تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 53 از 69 اولاول ... 34349505152535455565763 ... آخرآخر
نمايش نتايج 521 به 530 از 684

نام تاپيک: سي پي يو OverClock سيستم خود را در اين تاپيك بگذاريد

داره خودمونی میشه sajad_bahal's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

با عرض سلام
    cpu 2.8 celeron
    vGA Nvidia 5200
    میخواستم اور کلاک کنم
    میشه راهنماییم کنید.
    با تشکر

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

این سی پی یو 90 نانومتریه و اصلا ارزش اورکلاک نداره شما با اورکلاک این سی پی یو علاوه بر اینکه دمای سی پی یو رو بیش از حد بالا بردید کارایی سیستمتون هم به جای اینکه بالا بره ممکنه کمتر بشه
    بنابراین اگه کارایی بهتر میخواین سیستم رو به نظر من ارتقا بدین بهتره

حـــــرفـه ای D3vil_A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    .....

پيش فرض

AMD Athlon II X3 445 3.1GHZ @ 5.81GHZ Cooled by Liquid Nitrogen

M.B:Gigabyte MA890FXA-UD7 Rev2.1
    Ram:G.SKILL PIS 2000MHZ CL6-9-6-24
    VGA:AMD Radeon Gigabyte HD5870 SOC
    PSU:Green GP1000W Gold

موفق باشید.

پروفشنال amin_caragt2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    استان البرز *کرج*

پيش فرض

بلاخره مجالی شد تا مادربورد مورد علاقمو تست کنم

Ta870+ biostar
    تصمیم گرفتم فقط با افزایش ضریب اقدام به اورکلاک کنم دوستانی که اورکلاک AMD انجام دادند می دونند که صرفا اورکلاک با افزایش ضریب باگ زیادی به همرا داره و معمولا از رسیدن به فرکانس های بالا آدمو دست بسته میگذاره

در نهایت تونستم با استفاده از کولر کانتاکت فریزر گرین با فرکانس 4.4 گیگاهرتز وارد ویندوز بشم ( با افزایش فرکانس مسیر تونستم 4480 هم وارد ویندوز شدم )

و در نهایت تونستم در ویندوز و صرفا با افزایش ضریب به رقم 4600 مگاهرتز دست پیدا کنم که در نوع خود رکورد جالبی برای چیپست 870 هست و نشان دهنده توانایی بسیار بالای این مادربورد که هیچ چیزی کم از 890fx تمام برندها ندارد

4600 مگاهرتز فقط با افزایش ضریب

لینک ولید
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

HWBOT
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اگه عمری باقی باشه حتما زیر نیتروژن هم تست میکنم
    موفق باشید

5. این کاربر از amin_caragt2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

امين جان سلام

به نظر مادربرد خوبي مياد
    راستش ديروز داشتم با MSI 790FX-GD70 تست مي كردم كه مادربرد در فركانس 4.41 با ولتاژ 1.52 و پردازنده 1055 تركيد
    دو تا از رگولاتور هاي مدار تغذيه حين تست PRIME95 در دقيقه 8 منفجر شد
    من به اين نتيجه رسيدم كه شركت هاي معتبر در ايران فقط دارند اجناس بنجولشون را غالب مي كنند

راستي تست ژايداري هم گرفتي يا فقط فركانس لحظه اي هست؟

7. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    .....

پيش فرض

سلام دوست عزیز.
    و در نهایت تونستم در ویندوز و صرفا با افزایش ضریب به رقم 4600 مگاهرتز دست پیدا کنم که در نوع خود رکورد جالبی برای چیپست 870 هست و نشان دهنده توانایی بسیار بالای این مادربورد که هیچ چیزی کم از 890fx تمام برندها ندارد
    آیا با این دلایلی که شما اوردید دلیل بر خوب بودن یک مادربرد در OverClocking هست؟!
    معمولا تمامی مادربرد های AMD قابلیت آورکلاکینگ یکسانی روی خنک کننده های Air Cooling دارند از یک مادربرد 45 تومنی تا یک مادربرد 350 هزار تومنی که بنده تست کردم شاید تفاوت بسیار نا چیزی بین اورکلاکینگ این دو برد بود.پردازنده هم PhenomII X4 965 بود که روی هر دو برد به طور 24/7 با فرکانس 4.0GHZ کار میکردم و هیچ مشکلی هم به وجود نمیومد.(Asrock N68-S3) در مقایسه با (Asus Crosshair IV Formula) بود.
    این مادربرد Asrock هم از نوع Mini-ATX هست که مدار تغذیه 2+1 برای پردازنده داره و از دو Slot رم DDR3 تا فرکانس 1600MHZ با چیپ Nforce پشتیبانی میکنه.
    و این نشون دهنده این هست که آورکلاکینگ پردازنده های AMD که به طور میانگین تا 4.2GHZ اورکلاک میشند ارتباط زیاد با مادربرد بر خلاف سایر پلتفروم های مانند X58/P45/P55 نداره.

البته این بحث به طور کلی مطرح میشه و شکی وجود نداره در رابطه با اینکه این مادربدر BIOSTAR با توجه به تست های Mad222 مادربر خوب و حرفه ای هست .(تفاوت یک برد خوب با یک برد نسبتا عالی در مقدار Stability در فرکانس های بالا معمولا 6.8/6.7GHZ آشکار میشه که این تفاوت کاملا در مادربرد Asus M4A79-T DLX و MA890FXA-UD7 مشاهده کردم) و صرفا CPU-Z بالا با یک مادربرد نشون دهنده خوب ای بد بودن اون برد نیست.

موفق باشید.
    Last edited by D3vil_A; 25-12-2010 at 21:55.

9. 2 کاربر از D3vil_A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت

پيش فرض

معمولا تمامی مادربرد های AMD قابلیت آورکلاکینگ یکسانی روی خنک کننده های Air Cooling دارند از یک مادربرد 45 تومنی تا یک مادربرد 350 هزار تومنی که بنده تست کردم شاید تفاوت بسیار نا چیزی بین اورکلاکینگ این دو برد بود.پردازنده هم PhenomII X4 965 بود که روی هر دو برد به طور 24/7 با فرکانس 4.0GHZ کار میکردم و هیچ مشکلی هم به وجود نمیومد.(Asrock N68-S3) در مقایسه با (Asus Crosshair IV Formula) بود.
    آرمان جان راستش من با اين پاراگراف كاملا مخالفم
    نمونه اش هم برد خودم كه ....
    البته نظر من اين هست كه بردها هم از نظر رده در خط توليد كارخانه به سه رده تقسيم ميشن و معمولا هم رده ي سومش به دست ما ايراني ها ميرسه!!
    مثل همون مبحث استپينگ پردازنده

11. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    .....

پيش فرض

آرمان جان راستش من با اين پاراگراف كاملا مخالفم
    سلام احسان جان...
    میشه دلیل مخالفتتون رو بگید؟
    البته نظر من اين هست كه بردها هم از نظر رده در خط توليد كارخانه به سه رده تقسيم ميشن و معمولا هم رده ي سومش به دست ما ايراني ها ميرسه!!
    مادربرد های که در اختیار بنده هست ES هست (به جزء Asrock N68-S3 )
    نمونه اش هم برد خودم كه ....
    برد شما چه مشکلی داره؟
    ببینید در رابطه با برد من با تما مادربرد های AMD موجود در بازار به طور کامل کار کردم و بیشتر این مادربرد هارو هم زیر LN2 تست کردم.هیچکدوم از این برد ها مذکوره :
    Asus Corsshair III Formula
    Gigabyte MA790FXT-UD5P
    DFI UT 790FX-M2R
    Asus M4A89GTD-USB3
    Gigabyte 890FXA-UD7
    Asus M3A32MVP-Deluxe
    Asus Crosshair IV Formula
    MSI 790FX-GD70
    Asrock 890GX-Extrem3
    از لحاظ پایداری و باگ بایوس و..ناسازگاری ...بهتر از برد Asus M4A79T-Deluxe نبودند.این برد واقعا برد عالی هست که در هر شرایط با پایداری کامل کار میکنه و به جرات میشه گفت بهترین مادربرد برای مصرف افراد حرفه هست از نظر بنده.از لحاظ تنظیمات OverClocking داخل BIOS هیچ تفاوتی هم با سیار مادربرد های خانواده ROG نداره و شاید در بعضی از مواقع بهتر از این مادبرد ها به صورت Real Time ولتاژ هارو ست میکنه.

مادربرد شما هم که فکر میکنم GD70 هست...شرکت MSI داخل BIOS این مادربرد تنظیمات نسبتا گسترده برای Voltage ها قرار داده که کار کردن با اونها هم یک مقدار گیج کننده هست همچنین بعضی از Voltage هایی که این مادربرد در صورت که شما روی حالت Auto قرار بدید Set میکنه یک مقدار بیشتر از حالت عادی هست و شاید این باعث آسیب دیدن پردازنده شما شده.

این مشکلات روی سایر برد ها نظیر 890FXA-UD7 قبلی بنده که از Rev2.0 بود مشاهده شد که باعث شد 3 تا پردازنده بنده روی این مادربرد بسوزنم (جالب اینجا بود که یکی از رپردازنده ها در حال Unlocking سوخت !!)و اون هم به علت نقصی که در مدار تغذیه پردازنده داشت بود و خداروشکر روی Rev2.1 این مادربرد که بنده در اختیار دارم در حال حاظر بر طرف شده و روی این برد هم موفق شدیم به فرکانس بالا 7GHZ برسیم همچنین تست SuperPi روی فرکانس 6.775GHZ پاس کنیم.

ممنونم.
    Last edited by D3vil_A; 28-12-2010 at 00:15.

13. 2 کاربر از D3vil_A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت

پيش فرض

سلام احسان جان...
    میشه دلیل مخالفتتون رو بگید؟
    راستش بردهايي كه وارد بازار ايران ميشه نمي تونم بگم تماما ولي اكثرا ساخت چين هستند
    بنابراين در يكسري قطعات ريز مثل خازن ها و چوك ها و ماسفت ها ايراد دارند

مادربرد شما هم که فکر میکنم GD70 هست...شرکت MSI داخل BIOS این مادربرد تنظیمات نسبتا گسترده برای Voltage ها قرار داده که کار کردن با اونها هم یک مقدار گیج کننده هست همچنین بعضی از Voltage هایی که این مادربرد در صورت که شما روی حالت Auto قرار بدید Set میکنه یک مقدار بیشتر از حالت عادی هست و شاید این باعث آسیب دیدن پردازنده شما شده.
    بله برد من دقيقا 790FX-GD70 بود
    در اولين تستي كه داشتم و در صفحه قبل هم وليديتش هست در فركانس 4.2 پايدار بود
    ولي 4.2 براي كاربري 7/24 مناسب نيست و تصميم گرفتم فركانس را روي 3.9 ست كنم
    متاسفانه حين تس PRIME95 در دقيقه 6 بود كه يكي از رگولاتور هاي مدار تغذيه پردازنده آتش گرفت
    برد روشن ميشه ولي مثل چهار شنبه سوري آتيش از مدار تغذيه پردازنده بلند ميشه
    ولتاژ هم در حين تست 1.5 براي VCORE بود و ساير پارامتر ها هم روي AUTO
    به هر حال در اين فركانس و با اين ولتاژ نبايد اين اتفاق مي افتاد و تنها احتمال مي مونه كيفيت نه چندان مناسب رگولاتور هاي مدار تغذيه!!
    فعلا كه برد رفته براي گارانتي هر چند بعيد مي دونم چيزي ازش در بياد

15. 2 کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    .....

پيش فرض

راستش بردهايي كه وارد بازار ايران ميشه نمي تونم بگم تماما ولي اكثرا ساخت چين هستند
    بنابراين در يكسري قطعات ريز مثل خازن ها و چوك ها و ماسفت ها ايراد دارند

سلام.
    البته اینرو بگم که جنس های ساخت چین هم درجه بندی دارند
    این مشکلات اگر بدین صورت باشه به مرور زمان پیش میاد..تا الان که چیزی مشاهده نشده حداقل برای Gigabyte/Asus اینطور نبوده (برد هایی که تهیه کردیم) Asrock هم که اول کار هست فعلا.
    لبته بعضی از برند های مثل EVGA-DFI هم جواب پس دادند و واقعا از نظر ساخت دارای کیفیت بالایی هستند.

این قضیه مشکل ظاهری برد شما هم بعضی وقتا شانسی پیش میاد GTX275 XFX ما هم دقیقا اینطور شد در حالت Defualt !
    برد MA790FXT-UD5P هم که از مالزی تهیه کرده بودم روی نیتروژن بر اثر اتصالی 2 تا Choke اول از وسط دو تیکه شدند و کلا مادربرد آتیش گرفت و به صورت Auto بر اثر اتصال کوتاه Force Shut Down شد.
    به نظر من برد شما رو عوض کردند بفروشید یک برد بهتر (از لحاظ کیفیت) ساخت مثل DFI یا Asus M4A79T-Deluxe که تست شدند تهیه کنید.طرف برد های High-End گیگابایت نرید مثل UD7 که مشکلات باگ...نسبتا زیاد دارند.Asus ROG Family هم یک مقدار اذیت میکنند.

موفق باشید.
    Last edited by D3vil_A; 28-12-2010 at 22:08.

17. 3 کاربر از D3vil_A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •