تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: سرعت شاتر در عکاسی استدیویی

داره خودمونی میشه riyazi85's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2013

پيش فرض سرعت شاتر در عکاسی استدیویی

با سلام
    چند وقتیه دارم بصورت نسبتا تخصصی عکاسی استدیویی انجام میدم
    یک سوال از بزرگان این رشته داشتم
    همانطور که میدونید برای اینکه دوربین با نور فلاش نورپردازی ست بشه سرعت شاتر تقریبا باید تو رنج 100 تا 160 صدم باشه تا فرصت کامل برای نوردهی سنسر باشه. درسته؟
    حالا سوالم اینه: اگه میخواسته باشیم از جسمی که حرکتش زیادتره مثلا جسمی در حال پرتاب عکس بگیریم مجبوریم از سرعت شاتر بالا استفاده کنیم تا جسم و فریز کنیم.
    اما اگه از 160 سرعت شاتر و بیشتر کنیم زمان نوردهی سنسر کم میشه و عکس سیاه میوفته اگرم با همون 160 عکس بگیریم یک مقدار کشیدگی و تارشدگی در عکس بوجود میاد
    باید چیکار کنم؟؟؟؟!!

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

من بزرگ این رشته نیستم اما کاری که خودم به شخصه انجام دادم بالابردن ایروز در دوربین های حرفه مثله کنن 5d mark 2 , 3 و یا استفاده از لنز سریع که دیافراگم باز مثله 2.8 دارن
    موفق باشید

3. 2 کاربر از Переклад не بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

با سلام
    چند وقتیه دارم بصورت نسبتا تخصصی عکاسی استدیویی انجام میدم
    یک سوال از بزرگان این رشته داشتم
    همانطور که میدونید برای اینکه دوربین با نور فلاش نورپردازی ست بشه سرعت شاتر تقریبا باید تو رنج 100 تا 160 صدم باشه تا فرصت کامل برای نوردهی سنسر باشه. درسته؟
    حالا سوالم اینه: اگه میخواسته باشیم از جسمی که حرکتش زیادتره مثلا جسمی در حال پرتاب عکس بگیریم مجبوریم از سرعت شاتر بالا استفاده کنیم تا جسم و فریز کنیم.
    اما اگه از 160 سرعت شاتر و بیشتر کنیم زمان نوردهی سنسر کم میشه و عکس سیاه میوفته اگرم با همون 160 عکس بگیریم یک مقدار کشیدگی و تارشدگی در عکس بوجود میاد
    باید چیکار کنم؟؟؟؟!!
    دیافراگم رو باز میکنید. اساسا تنظیم نور فلاش با دیافراگم صورت میگیره و شاتر ابزاری برای تنظیم ورودی نور طبیعی محیط هست. اگر دوربین و فلاش کیفیت خوبی داشته باشه افزایش سرعت اتر تاثیر چندانی روی نور عکس نمیذاره.

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •