تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 2 از 2

نام تاپيک: شکایت همسایه به دلیل پیشروی طولی

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض شکایت همسایه به دلیل پیشروی طولی

سلام دوستان گرامی
    بنده یک ساختمان سه طبقه در حال حاضر در حال ساخت دارم که الان در مرحله تاسیسات هست. یک همسایه دارم که خودش تقریبا 6 ماه پیش کار ساخت و سازش تموم شد و پایان کار گرفت. حالا بماند که توی یک سال و نیمی که داشت می ساخت چه قدر ما اذیت شدیم و خم به ابرو نیاوردیم و هیچی نگفتیم. چون خودمون همونجا ساکن بودیم و این ساختمونیم که الان دارم می سازم برای خودمه و بساز بفروش نیستم.
    در مقابل این همسایه که نمی دونم چه لقبی بهش بدم هر ثانیه به عناوین مختلف برای ما دردسر سازی می کنه که همه ی تیر هاش به سنگ خورده تا الان به غیر از همین مورد آخر که الان به خاطرش اومدم خدمت شما.
    ایشون رفته شکایت کرده که ساختمان من پیشروی داشته و به خاطرش ساختمان ایشان ارزشش کم شده.
    ما رفتیم کارشناس آوردیم از شهرداری و طول و عرض ساختمانمون رو با دوربین نقشه برداری اندازه گرفتیم و از بخت برگشته اینجانب درست سمت همین همسایه بد قلق 10 سانتی متر اضافه طول داشتیم. طول شرقی و عرض ساختمونم هر کدومش 8 سانت از مقدار مجوز داده شده کمتره ولی از شانس بد طرف همین همسایه پیشروی داریم.
    حالا پرونده م رفته کمیسیون ماده 100.
    امروز شهرداری باهام تماس گرفت. رفتم. بهم یه نامه دادن که برو رضایتش رو بگیر. ما رفتیم ولی به هیچ صراطی مستقیم نیست.
    حالا نمی دونم چیکار کنم. بسیار مستعصل شدم از دستش.
    امکان داره شهرداری رای تخریب بده؟ راه حلی تبصره ای قانونی چیزی نیس که مشکل من حل بشه؟
    جالب به اینه وقتی که می خواستن پرونده رو ببرن کمیسیون هرچی طول و عرض ساختمون رو تو سیستم می زد می نوشت هیچ مورد تخلفی یافت نشد و نمی تونست پرونده رو ثبت کنه. یه کارشناس اومد به اون اپراتور گفت چون شاکی خصوصی داره پرونده باید بره کمیسیون. یه چیزی رو الکی اشتباه واردکرد تا بالاخره سیستم بهش جواب داد!!!

خلاصه ببخشید سرتون رو درد آوردم ولی لطفا یه راه پیش پام بذارین

ناظر فوتبال خارجی و مسابقه و سرگرمی Reza31001's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

راستش مشکلتون یکم تخصصیه و منم طبق چند مورد تجربه در موارد شکایت و اختلاف و به طور کلی برای اینکه سوالتون بی جواب نمونه خدمتتون میگم:

به هر حال این ساختمون شما منجر به ضایع شدن حق ایشون شده و کارشناس هم تایید کرده
    شما باید رضایتشون رو بگیرید
    حالا اگه مستقیم صحبت کردین و رضایت نمیدن از همون راه قانونی کارشناس بیارید تا خسارت این 10cm رو محاسبه کنن و پرداخت بشه و موضوع حل و فصل بشه
    مخصوصا اینکه موضوع شکایتشون کم شدن ارزش ساختمون خودشونه پس باید با گرفتن خسارت رضایت بدن و دیگه بحث تخریب ساختمان شما نباید پیش بیاد

از اون طرف هم شما مقصر این بی دقتی در مجموعه خودتون رو مشخص کنید تا ازش خسارت بگیرید چون به هر حال شخص خودتون مسئولیتی در این خصوص نداشتید که حالا خسارت پس بدین

پ ن: من یه مرور کلی روی ماده 100 داشتم
    مواردی که برای تخریب ذکر کردن "تخلف عدم رعايت اصول فني و بهداشتي و شهرسازي و یا نداشتن پروانه ساخت هست" و در مورد اضافه بنا و ... جریمه در نظر گرفتن
    البته مورد شما شاکی خصوصی داره ولی خوب بازم میره تو اون قسمتی که باید جریمه در نظر گرفته بشه

3. 2 کاربر از Reza31001 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •