تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 8 اولاول ... 45678
نمايش نتايج 71 به 79 از 79

نام تاپيک: چشم زخم

کـاربـر بـاسـابـقـه god of war 2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

خوب من نقل قول نميكنم چون بحث خيلي طولاني ميشه و حداقل خودم ميلي به بحث طولاني و وقت گير ندارم. اولا كه شما اصلا معلوم نيست بر چه مبنايي چيزيو جدي ميگيريد و بر چه مبنايي جدي نميگيريد مثلا ميگيد حتي اگر چيزيو ببينيد و باهاش تماس داشته باشيد جديش نميگيريد خوب پس مبناي جدي گرفتن شما دقيقا چيه يا واقعيت براي شما معنيش چيه؟. بعد راجب ذهن انسان كه گفتين تو اين موارد خوب عمل نميكنه بايد بهتون بگم كه ذهن انسان سالم در موارد مربوط به تصوير و تشخيص تصوير چندين برابر بهتر از ابر رايانه هايي كه تا الان ساخته شدن عمل ميكنه. و اگر شما يادتون نمياد كه مثلا ديشب شام چي خوردين مشكل از بخش ذخيره كننده اطلاعات ذهن شما نيست بلكه مشكل از بخش تحويل دهنده اين اطلاعات هست. كافيه باز هم از علم هيپنوتيزم كمك بگيريد تا بفهميد قدرت ذهن انسان چقدر هست.
    و برام جالبه كه شما كه تنها تجهيزاتتون فكر نميكنم بيشتر از يك لبتاب يا تلفن همراه و لوازم عاديه زندگي باشه چطور انقدر با قاطعيت از علم جهان و كلا علم صحبت ميكنيد و راجب هر مسئله ايي هم تصميم علمي قاطعانه ميگيريد لطفا اگر آزمايشگاه يا تجهيزاتي در اختيار دارين به ما هم بگين كه ديگه اين بحث بيهوده رو ادامه نديم و از تجربيات شما هم استفاده كنيم. و من هنوز نتونستم منظور خودمو كه يك شخص عادي در جايگاهي نيست كه راجب هر موضوع علمي نظر قاطعانه بدهد(رد كند يا قبول كند جدا ازينكه آن موضوع درست است يا غلط) رو بشما برسونم. و در آخر هم طبق معمول نظر ما نظر شخصي شد و نظر شما نظر جمعي و از همه بدتر هم سخنان گرانبار جناب فيلسوف كه راجب توطعه وحي منزل حساب ميشن. براي مدرك هم هرچند كه با يك سرچ كوچيك موضوع روشن ميشه اما كتاب شناسايي و شكار جاسوس رو ميتونيد مطالعه كنيد كه نويسندش يكي از كارمنداي ام اي فايو بوده و ببينيد كه اون موقع چ تجهيزاتي داشتن كه مردم عادي در خواب هم نميديدن.

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

سلام
    1. نیازی نیست تا قیامت صبر کنید
    اگه حال و احوالپرسی هست یا فرمایش و امری هست همینجا در خدمتتون هستیم.
    2. این بحث ها متاسفانه خلاف قوانین انجمن هست ولی اگه تمایل دارید هر وقت فرصت مکالمه داشتید خصوصی پیامی بفرستید در خدمت شما هستم در این مورد.
    سلام

ممنون از پاسختون
    .
    1- منظور بنده احوالپرسی در روز قیامت بود از شما که با اطمینان مُنکرِ وجودش هستین تا ببینیم چه حالی دارین در اون روز ..
    ضمناً بنده نوشته ام نظرتون رو هم بپرسم
    پس احوالپرسی و نظر پرسیدن در اون روز موردِ نظر بنده بود , نه الان
    منظورم این بود که خیلی مشتاق هستم که "اگر" مثل بقیه ی انسانها برانگیخته شدین و احضار شدین برای حسابرسی به گفته ها و اعمالتون در دنیا , چه حالی دارین و چه نظری دارین در موردِ گفته هاتون به مردم و نوشته هاتون و اطلاعاتی که در زندگیتون منتشر کردین بین مردم در موردِ قیامت و خالق
    =======================================
    .
    2- تا جایی که اطلاع دارم , عقاید شما و جهان بینی شما 100% علمی هست پایه و اساسش هم اطلاعات علمی هست و نشر اینجور اطلاعات هم در این سایتِ علمی اصلاً ممنوع نیست .
    آیا مایل نیستین که جهان بینی و ایدئولوژیِ علمیِ خودتون و اون اطلاعاتِ علمی که باعث به وجود اومدنِ این ایدئولوژیِ تمام علمی شده رو در اختیار دیگران قرار بدین ؟
    .
    بنده به شما قول میدم که گفتگو در اون تاپیک , کاملاً علمی باشه و هیچ مطلبِ دینی و یا مذهبی نوشته نشه و اگر نوشته شد , شما فوراً حذفش کنین .
    (گرچه دین هم یک علم و دانش هست و بسیار بااهمیت و سرنوشت ساز هم هست , اما چون از نظر شما علم حساب نمیشه پس هیچ مطلب دینی و یا مذهبی نخواهیم نوشت )

.
    .
    ===================================
    میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و زندگی
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

.
    قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

سلام
    .
    بله پیشنهاد شما درست است و در زمان قدیم (پیامبر و ...) شاید کاربرد خیلی زیادی هم داشت.
    اما الان با یک دستگاه ساده بنام دروغ سنج امواج مغز و اعصاب و حالات طرف رو بررسی میکنند و کاملا متوجه میشن که طرف راست میگه یا نه و بر اساس نتیجه اون دستگاه میتونن تصمیم گیری کنن و هیچ سو تفاهمی هم پیش نیاد.
    .

البته برای همه ادعاها کاربرد نداره ولی تو بحث ما و کلا ماورا الطبیعه کاربردش زیاده و تو موضوعات دیگه هم انواع دستگاه های آزمایش وجود داره.
    .
    --- ویرایش
    برداشت اشتباه نشه. منظورم از آزمایش اینه که صرفا مشخص بشه طرف ادعایی که میکنه صحت داره یا نه. ولی اثبات کردن بقول دوستمون یعنی چند ژول انرژی از کجا و چطور منتقل شد و ... که ما در این جایگاه نیستیم و بنظرم کسی باید چنین درخواستی بکنه که در این جایگاه باشه.
    سلام
    .
    ممنون از نظرتون
    .
    1- حداقل هفت هشت بار در فیلمهای مستندِ علمی و فیلمهای مستندِ تحقیقاتِ جنایی دیدم که چطور یک نفر میتونه با منقبض کردنِ عضلاتی از بدنش و یا فکر کردن به موضوعاتِ معین و یا انجام کارهای ساده مثل تکون دادن انگشتان پا , دستگاه دروغ سنج رو فریب بده تا نتیجه ای غیر واقعی ازش دربیاد
    .
    بعضيها ذاتاً این استعداد رو دارند که دستگاه دروغ سنج رو فریب بدند .

بعضیها با آموزش و تمرین یادش میگیرند .
    بعضیها حتی با آموزش و تمرین هم موفق نمیشند دستگاه دروغ سنج رو فریب بدند .
    .

2- در گفتگو و تبادلِ نظر , گاهی فرد اصلاً دروغ نمیگه بلکه فقط گمراه هست و اطلاعات غلط غلوط در ذهنش نقش بسته و یا پردازش اطلاعات در مغزش اشتباه انجام شده یعنی درست نیاندیشیده و همین باعث نتیجه گیریِ غلط و به وجود اومدنِ عقیده ی غلط در مغزش شده مثل فریب خوردن و اطمینان به یک خائن و دزد . یا اعتقاد و ایمان به یک ایدئولوژیِ غلط و هلاک کننده .
    .

دستگاه دروغ سنج نمیتونه گمراه بودنِ فرد رو نشون بده بلکه منافق بودنش و دروغگو بودنش رو نشون میده البته به شرط سالم بودنِ دستگاه و عدم مهارتِ فرد در فریب دادنِ دستگاه

.

آدم گمراه اگر 100 بار هم ازش تست بگیرند , دروغگو درنمیاد چون واقعاً هم دروغگو نیست و چیزی رو پنهان نمیکنه . داره هر چیزی که میدونه رو میگه ولی گمراهه یعنی راهِ اشتباه رفته و یا فریب خورده .
    .
    ===================================

.
    اما موضوع خرافات :
    کلمه ی خَرف در عربی یعنی از دست دادنِ عقل بر اثر کهولت سن . یعنی خِرِفت شدن .
    .
    تخریف یعنی مزخرفات گفتن . چرت و پرت گفتن .
    خَروف یعنی گوسفند نَر
    .
    خُرافی يعنی چیز شگفت انگیز , عجیب و غریب , غیرقابل باور
    خُرافه هم یعنی همین
    .

.
    .
    در عربی به جای خُرافات میگن خُزعبَلات (جمعِ خُزعبَل) یعنی سخنان باطل و بی پایه و اساس .
    .
    .
    هر چیزی که مردم بهش میگن خرافات , خرافات نیست . گاهی واقعیت و حقیقت هست ولی مردم باورش نمیکنند به دلایل مختلف
    .
    مثال :
    عده ای از مردم به حسادت معتقدند و از حسادتِ حسود میترسند و یرای دفاع از خودشون در برابرِ حسادتِ حسود, کارهایی انجام میدند .
    .
    اولاً که حس حسادت واقعاً وجود داره و هر کسی انکارش کنه پس یا دروغگو هست یا درک نمیکنه چی داره میره
    .

حسادت یکی از 6 خصلتِ وجودِ انسان هست که انگیزه ی گناه و جرم و جنایت رو به وجود میاره .

حسادت , شهوت (لذت طلبی) , طَمَع , خساست و بُخل , غرور و تکبر , خشم و کینه .
    .
    برای متدینها این رو هم بگم که بر خلافِ تصور خیلی از مردم , این 6 خصلت اصلاً گناه نیست بلکه انگیزه ی ارتکابِ گناه هست
    مثال:

وقتی فرد نتونه حسادتش رو با علم و دانشِ مفید کنترل کنه , آتش حسادت شعله ور میشه در وجودش و دیگه آرامش نداره تا وقتی که ضربه ای بزنه به محسود (کسی یا چیزی که باعث تحریکِ حسادت شده) . بعد از ضربه زدن , آرام میشه موقتاً مثل خط انداختن روی ماشین , اسیدپاشی , پنجر کردن , خراب کردن شکستن , آتش زدن , قتل .
    .
    حالا عده ای از مردم از بعضی اشیاء استفاده میکنند برای دفعِ حسادت :
    .
    .
    این اشیاء رو قرار میدند در جایی که چشم آدمها میافته بهش مثلاً به محض ورود یک شخص به خانه چشمش بیافته بهش
    و یا مثل گردنبند آویزون میکنند به گردنِ کودک تا چشم مردم بیافته بهش
    .
    دیدنِ این اشباء اثر روانی داره در بیننده و ذهنش رو منحرف میکنه و باعث تحریک نشدنِ حسادتش میشه . البته نه همیشه چون شرایط روانیِ فرد و اطلاعاتش از اون شیئ خیلی مهم هست

.
    .
    زدنِ دستِ خونین به بدنه ی ماشین و دیوار خانه هم همینطوره و با همون مکانیزم عمل میکنه .
    .
    به هر حال خردمندان چیزی رو با یقین انکار نمیکنند مگر اینکه اطلاعاتِ موقِن (یقین آور) و موثّق به دست آورده باشند .
    .
    مثال :
    اگر به شما بگن آیا الان روی شانه ی شما یک ماموتِ 15 تُنیِ 7 متری نشسته . شما با اطمینان میگین نه .
    اما اگر بهتون بگن آیا در ساختمانی که هستین , تا شعاعِ 20 متریِ شما آیا مورچه وجود داره , شما امکان نداره بتونین فوراً جواب بدین "خیر" و جوابتون هم 100% صحیح باشه .
    پس میگین شاید اصلاً نباشه .
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 29-04-2019 at 13:35.

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

خوب من نقل قول نميكنم چون بحث خيلي طولاني ميشه و حداقل خودم ميلي به بحث طولاني و وقت گير ندارم. اولا كه شما اصلا معلوم نيست بر چه مبنايي چيزيو جدي ميگيريد و بر چه مبنايي جدي نميگيريد مثلا ميگيد حتي اگر چيزيو ببينيد و باهاش تماس داشته باشيد جديش نميگيريد خوب پس مبناي جدي گرفتن شما دقيقا چيه يا واقعيت براي شما معنيش چيه؟. بعد راجب ذهن انسان كه گفتين تو اين موارد خوب عمل نميكنه بايد بهتون بگم كه ذهن انسان سالم در موارد مربوط به تصوير و تشخيص تصوير چندين برابر بهتر از ابر رايانه هايي كه تا الان ساخته شدن عمل ميكنه. و اگر شما يادتون نمياد كه مثلا ديشب شام چي خوردين مشكل از بخش ذخيره كننده اطلاعات ذهن شما نيست بلكه مشكل از بخش تحويل دهنده اين اطلاعات هست. كافيه باز هم از علم هيپنوتيزم كمك بگيريد تا بفهميد قدرت ذهن انسان چقدر هست.
    مبنایی که من ادعایی رو جدی میگیرم داشتن شواهد و مدارک قابل تست و ارزیابی است. اگر چنین شواهدی وجود ندارند، یعنی اون ادعا تاثیری در دنیای اطراف من نداره و من نیازی نیست اون رو جدی بگیرم. اگه اون ادعا تاثیری داره پس باید شواهد و مدارکی ازش باشه.

ادعاهای بعدیتون درباره قدرت عجیب ذهن انسان هم نیاز به مدرک داره. صحبت شما هم بطور کلی صحیح است که ذهن انسان چیزهایی رو ذخیره میکنه که بعدا قادر به تحویل دادنش در شرایط عادی نیست و در شرایط خاص ممکنه این دسترسی فراهم بشه. در هیبنوتیزم هم واقعیات همراه تخیلات مخلوط میشه و شما هیچ دادگاهی رو پیدا نمیکنید که شهادت یک نفر در هیبنوتیزم رو جدی بگیره.

اینکه شما اینقدر دقیق درباره مقایسه ذهن انسان و ابررایانه ها صحبت میکنید هم نیاز به مدرک داره وگرنه چنین مقایسه هایی پایه و اساسی نخواهد داشت.

و برام جالبه كه شما كه تنها تجهيزاتتون فكر نميكنم بيشتر از يك لبتاب يا تلفن همراه و لوازم عاديه زندگي باشه چطور انقدر با قاطعيت از علم جهان و كلا علم صحبت ميكنيد و راجب هر مسئله ايي هم تصميم علمي قاطعانه ميگيريد لطفا اگر آزمايشگاه يا تجهيزاتي در اختيار دارين به ما هم بگين كه ديگه اين بحث بيهوده رو ادامه نديم و از تجربيات شما هم استفاده كنيم. و من هنوز نتونستم منظور خودمو كه يك شخص عادي در جايگاهي نيست كه راجب هر موضوع علمي نظر قاطعانه بدهد(رد كند يا قبول كند جدا ازينكه آن موضوع درست است يا غلط) رو بشما برسونم. و در آخر هم طبق معمول نظر ما نظر شخصي شد و نظر شما نظر جمعي و از همه بدتر هم سخنان گرانبار جناب فيلسوف كه راجب توطعه وحي منزل حساب ميشن. براي مدرك هم هرچند كه با يك سرچ كوچيك موضوع روشن ميشه اما كتاب شناسايي و شكار جاسوس رو ميتونيد مطالعه كنيد كه نويسندش يكي از كارمنداي ام اي فايو بوده و ببينيد كه اون موقع چ تجهيزاتي داشتن كه مردم عادي در خواب هم نميديدن.
    من آزمایشگاه شکافتن اتم ندارم ولی این رو میپذیرم چون شواهد و مدارک برای صحت این ادعا هست. سفینه فضایی هم ندارم ولی میپذیرم چون شواهد و مدارک برای سفر به فضا هست. آزمایشگاه تست وجود غول چراغ جادو هم ندارم ولی نمی گپذیرم چون شواهد و مدارکی برای این ادعا نیست. خیلی ساده است. شما اگه مدعی هستید (که میگید نیستید) چیزی وجود داره، به ما بگید از کجا فهمیدید و اگه اون مکانیزنم تکرارپذیر باشه، ما هم می پذیریم. به همین سادگی. ولی صرفا حرف من و شما نمیتونه برای سایرین دلیل و مدرک باشه.

سازمان های جاسوسی خیلی کارها میکنند ولی شما ادعایی دقیق درباره مخفی کردن افرادی که چیزی رو به ژورنال های علمی میفرسند از خانواده هایشان رو مطرح کردید که نیاز به مدرک داشت.

سلام

ممنون از پاسختون
    .
    1- منظور بنده احوالپرسی در روز قیامت بود از شما که با اطمینان مُنکرِ وجودش هستین تا ببینیم چه حالی دارین در اون روز ..
    ضمناً بنده نوشته ام نظرتون رو هم بپرسم
    پس احوالپرسی و نظر پرسیدن در اون روز موردِ نظر بنده بود , نه الان
    منظورم این بود که خیلی مشتاق هستم که "اگر" مثل بقیه ی انسانها برانگیخته شدین و احضار شدین برای حسابرسی به گفته ها و اعمالتون در دنیا , چه حالی دارین و چه نظری دارین در موردِ گفته هاتون به مردم و نوشته هاتون و اطلاعاتی که در زندگیتون منتشر کردین بین مردم در موردِ قیامت و خالق
    =======================================
    .
    2- تا جایی که اطلاع دارم , عقاید شما و جهان بینی شما 100% علمی هست پایه و اساسش هم اطلاعات علمی هست و نشر اینجور اطلاعات هم در این سایتِ علمی اصلاً ممنوع نیست .
    آیا مایل نیستین که جهان بینی و ایدئولوژیِ علمیِ خودتون و اون اطلاعاتِ علمی که باعث به وجود اومدنِ این ایدئولوژیِ تمام علمی شده رو در اختیار دیگران قرار بدین ؟
    .
    بنده به شما قول میدم که گفتگو در اون تاپیک , کاملاً علمی باشه و هیچ مطلبِ دینی و یا مذهبی نوشته نشه و اگر نوشته شد , شما فوراً حذفش کنین .
    (گرچه دین هم یک علم و دانش هست و بسیار بااهمیت و سرنوشت ساز هم هست , اما چون از نظر شما علم حساب نمیشه پس هیچ مطلب دینی و یا مذهبی نخواهیم نوشت )

.
    .
    1. هم حال خوبی خواهم داشت و هم وجدان راحت.

2. ما متاسفانه محدودیت داریم بر اساس قوانین جرائم رایانه ای کشور در ارائه چنین بحث هایی در انجمن و چندین بار هم که نزدیک شدیم تذکر دریافت کردیم و ناچار به حذف اون مطالب شدیم. به هر حال تاپیک هایی در این زمینه داریم که در چارچوب قوانین فعالیت میکنند:

هستی شناسی | Ontology ( فلسفــه هستــی )

اگه بحث شما هم هستی شناسی یا فلسفه زندگی است که در اون تاپیک میتونید مطرح کنید و اگر من هم حرفی برای گفتن داشته باشم در بحث شرکت خواهم کرد. اگه بحثتون در چارچوب تاپیک های بالا نمی گنجه هم تاپیک جدید بزنید.

5. 4 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه god of war 2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

....... می پذیریم. به همین سادگی. ولی صرفا حرف من و شما نمیتونه برای سایرین دلیل و مدرک باشه.
    خوب من در همین حد انتظار پاسخ داشتم از شما و به جواب رسیدم و دیگه بحثی ندارم و فکر میکنم منظورمو رسوندم.

1- حداقل هفت هشت بار در فیلمهای مستندِ علمی و فیلمهای مستندِ تحقیقاتِ جنایی دیدم که چطور یک نفر میتونه با منقبض کردنِ عضلاتی از بدنش و یا فکر کردن به موضوعاتِ معین و یا انجام کارهای ساده مثل تکون دادن انگشتان پا , دستگاه دروغ سنج رو فریب بده تا نتیجه ای غیر واقعی ازش دربیاد
    ببینید شما یک پیشنهادی دادین در پست قبل و منم گفتم که این پیشنهاد شما الان در 2019 زیاد کاربردی نداره کما اینکه الان شما هر ادعایی بکنی یجایی و یک سازمانی پیدا میشه که اونو آزمایش بکنه و تجهیزات این کارم دارن و باعث نمیشه مثلا شبیه چند صد سال پیش به سرنوشت گالیله دچار بشی. حالا اون شخص پلیده یا مثلا مسجد نرفته و گفته که رفتم! و با انقباض عضله دستگاهو دچار اشتباه میکنه اصلا موضوع بحث ما نبود و ارتباطی به پیشنهاد شما نداشت.
    Last edited by god of war 2; 26-04-2019 at 15:24.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2019
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من باورها و اعتقاداتم رو بر اساس علم و نظریه های علمی که هر روز دستخوش رد و تائید است پایه نمی گذارم که هر لحظه به سمتی کشیده شوم و خیلی که پیش برم از غربی ها که جلوتر نمی تونم برم مثال به این نتیجه برسم که اصلا واقعیت وجود ندارد هر چیزی که مفید است واقعیت دارد. وقتی مبنای باور هر لحظه رد و تائید بشه .خوب این نتیجه منطقی.

در غرب هم این همه برنامه راجع به حس ششم .خبر از آینده توسط روءیا و خیلی قدرتهای انسان که هنوز ابزارهای علمی توان سنجیدن آنهارا ندارن میسازن دلیل نمیشه هرچی الان علم در موردش نمیتونه نظر بده خرافات و از طرف دیگر دلیل براین هم نیست که یکسری سود جو و جاهل (جادوگر ورمال و...)- هر مزخرف وخرافاتی را جز قدرتهای انسان جلوه بدهند

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

گزینه پاک کردن وجود نداره...
    Last edited by Iloveu-ALL; 18-10-2019 at 18:35.

آخر فروم باز FOURTH RETURN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    جای زندگی

پيش فرض

بله چشم زخم واقعیت داره من کسی رو میشناختم که چشم بسیار شوری داشت و هر کس رو نظر کنه دیگه آدم سابق نمیشه خودش و بچه هاش همینطور بودن

10. این کاربر از FOURTH RETURN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2022

پيش فرض

من عیناً به چشم دیدم . و مطمئن هستم چشم زخم و طلسم واقعیت داره

12. این کاربر از javad.sch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 8 از 8 اولاول ... 45678

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •