تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 9 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 90

نام تاپيک: نـشـانـه‌های سـقـوط آمـریـکـا

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

دوستان انگار اصلا متن الفا 2008 رو نمیخونن و بجاش دارن نیتش رو میخونن! داره میگه بحث تاریخیه، با این نگاه بخونید و نقد کنید ...

2. 4 کاربر از N I G H T P E A C E بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال فلسفه A.M.D.D.E.V.I.L's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Void

پيش فرض

آمریکا قرار نیست سقوط کنه . چون خیلی وقت پیش سقوط کرده .
    برای من دولت آمریکا مهم نیست . پول هم مهم نیست ، چیزی که منو متقاعد کرده آمریکا سقوط کرده فرهنگ عمومی اکثیرت مردم هست .
    تنها نشانه ای که برای من لازمه الان بدونم آمریکا سقوط کرده اینه که دانشمند ها مقابل شارلاتان ها و میلیونر ها (william lane craig , ken ham ....) قرار میگیرن و مناظره میکنن .
    وقتی باور عمومی یک ملت اینه که زمین 6000 سال عمر کرده ، تکامل یک توهمه ، واکسن یک دروغه و ... ، دیگه یعنی اون ملت سقوط کرده تموم شده .
    وقتی فقط 2 جناح سیاسی وجود داره در یک دموکراسی ، یعنی یا اینو بپذیر یا اینو .
    وقتی شبکه هایی نظیر HBO از یک طرف و FOX NEWS از طرف دیگه فقط به پخش کردن پروپاگاندا و شست و شوی اذهان (چه در جهت خوب و چه در جهت بد) می پردازند ... یا وقتی شبکه ی بی گانه ی RTL تنها گزینه ای هست که دگر فکر ها دارن ... یعنی اون ملت سقوط کردن
    وقتی ملت آمریکا به تئوری های توطئه ، ادیان نو ظهور و ... بیشتر متمایل هستند تا آموزش علم و دانش ... یعنی اون ملت سقوط کرده .
    اگر ملتی همچنان بپندارن که بهترین کشور و فرهنگ دنیا رو دارن و یک کشور دیگه فرهنگ بد داره و دین صحرایی و ابتدایی داره و بنابراین "محور شرارت" هست ، یعنی امیدی به اون کشور نیست .
    آمریکا شانس خوبی برای تمدن بشری بود ولی حیف که از دست رفت و داره میره .
    چه انتظاری میشه داشت از جهانی که جز اینترنت و مدرسه جای دیگه ای نیست که از سوادشون استفاده کنن؟ یا تنها مکان استفاده از اعداد سوپر مارکت ها و سبزی فروشی ها و ... هست که قیمت ها و پول هارو بخونن چه انتظاری میشه داشت ؟

واقعیت اینه که نه تنها آمریکا ، بلکه تمدن بشری خیلی وقته که سقوط کرده . سیستم های جاری در دنیای قرن 21 ، حتی بعد از اینکه بشر پا روی ماه گذاشته ... هنوز سیستم هایی هستند که در عصر آهن استفاده میشدند ...(سیستم ازدواج برای تشکیل خانواده، سیستم کالا به کالا و دادن در ازای گرفتن برای رفع نیاز ها و داشتن حس مالکیت و سیستم عدالتی قصاص محور ) شاید بتوانیم گاها کار های جدیدی بکنیم ولی همچنان در عصر آهن به سر میبریم ، گوریل های نیمه متمدنی هستیم که بمب اتمی داریم .

کاربر فعال انجمن علوم انسانی PLAΨMID's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

امریکا debt بدهی معادل 17 تریلیون دلار داره که در نوع خودش بی نظیر اگر به اصول حسابداری اشنا باشید میدونید بدهی چه اهمیت داره
    راستش من اصلا قصد نقد مطلب شما رو ندارم !!!
    فقط چون فرمودید حسابداری ، خواستم بگم من اتفاقا آشنایی مختصری با حسابداری دارم . در حسابداری ، داشتن بدهی به هیچ وجه نشانه ضعف مالی نیست . چون بدهی یکی از منابع تامین سرمایه هستش و در موعد سررسید پرداخت میشه . اتفاقا این بدهی خارجی گاهی اوقات نشانه کمک گرفتن از بیگانگان نیست بلکه توانایی و قدرت جذب سرمایه خارجی رو میرسونه و به معنی وجود فرصت های مالی مناسب و بستر خوب برای سود دهی در کشور مورد نظر هستش. دارایی های مالی که در دیگر کشور ها توانایی خلق ارزش افزوده رو ندارند در امریکا میتونن استفاده بشن . گاهی اوقات اگه شما اگه توانایی قرض کردن داشته باشید این نشانه اعتبار شماست !!!
    بدهی وقتی خطرناکه که شما تجارت پر رونقی نداشته باشید و ورشکست شده باشید و توانایی بازپرداخت نداشته باشید !!
    وقتی فقط 2 جناح سیاسی وجود داره در یک دموکراسی ، یعنی یا اینو بپذیر یا اینو .

فکر نکنم معنی دموکراسی داشتن احزاب خیلی زیاد باشه !! ( کشور های زیادی هستن که میتونم مثال بزنم !)

وقتی باور عمومی یک ملت اینه که زمین 6000 سال عمر کرده ، تکامل یک توهمه ، واکسن یک دروغه و ... ، دیگه یعنی اون ملت سقوط کرده تموم شده
    دوست عزیز دقیقا در مورد کدوم ملت حرف میزنید ؟ اینایی که فرمودید که همش در مورد ملت ماست
    تمدن بشری خیلی وقته که سقوط کرده
    کاملا در این مورد باهاتون موافقم . . . .
    Last edited by PLAΨMID; 22-09-2014 at 15:19.

5. 5 کاربر از PLAΨMID بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

مطلب که همچین در و پیکر خاصی نداره !! من فقط سعی میکنم موضوعاتی که در حوزه تخصص یا مطالعه خودمه مطرح کنم !!

آمریکا در سال ۲۰۲۶ در رتبه دوم بعد از چین ( که الان اقتصاد دوم جهان را داراست) و در سال ۲۰۵۰ بعد از هند قرار خواهد گرفت.
    این مقایسه ها بی پایه ترین مقایسه هایی هست که در سایت ها یا نظرات افراد غیر متخصص دیده میشه ... مقایسه ی دو کشور بر اساس یک شاخص که خوبه ، بر اساس مجموعه ای از شاخص ها هم به این سادگی نیست ... شما شاخص های توسعه انسانی چین و هند رو نگاهی بندازید اختلافش با امریکا رو ببینید ... خود امریکا هم از دید مجموعه شاخص ها برترین نیست ... این مطلب فقط تولید ملی رو نگاه میکنه که دید جامعی نیست ...

- منبع اصلی ثروت: اصالتا مالکیت بر اراضی منبع اصلی ثروت رومی ها و بیشترین منبع مالیات بود. بعد از مدتی واردات غذا از سرزمین های مغلوب آغاز شد و تجارت، اقتصاد مصرفی را به وجود آورد و به جای تولید بر روی خدمات متمرکز شد مثل آمریکا و انگلیس. همانطوری که امپراتوری روم توسعه می یافت هزینه های عملیات نیز افزایش می یافت. به سرعت رشد بوروکراسی دولت موجب افزایش هزینه نگهداری آن شد. برای جبران تورم، رومی ها در قرن دوم و سوم سکه های بیشتری ضرب کردند که دیگر از نقره و طلا ساخته نمی شد و این موجت تحلیل و کاهش تدریجی ارزش پول رایج شد. شهروندان متحمل مالیات های سنگین شدند. امروز آمریکایی ها قبل از دریافت حقوق، مالیاتهای فدرالی، ایالتی، محلی و شهرداری را باید بپردازند. آنها با مالیات های خرید اجناس، بنزین، ماشین، ملک، گواهینامه ها، حیوانات خانگی، اشیا لوکس، بلیط هواپیما و اقلام نامحدود دیگر دست و پنجه نرم می کنند. اکثر مردم آمریکا بر روی کردیت (credit) زندگی می کنند و اصل « برای امروز زندگی کن و فردا را فراموش کن » را پذیرفته اند.

اولا که این نویسنده تعریف تولید رو نمیدونه چیه در اقتصاد ، وگرنه خدمات رو از تولید جدا نمیکرد ... شما نگاهی به امار تورم امریکا بنداز !!!
    اقتصاد مصرفی هم از اون دست واژه های عوامانه پسند هست !! اولا که ما در اقتصاد مصرف و تولید رو با هم داریم ... هیچ ایرادی در مصرف حجیم وجود نداره ، چون هیچ کس از رفاه بیشتر بدش نمیاد . مشکل مصرف بالا در کشورهایی مثل ایران معضل شده که توان تولیدی خودشون رو تقویت نکردن ...

استفاده از اعتبار ، اصلا به معنی اینکه برای امروز زندگی کن و فردا رو فراموش کن نیست !!!!!

- بیکاری: در سال ۲۰۰۷ نرخ بیکاری برای سنین ۲۰ تا ۲۹ سال ۵/۶ در صد بود که در سال ۲۰۱۲ به ۱۳ درصد رسید. همچنین در سال ۱۹۵۰ بیش از ۸۰ در صد مردان، کار داشتند که در سال ۲۰۱۲ به کمتر از ۶۵ در صد رسیده است. در سال ۲۰۱۳ Merk یکی از بزرگترین بازارهای دارویی آمریکا ۸۵۰۰ نفر از کارکنان خود را اخراج کرد. در سال ۲۰۱۳ کلیه شرکتها در مجموع ۳۸۷۳۸۴ مورد استخدامی را حذف کردند و اخراج کارکنان در سال ۲۰۱۳ ، ۱۹ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۲ بود. تقریبا از هر ۴ نفر یک نفر از کارکنان نیمه وقت زیر خط فقر قرار دارند و فقط ۴۷ در صد آمریکایی ها کار تمام وقت دارند. زمانی آمریکا صاحب بزرگترین شهرهای کارخانه ای بر روی زمین بود که الان آنها به دوزخی تبدیل شده اند، مانند دیترویت. پلیس اعلام کرده است که اگر می خواهید از شهر دیترویت دیدن کنید با مسئولیت خودتان است. بیش از ۵۶ هزار تاسیسات تولیدی در آمریکا از سال ۲۰۰۱ تعطیل شده اند. در سال ۲۰۱۰ روزانه ۲۳ کارخانه تعطیل شدند.
    اینکه خیلی بهتر از وضعیت اقتصادی اغلب کشورهای دنیاست !!
    بازم این نویسنده ی محترم رفته امار دوره ی رکود رو جمع کرده ، فکر کرده چه خبره !! به سیکل های تجاری اقتصاد که نگاهی بندازید میبینید همه ی اینها گذراست ...

کلا من هرجور نگاه میکنم این مطلب در و پیکر نداره ... یه رفرنس علمی ، یه در نظر گرفتن تعریف مشخص برای بعضی شاخص هایی ... چیزی ... کاملا بدرد عوام فریبی میخوره ...

7. 10 کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی Saeed Dz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ______

پيش فرض

توضیحات پست حذف شد، پس لطفا این پست هم حذف بشه.

باشد که به عاقا بر نخورد؛ و من الله التوفیق.
    Last edited by Saeed Dz; 24-09-2014 at 00:00.

در آغاز فعالیت saeed_sg1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

اون دوستمون که راجع به حسابداری گفتن و داشتن بدهی ضعف نیست . من قبول دارم. چون امریکا اوراق قرضه فروخته و چین بیشترشو خریده و این نشون میده که خود امریکا چقدر برای چین اهمیت و ارزش داره که اوراق اونو خریده و امریکا هنوز چقدر اعتبار داره که بتونه اوراق قرضه بفروشه و بقیه بیان بخرن.

Sent from my HTC Desire 816 dual sim

10. 2 کاربر از saeed_sg1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

ما در یک پیچ تاریخی هستیم دوستان
    خب چه چیزی به ما میگه این ؟
    یعنی تاریخی بودن اینه که مباحث بنیادی علوم دیگر بصورت ناشیانه ای در تحلیل استفاده بشه ؟؟ مشخصا نه ...

12. 3 کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

اون دوستمون که راجع به حسابداری گفتن و داشتن بدهی ضعف نیست . من قبول دارم. چون امریکا اوراق قرضه فروخته و چین بیشترشو خریده و این نشون میده که خود امریکا چقدر برای چین اهمیت و ارزش داره که اوراق اونو خریده و امریکا هنوز چقدر اعتبار داره که بتونه اوراق قرضه بفروشه و بقیه بیان بخرن.

Sent from my HTC Desire 816 dual sim
    بله دوستمون و شما به درستی اشاره کردید ...

در مورد بدهی دو نکته ی مهم دیگه هم هست. 1. بدهی چه اجزایی داره. داخلی هست ، خارجی هست ... این دسته بندی ها اهمیت داره در تحلیل
    2. اینکه شاخصی که قابل بحث هست نه حجم بدهی بلکه حجم بدهی به GDP یا تولید ملی هست . امریکا قبل از بحران 2008 نسبت معمولی داشت در این شاخص ولی الان افزایش پیدا کرده این نسبت . نکته ی جالبتر اینکه ژاپن تقریبا بیشترین نسبت بدهی به GDP رو داره ، فکر کنم حدود 200% !! یعنی دو برابر تولید سالیانش بدهی داره !! ولی کسی نمیگه ژاپن داره سقوط میکنه چون ما ذهنیت داریم . این ذهنیت هست که باعث شده این مطالب نوشته بشه وگرنه علمی بررسی بشه میبینیم هیچ خبری نیست !! دوستان مایل باشن میشه همه ی دیتا ها رو دید و بررسی کرد ...

14. 8 کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت arsz6733's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

من منظور دوستمون رو از سقوط نفهمیدم اگه منظورشون تحلیل رفتن قدرت هست که امکانش بالاست و حدودا هم عادیه ولی فروپاشی امکانش خیلی کمه چون پایه آمریکا حداقل از کشور هایی که باهاش مقایسه کردید محکم تره

16. این کاربر از arsz6733 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه pooya777's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

سلام.متاسفانه فضای گفتگو در سایتهای داخلی آزاد نیست و آدم نمیدونه در چه چارچوبی حرف بزنه یا از چه واژگانی استفاده بکنه که مشمول عبور کردن از خط قرمز نشه که اگه بشه گفتگو تبدیل به مونولوگ شعاری و حذفی میشه.
    ولی من نظرم رو میگم امیدوارم به بحث کمک کنه.دوست عزیز اصلا بیاییم قبول کنیم همین فردا آمریکا سقوط کنه.خوب بعدش چی؟
    چین و روسیه تبدیل به قدرت اول جهان میشن و دیگه هیچ قدرت بزرگی جلوی خواستهاشون قرار نمیگیره.فکر میکنید جهان بهتری خواهیم داشت؟ بحث تاریخی و ایدئولوژیک فرهنگ غرب و شرق را هم نادیده بگیریم که فرهنگ غرب چقدر به پیشرفت زندگی و بهبود زندگی انسانها کمک کرده.
    اولین اقدام این دو کشور قوی تقسیم منافع در آسیاست.به اوکراین بنگرید که چگونه پوتین قسمتی از خاک اوکراین رو بلعید.فکر نکنید الآن روسیه چون برای گرفتن امتیاز از آمریکا خود را در ائتلاف با کشوری مثل ایران و سوریه میبینه در آن زمان هم اینگونه سیاستهای کشور گشایی خود را مهار کند.اولین اقدامش تصرف و بلعیدن کشورهایی مثل ایران و سوریه و کشورهای همجوارشه.چین هم بهمین ترتیب.ژاپن و کره رو میبلعه و ایدئولوژی خودش رو حاکم میکنه.جهان با ابرقدرتی مثل آمریکا هزار بار بهتره تا تسلط کشورهایی مثل روسیه و چین.این رو هم در نظر بگیرید همین چین و روسیه چرا هیچ کدام از قطعنامه های شورای امنیت ضد دولت ایران رو وتو نکرد؟ کمی روی آن فکر کنید.

18. این کاربر از pooya777 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •