تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: گیج بودن عقب سمند در اثر ضربه

اگه نباشه جاش خالی می مونه arash_a59's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض گیج بودن عقب سمند در اثر ضربه

سلام دوستان
    من یک سمند ال ایکس مدل 84 دارم، با کارکرد پایین(76000)
    چند وقت پیش سر یک سبقت از سر اجبار رفتم در شانه جاده و مانعی مثل سکوی پرتاب بود و روی آن ماشین بلند شد و حدود 50 سانت رفت بالا و از عقب روی یک چرخ(سمت راننده) مثل هواپیما روی زمین نشستسرعت هم داشتم حدود 80 تا 90 و از همون سمت صدای شدیدی هم اومد...
    بعد از اون ماجرا ماشین شدیدا گیج شد! خود به خود فرمون میخورد و اصلا باهاش حس تعادل نداشتم خیلی افتضاح...تا اینکه با یکی از بروبچ انجمن خودرو(تی تی) که واقعا وارد بود مشورت کردم و از تمامی زوایای اکسل، بالا ، پایین، میل موجگیر ها همه و همه عکس گرفتم و براش فرستادم و گفتند هیچ آسیبی به هیچ جا وارد نشده، بعد از اون به طور اتفاقی پیچهای همون چرخی که گفتم رو بازدید کردم و دیدم کاملا شل هست! پیچهارو سفت کردم و این مشکل تا حد 90% بهبود یافت! اما هنوز گاهی ماشین گیج میشه و فرمون میخوره و اون حالت عدم تعادل بهت دست میده...ضمنا دور لاستیک قسمت بیرونیش (همون چرخ سمت راننده) بعد از پیمایش مسافتی مثل اینکه زیاد با آسفالت در تماس باشه یا بیشتر از نقاط دیگه در تماس باشه سیاه میکنه!
    اینم اضافه کنم یبار بردم جلوبند ساز رفت زیر ماشین همه چی رو بررسی کرد و متر هم زد و گفت همه چی نرماله!

اگه نباشه جاش خالی می مونه hobor971's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

جعبه فرمونت رو دیدی ؟ مشکلی نداره ؟
    همچنین میل پیچشی یا موجگیر اکسل عقب سمند احتمال کج شدن داره . محور عقب هم با توجه به ماهیتش احتمال خمش و شکستگی داره . بیشتر روی اکسل عقب متمرکز شو . پیشنهاد می کنم اگه بتونی جایی اکسل عقب کامل رو با یه نمونه استوک عوض کنی و ببینی بهتر میشه یا نه .

3. این کاربر از hobor971 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

جعبه فرمونت رو دیدی ؟ مشکلی نداره ؟
    همچنین میل پیچشی یا موجگیر اکسل عقب سمند احتمال کج شدن داره . محور عقب هم با توجه به ماهیتش احتمال خمش و شکستگی داره . بیشتر روی اکسل عقب متمرکز شو . پیشنهاد می کنم اگه بتونی جایی اکسل عقب کامل رو با یه نمونه استوک عوض کنی و ببینی بهتر میشه یا نه .
    برادر فعلا توی شهری هستم که پیدا کردن یه جلوبند ساز برای متر زدن هم غنیمته چه برسه به تعویض کل اکسل!
    میل پیچشی و میل موجگیر ظاهری مشکلی نداره...مشکل از جلو نیست هرچی هست از اکسل عقبه...

اگه نباشه جاش خالی می مونه hobor971's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

به هر حال باید قطعات دارای ایراد را پیدا کنی. اغلب این ایرادات که با چشم پیدا نمی شه . بهترین راه هم تعویض آزمایشی است . مگر اینکه کسی رو پیدا کنی که خیلی وارد باشه و بتونه دقیق ایراد رو مشخص کنه .
    ضمنا رینگات فولادیه ؟ احتمال ضربه خوردن رینگ هم هست . رینگ و لاستیک سمتی که ضربه خورده را با زاپاست عوض کن . ببین بهتر می شه یا نه .
    ضمنا کمک های عقبت رو هم بررسی کن. احتمال آسیب دیدن اونها هم زیاده.

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

به هر حال باید قطعات دارای ایراد را پیدا کنی. اغلب این ایرادات که با چشم پیدا نمی شه . بهترین راه هم تعویض آزمایشی است . مگر اینکه کسی رو پیدا کنی که خیلی وارد باشه و بتونه دقیق ایراد رو مشخص کنه .
    ضمنا رینگات فولادیه ؟ احتمال ضربه خوردن رینگ هم هست . رینگ و لاستیک سمتی که ضربه خورده را با زاپاست عوض کن . ببین بهتر می شه یا نه .
    ضمنا کمک های عقبت رو هم بررسی کن. احتمال آسیب دیدن اونها هم زیاده.
    رینگهام آلومینیومی هست و این کارو کردم(عوض کردنش با رینگهای دیگه) کمکهامم نو هستند یعنی 2ماه قبل از این حادثه خریدمشون...ولی درسته احتمال آسیب دارند.

آخر فروم باز hessam_sz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

اگر وقتی ماشین تو دست انداز می افته و یا در پیچ های تند تعادل از بین میره مربوط به کمک فنر هست ولی اگر در حالت عادی تعادل به هم میخوره اتصالات چرخ عقب رو کامل چک کنید و چرخ رو هم با یک چرخ سالم عوض کنید ببینید نتیجه چی میشه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •