تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: سوال در مورد رم تک کاناله و دو کاناله

اگه نباشه جاش خالی می مونه hosseinskandari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

1 سوال در مورد رم تک کاناله و دو کاناله

با سلام
    همونطور که میدونید تقریبا همه شرکتهای سازنده مثلا برای حجم کلی 8 گیگ پل های دوتایی چهار گیگ دارن که بصورت دول چنل کار کنن کنار هم
    سوال من اینه که اگه از اون پک ها تهیه نکنیم ولی دوتا رم از یه مارک رو کنار هم ببندیم.. آیا بازم دوال چنل خواهند بود و فعالیتشون محدود نمیشه..
    برای مثال فلان رم الان کیت دوالش نیست تو بازار.. ویل دو تا تکیشو میشه خرید بست کنار هم.. مثل همن عایا؟
    ممنون

آخر فروم باز 1376MAXIMUM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

با سلام
    همونطور که میدونید تقریبا همه شرکتهای سازنده مثلا برای حجم کلی 8 گیگ پل های دوتایی چهار گیگ دارن که بصورت دول چنل کار کنن کنار هم
    سوال من اینه که اگه از اون پک ها تهیه نکنیم ولی دوتا رم از یه مارک رو کنار هم ببندیم.. آیا بازم دوال چنل خواهند بود و فعالیتشون محدود نمیشه..
    برای مثال فلان رم الان کیت دوالش نیست تو بازار.. ویل دو تا تکیشو میشه خرید بست کنار هم.. مثل همن عایا؟
    ممنون
    ببینید کلا رم دوال چنل یا بیشتر ربطی به خود رم نداره حتی میشه شما از دوتا برند مختلف کنار هم بزارید اما باید مشخصاتشون یکی باشه مثلا تایمینگ و فرکانس یکی باشه حافظه فکر کنم مهم نباشه ولی خوب معمولا مثل همه
    برای دوال چنل هم هیچ چیزی نمیخواهد فقط شما باید رم هاتون رو تو اسلاید های هم رنگ بزارید مثلا رم ۴ گیگ برمیدارید ۲ تا ۴ گیگ ۱۶۰۰ با تایمینگ یکسان کنار هم بزارید تو اسلاید های هم رنگ
    اونا هم یه جورایی فقط قشنگیه که سمش رو میزارن دوال چنل و ... دوتا اسلاید تکی هم بگیرید همون کار رو میکنه بدون هیچ تفاوتی
    من خودم همین کار رو کردم الان ۱۲ گیگ دارم ۲ تا 4 گیگ مثل هم و یه تک که اصلا هیچ ربطی به اون ها نداره سیستم خودش هماهنگ میکنه رم ها رو و بهترین کیفیت رو بهتون میده
    دوتا تکی هم بگیرید در کل مشکلی نیست اون طوری بسته بندی ارزون تر میشه و ... که برای شرکت میسرفه برای شما هیج تفاوتی نداره
    در واقع دوال چنل و تریپ و کواد ربط به مین بورد داره نه رم ها

3. این کاربر از 1376MAXIMUM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

ممنون
    کلن تو گیم تفاوتی هم میکنه به نظرتون دوال با سینگل..؟
    میخوام بجای اینکه دو تا چهار گیگ بخرم و دوال کنم.. یه هشت بخرم فعلنی //که بعدا اگه به 16 احتیاج داشتم به هشت دیگه باهاش دوال کنم.. خوبه؟

تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

هر دو مزیت خاص خودشونو دارن شما باتوجه کاربرد تصمیم بگیرید
    اگر گیم هست به نظرم تفاوت چندانی نداره و تک بهتره ولی اگر رندر و ... هست فکر کنم 2 تا 4 بهتره
    فکر کنم 2 تا 4 گیگ باشرایط مشابه دوبرابر یک 8 پهنای باند داره هر رم 64 بیت هست از نوع ddr3 دوتاش 128 میشه مطمئن نیستم در مورد این حرف ولی درکل میگن سرعت بالا تری داره

6. این کاربر از 1376MAXIMUM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

یه مساله دیگه اینکه من مادربوردی که میخوام بخرم به فرکانس رم 1600 محدوده.. حالا بیام رم 1600 عادی بخرم که حدود 80 قیمتشه یا نه رم هایی مثل corsair vengance 1600 بخرم که مثلا حرفه ای تر هستن و گاها تایمیگنگ بهتری دارن... آیا این تایمینگ واقعن موثره؟ دوستان تجربه شخصی داشتن؟
    اگه واقعن فرقی نکنن میتونم 50 تومن همینجا سیو کنم و رم 8 گیگ کینگستون عادی بخرم مثلا جای corsair vengance یا gskill

تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

تایمینگ دقیقا نمیدونم چه تاثیری داره و مربوط به چی هست ولی خوب ظرفیت بیشتر همیشه بهتر نیست مثلا اگر بازی شما ۶ گیگ رم کامل نیاز داره شما چه ۸ گیگ داشته باشید چه مثلا ۱۶ گیگ هیچ فرقی نداره
    ببینید چقدره تایمینگ ها مثلا اگر یکی ۷ هست و یکی مثلا ۱۲ خوب مسلما اون ۷ خیلی بهتره ولی مثلا اگر ۹ و ۷ هست من ظرفیت بیشتر و تایمینگ بیشتر تر رو انتخاب میکنم رم هایی که هیت سینک دارن خیلی بهتر از معمولی ها هستن اگر رم ارزون تره هیت سینک نداره به نظرم نگیریدش چون کیفیت یهو افت میکنه کیفیت به دلیل دما و خود چیزایی که تو ساخت استفاده شده معمولا عمر بیشتر و کیفیت بالاتر دارن دما خیلی مهمه چون به صورت تصاعدی روی کارایی تاثیر داره مثلا رو سی دی یو ۶۵ و ۷۵ تفوت جندانی ندارن تو کارایی ولی عمر یه مقدار چرا اما اگر دما رو مثلا بین ۷۵ و ۸۵ بگیریم یهو هم کارایی افت داره هم عمر که خیلی فرق داره و چیزی هست که به چشم بیاد مثلا روی حدود ۹۵ تا ۱۰۰ که میرسه دیگه اوضا خیلی بیریخت میشه خود سیستم خاموش میشه تا دما بیاد پایین و بعد اجازه روشن شدن میده
    کلا من رم های هیت سینکی رو ترجیه میدم

قاعده ای بین مردم رایج است همیشه میگویند ان که معروف تر است بهتر است ان که طرفدار دارد بهتر است
    اما شاید اشتباه میکنند بهترین در جای دیگر و چیز دیگر است بهترین را شما انتخاب میکنید

9. این کاربر از 1376MAXIMUM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

ممنون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •