تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: آیا می توان ابراز شادی را جرم در نظر گرفت؟

راي دهنده
57. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • بله

16 28.07%
  • خیر

41 71.93%
صفحه 3 از 17 اولاول 123456713 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 167

نام تاپيک: شادی | Happiness

آخر فروم باز halflife g's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    دور دور دور....

پيش فرض

آیا می توان ابراز شادی را جرم در نظر گرفت؟
    چون در روی سوال پرسیده شده "جرم" و تعیین اینکه چه چیزی در چه جامعه ای جرم حساب میشه یا نه(یعنی جامعه به جامعه فرق می کنه) در نتیجه جواب سوال هم فرق می کنه........علاوه بر اون هم نوع "ابراز شادی" هم فرق می کنه

در نتیجه جواب ثابت دادن به این سوال به نظرم ممکن نیست(متغیرهای بسیاری دخیل هستن و تک پارامتری نیس)

+

ولی اگه منظور از سوال یک نوع اشاره ای به اون اتفاق happy و اینا بوده.....باید بگم در این مورد چون اون افراد انجام دهنده این رقص , ایرانی و آشنا با روال حاکم بودن بله انجام و مخصوصا پخشش جرم بوده(با اینکه خودم هم مخالف مجرم بودنشون هستم ولی قوانین کشور این حرکات رو جرم میدونه)

.

2. 4 کاربر از halflife g بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال فلسفه B.Russell's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

خود همین قربانی کردن هم باید از روی فرهنگ اجنماعی بالا انجام بشه.مثلا گوسفند رو در مکانی قربانی می کنند که خون گوسفند تمام محله و مکان رو به کثافت می کشه و در مسیر رفت و امد قرار می گیره.اما چیزی که متوجه نشدم ایا به نظر شما کسانی که گوسفند قربانی می کنند انسان های روانی هستند؟؟؟!!!!!!
    متاسفانه باید خدمتتون عرض کنم ملت غیور و با فهم و شعور ایران، به طرز عجیبی دچار اختلالات روانی شده اند.
    از ایستادن و جمع شدن برای دیدن اعدام گرفته تا کشتار حیوانات در سطح شهر.

یک دوستی داشتم از خارج اومده بود و از بخت و اقبال خوبش در زمان یکی از جشن های این کشور یعنی عید سر بریدن (قربان)!!
    تو خیابون قشنگ قش کرد وقتی میدید مردم اینچنین به حیوانات مثل گوسفند و گاو و شتر و حمله ور میشن و سلاخیشون میکنن و بعد خوشحالن !!! دیدن این صحنه ها برای کودک، زن و نوجوان معلومه چه موجودات روان پریشی تا آینده میسازه.

ما هنوز میخواهیم با قوانینی که برای کنترل بربرهای بیابان نشین وضع شده انسان مدرن رو هم کنترل کنیم، بعد هی میبینیم هرچی بیشتر سرکوب میکنیک گندش بیشتر در میاد و هی ملت روانی تر میشن.

این وضعیت مقابله با شادی ادامه پیدا کنه من شک ندرم ایران مقام نخست روانی ترین کشور دنیا رو از آن خودش میکنه.

(هرچند فکر کنم الان هم داشته باشه)

4. 11 کاربر از B.Russell بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال فلسفه A.M.D.D.E.V.I.L's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Void

پيش فرض

مهم این نیست که مجاز باشه یا نه ، مهم اینه که با سلیقه ی اونی که قدرت مطلق رو داره جور در میاد یا نه ، اگر کس دیگری روزی قدرتش بیشتر شد می تواند نظر خودش رو قالب کند .
    -منبع : قوانین فیزیک نیوتون

6. 2 کاربر از A.M.D.D.E.V.I.L بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

متاسفانه باید خدمتتون عرض کنم ملت غیور و با فهم و شعور ایران، به طرز عجیبی دچار اختلالات روانی شده اند.
    از ایستادن و جمع شدن برای دیدن اعدام گرفته تا کشتار حیوانات در سطح شهر.

یک دوستی داشتم از خارج اومده بود و از بخت و اقبال خوبش در زمان یکی از جشن های این کشور یعنی عید سر بریدن (قربان)!!
    تو خیابون قشنگ قش کرد وقتی میدید مردم اینچنین به حیوانات مثل گوسفند و گاو و شتر و حمله ور میشن و سلاخیشون میکنن و بعد خوشحالن !!! دیدن این صحنه ها برای کودک، زن و نوجوان معلومه چه موجودات روان پریشی تا آینده میسازه.

ما هنوز میخواهیم با قوانینی که برای کنترل بربرهای بیابان نشین وضع شده انسان مدرن رو هم کنترل کنیم، بعد هی میبینیم هرچی بیشتر سرکوب میکنیک گندش بیشتر در میاد و هی ملت روانی تر میشن.

این وضعیت مقابله با شادی ادامه پیدا کنه من شک ندرم ایران مقام نخست روانی ترین کشور دنیا رو از آن خودش میکنه.

(هرچند فکر کنم الان هم داشته باشه)
    نفس اینکه گوسفند رو قربانی می کنیم و از گوشت گوسفند استفاده می کنیم کار بدی نیست و نباید با انتقاد از یک موضوعی در جامعه اون رو به تمام مردم ایران نسبت داد.دوست شما از بداقبالی و یا خوش اقبالی که داشت بخش خاص مردم ایران رو دیده و چه صحنه ترسناکی رو دیده که قش کرده
    نمی خوام بحث به حاشیه کشیده بشه ولی بعضی از مردم ایران(البته فقط بعضی) اون قدر گوشت گوسفند مصرف می کنند که رفتار و کردارشون بلانسبت مثل گوسفندان میشه و تا یک ینجه ای پیدا میشه همه حمله ور می شوند به سمت یونجه

با این نظر که در ایران تفریح نیست موافقم و تفریح جوانان به خاطر کمبود شغل(که نوعی تفریح است) سرکوب شده و جوانان می روند سراغ قلیون و از این اشغال ها و هزار کوفت دیگه.البته نباید تنها از ایران انتقاد کرد و به قولی نباید گفت غرب اینجوریه و چنانه و سرتاسر تفریح وجود داره.به قولی اواز دوهل از دور خوش است.
    اینکه منظورتان چگونه شادی است رو نمی دونم.بلکه همان طور که قبلا در نظرم گفتم شادی نباید در کوتاه مدت و یا بلند مدت نتیجه عکسی رو داشته باشه.
    Last edited by Arash4484; 22-05-2014 at 18:25. دليل: نامرتبط

8. این کاربر از رضاس1000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

سلام، دوستان لطف کنید به هیچ وجه در حین بحث به هم تذکر ندهید.

اگر استارترتاپیک هم باشید نباید برای پستهای دیگران تکلیف روشن کنید، [این تاپیک هم تا اینجا روی مسیرشه...مشکل خاصی وجود نداره]

موردی بود فقط گزارش تخلف....ممنون از شما.

10. 4 کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

این نظر سنجی بیشتر جنبه عقیده شخصی داره. فقط و فقط با این پیش فرض که نوع ابرازی که مد نظر هست آسیبی به کسی نمیزنه.
    کی تشخیص میده که آسیب میزنه یا نمیزنه ؟

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی Saeed Dz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ______

پيش فرض

این مسئله ای هست که بدون در نظر گرفتن جامعه نمیشه نظر داد وگرنه منظور از عقیده شخصی باز میشه همون نظرات تئوریکی لای کتاب ها و بدون کاربرد.

اگر تو یک جامعه مدرن که یک ماه از سال رو هیچی نمیخورن تا پاک باشن!! بله غذا خوردن جلوی اونا ایراد داره باید بری تو پستو غذا بخوری.
    ابراز شادی هم بسته به اون جامعه ای که توش هستیم اگر در راستای آنچه اکثریت شادی میپندارند نباشد بله جرم هست.
    مگر اینکه بازم تو پستو شادی رو انجامش بدم و وقتی هم تو پستو شادی کردم منتشرش نکنم تا این جامعه ببینه تو پستو برای خودم یک شادی غیر متعارف انجام میدم.

صحبت کردن در مورد جرم بودن یا نبودن یک عمل بدون در نظر گرفتن قضاوت یک جامعه کاملا بی معنا هست.
    انگار کسی که تنها تو جنگل زندگی میکنه ازخودش بپرسه لخت مادرزاد بودن جرمه یا جرم نیست !!!!
    همونطور که قبلن گفتم ما اینجا در رابطه با جامعه و افکار حاکم بر جوامع صحبت نمیکنیم بلکه سوال نظرسنجی در رابطه با افکار شخصی اشخاص هست. اگر ما در رابطه با افکار و فرهنگ حاکم بر یک جامعه صحبت میکردیم حرف های شما میتونست درست و قابل قبول باشه اما حالا ما در رابطه با افکار شخصی افراد صحبت میکنیم.

ما در بعد افکار شخصی آزاد هستیم و سوال هم در حوزه افکار شخصی هست پس صحبت در این رابطه خیلی هم بی معنی نیست!
    ایا یک شخص که از لحاظ روانی در وضعیت نرمال به سر میبره میتونه بگه که شادی که به کسی اسیبی نمیرسونه میتونه جرم باشه ؟
    ببینید همونطور که گفتم این نظرسنجی بیشتر جنبه نظر شخصی داره و بهتره بگم اینطور هستش که شما در افکار خودتون چطور فکر میکنم با اون پیشفرض که ابراز شادی مورد نظر نظرسنجی آسیبی به کسی نمیزنه.
    قرار نیست این نظر شخصی تعمیم داده بشه به جامعه یا برای مثال بازتابی از نظرات یک جامعه باشه. در واقع در مورد جامعه صحبت نمیکنم بلکه در مورد افکار شخصی صحبت میکنیم.
    مهم این نیست که مجاز باشه یا نه ، مهم اینه که با سلیقه ی اونی که قدرت مطلق رو داره جور در میاد یا نه ، اگر کس دیگری روزی قدرتش بیشتر شد می تواند نظر خودش رو قالب کند .
    -منبع : قوانین فیزیک نیوتون
    دقیقن!
    کی تشخیص میده که آسیب میزنه یا نمیزنه ؟
    بنابر تبعاتی که نوع ابراز داره و سنجیدن این مسئله که آیا این نوع ابراز شادی، آزادی های دیگران رو نقض میکنه یا نه میشه این تشخیص رو داده. فرد خاصی قرار نیست این تشخیص رو بده بلکه از این فرمول برای این تشخیص استفاده میشه.

تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

همونطور که قبلن گفتم ما اینجا در رابطه با جامعه و افکار حاکم بر جوامع صحبت نمیکنیم بلکه سوال نظرسنجی در رابطه با افکار شخصی اشخاص هست. اگر ما در رابطه با افکار و فرهنگ حاکم بر یک جامعه صحبت میکردیم حرف های شما میتونست درست و قابل قبول باشه اما حالا ما در رابطه با افکار شخصی افراد صحبت میکنیم.

ما در بعد افکار شخصی آزاد هستیم و سوال هم در حوزه افکار شخصی هست پس صحبت در این رابطه خیلی هم بی معنی نیست!
    دوست عزیز من نمیفهمم شما چرا اینقدر اصرار داری روی یک اشتباه پافشاری کنی !!!
    جرم در حوزه افکار شخصی تعریف نمیشه واقعا اینو متوجه نمیشوین؟

یعنی چی من تو حوزه افکار شخصی خودم از جُرم صحبت کنم؟
    مگه میشه یک عمل در افکار شخصی من جرم باشه اگر جامعه رو پرتاب کنم بذارم کنار، اونوقت حتما مجرم خودم میشم و در حق کی دارم جرم میکنم بازم خودم !!!

مثال بزن لطفا، یک عملی رو مثال بزن که بدون در نظر گرفتن جامعه بتونیم بگیم اون عمل جرم هست یا نیست!!

14. این کاربر از B.Russell بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی Saeed Dz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ______

پيش فرض

دوست عزیز من نمیفهمم شما چرا اینقدر اصرار داری روی یک اشتباه پافشاری کنی !!!
    جرم در حوزه افکار شخصی تعریف نمیشه واقعا اینو متوجه نمیشوین؟

یعنی چی من تو حوزه افکار شخصی خودم از جُرم صحبت کنم؟
    مگه میشه یک عمل در افکار شخصی من جرم باشه اگر جامعه رو پرتاب کنم بذارم کنار، اونوقت حتما مجرم خودم میشم و در حق کی دارم جرم میکنم بازم خودم !!!

مثال بزن لطفا، یک عملی رو مثال بزن که بدون در نظر گرفتن جامعه بتونیم بگیم اون عمل جرم هست یا نیست!!
    من اشتباهی نمیبینم که درش پافشاری کنم!
    منظور از افکار شخصی این نیست که به طور کامل جامعه رو حذف کنیم بلکه منظور نظر شخصی هر فرد هستش به یک موضوع بدون در نظر گرفتن نظر حاکم بر جامعه و نه حذف اون.

دروغگویی یا تجاوز به حقوق افراد (برای مثال در صف هایی که تشکیل میشه) در نظر جامعه زرنگی تلقی میشه. حالا بدون حذف این نظر و تفکر حاکم این عمل در حوزه افکار یک شخص زرنگی هستش یا تجاوز به حقوق دیگران؟ یک فرد در حوزه ی افکار شخصیش در مورد این مسئله چطور فکر میکنه؟ خب نظر هر فرد میتونه متفاوت باشه به این مسئله و این نظر منطبق یا مخالف چیزی که در جامعه حاکم هست.

فکر نمیکنم فهم این مسئله اونقدر سخت و غیر قابل درک باشه که نیاز به یک بحث یا مطرح کردن مثال باشه! به طور ساده نظر شخصی شما یا دیگر افراد در رابطه با جرم بودن ابراز شادی، با در نظر گرفتن اینکه این نوع ابراز آسیبی به آزادی های دیگر افراد جامعه نمیزنه چیه؟ آیا این مسئله میتونه جرم باشه یا نمیتونه؟

تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

من اشتباهی نمیبینم که درش پافشاری کنم!
    منظور از افکار شخصی این نیست که به طور کامل جامعه رو حذف کنیم بلکه منظور نظر شخصی هر فرد هستش به یک موضوع بدون در نظر گرفتن نظر حاکم بر جامعه و نه حذف اون.

دروغگویی یا تجاوز به حقوق افراد (برای مثال در صف هایی که تشکیل میشه) در نظر جامعه زرنگی تلقی میشه. حالا بدون حذف این نظر و تفکر حاکم این عمل در حوزه افکار یک شخص زرنگی هستش یا تجاوز به حقوق دیگران؟ یک فرد در حوزه ی افکار شخصیش در مورد این مسئله چطور فکر میکنه؟ خب نظر هر فرد میتونه متفاوت باشه به این مسئله و این نظر منطبق یا مخالف چیزی که در جامعه حاکم هست.

فکر نمیکنم فهم این مسئله اونقدر سخت و غیر قابل درک باشه که نیاز به یک بحث یا مطرح کردن مثال باشه! به طور ساده نظر شخصی شما یا دیگر افراد در رابطه با جرم بودن ابراز شادی، با در نظر گرفتن اینکه این نوع ابراز آسیبی به آزادی های دیگر افراد جامعه نمیزنه چیه؟ آیا این مسئله میتونه جرم باشه یا نمیتونه؟
    وقتی صحبت از جرم میشه، باید نگاه کنیم قاضی کیست و محل وقوع جرم و ان کسی که قرار است جرم بر ضد او انجام شود کجاست.

مثلا همین دروغگویی که مثال زدی :

شما در فکر خودت میتونی بگی دروغگویی به دوستم یا پدرم صحیح نیست، چون اونا انتظار دروغ رو ندارن و منم دوستشون دارم و....
    از طرفی مثلا وقتی در کنکور شرکت میکنی، جلوی بخش دین و مذهب خیلی راحت مینویسی اسلام و شیعه، نمیتونی بنویسی سکولار یا فلان.
    این یک دروغی هست که میگی ولی میدونی چاره ای نداری، اما طرفت رو در نظر گرفتی.

ما هرکاری بخواهیم بکنیم و تو فکرمون بگیم جرم هست یا نه، باید به بازتابش در اون مجموعه که هستیم توجه کنیم.

مثلا همین شادی تاپیک شما :

من میتونم بگم ابراز شادی توی خانواده، بین دوست ها، انجام حرکات موزون و... خیلی خوبه و جرم نیست.
    اما انجام حرکات موزون تو امامزاده، تو ملا عام مخصوصا عام متعصب، جرمه.
    چون داره به تعصب او، باور او و ... آسیب میزنه چون براش عجیبه.

اینجا دیگه بحث پیش میاد که ما حق داریم با یکسری جرایم (از نظر عموم) از حقمون دفاع کنیم، اونموقع تاپیکی دیگر میطلبه.

17. 3 کاربر از B.Russell بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •