تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 29

نام تاپيک: صحیح ترین روش قطع و وصل کردن هاردهای اکسترنال چی هستش ؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2016

پيش فرض

یک نکته مهم در مورد هارد دیسکهای اکسترنال آداپتوری این هست که سعی کنید ابتدا آداپتور را به برق متصل و سپس کابل USB را به سیستم متصل کنید . برای جدا کردن هم برعکس آن عمل شود یعنی پس از Safely remove کردن ، ابتدا کابل USB را جدا و سپس از برق جدا کنید. چیزی که در اکثر user manual هم تاکید شده و بیشتر بخاطر شارژ خازنهای صافی موجود در آداپتور و ارسال جریان یکنواخت به دستگاه هست .

روش Safely remove برای هارد دیسکهای اکسترنال وسترن دیجیتال که دوستان توضیح دادند . ولی سایر مدلها که چنین برنامه ای را ندارند (مثل مدلهای WD Elements) چاره ای جزء Safely remove کردن توسط ویندوز (و یا هر سیستم عامل دیگر) ندارید که اکثراً هارد دیسک خاموش نمیشود و جدا کردن آن میتواند یک Log در قسمت Unsafe Shutdown Count بیندازد (SMART هارد دیسک) .

اگر هارد دیسک اکسترنالی که دارید غیر از مدلهای وسترن دیجیتال هست (البته WD Element هم این برنامه رو نداره) و اگر سیستم عامل نصب شده Vista,Server 2008,7 هست میتوانید طبق روش گفته شده در سایت مایکروسافت با اصلاح رجیستری کاری کنید که پس از Safely remove کردن ، پورت USB مورد نظر Power Down شود و در نتیجه هارد دیسک هم خاموش شود (روش Global Setting را انجام دهيد) .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای سایر سیستمهای عامل باید در اینترنت جستجو کنید.

سلام این اصلاح رجیستریو میشه یکم بیشتر توضیح بدین وسترن المنت دارم شدیدا به این روش نیازمندم.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام این اصلاح رجیستریو میشه یکم بیشتر توضیح بدین وسترن المنت دارم شدیدا به این روش نیازمندم.
    مثل اینکه لینک تغییر کرده بود . لینک جدید روش اصلاح رجیستری :

همون روش Global Setting رو انجام بدید .

3. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2016

پيش فرض

مثل اینکه لینک تغییر کرده بود . لینک جدید روش اصلاح رجیستری :

همون روش Global Setting رو انجام بدید .
    داداش طبق دستور شماره 3 رو میخوام انجام بدم اجازه ساختن کلیده جدید بنامه HubGرو نمیده چون همچین کلیدی وجود داره.
    Type HubG for the name of the new key, and then press ENTER.

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2016

پيش فرض

کلا تو این هاردا موتوره هارد خاموش بشه یعنی وقتی دست میذارم رو هارد هیچ لرزشی نباشه ولی چراغش چشمک بزنه از یو اس بی بکشم مشکل نداره؟

پروفشنال campuzlit's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

یه روش دیگه هم اینه که برنامه USB Safely Remove رو نصب کنید

بعد در تنظیمات برنامه تیک مربوط به خاموش شدن دستگاه پس از ریمو رو بزنید.

حجم برنامه هم خیلی کمه. تازه می تونید اگه دستگاه رو ریمو کردین و کلا خاموش شد بدون قطع و وصل کردن USB دوباره دستگاه رو به سیستم متصل کنید.

8. 2 کاربر از campuzlit بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2016

پيش فرض

یه روش دیگه هم اینه که برنامه USB Safely Remove رو نصب کنید

بعد در تنظیمات برنامه تیک مربوط به خاموش شدن دستگاه پس از ریمو رو بزنید.

حجم برنامه هم خیلی کمه. تازه می تونید اگه دستگاه رو ریمو کردین و کلا خاموش شد بدون قطع و وصل کردن USB دوباره دستگاه رو به سیستم متصل کنید.

ممنون اره هاردو از لرزش میندازه ولی چراغش همچنان چشمک میزنه.یعنی با اینکه چراغش چشمک زنه هارد خاموشه و میشه با خیال راحت از یو اس بی درش اورد؟

کاربر فعال انکودرها inceptro's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

اشتباه شد،لطفا حذف بشه...

Last edited by inceptro; 18-07-2016 at 22:22.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

داداش طبق دستور شماره 3 رو میخوام انجام بدم اجازه ساختن کلیده جدید بنامه HubGرو نمیده چون همچین کلیدی وجود داره.
    Type HubG for the name of the new key, and then press ENTER.
    در عکسی که گذاشتید کلید HubG از قبل وجود داشته و نیازی نیست مرحله چهار رو تکرار کنید . شما این کلید رو انتخاب کنید و مراحل پنج به بعد رو انجام بدید .

کلا تو این هاردا موتوره هارد خاموش بشه یعنی وقتی دست میذارم رو هارد هیچ لرزشی نباشه ولی چراغش چشمک بزنه از یو اس بی بکشم مشکل نداره؟
    چراغ چشمک بزنه یعنی به حالت standby رفته و بطور کامل power off نشده .

پیشنهاد میکنم تنظیمات رجیستری رو روی ویندوز دیگه (یه سیستم دیگه) اجرا کنید و اگر جواب داد بنظر میرسه مشکل از ویندوز باشه . چون من قبلاً تست کردم و مشکلی نداشت .

12. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2016

پيش فرض

در عکسی که گذاشتید کلید HubG از قبل وجود داشته و نیازی نیست مرحله چهار رو تکرار کنید . شما این کلید رو انتخاب کنید و مراحل پنج به بعد رو انجام بدید .

چراغ چشمک بزنه یعنی به حالت standby رفته و بطور کامل power off نشده .

پیشنهاد میکنم تنظیمات رجیستری رو روی ویندوز دیگه (یه سیستم دیگه) اجرا کنید و اگر جواب داد بنظر میرسه مشکل از ویندوز باشه . چون من قبلاً تست کردم و مشکلی نداشت .
    داداش من یه تست زدم. زمانیکه اون کلیدو. توی رجیستری نمیسازم. وقتی هاردو ایجکت میکنم هارد لرزش داره و چراغش یه سره روشنه. ولی میزنه الان در اوردنه هارد ایمن است. ولی زمانیکه اون کلیدو میسازم وضعیت فرق میکنه. اینبار میگه ایجیکت کردنه هارد ایمن است و حوده هارد لرزش نداره و چراغش بحالت چشمک زن در میاد.فکر کنم کلا به حالت استند بای میره و هارد کامل خاموش نمیشه. رویه سون تست زدم. حالا شما هم وقت کردی یه تست محض اطمینان بزن.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •