تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: مشکل در حذف لینوکس لپ تاپ و نصب ویندوز

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض مشکل در حذف لینوکس لپ تاپ و نصب ویندوز

سلام خدمت دوستان
    لپ تاپی تهیه شده که به طور پیشفرض سیستم عامل لینوکس داره. اول اینکه کلا سیستم عاملش بالا نمیاد و failed میزنه
    تا حدودی میدونم مشکل چیه، اما وارد command-line که میشم کیبورد غیرفعال میشه
    دی وی دی ویندوز رو هم گذاشتم اما هیچ راهی برای تغییر بوت روی دی وی دی هم نیست
    ممنون میشم دوستان اگر راه حلی دارند ارائه کنند
    ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

با سلام . معمولا روی لپ تاپ های تازه خریداری شده فاقد ویندوز یکی از توزیع های لینوکس یا Freedos نصب میشه .
    به هر حال ، هر کدوم که نصب بشن تفاوتی نمی کنه .

اگر لپ تاپ نو باشه بعید می دونم درایو نوریش خراب باشه . پس یا مشکل از تنظیمات بوت لپ تاپ هست که بوت نمی شه از روی DVD و یا DVD قابلیت bootable نداره .
    1 - اول از قابلیت بوتیبل بودن دی وی دیتون اطمینان حاصل کنین . روی یه سیستم دیگه بزارین تا بوت بشه . اگر سالم بود به مراحل بعدی برین
    2 - از اونجا که در سیستم های جدید بنا به تنظیمات پیش فرض بوت روی UEFI تنها قرار میگیره ( و درایو نوری دستگاه قابلیت بوت از طریق UEFI رو نداره ) ممکنه مشکل شما همین باشه ( البته Freedos هنوز Legacy بوت میشه پس اگر freedos باشه احتمالش کمه که تنظیمات بوت مشکل داشته باشه )
    3 - ممکنه تنظیمات اولویت بوت مشکل داشته باشه
    -----------

در کل اگر مدل لپ تاپتون رو میگفتین راهنمایی بیشتری میشد کرد . اما به طور کلی در لپ تاپ های Asus تنظیمات اولویت بوت DVD رو ببرین بالای هارد ، در Lenovo و Acer حالت UEFI رو بردارین سپس اولویت DVD رو ببرین بالا

به عنوان راه آخر : در صورتی که نتونستین به هر دلیل از روی DVD بوت کنین ، با گرفتن یه ایمیج از DVD و ساخت فلش مموری بوتیبل ، می تونین به نصب ویندوز بپردازین

3. این کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

ممنون از پاسخ شمامدل acer aspire v5-561g هستدی وی دی سالم هست از طریق فلش هم امتحان کردم کلا راهی نیست من بوت رو عوض کنماما اون راهی که گفتید، براشتن uefi چطور میتونم این کار رو انجام بدم؟

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

ممنون از پاسخ شمامدل acer aspire v5-561g هستدی وی دی سالم هست از طریق فلش هم امتحان کردم کلا راهی نیست من بوت رو عوض کنماما اون راهی که گفتید، براشتن uefi چطور میتونم این کار رو انجام بدم؟
    من فرض کردم که شما DVD رو امتحان کردین روی سیستم دیگه و بوتیبل بوده باشه . بایوس هم به نظر insyde h2o هستش .

شما وارد بایوس بشین ( با فشردن کلید f2 )
    تنظیمات زیر رو انجام بدین ( توجه کنین برخی تنظیمات ممکنه برای شما موجود نباشه ):

* در سربرگ main :
    qiet boot : غیر فعال ( disabled )
    f12 boot menu : فعال

* سربرگ boot
    boot mode : روی UEFI نباشه ( نوشته legacy support یا همچین چیزی )

Secureboot mode : غیر فعال
    ( برای تغییر در وضعیت secureboot در Acer ها گاهی اوقات نیاز به وارد کردن پسورد برای بایوس هستش . در غیر اینصورت قابل دسترسی نیست . در صورتی که secureboot غیر فعال بود بهش دست نزنید . پس از اعمال تنظیمات می توانید پسورد بایوس رو بعدا بردارید )

boot priority order : سعی کنین DVD رو بالاتر از همه قرار بدین . هرچند اختیاری هستش .
    -----------
    با f10 تنظیمات رو سیو کنین . با f12 می تونین وارد منوی انتخاب بوت دستگاه بشین ( اگر در boot priority order تنظیمات بوت دستگاه مورد نظر رو بالا نبرده باشین ) ، سپس DVD رو امتحان کنید .

6. 5 کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

آقا حل شد
    بسیار ممنون از پاسخگویی با حوصله شما

8. این کاربر از kamal1950 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2016

پيش فرض

سلام , من یه لپ تاپ جدید ایسر خریدم و چند روزه که به خاطر اینکه سی دی از روی داریو نوری بوت نمی شد نمی تونستم ویندوز نصب کنم. خیلی تو اینترنت سرچ کردم. و در نهایت توضیحات شما برای یه کاربر دیگه به دادم رسید. با این توضیحات خیلی راحت ویندوز نصب شد. عضو شدم که بتونم ازتون بخاطر راهنمایی تشکر کنم. عالی بود ممنونم.

10. این کاربر از معصومه هاشمی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2017

پيش فرض

سلام و عرض ادب . من هم تقریبا مشکلات دوستان دیگر رو دارم ولی تو قسمت تنظیمات بایوس گزینه
    سربرگ boot
    boot mode : UEFI قابل تغییر نیست . از چه راهی میتونم بهGPT یا هر تنظیم دیگه ای که مشکلم رو حل بکنه دسترسی داشته باشم .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

سلام و درود

دوستان منم لپ تاپ acer v15 nitro تهیه کردم و به صورت پیش فرض سیستم عامل لینوکس روش نصب هست. برای نصب ویندوز تمام کارهایی که دوستان فرمودند رو اجرا کردم، ابتدا پسورد برای بایوس تنظیم کردم، سپس تونستم secure boot رو غیر فعال کنم. اولویت برای بوت شدن دستگاه دادم و بعد f10 و شروع میجدد میکنم . متاسفانه باز هم از روی هارددیسک اصلی سیستم بوت میشه. حتی f12 هم فعال کردم و بعد از روشن شدن دستگاه وقتی f12 رو میزنم تنها گزینه ای که توی boot menu option ظاهر میشه هارد دیسک اصلی هستش و به هیچ وجه نتونستم بقیه آپشن های بوت رو فعال کنم. دوستان خواهشا هر کسی راه حل این مشکل رو بلده راهنمایی کنه بد جوری گیر افتادم. پیشاپیش خیلی خیلی ممنون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

سلام مجدد. این نوع لپ تاپ اصلا قابلیت بوت Legacy رو نداشت چون تو مدل های جدید Acer کلا قابلیت انتخاب نوع بوت رو به دلیل افزایش امنیت برداشتن و تنها از طریق بوت UEFI میتوان ویندوز نصب کرد. نکته بعدی ویندوزی که نصب میشه حتما باید قابلیت بوت UEFI رو داشته باشه که قبل از تهیه ویندوز باید به این نکته توجه کرد و در آخر هم اگر خواستید بر روی فلش فایل ویندوز بوت ایجاد کنید خیلی مهمه با توجه به نوع پارتیشنتون که GPT یا MBR هست به درستی فایل فلش بوت رو با نرم افزار Rufus ایجاد کنید و بعد از اون به صورت اتوماتیک فلشی که به سیستم وصل شده توی منوی Boot option اضافه میشه.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2017

پيش فرض

سلام.من هم همین مشکل رو دارم.از طریق UEFI چطوری می شه ویندوز نصب کرد؟لطفا توضیح بدین.با تشکر.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •