تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 45

نام تاپيک: آیا باتریِ غیر قابل شارژ واقعاً غیر قابلِ شارژ هست ؟

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

عموما شارژر های جدید سیستم محافظت دارند و در صورتی که باتری قابل شارژ نباشه (یا باتری قابل شارژ خراب شده باشه) اصلا اون باتری رو شارژ نمی کنند. فکر می کنم این قابلیت الان جزو قابلیت های اجباری برای شارژر ها در اکثر موسسه های استاندارد باشه.

2. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام دوستان . ممنون از حضورتون و نظراتتون . این دو تا باتری هنوز هم داره با قدرت کار میکنه تا حدی که شک کردم نکنه شارژی باشه . دوباره نوشته های روش رو خوندم دیدم نوشته قابل شارژ نیست و ممکنه بترکه یا نشتی بده اگر شارژ بشه . بنده اصلاً خیال نداشتم شارژشون کنم اما وقتی کنترل از کار افتاد دیر وقت بود , گفتم یه امتحانی کنم شاید شارژ بشه تا فردا که برم باتری بخرم . اما با کمال تعجب دیدم 1 روز , 2 روز , 3 روز ... امروز هم که روز ششم گذشت و داره کار میکنه . حالا شما هم اگر شارژر دارین امتحان کنین فقط دو سه دقیقه نه بیشتر و نتیجه رو ببینین . با تشکر

4. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز ali_mohandes's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2013
    محل سكونت
    IN System

پيش فرض

سلام دوستان . ممنون از حضورتون و نظراتتون . این دو تا باتری هنوز هم داره با قدرت کار میکنه تا حدی که شک کردم نکنه شارژی باشه . دوباره نوشته های روش رو خوندم دیدم نوشته قابل شارژ نیست و ممکنه بترکه یا نشتی بده اگر شارژ بشه . بنده اصلاً خیال نداشتم شارژشون کنم اما وقتی کنترل از کار افتاد دیر وقت بود , گفتم یه امتحانی کنم شاید شارژ بشه تا فردا که برم باتری بخرم . اما با کمال تعجب دیدم 1 روز , 2 روز , 3 روز ... امروز هم که روز ششم گذشت و داره کار میکنه . حالا شما هم اگر شارژر دارین امتحان کنین فقط دو سه دقیقه نه بیشتر و نتیجه رو ببینین . با تشکر
    داداش من قبلا تموم این کارا رو کردم یه مدار شارژر طراحی کردم فقط برای این باطری ها 15دقیقه وبرای باطری شارژی 12یا5ساعت ولی اگه از 15دقیقه یه زره بیشتر بذارین خطر داره تا15دقیقه هیچ خطری نیست

6. این کاربر از ali_mohandes بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن علوم انسانی New Ray's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    21°N - 71°W

پيش فرض

شاید باتریهای قدیمی اصل سونی رو یادتون باشه ، من تقریبا 10 سال بعد یکیشون رو از وسایلم آوردم و گذاشتم توی فرستنده ریموت RC بعلاوه یک باتری تازه مارک دیگه. بعدش باتری تازه تموم شد ولی سونی همجنان 1.5 ولت نشون میداد و لامپِ دستگاهم روشن میکرد !

الان باتری ها رو طوری میسازن که زود تموم بشه. میتونید تاریخ ته باتری رو نگاه کنید مثلا 2016 نوشته. اما اون سونی 10 سال بعد هم یه باتری سالم رو شکست داد .
    با هر شارژی که شما انجام میدید بخشی از سلولهای باتری تخریب میشه و نمیتونه مثل باتری نو جریان کافی بده. کنترل خیلی کم مصرف هست ، اگه بزارید داخل مثلا دوربین عکاسی فلش دار ، یا ماشین کنترلی و ... می بینید که زود کم میاره. مثل این هست که شما بخشی از یک جمعیت پیر رو بکشید ، و چون فضا و سهم غذای بقیه بیشتر میشه فعالیت میکنن ، ولی چون پیر هستن زور کل جمعیت رو ندارن و دوباره خسته میشن !

در حالی که باتری شارژی اینطور نیست و با هربار شارژ همیشه جریان زیادی میده و میتونید باهاشون حتی چراغ جلوی ماشین هم روشن کنید. ( به شرطی که ولتاژ بیشتر از 6 ولت باشه )

8. این کاربر از New Ray بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام . جهتِ اطلاعِ علاقمندان : امروز دوباره از کار افتاد اما با 4 دقیقه شارژ دوباره راه افتاد !!!

تاريخ عضويت
    Dec 2013
    محل سكونت
    IN System

پيش فرض

سلام . جهتِ اطلاعِ علاقمندان : امروز دوباره از کار افتاد اما با 4 دقیقه شارژ دوباره راه افتاد !!!
    دسوت عزیز یه مدار طراحی کن یا اون مداری که طراحیکردم بهت میدم درست کن15دقیقه بزن به شارژ یه عمر دوباره پیدا میکنه

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

دسوت عزیز یه مدار طراحی کن یا اون مداری که طراحی کردم بهت میدم درست کن15دقیقه بزن به شارژ یه عمر دوباره پیدا میکنه
    سلام . ممنون از لطف شما . بنده نگران نشتی دادنش هستم . فعلاً که با همین 4 دقیقه شارژ هر بار حدود یک هفته یا ده روز کار میده . این مداری که میگین , میتونه شما رو ملیاردر کنه . چون مردم دارند هر سال ملیاردها تومن پول خرید باتری میدند . مدار شما خوب بازاری پیدا میکنه اگر تجارتی بشه

12. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن عکاسی ، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری AliSub's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Mazandaran

پيش فرض

این باتری ها باتری خشکه و قابل شارژ نیست. فقط در حد کم شارژ میشه . فقط حواستون باشه نترکه.
    من قدیما باتری ساعت مچی خیلی شارژ میکردم. البته بیشتره مواقع میترکید
    فقط مراقب باشید

تاريخ عضويت
    Dec 2013
    محل سكونت
    IN System

پيش فرض

این باتری ها باتری خشکه و قابل شارژ نیست. فقط در حد کم شارژ میشه . فقط حواستون باشه نترکه.
    من قدیما باتری ساعت مچی خیلی شارژ میکردم. البته بیشتره مواقع میترکید
    فقط مراقب باشید
    دوست عزیز باطری ساعت مچی ارزش شارژکردن نداره

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

دوست عزیز باطری ساعت مچی ارزش شارژکردن نداره
    سلام . درسته ریزه میزه هست اما گران هست . اگه بشه مثل این باتریها شارژش کرد مقرون به صرفه هست

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •