تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 21

نام تاپيک: کمک نصب نشدن ویندوز در حالات UEFIوlegacy

اگه نباشه جاش خالی می مونه M-H2013's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

شما quite boot را هم غیرفعال کنید.
    شما نصب وبندوز با با فلش مموری را هم امتحان کنید .(در حالت UEFIو legacy) ؛ اگر موفق نشدید باید هارد را به MBR تبدیل کنید و در حالت legacy ویندوز را نصب کنید.(تا اروری که در عکس اول نشان داده می شود ؛ رخ ندهد)
    در هارد اطلاعات دارین ؟

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ممنون دارم با فلش نصب می کنم چون لب تاب پکاردبل هست و سی دی رام نداره!!

2. این کاربر از M-H2013 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

الان که اصلا نمی توتم در حالت legacy هم به محیط نصب ویندوز برم خدایا
    دوست من که گفتم چیکار بکنید اگر هاردتون gpt است و میخواین در این حالت ویندوز نصب کنید باید بایوس مودش برای بوت روی uefi باشه اگر میخواین mbr باشه باید روی legacy بزارید شما همه تنظیمات بوت رو که گفتم روی legacy میزارید بعد به قسمت پارتیشن ها رسید کل پارتیشن ها باید پاک بشه (با اینکار اطلاعاتتون همه پاک میشه) بعد کلید shift+f10 رو میزنید این دستورات رو تایپ میکنید

diskpart

list disk

select disk number به جای نامبر شماره دیسک مورد نظر رو باید بنویسید
    convert mbr
    بعد میتونید روی حالت legacy ویندوز روش نصب کنید

اگر تو حالت uefi مشکل نصب دارید یک بار با فلش ویندوز رو نصب کنید اگر با دی وی دی ویندوز نشد

4. 2 کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

دوست من که گفتم چیکار بکنید اگر هاردتون gpt است و میخواین در این حالت ویندوز نصب کنید باید بایوس مودش برای بوت روی uefi باشه اگر میخواین mbr باشه باید روی legacy بزارید شما همه تنظیمات بوت رو که گفتم روی legacy میزارید بعد به قسمت پارتیشن ها رسید کل پارتیشن ها باید پاک بشه (با اینکار اطلاعاتتون همه پاک میشه) بعد کلید shift+f10 رو میزنید این دستورات رو تایپ میکنید

diskpart

list disk

convert mbr

اگر تو حالت uefi مشکل نصب دارید یک بار با فلش ویندوز رو نصب کنید اگر با دی وی دی ویندوز نشد
    دوستان من می خوام فقط ویندوز نصب بشه حالا هر روشی که شده فقط نصب بشه آخه لب تاب مال دوستم است و فردا میاد پس بگیره نمی دونم چی سرم اومده
    لطفا خواهشن تمنا می کنم به عکس های زیر نکاه کنید و بگید من چی کار کنم ویندوز رو هم می خوام از روی فلش نصب کنم
    ویندوز لب تاب رو فرمت کردم و الان لب تاب ویندوز نداره
    کل لب تاب خالی است هیچی توش نداره یعنی می تونم کل هارد رو فرمت کنم
    با این توضبحات فقط بشه ویندوز رو روش نصب کرد
    عکس از قسمت exit قسمت bios
    عکس از قسمت boot
    و
    و

تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

قضیه من الان اینه که گزینه securt boot غیر فعال نمی شه برای این که با utfi نصب کنم؟!!!!
    و برای نصب در حالت legacy به قسمت اول نصب ویندوز که نوشته install windows نمی تونم برم تا کلید shift+f10 رو بزنم
    اگه بتونم این دوتا مشکل رو حل کنم خواهم تونست ویندوز رو در هر کدام حالت نصب کنم

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

تنظیمات بایوستون درسته شما ویندوز رو با نرم افزار win to usb روی فلش رایت کنید و با اون سیستم رو بوت کنید اگر پارتیشن تیبل gpt است همون uefi باشه و با فلش ویندوز رو نصب کنید بوت اولیتون هم که روی usb hdd است و درسته secure boot فعلا لازم نیست غیرفعال یشه
    در مورد مشکل دوم که برای legacy هست عکسی اولی که شما گذاشتید مربوط به قسمت پارتیشن ها میشه که میتونید فرمت کنید یا پارتیشن بندی کنید به اونجا رسیدید در همون محیط من منظورم بود کلید shift+f10 رو بزنید و دستورات diskpart رو بزنید

8. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

با سلام و با عرض پوزش که دیر پاسخ میدم . متاسفانه به شدت حواسپرت شدم و فراموش می کنم به مطالبی که بنده رو تگ می کنند یا قبلا بحث شده پاسخ بدم !

یه مشکل اساسی اینه که شما اصلا مدل لپ تاپ رو ننوشتید ! ولی از روی عکس ها مشخصه بایوس Insyde H2o هستش و احتمالا Acer هستش که Secureboot غیر فعال نمیشه .
    در صورتی که لپ تاپتون Acer هست با دادن پسورد به Bios قابلیت تغییر در secureboot فعال میشه .

با غیر فعال سازی secureboot نیز قابلیت نصب ویندوز در حالت UEFI رو دارین و نیاز به تغییر در وضعیت هارد دیسک نیست.

-----------------------------------

در ارتباط با تغییر پارتیشن بندی از MBR و GPT و بالعکس هم که Extreme توضیح داد نیاز به توضیح مجدد نیست

و یه نکته مهم : معمولا با حذف تمامی پارتیشن بندی ها ، ویندوز خودش سعی می کنه استایل پارتیشن بندی رو متناسب با نوع بوت به MBR یا GPT تغییر بده ( معمولا ! )

و یک نکته مهم تر : من دقیقا نفهمیدم شما میخواین چکار کنین !

اگر لپ تاپ نو هست ، تنظیمات Pkey مربوط به سیستم عامل برای UEFI توی بایوس موجود نیست پس بدون تغییر در وضعیت Secureboot باید ویندوز در حالت UEFI نصب بشه . ( مگر اینکه pkey به دلیل نصب دیگر سیستم عامل ها در بایوس ذخیره شده و در صورت فعال بودن secureboot در این حالت سیستم اجازه بوت سایر دستگاهها و سیستم عامل هارو نمی ده )

و اگر می خواین ویندوز در حالت Legacy نصب بشه ، شما اصلا نیازی به غیر فعال سازی Secureboot ندارین ! با فرض اینکه پارتیشن بندی GPTهستش ، شما میاین ابزار نصب ویندوز ( دی وی دی ، فلش ، هارد ) رو به لپ تاپ متصل می کنین ، سپس پس از طی مراحل مطابق [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میاین وارد محیط Command prompt میشین . سپس اون دستوراتی که extreme برای تبدیل پارتیشن بندی گفتند رو انجام میدین

* آپدیت : همین الان پست هارو که مطالعه کردم متوجه شدم نوشتین لپ تاپ pakard bell هستش . این برند از زیر مجموعه های Acer هستش . به احتمال زیاد مشکلتون باید با نکته ای که توی خط 3 گفتم حل بشه .

باز هم پوزش میخوام که دیر پاسخ میدم
    Last edited by Public Enemy; 17-03-2015 at 11:03.

10. این کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2015

پيش فرض

خواهش میکنم کمکم کنید
    چند روز پیش یه لپ تاپ Acer V-3-574G خریدم بوت آپش لینوکس بود و هر کاری کردم ویندوز در حالت uefi نصب نشد از بایوس حالت بوت رو به legacy تغییر دادم ولی بازم ویندوز هنگام نصب شدن با مشکل مواجه شد
    حالا نه در حالت uefi نه در حالت legacy ویندوز نصب نمیشه در ضمن من فلش بوتیبل در هر دو حالت درست کردم نشد با دی وی دی ام جواب نداد
    خواهش میکنم راحنماییم کنید
    با تشکر

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

خواهش میکنم کمکم کنید
    چند روز پیش یه لپ تاپ Acer V-3-574G خریدم بوت آپش لینوکس بود و هر کاری کردم ویندوز در حالت uefi نصب نشد از بایوس حالت بوت رو به legacy تغییر دادم ولی بازم ویندوز هنگام نصب شدن با مشکل مواجه شد
    حالا نه در حالت uefi نه در حالت legacy ویندوز نصب نمیشه در ضمن من فلش بوتیبل در هر دو حالت درست کردم نشد با دی وی دی ام جواب نداد
    خواهش میکنم راحنماییم کنید
    با تشکر
    شما مود بایوس رو روی حالت legacy بزارید و به قسمت پارتیشن ها رسیدید از طریق shift+f10 وارد محیط cmd بشید و از طریق دستورات diskpart پارتیشن تیبل هارد رو به mbr کانورت کنید و در این حالت ویندوز نصب کنید اگر بخواین روی حالت uefi ویندوز نصب کنید باید پارتیشن تیبل هارد gpt باشه و ویندوزتون حتما 64 بیتی باشه

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2016

پيش فرض

diskpart

list disk

convert mbr

سلام و وقت بخیر. میشه لطفا به من هم کمک کنید. مدل لپ تاپ من ASUS GL552vw. میخوام ویندوز 10 به روش UEFI روش نصب کنم . همه مراحل و راهنمایی هاتونو خوندم. مشکلم اینه که تو تنظیمات boot که باید درایوی که قبلش UEFI نوشته را انتخاب کنم نمیتونم ÷یداش کنم. یعنی اصلا چنین چیزی نیست. فقط دی وی دی رام و هارد SSD و هارد 1 ترابایتی موجوده. چطوری میتونم حالت UEFI را فعال کنم؟؟؟؟ :((

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

سلام و وقت بخیر. میشه لطفا به من هم کمک کنید. مدل لپ تاپ من ASUS GL552vw. میخوام ویندوز 10 به روش UEFI روش نصب کنم . همه مراحل و راهنمایی هاتونو خوندم. مشکلم اینه که تو تنظیمات boot که باید درایوی که قبلش UEFI نوشته را انتخاب کنم نمیتونم ÷یداش کنم. یعنی اصلا چنین چیزی نیست. فقط دی وی دی رام و هارد SSD و هارد 1 ترابایتی موجوده. چطوری میتونم حالت UEFI را فعال کنم؟؟؟؟ :((
    تو بایوس در تنظیمات بوت میشه فعال کرد اگر بایوس این قابلیت رو حمایت کنه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •