تست شدن و تقریبا به نظر همشون بی نتیجه بودن . لذا بنده سعی کردم لیست محصولاتی رو جمع آوری کنم که بیشترین احتمال شناسایی و حذف آلودگی رو به ما بدن و وقت کاربر هم سر تست کردن محصولات مختلف تلف نشه

3 - اگر ابزار های بالا رو تست کردین و مشکل رفع نشد ، 94.9 % مطمئن باشین که بد افزار روی سیستم موجود نیست و می تونین تمرکز رو روی حذف اثرات بد افزار بزارین
    Last edited by Public Enemy; 06-10-2015 at 14:51.

17. 2 کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •