تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 266 اولاول 1234567891555105 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 2659

نام تاپيک: مباحث مربوط به Overclock اا اورکلاک

داره خودمونی میشه dead_makers's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دیگه سالی یدفه کسی اینجا پست میزاره...

حـــــرفـه ای Gabana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

من دارم در مورد تايمينگ مي نويسم . امشب قرار مي دم .

تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

تايمينگ معمولا عددي است به شكل : 2-2-2-5-T1
    و هر كدام از اين اعداد داراي تعريفي هستند و بر اساس Clock Cycle محاسبه مي شوند . ( مقدار Clock Cycle هايي را نشان مي دهد كه حافظه براي انجام يك عمليات خاص مصرف مي كند )

اين اعداد به ترتيب از چپ به راست CL-tRCD-tRP-tRAS-CMD ناميده ميشوند . براي فهميدن اساس كار اين ارقام بهتر است در ذهن خود چنين تصور كنيد كه داده ها در يك تقاطع بصورت سطري و ستوني قرار گرفته اند ( چيزي شبيه ماتريس )
    ابتدا تعريف كلي از اين اصطلاحات خواهيم داشت و سپس موارد اصلي را بطور كامل بررسي خواهيم كرد :

CAS Latency ( CL ) : مدت زمان تاخير بين دستور داده شده از طرف CPU تا هنگام ارسال جواب است . ( زمان بين درخواست CPU و ارسال داده از طرف حافظه )

tRCD : تاخير RAS to CAS – زمان بين فعالسازي سطر ( RAS ) تا فعالسازي ستون ( CAS ) . جايي كه داده در ماتريس ذخيره شده است .

tRP : RAS Precharge زماني كه طول مي كشد تا دسترسي به سطر فعلي غير فعال شود و دسترسي به سطر ديگر فعال شود .

tRAS : Active To Prechare Delay : مدت زماني است كه حافظه بايد صبر مي كند تا دسترسي بعدي به حافظه بتواند آغاز شود .

CMD : Command Rate : مدت زماني است بين فعال شدن Memory Chip و فرستادن واولين دستور به حافظه . معمولا در اكثر موارد اين عدد ناديده گرفته مي شود . ( يا T1 است به معناي 1 Clock Cyle يا
    T2 به معناي 2 Clock Cycle )

تا اينجا بطور كوتاه بررسي كرديم كه اصولا تايمينگ چيست و چه كاري انجام مي دهد . در اكثر موارد در سيستم خود 2 حالت را پيش رو داريد . يا با انتخاب حالت اتوماتيك سيستم را در حالتي قرار مي دهيد كه بصورت اتوماتيك تايمينگ را تنظيم كند يا با تنظيم دستي Timing را كاهش مي دهيد تا كارآيي بهتري را بدست آوريد . البته بايد بدانيد همه مادربورد ها امكان تغيير تايمينگ را ندارند بنابراين ممكن است بطور پيش فرض ان را در بااترن حالت قرار دهند !
    نكته ديگر اينكه در Over Clocking با افزايش تايمينگ مي توان به Clock بالاتري رسيد اما در اكثر موارد كارايي كل كاهش مي يابد . اما اگر دقت كتيد حافظه هايي هستند كه در بازار مخصوص Over Clock به فروش مي رسند . اين حافظه ها با داشتن تايميگ بالا اين امكان را مي دهند كه بدون تغيير تايمينگ Clock را تا حداكثر مقدار ممكن بالا برد .

اصل منبع اينجا :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4. 3 کاربر از Gabana بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

اين هم از تايمينگ .
    منتها اين تايپش يكم بد در اومد .
    تايمينگ بصورت 2-2-2-5 هست كه اولين عدد يعني 2 معرف Cl هستش و به ترتيب موارد بعدي كه اسمشون در پست قبل هست . ترتيبش رو دقت كنيد .

اگه نباشه جاش خالی می مونه rouzbehshahgaldi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خیلی عالیه........ بالاخره یه تاپیک درست و حسابی در مورد اوور کلاک ایجاد شد.
    با تشکر از لرد و گابانا برای ایجاد و پیگیری مکرر تاپیک

حـــــرفـه ای Lord_theOne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    بچه بوشهرم

پيش فرض

می گم گابانا جان شنیدی که می گن هر چه این تامینگها کمتذ باشه بهتره الته بجز اولیش که عدد باید بزرگتر باشه
    من فکر کنم هر باسی برای خودش تامینگهای حاصی دارد مثلا تامینگهای 533 با 400 خیلی فرق می کنن و برای همه باسها صدق نمی کند
    شرمنده من چند روزی است درست نمی تونم بیایم
    ولی منتظر دوتا تاپیک باشید ComingSoon
    تایمینگها فرق می کند حتی در بعضی از نسحه های بالاتر اون وسطیها بالاتر هستند بر خلاف گفته های دیگران
    در مورد اینهم یک توضیحی بدی متشکرم فکر کنم بهتر می توانیم رم انتخاب کنیم

تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

آره دقيقا منم همين عقيده رو دارم كه تايمينگ ها با توجه به باس مي تونن متفاوت باشن .
    در ضمن اعداد هر چي كمتر باشن بهتره - تنها دليل براي افزايش اون زماني هست كه مي خواي به فركانس بالاتري برسي ( چه در رم و چه در Cpu ) ولي رم محدوديت ايجاد كرده . تايمينگ رو يه تغيير كوچيك ميديم تا با فركانس بالاتر برسيم .

ممنون از لينك هايي كه دادي .
    باز هم بيشتر بحث مي كنيم .

حـــــرفـه ای divoonejoon's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    Divoone khooneh

پيش فرض

سلام دوستان خسته نباشيد من ديروز 1 CPU Amd Sempron 3000 با يه مادربورد WinFast 6100k8mb خريدم . انشب كه مطالبتون رو خوندم OC كردم .نتيجشم اين شد Overclock:20.01% . كلاك از 1800MHZ رسيد به 2160MHZ . بنظرتون خوبه يا باز جا داره براي Overclocking . پيشاپيش ممنون از راهنمايي هاتون
    Last edited by divoonejoon; 20-09-2006 at 07:58.

حـــــرفـه ای Lord_theOne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    بچه بوشهرم

پيش فرض

AMD ha ziyad ove nemishan hamin bas hast

حـــــرفـه ای divoonejoon's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    Divoone khooneh

پيش فرض

ممنون از نظرت lord theone . فقط من FSB رو بردم بالا و ولتاژ رو بالا نبردم دماي Cpu هم زياد فرقي نكرده . نيازي نداره كه ولتاژ رو هم ببرم بالا؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •