تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: مشکل با صدای CPU !!!!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

14 مشکل با صدای CPU !!!!

سلام .
    دوستان اخیرا متوجه صدای سی پی یو ی سیستمم شدم . دوست داشتم نظر اساتید انجمن رو هم بدونم در مورد این مشکل ... با تشکر

نمیدونم از اول اینطوری بوده یا الان اینطوری شده یا من تازه با این اتفاق آشنا شدم .
    وقتی کامپیوتر داره پردازش میکنه صدای عجیب و نه چندان بلندی از سی پی یو میاد انگار داره قیژ قیژ میکنه
    مثلا همه ی برنامه هارو که میبندم و یه عکس نسبتا بزرگ رو باز میکنم و زوم میکنم هیچ صدایی نیست ولی وقتی شروع میکنم به تکون دادن عکس صدای سی پی یو بلند میشه ...
    یا مثلا وقتی دارم صفحه وب رو بالا پایین میکنم هم این صدا میاد البته نه به بلندی و ممتدی صدایی که هنگام باز بودن عکس میاد...

لازم به ذکره که فرق صدای سی پی یو و فن سی پی یو رو میدونم . و به احتمال 98 درصد صدا از هارد نیست و از سی پی یو ه .

Core i3 2100 - With Win7

باتشکر دوباره.

آخر فروم باز Mr.Pooya's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام .
    دوستان اخیرا متوجه صدای سی پی یو ی سیستمم شدم . دوست داشتم نظر اساتید انجمن رو هم بدونم در مورد این مشکل ... با تشکر

نمیدونم از اول اینطوری بوده یا الان اینطوری شده یا من تازه با این اتفاق آشنا شدم .
    وقتی کامپیوتر داره پردازش میکنه صدای عجیب و نه چندان بلندی از سی پی یو میاد انگار داره قیژ قیژ میکنه
    مثلا همه ی برنامه هارو که میبندم و یه عکس نسبتا بزرگ رو باز میکنم و زوم میکنم هیچ صدایی نیست ولی وقتی شروع میکنم به تکون دادن عکس صدای سی پی یو بلند میشه ...
    یا مثلا وقتی دارم صفحه وب رو بالا پایین میکنم هم این صدا میاد البته نه به بلندی و ممتدی صدایی که هنگام باز بودن عکس میاد...

لازم به ذکره که فرق صدای سی پی یو و فن سی پی یو رو میدونم . و به احتمال 98 درصد صدا از هارد نیست و از سی پی یو ه .

Core i3 2100 - With Win7

باتشکر دوباره.
    سلام

با نرم اقزار CPU-Z اطلاعات خوبی از CPU بدست میارید و برای تست کردن دمای حرارت CPU می تونید از نرم افزار های مربوطه استفاده کنید ( دوستان تو همین تاپیک معرفی کردند اما متاسفانه الان حضور ذهن ندارم که بهتون معرفی کنم )

ولی اگر کار سنگین می کشید و همونطور که گفتید صداش کم هست مشکلی نداره و طبیعی هست ولی اگر صداش زیاده و مداوم هست می تونه مشکوک باشه. از توی بایوس هم می تونید دمای CPU رو تست کنید.

موفق باشید

3. 2 کاربر از Mr.Pooya بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Xx Hossein xX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

منم همین مشکل رو دارم ولی صدای بسیار ضعیفیه و فقط موقع لود بالای 25 درصد CPU این صدا میاد.
    صداییه شبیه صدای هارد در زمانی که ازش سنگین کار میکشم، حرکت سریع یه چیز فیزیکی.

5. این کاربر از Xx Hossein xX بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

منم همین مشکل رو دارم ولی صدای بسیار ضعیفیه و فقط موقع لود بالای 25 درصد CPU این صدا میاد.
    صداییه شبیه صدای هارد در زمانی که ازش سنگین کار میکشم، حرکت سریع یه چیز فیزیکی.
    دقیقا...

پس احتمالا چیز عادی یی هستش .

از بابت دما و این حرفا مشکلی نیست ولی چون تازه متوجه صدا شدم برام سوال بود که نکنه سی پی یو داره به فنا میره ...

تشکر از همگی

7. این کاربر از y53d بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Xx Hossein xX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دقیقا...

پس احتمالا چیز عادی یی هستش .

از بابت دما و این حرفا مشکلی نیست ولی چون تازه متوجه صدا شدم برام سوال بود که نکنه سی پی یو داره به فنا میره ...

تشکر از همگی
    منم دوست دارم بدونم دقیقا برای چی هستش که صدا تولید میکنه.
    من کل سیستمم رو کمتر از 5 ماهه که خریدم فکر نمیکنم مشکل جدی ای باشه.
    ولی اگه دوستان میدونن برای چی هست بگن لطفا.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

خدمت تون عرض کنم که منم دقیقا همین مشکل رو داشتم
    موقع جلو بردن فیلم،تکون دادن عکس زوم شده،حرکت سریع ماوس و... یه صدای قیژ قیژ مانندی(کمی شبیه مودم های دایال آپ موقع کانکت شدن) ميومد
    اما الان کاملا درست شده
    کلا نفهميدم از چی بود ولی بدون شک،هیچ صدمه ای به سیستم نمیزنه
    خيالتون راحت :-)

Sent from my Xperia Arc S using Tapatalk

10. این کاربر از 7i7az بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •