تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 41

نام تاپيک: مزدور کوروش هخامنشی که دم از حقوق بشر میزد در تاریخ کجاست !؟

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

کل تاریخ رو بگردین تا همین الان یک حکومت صرفا خوب نداریم تمام حکومتها هم خوبی داشتن هم بدی حالا یکی بیشتر یکی کمتر

ولی هخامنشیان در کل خیلی خوب بوده و بزرگترین امپراتوری و دولت در جهان تا همین الان محسوب میشه
    البته اینطور نیست. در زمان خودش بزرگ ترین امپراتوری جهان بود و تا 1000 سال بعد هم همینطور، ولی تا الان خیر. خیلی از امپراتوری هایی که طی 1000 سال پیش اومدن از اون دوران هخامنشیان از همه نظر بزرگ تر هستند. همین الان روسیه یا کانادا بزرگ تر از بزرگ ترین دوران امپراتوری هخامنشیان هستند. چه برسه به امپراتوری انگلستان یا اسپانیا و کشورگشایی های عظیمشون.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2. 6 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه parham_7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

تاریخ همش جنگ و خونریزی بوده شما همین قرن ۲۰ رو ببین چقدر جنایت داخلش رخ داده !
    در کل بنظرم بت ساختن از اشخاص کار درستی نیست

کاربر فعال انجمن علوم انسانی PLAΨMID's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

تاریخ همش جنگ و خونریزی بوده شما همین قرن ۲۰ رو ببین چقدر جنایت داخلش رخ داده !
    در کل بنظرم بت ساختن از اشخاص کار درستی نیست
    دوست عزیز، ما ایرانیان که از اساتید بت سازی از شخصیت ها هستیم . حالا چون این کوروش هست ، شد بت سازی ؟؟؟
    کوروش جزء جدایی ناپذیر تاریخ و فرهنگ ما هست . خیلی از جاها ایران رو با نام کوروش و سلسله هخامنشیان می شناسند . همه جا ازش به نیکی و اولین کسی که به حقوق بشر توجه میکرد( اونم هزاران سال پیش) یاد می شه . اینم قصه نیست . کتیبه اش موجوده . حرفهایی که زده و کارهایی که کرده .
    بیایین به این ترکیه و کره جنوبی نگاه کنید ، چقدر در مورد قهرمان های ملیشون داستان سرایی و چه بسا دروغ سرایی کرده اند تا هویتی از تاریخ خودشون نشون بدن . اونوقت ما با تاریخ و فرهنگ خودمون چیکار می کنیم ؟
      محتوای مخفی: تاریخ ؟ 
    فیلم اخرالزمان با یک جمله از ویل جیمز دورانت تاریخ دان برجسته جهان اغاز می شود:
    <<هیچ تمدنی از بیرون مغلوب نخواهد شد مگر انکه از درون نابود شده باشد >>

Last edited by PLAΨMID; 29-10-2014 at 12:36.

5. 6 کاربر از PLAΨMID بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

دوست عزیز، ما ایرانیان که از اساتید بت سازی از شخصیت ها هستیم . حالا چون این کوروش هست ، شد بت سازی ؟؟؟
    کوروش جزء جدایی ناپذیر تاریخ و فرهنگ ما هست . خیلی از جاها ایران رو با نام کوروش و سلسله هخامنشیان می شناسند . همه جا ازش به نیکی و اولین کسی که به حقوق بشر توجه میکرد( اونم هزاران سال پیش) یاد می شه . اینم قصه نیست . کتیبه اش موجوده . حرفهایی که زده و کارهایی که کرده .
    بیایین به این ترکیه و کره جنوبی نگاه کنید ، چقدر در مورد قهرمان های ملیشون داستان سرایی و چه بسا دروغ سرایی کرده اند تا هویتی از تاریخ خودشون نشون بدن . اونوقت ما با تاریخ و فرهنگ خودمون چیکار می کنیم ؟
      محتوای مخفی: تاریخ ؟ 
    فیلم اخرالزمان با یک جمله از ویل جیمز دورانت تاریخ دان برجسته جهان اغاز می شود:
    <<هیچ تمدنی از بیرون مغلوب نخواهد شد مگر انکه از درون نابود شده باشد >>

تمدن هخامنشی رو من نابود نکردم
    ترکیه دقیقا قهرمان ملی شون کیه همین سلطان سلیمان زن باره منظورته؟
    یونان و رم و تمدن های باستانی زمانشون تموم شده رفته یونان ورشکسته فعلی رو با یونان مهد علم و فلسفه مقایسه کن میفهمی منظورم چیه...
    بنظرم اگه ما سرمون رو از زیر زمین بکشیم بیرون وضعمون بهتر میشه حالا ما هر چی بودیم یا نبودیم تمام شده رفته حالا ببینین باید چی کار کنیم اگه راست میگین

7. این کاربر از parham_7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال تاریخ، سبک زندگی و ادبیات Demon King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    Dreams

پيش فرض

تمدن هخامنشی رو من نابود نکردم
    ترکیه دقیقا قهرمان ملی شون کیه همین سلطان سلیمان زن باره منظورته؟
    یونان و رم و تمدن های باستانی زمانشون تموم شده رفته یونان ورشکسته فعلی رو با یونان مهد علم و فلسفه مقایسه کن میفهمی منظورم چیه...
    بنظرم اگه ما سرمون رو از زیر زمین بکشیم بیرون وضعمون بهتر میشه حالا ما هر چی بودیم یا نبودیم تمام شده رفته حالا ببینین باید چی کار کنیم اگه راست میگین
    حرفتون که دوتا شد!!!
    اول میگید از بعضی شخصیت ها بت میسازیم بعد میگید باید سرمون رو از زیر زمین بکشیم بیرون.
    کسی نگفته اونقدر غرق تاریخ شو که حالت فراموش شه شما گفتید از کوروش بت میسازیم و ایشون هم جوابتون رو دادن. این که خودمون رو تو گذشته ها غرق کردیم یه بحثیست و اینکه از شخصیت ها بت میسازیم بحثی دیگر با 360 درجه تفاوت.
    Last edited by Demon King; 01-11-2014 at 20:17.

9. 2 کاربر از Demon King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

حرفتون که دوتا شد!!!
    اول میگید از بعضی شخصیت ها بت میسازیم بعد میگید باید سرمون رو از زیر زمین بکشیم بیرون.
    کسی نگفته اونقدر غرق تاریخ شو که حالت فراموش شه شما گفتید از کوروش بت میسازیم و ایشون هم جوابتون رو دادن. این که خودمون رو تو گذشته ها غرق کردیم یه بحثیست و اینکه از شخصیت ها بت میسازیم بحثی دیگر با 360 درجه تفاوت.
    من نگفتم بعضی اشخاص
    هیچ انسانی نمیتونه ادعای کامل بودن و ۱۰۰% درست بودن بکنه خصوصا داخل یه همچین مقامی که یک نفر صاحب جان و مال تعداد زیادی انسان میشه
    در مورد کوروش و داریوش و شخصیت های باستانی دیگه هم باید باستان شناس ها بحث کنن من شخصا اطلاعات زیادی از اون دوران ندارم ولی اینکه کوروش یک کشورگشا بوده شکی داخلش نیست
    در ضمن من اصلا از عنوان این تاپیک خوشم نمیاد و کسی هم که این تاپیک رو زده ترول تشریف داره و هدفش به جون هم انداختن مردمه!
    Last edited by parham_7; 02-11-2014 at 00:40.

داره خودمونی میشه ir.warez's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

مستند تخت گاه هیچ کس میتونه به بعضی سوالات توی ذهن افراد جوابگو باشه در خصوص این فرد.

کاربر فعال انجمن علوم انسانی PLAΨMID's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

چه ربطی داشت ؟
    موضوع بحث تاپیک در مورد تاریخه دوست عزیز . نه اینکه چرا حالا اینجوری هستیم و اونوقت اونجوری بودیم !!!
    من نگفتم بعضی اشخاص
    هیچ انسانی نمیتونه ادعای کامل بودن و ۱۰۰% درست بودن بکنه خصوصا داخل یه همچین مقامی که یک نفر صاحب جان و مال تعداد زیادی انسان میشه
    در مورد کوروش و داریوش و شخصیت های باستانی دیگه هم باید باستان شناس ها بحث کنن من شخصا اطلاعات زیادی از اون دوران ندارم ولی اینکه کوروش یک کشورگشا بوده شکی داخلش نیست
    در ضمن من اصلا از عنوان این تاپیک خوشم نمیاد و کسی هم که این تاپیک رو زده ترول تشریف داره و هدفش به جون هم انداختن مردمه!
    زننده تاپیک بارها و بارها بن شدند و مرتبا با اسامی مختلف دوباره ثبت نام می کنند !! میتونید توی همین انجمن علوم انسانی ایشون رو پیدا کنید!!
    اینکه شما اطلاع درستی از تاریخ کشور خودتون ندارید ( به گفته خودتون) دلیلی بر انکار یا پذیرش مطلب مورد بحث نمیشه . بهتر بود اصلا وارد بحث نمی شدید .
    در مورد اون شخصیت ترکیه که فرمودید ، این هم برداشتی ست که شما با دیدن یک سریال پیدا کردید . تاریخ در مورد ایشون چیز دیگه ای میگه( که موضوع بحث نیست . صرفا جهت اطلاع عرض کردم).
    در کل منظور من استخفاف یا بزرگ نمایی شخصیت ها نیست . منظورم اینه که اون ها تاریخ خودشون رو به جهانیان نشون میدن( چه خوب چه بد) . کاری که ما متاسفانه انجام نمیدیم و همین هم دلیلی واسه اینکه شما و دیگران و یا حتی خود من اینقدر با تاریخ خودمون بیگانه شدیم که سلطان سلیمان رو بیشتر از کوروش میشناسیم و پیشینیان خودمون ( تاکید می کنم : پیشینیان خود ما که در واقع اجداد ما هستند) رو بیگانه تلقی می کنیم !!!
    دیگه چه توقعی داریم که مردم دیگر نقاط دنیا ما رو عرب نپندارند و همان طرز تلقی رو از ما نداشته باشند !!!
    نه عزیزم . اگه قرار بود فقط باستان شناسان در موردش بحث کنند که دیگه نیازی نبود مردم تاریخ رو مطالعه کنند !!!
    Last edited by PLAΨMID; 06-11-2014 at 18:57.

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

هخامنشیان به زور سلسله پهلوی به عنوان مبداء تاریخ ایران خورانده شده اند. هیچ ایرانی رو نمیابید که قبل از پهلوی اسم کوروش یا داریوش داشته. هخامنشیان فقط جزئی از تاریخ غنی ایران بودند نه موسس اون. رسومی مثل نوروز رو هم از تمدن بابل و آنها از سومر گرفتند همچنین خط رو از اقوام دیگر بجز جنگ افروزی کار خاصی در زمینه علم و هنر و فرهنگ از هخامنشیان یافت نشده.

14. این کاربر از Captain_America بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

مطالب این تاپیک همه یه مشت جمله های دستچین شدس. مطلب درباره مادها کلاً غلط بود. جالبه از گزنفون هم مطلب گذاشته شده! گزنفون که همه جا به نفع کوروش می نوشته. تمدن عیلام رو هم آشوری ها از بین بردند مجید جان، نه کوروش.

یه نکته دیگه اینکه خیلی مسائل که از نظر ما خشونت یا بی تمدنیه در اون زمان ها عادی بوده. مثلاً غارت شهرها طی جنگ کاملاً عادی بوده. تو کتیبه های آشوری که اصلا با افتخار ذکر شده که چه بلاهایی سر شهرها می آوردند. کوروشی که برده های یهودی بابل رو آزاد کرد تو یه دورانی داشت زندگی می کرد که برده داری توی بابل (تقریبا متمدن ترین شهر دنیای اون موقع، در کنار سارد) عادی بود و یکم اونورتر توی تمدن غنی مصر فرعون به خودش می گفت "خدا" و به کل مردمش میگفت "برده ها"
    هخامنشیان به زور سلسله پهلوی به عنوان مبداء تاریخ ایران خورانده شده اند. هیچ ایرانی رو نمیابید که قبل از پهلوی اسم کوروش یا داریوش داشته. هخامنشیان فقط جزئی از تاریخ غنی ایران بودند نه موسس اون.
    هخامنشیان اولین حکومت بزرگ ایرانی تبار بودند که ما ازشون اطلاعات داریم. قبل از اونها مادها بودن، اما اینکه کسی ازش حرف نمیزنه واسه اینه که از مادها یه کوزه گلی هم باقی نمونده.
    کوروش رو هم پهلوی ها به خورد کسی ندادند. کوروش رو از یونانی ها بگیر تا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ستایش می کردند. (البته جای تأسفه که برای درست بودن موضوع من مجبورم اشاره کنم که عقیده اجنبی ها راجع به شخص چی بوده که مثلا طرف مقابل راضی بشه)

البته اینطور نیست. در زمان خودش بزرگ ترین امپراتوری جهان بود و تا 1000 سال بعد هم همینطور، ولی تا الان خیر. خیلی از امپراتوری هایی که طی 1000 سال پیش اومدن از اون دوران هخامنشیان از همه نظر بزرگ تر هستند. همین الان روسیه یا کانادا بزرگ تر از بزرگ ترین دوران امپراتوری هخامنشیان هستند. چه برسه به امپراتوری انگلستان یا اسپانیا و کشورگشایی های عظیمشون.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    طبق تخمین ها از لحاظ درصد جمعیت جهان هخامنشیان هنوز هم در تاریخ اول هستند (تقریباً نصف جمعیت جهان، البتاه تخمینها متفاوته)، تو همون صفحه هم بهش اشاره شده. ریاضیات و آمار و ارقام و نقشه ها رو کنار بگذاریم حکومت هخامنشیان بیشترین تعداد تمدنها رو در جهان باستان در بر داشت (داشتن چنین حکومت پایدار بزرگی در زمان باستان نسبت به مثلا اسپانیایی ها و بریتانیایی ها خیلی سختتر و در تاریخ باستان بی نظیره) و حکومتهای دیگه ای هم که اومدن به پای اون نبودن، مثلا مقدونی ها از لحاظ وسعت نزدیک به هخامنشیان بود، ولی نسبت به هخامنشیان اصلا حکومت نبود! برای این که بعد مرگ شاه کلش فروپاشید.
    Last edited by danial_848; 02-09-2015 at 21:20.

16. 4 کاربر از danial_848 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •