تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: آیا می توان ابراز شادی را جرم در نظر گرفت؟

راي دهنده
57. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • بله

16 28.07%
  • خیر

41 71.93%
صفحه 17 از 17 اولاول ... 71314151617
نمايش نتايج 161 به 167 از 167

نام تاپيک: شادی | Happiness

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

dedegoli جان فلسفه یک معنی بیشتر نداره، اینکه شما و بسیاری دیگر از ایرانی ها یک معنی غلط به فلسفه اضافه کردین و در محاورات به کار میبرین، دلیلی بر اضافه شدن معنی جدید به فلسفه نیست.

ببینید دوست خوب همه ما، من گفتم، استریم گفت، بهزاد و... هم خدمتتون عرض کردند، که شما نمیتونی نقالی های دیگران رو به معنای حقیقت و فلسفه یک چیزی تعریف کنی و نظر دیگران رو انحراف از اون عنوان کنی !!

اگر نیوتن میگفت فلسفه برگزاری مراسم هالوین درک بهتر ترس و وحشت و در نتیجه درک بهتر قوانین نیوتن هست، این میشد فلسفه شکل گیری هالوین؟؟!!!

و حالا چون مطهری و شریعتی و.. میگن فلسفه این ضجه مویه ها، اینی هست که ما میگیم، پس فلسفه اش شده اون و به هیچ وجه نظر اونا نظر شخصی نیست!! نظر کسانیکه زیر سئوالش میبرن نظر شخصی هست؟

مطهری، شریعتی، بقال سر کوچه، کارتن خواب و استاد دانشگاه وقتی نقالی میکنن، صرفا احساسات و برداشت شخصی خودشون رو دارن میگن چون از هیچ متد علمی برای اثبات مدعاشون استفاده نمیکنن.

خواهشا، خواهشا و بازم خواهشا فرق بین یک دلیل علمی با یک نظر شخصی یا برداشت از تاریخ رو متوجه باشین.
    چون تو همه تاپیک ها این مطالب رو مینویسین که فلانی چنین گفت، فلانی چنان گفت، خوب گفت که گفت، کی گفته حرف اونا ملاکه؟

همانطور که حقیقت هالوین ماسک زدن و مسخره بازی در آوردن و شاد شدنه، حقیقت مراسم شما هم جیغ و گریه و ریاکاری هست.

حالا میخواهید براش فلسفه بافی کنید، مختارید. حقیقت رو باید در عمل جوامع دید نه نظرات شخصی دیگران بدون استفاده از متد علمی وگرنه هیچ دلیلی ندارین برای چنین مراسم هایی بگین نظر فلانی موثق تره چون مشهورتره !!
    باور کنید وقتی دیدم مطهری و شریعتی رو با بقال سر کوچه مقایسه میکید و مثال نیوتن و هالوین میزنید موندم چی بگم ...

2. 2 کاربر از N I G H T P E A C E بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال فلسفه B.Russell's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

باور کنید وقتی دیدم مطهری و شریعتی رو با بقال سر کوچه مقایسه میکید و مثال نیوتن و هالوین میزنید موندم چی بگم ...
    اشکال نداره، من یک عمر از دست این تفکرات مثل شما موندم، شما هم مدتی تو این تفکرات بمونید بد نیست.

بازم حرفم رو تکرار میکنم، چه انیشتن بگه من به یک حوری 3 متری در بهشت باور دارم، چه بقال سر کوچه بگه به این حوری باور دارم کوچکترین ارزشی از نظر علمی، منطقی و فلسفی نداره و تنها و تنها بیان احساسات شخصی و برداشت های شخصی هست.
    حالا شما فکر میکنید یک عده بدون متد علمی قادرند اونور ناپیداها رو ببینند، دیگران نمیتوانند، مختارید.

4. 4 کاربر از B.Russell بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hamed29's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    سیاره زمین

پيش فرض

واقعیت اینه که بسیاری از باورهای ما تَعَبُدی هستند؛ یعنی اینکه چون فلانی یه حرفی زده، ما صرفاً بر اساس اعتمادی که داریم و یا احترامی که براش قائل هستیم، حرفش رو هم قبول می کنیم!

جهانبینی اصلاً نمیتونه تعبدی باشه. میتونیم از دیگران راهنمایی بگیریم و نظر بخوایم اما نهایتاً خود ما باید تصمیم بگیریم.

اگر بنا بر این هست که بحث بشه، باید مشخص بشه داریم از چه روشی استفاده میکنیم:

1 ) یا بنا رو بر این میگذاریم که مخاطب همفکر ماست و با یک کلمه متوجه منظور و منطق ما میشه و نیازی به توضیح خاصی نیست.
    2 ) از شگردهای روانشناختی استفاده می کنیم.
    3 ) در نهایت اگه بحث منطقی هست باید مشخص بشه کدام منطق و کدام دیدگاه!
    .
    .
    .

توضیح 3: یه منطق میگه 2×2 = 4 و منطق دیگری میگه 2×2 = 5
    هر دو جزئی از علم هستن و زیر بنای خودشون رو هم دارن؛ ولی در برابر یک سؤال جواب های متفاوتی ارائه میدن.

اگه قراره صرفاً بر مبنای اعتماد و اطمینان قلبی عمل کنیم؛ خوب این بحث دیگریست.
    اعتقاد رو نفی نمیکنم ولی در مورد کارهایی که به جهان بینی مربوط هستن،بهتر اینه که هر فرد بدونه داره چکار میکنه.

Last edited by hamed29; 23-11-2014 at 22:28.

6. 4 کاربر از hamed29 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

بحث اعتماد و احترام نیست. ببینید در هر دانشی افرادی هستند که متخصصن، یعنی حداقل سی چل سال از عمرشون رو در اون زمینه مطالعه و تحقیق و تفکر کردن، با این وجود از همین متخصصین هم تعداد بسیار کمیشون صاحب نظر میشن یعنی میتونن به دستاورد علمی بشر چیزی جدید اضافه کنن...

اینکه من نظر شخصیم رو در رابطه با پدیده بگم هیچ اشکالی نداره، اما اگر قبل از اون به ماحصل صدها سال تلاش دانشمندان و متخصصین اون زمینه هم نگاهی کنم طبیعتا نظرم پخته تر خواهد بود. دورکهیم عمرش رو صرف تحقیق در مورد جامعه شناسی دین و ریشه های اون کرد، فروید صرف روانکاوی و عقده های روانی، چامسکی صرف ساختار زبان و لایه های دوگانه اش، برت اندراسل صرف فلسفه و ... مطهری هم صرف دین، فلسفه، تاریخ و ... حالا بنظرت درسته من این افراد و نظراتشون رو در حد نظرات بقال سر کوچه بدونم، و به همین دلیل ترجیح بدم از نظراتشون استفاده نکنم و اگر کسی کرد بش تیکه بپرونم. اگر من میگم از نظر دیگران هم استفاده کنیم منظورم اینه که از نظرات اونها که حاصل سالها مطالعه و تحقیق بوده استفاده کنیم و ارتباطی به احترام و اعتماد نداره

یک نکته هم در مورد فلسفه این مراسم هم بگم، اگه علمای اسلام میگن دلیلش فلان چیز بوده صرفا از سر احساس و نظر شخصی نیست، بلکه خود امام و سایر امامان بنا بر اونچه در تاریخ و احادیث امده دقیقا همین دلایل رو اوردن ... حالا اینکه برخی از عوام میخان برا خودشون با گریه و زاری بهشت رو بخرن بحث دیگس ...
    Last edited by N I G H T P E A C E; 24-11-2014 at 08:58.

8. 3 کاربر از N I G H T P E A C E بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال فلسفه B.Russell's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

دوست گرامی، عجیبه واقعا شما حرف مارو متوجه نمیشین !!

ما چیزی به اسم تخصص تو زمینه هیولا و اژدها شناسی نداریم حتی اگه کل 100 سال عمرت رو تو زمینه شناخت هیولا و اژدها گذرانده باشی شما متخصص هیولا و اژدها نخواهی بود، چون وجود چنین چیزهایی از همون ابتدا و از اساسش زیر سئوال هست.
    تخصص تو چنین چیزایی اصلا معنی نمیده.

اینجا بحث مذهبی رو ممنوع کردن و متاسفانه هی مجبوریم از مشابهات فانتزیش مثال بزنیم وگرنه حرفمون رو خیلی روک با مصداق های اصلیش به شما میزدیم. تخصص پیدا کردن پیرامون موهوماتی که هیچ وقت اثبات نشدن، یک حرف اشتباه است.
    اونم موهوماتی که کلهم در یک بازه زمانی 600 ساله در یک منطقه خیلی خاص زمین شروع شدن و بعدش هم پروندشون بسته شده و برای کل تاریخ بشریت نسخه پیچیده شده و نسخه پیچ هم معلوم نیست کجاست!!!

در ضمن شما بهتره نگاهی به زمان و تاریخی که اینها بهش استناد کردن بندازین، همشون با فاصله چند صد سال بعد از دنیا رفتن اونا نوشته و جمع آوری شده اند. 30 سال پیش با اینهمه رسانه تو کشور ما چه اتفاقی افتاده مشخص نیست، شما داری استناد میکنی به تاریخ هایی که با فاصله زمانی باور نکردنی از اصل رویداد نوشته شده اند با نویسندگان مجهول و بعدا صحبت از تخصص و انطباق با حقیقت میکنید.

خواستی تو خصوصی به من لینک قدیمی ترین تاریخی که فلسفه این مراسم رو بیان کرده بگین، من برم ببینم مورخش در چه زمانی میزیسته.

10. 5 کاربر از B.Russell بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

نمیدونم چی بگم، وقتی میبینم بدون کمترین اطلاعی از تاریخ اسلام از ۶۰۰ سال و نوشتن تاریخ اسلام بعد از صد سال صحبت میکنید ...

اگر در مورد مسایلی که نظر میدید اطلاعات داشتید و حداقل چند کتاب خونده بودید بهتر میشد بحث کرد، ولی وقتی معتقدید نظر بزرگان رشته های که با روش علمی قابل اثبات نیست در حد نظر بقال سر کوچه اس، و نظر شخصی خودتون از نظر همه اونها بهتره (که البته نظر شما هم غیر قابل اثبات علمی هست!) بحث کردن رو کاملا بی فایده میبنیم

12. 3 کاربر از N I G H T P E A C E بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

دوستان بهتره بجث رو همینجا تمامش کنیم و به موضوع اصلی بپردازیم . موضوع تاپیک در مورد شادی بود که در صفحات اخیر تا حدودی به غم و اندوه پرداخته شد .
    بحث فعلی بین دوستان هم کاملن خارج از مبحث و خلاف قوانینه که بهتره ادامه پیدا نکنه . اگر صحبت دیگه ای مونده بهتره در پروفایل یا پیام خصوصی دنبال بشه .

14. 9 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •