تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمايش نتايج 21 به 29 از 29

نام تاپيک: صحیح ترین روش قطع و وصل کردن هاردهای اکسترنال چی هستش ؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2016

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اون قسمتو که مشخص کردم اون اعداده 200/200/0/3 دقیقا چی میگن؟تعداد دفعاتی که این هاردو بطوره غیر ایمن از یو اس بی کشیدم کدومشونه؟ ممنون.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اون قسمتو که مشخص کردم اون اعداده 200/200/0/3 دقیقا چی میگن؟تعداد دفعاتی که این هاردو بطوره غیر ایمن از یو اس بی کشیدم کدومشونه؟ ممنون.
    عددی که زیر ستون Data نوشته به معنی این هست که سه بار بطور غیر ایمن از USB کشیده شده یعنی Safely Remove نشده .

داداش من یه تست زدم. زمانیکه اون کلیدو. توی رجیستری نمیسازم. وقتی هاردو ایجکت میکنم هارد لرزش داره و چراغش یه سره روشنه. ولی میزنه الان در اوردنه هارد ایمن است. ولی زمانیکه اون کلیدو میسازم وضعیت فرق میکنه. اینبار میگه ایجیکت کردنه هارد ایمن است و حوده هارد لرزش نداره و چراغش بحالت چشمک زن در میاد.فکر کنم کلا به حالت استند بای میره و هارد کامل خاموش نمیشه. رویه سون تست زدم. حالا شما هم وقت کردی یه تست محض اطمینان بزن.
    شما وقتیکه اون کلید رو میسازید بعد از Safely Remove و جدا کردن کابل USB ، اگر Unsafe Shutdown Count بیشتر نشده پس همه چیز درسته و مشکلی نداره .

حالا شما هم وقت کردی یه تست محض اطمینان بزن
    من قبلاً با Seagate Goflex freeagent این روش رو تست کرده بودم و بعد از Safely Remove چراغ هارد اکسترنال کلاً خاموش میشد .

3. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2016

پيش فرض

اره خوشبحتانه بعد از ساحت کلید عدد بیشتر نمیشه. پس در نتیجه درسته. ممنون.

آخر فروم باز DJ POLESTAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

با خرید هارد اکسترنال 10 ترابایت سری My Book و آپدیت بروز برنامه WD Drive Utilities عملا دیگه رو دوتا هارد روزمیزی قبلیم هم با استفاده از برنامه WD Quick View برای اجکت ایمن کار نمیکنه و مجبورم با همون روش اجکت ویندوز این عمل رو انجام بدم که البته هاردها به حالت Sleep میرن نه خاموشی کامل.
    علت از کار افتادن برنامه چیی میتونه باشه؟ آیا کلا دیگه وسترن از این برنامه ساپورت نمیکنه و به همون روش ساده ویندوز بسنده کرده؟

آخر فروم باز GHAGHALEELEE's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با خرید هارد اکسترنال 10 ترابایت سری My Book و آپدیت بروز برنامه WD Drive Utilities عملا دیگه رو دوتا هارد روزمیزی قبلیم هم با استفاده از برنامه WD Quick View برای اجکت ایمن کار نمیکنه و مجبورم با همون روش اجکت ویندوز این عمل رو انجام بدم که البته هاردها به حالت Sleep میرن نه خاموشی کامل.
    علت از کار افتادن برنامه چیی میتونه باشه؟ آیا کلا دیگه وسترن از این برنامه ساپورت نمیکنه و به همون روش ساده ویندوز بسنده کرده؟
    تا اونجا که من تو فرومشون خوندم و فهمیدم بعد از اینکه با WD Quick View هراد رو safe remove کردی یک خرده صبر کن تا چراغ هارد خاموش بشه (کدوم چراغ رو نمیدونم چون برای خودمم چراغی ندیدم.). خلاصه بعد از سیف ریمو تا 10-15 بشمار بعد از پشت کیس کابل USB رو بکش.

اگه نباشه جاش خالی می مونه MXRX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

راه دست ترین و راحتترین راه به غیر از روشهای تنظیمات سیستمی و ... استفاده از برنامۀ USB Safely Remove ، که در 99 درصد موارد میتوانیم بعد از چند ثانیه، اتصال هر گونه فلش یا هارد و... که با ابزار خود ویندوز قطع نمیشه را براحتی و بدون صدمه به فلش یا هارد و ... قطع یا Forced Stop کنیم؛ حتی اگه یک درصد خودِ برنامه هنگ کنه یا به مشکل بخوره با باز کردن دوباره برنامه اتصال رو قطع میکنه. میشه 100 درصد!

Last edited by MXRX; 27-04-2021 at 19:22.

آخر فروم باز DJ POLESTAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

تا اونجا که من تو فرومشون خوندم و فهمیدم بعد از اینکه با WD Quick View هراد رو safe remove کردی یک خرده صبر کن تا چراغ هارد خاموش بشه (کدوم چراغ رو نمیدونم چون برای خودمم چراغی ندیدم.). خلاصه بعد از سیف ریمو تا 10-15 بشمار بعد از پشت کیس کابل USB رو بکش.
    دوست عزیز اگه به نوشته من دقت نظر داشته باشید عرض کردم که قبلا کار می کرد یعنی روی هاردهای 3 و 2 ترابایتیم که سری قدیمی وسترن دیجیتال هستن کار میکرد اما روی هارد 10 ترابایت هیچ واکنشی نشون نداد که عملا با آپدیت نرم افزار WD Drive Utilities کلا برنامه Qucik View از کار افتاده و دیگه نه رو هاردهای قبلی جواب میده و نه هارد جدید. بیش از 10 ساله دارم از هارد اکسترنال استفاده میکنم و در جریان این هستم که به محض انتخاب گرینه اجکت نباید فرتی کابل رو کشید، خود ویندوز با پیام اینکه میتونم حالا بصورت امن هارد رو از USB بکشم در جریانم میذاره.
    مدتهاست چندین هارد سری پاسپورت وسترن دیجیتال سری قدیمی و جدید هم دارم که اونا کلا بدون استفاده از Quick View، با گزینه اجکت درایوهای USB در منوی تولبار با خاموش شدن چراغ هارد یا صدای هد هارد و پیام خود ویندوز روال اجکت کردنشون اینطوری بود اما فکر کنم تو سری های جدید وسترن دیجیتال و آپدیت های نرم افزاری جدید کلا سری هاردهای مای بوک وسترن رو هم باید مثل پاسپورت تنها با اجکت از تولبار سیفیتی ریموو کرد که البته مستقیما هارد رو خاموش نمیکنه این روش بلکه به استنت بای میبره، و کلا Quick View که کارایش بهتر بود و هارد رو کلا OFF میکرد رو حذف کردن.

تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست عزیز اگه به نوشته من دقت نظر داشته باشید عرض کردم که قبلا کار می کرد یعنی روی هاردهای 3 و 2 ترابایتیم که سری قدیمی وسترن دیجیتال هستن کار میکرد اما روی هارد 10 ترابایت هیچ واکنشی نشون نداد که عملا با آپدیت نرم افزار WD Drive Utilities کلا برنامه Qucik View از کار افتاده و دیگه نه رو هاردهای قبلی جواب میده و نه هارد جدید. بیش از 10 ساله دارم از هارد اکسترنال استفاده میکنم و در جریان این هستم که به محض انتخاب گرینه اجکت نباید فرتی کابل رو کشید، خود ویندوز با پیام اینکه میتونم حالا بصورت امن هارد رو از USB بکشم در جریانم میذاره.
    مدتهاست چندین هارد سری پاسپورت وسترن دیجیتال سری قدیمی و جدید هم دارم که اونا کلا بدون استفاده از Quick View، با گزینه اجکت درایوهای USB در منوی تولبار با خاموش شدن چراغ هارد یا صدای هد هارد و پیام خود ویندوز روال اجکت کردنشون اینطوری بود اما فکر کنم تو سری های جدید وسترن دیجیتال و آپدیت های نرم افزاری جدید کلا سری هاردهای مای بوک وسترن رو هم باید مثل پاسپورت تنها با اجکت از تولبار سیفیتی ریموو کرد که البته مستقیما هارد رو خاموش نمیکنه این روش بلکه به استنت بای میبره، و کلا Quick View که کارایش بهتر بود و هارد رو کلا OFF میکرد رو حذف کردن.
    ما مخلص شما هم هستیم برادر

الان شما بعد از اجکت کردن هاردهای اکسترنال تون، مقدار unsafe shutdown تو بخش SMART بالا میره یا نه؟

تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

راه دست ترین و راحتترین راه به غیر از روشهای تنظیمات سیستمی و ... استفاده از برنامۀ USB Safely Remove ، که در 99 درصد موارد میتوانیم بعد از چند ثانیه، اتصال هر گونه فلش یا هارد و... که با ابزار خود ویندوز قطع نمیشه را براحتی و بدون صدمه به فلش یا هارد و ... قطع یا Forced Stop کنیم؛ حتی اگه یک درصد خودِ برنامه هنگ کنه یا به مشکل بخوره با باز کردن دوباره برنامه اتصال رو قطع میکنه. میشه 100 درصد!

مهم نیست شما میتونی safe remove کنی، مهم اینه که بعد از safe remove تو بخش SMART دیسک اون عدد unsafe shutdown افزایش پیدا نکنه. من با این برنامه هم امتحان کردم و unsafe shutdown باز هم افزایش پیدا کرد.

صفحه 3 از 3 اولاول 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •