تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 20

نام تاپيک: کسانیکه تجربه مفید با لپتاپ دارن پاسخ بدهند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    رشت

14 کسانیکه تجربه مفید با لپتاپ دارن پاسخ بدهند

سلام دوستان عزیز، لطفا دوستانیکه لپ تاپ دارند و واقعا تو این زمینه تجربه دارند پاسخ دهند نه اینکه فقط چیزی از اطرافیان شنیده باشند، چون خودم هم شنیده زیاد دارم. ممنونم.

من چون دارم اموزش میبینم در طول روز لپ تاپم خیلی زیاد روشنه، هنوز فن براش نگرفتم و میشه گفت حدودا 12 ساعت در روز روشنه،و باهاش کارای گرافیکی انجام میدم. دیروز تو تایپیکا دیدیم که میگفتند اینکار خیلی ضرره برای لپ تاپ و سی پی یوشو ضعیف و از عمرش کم میکنه. میخوام بدونم صحت داره؟
    اگه صحت داره، پس
    1- یک لپ تاپ حداکثر در شبانه روز چند ساعت باید روشن باشه؟
    2- زمانیکه میرم ناهار(حدود یکساعت استراحت) لپ تاپو خاموش کنم بهتره یا اسلیپ بزارم؟ اگه اسلیپ بزارم قطعاتش استراحت میکنه یا مثله در حال روشن ازشون استفاده میشه؟
    3- تو خونه با برق کار میکنم و باتریو درآوردم ایا این روشن و خاموش شدنا با برق براش مضر نیست؟
    و در مورد باتری:
    4- چندجا خوندم که باتریو یخچال بزارید تا سالم بمونه، کسی اینو تست کرده یا همه شنیدن فقط؟ یخچال که جای مرطوبه پس چرا میگن باتری جای مرطوب نباشه؟
    Last edited by malihe mohammadloo; 07-05-2014 at 00:26.

آخر فروم باز hasanoooooooo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

اصلا بحث ضعیف شدن cpu بیخود هست... روشن بودنش هم اگه شرایطش رعایت بشه مشکلی نداره... حتما براش کول پد بزار ...
    ولی کلا هر چی بیشتر روشن بمونه بلاخره تاثیراتش رو تو دراز مدت میبینی ... مثلا بعد از چند سال بصورت رفته رفته نور صفحه ضعیف تر میشه یا قدرت فن خود لپتاپ و باتری....

1-هر چقدر که بهش نیاز داری. فقط نباید ضربه بخوره... نور صفحرو هم تا جایی که اذیت نمیشی کم کن
    2-لپتاپ رو خاموش کن...
    3- باتری رو حتما باید بزاری داخل لپتاپ بمونه چون نوسانات برق پدر مادربرد رو در میاره....
    4- دیگه این باتری های جدید نیازی به اینکارا نداره و یخچال و اینا هم همش چرت هست...

3. این کاربر از hasanoooooooo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

دوستان دیگه هم نظر بدن لطفا

داره خودمونی میشه alip300's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    فرقی هم داره ؟!

پيش فرض

سلام
    نه عزیز من...هیچ مشکلی پیش نممیاد..
    سی پی یو و اینا که هیچ مشکلی واسشون پیش نمیاد...فقط اگرم مشکلی پیش بیاد ماله قطعاتیه که اصطحلاکشون زیاده..
    مثله:هاردHDD(که توصیه می شه هرچند وقت یه بار دیفرگ بشه)-درایو نوری(اگه استفاده بشه)-فن-باتری
    فقط روی سطح مناسبی بذار و نهویه مناسبی هم داشته باشه،دمای قطعات رو هم چک کن.
    لپ تاپ منم دوساله که تقریبا روزی 10-15 ساعت روشنه...

6. این کاربر از alip300 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام

نرم افزار HW monitor رو نصب کن.تا بتونی دمای سی پی یو رو ببینی.
    اگه دمای سی پی یو زیر 60 ، باشه به نظرم نیازی به کول پد نداری.
    کلا کولپد وقتی توصیه میشه که لپ تاپ مشکل گرما داشته باشه وگرنه استفاده اش بی فایده است.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

ممنونم دوستان

کاربر فعال انجمن لپ تاپ امیر تتلو's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013
    محل سكونت
    بابل

پيش فرض

دوست عزیز سخت نگیر مشگلی پیش نمیاد و باتری هم تو یخچال نزار خراب میشه و در جواب سوال 3: باعث سوختن تک تک قطعات میشه که لب تاب میره به فنا و گارانتیش هم باطل میشه و لب تاب رو خاموش کن بهتره و سعی کن سریعتر یه فن براش بخری که خیلی مفیده لب تاب تا 18 ساعت هم مشگلی پیش نمیاد داداش فقط باهاش کارای سنگین مثله بازی بیش تر از نیم ساعت نکن همین

10. این کاربر از امیر تتلو بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

سلام دوستان عزیز، لطفا دوستانیکه لپ تاپ دارند و واقعا تو این زمینه تجربه دارند پاسخ دهند نه اینکه فقط چیزی از اطرافیان شنیده باشند، چون خودم هم شنیده زیاد دارم. ممنونم.

من چون دارم اموزش میبینم در طول روز لپ تاپم خیلی زیاد روشنه، هنوز فن براش نگرفتم و میشه گفت حدودا 12 ساعت در روز روشنه،دیروز تو تایپیکا دیدیم که میگفتند اینکار خیلی ضرره برای لپ تاپ و سی پی یوشو ضعیف و از عمرش کم میکنه. میخوام بدونم صحت داره؟
    اگه صحت داره، پس
    1- یک لپ تاپ حداکثر در شبانه روز چند ساعت باید روشن باشه؟
    2- زمانیکه میرم ناهار(حدود یکساعت استراحت) لپ تاپو خاموش کنم بهتره یا اسلیپ بزارم؟ اگه اسلیپ بزارم قطعاتش استراحت میکنه یا مثله در حال روشن ازشون استفاده میشه؟
    3- تو خونه با برق کار میکنم و باتریو درآوردم ایا این روشن و خاموش شدنا با برق براش مضر نیست؟
    و در مورد باتری:
    4- چندجا خوندم که باتریو یخچال بزارید تا سالم بمونه، کسی اینو تست کرده یا همه شنیدن فقط؟ یخچال که جای مرطوبه پس چرا میگن باتری جای مرطوب نباشه؟
    ضمن تأیید نظرات
    و
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    شخصا بعد از 10 سال لپتاپ شخصی داشتن و کار با انواع مدل ها و برندها این توصیه ها رو بشما میکنم:
    1. لپتاپ هم یک PC هست و معنی نداره که کسی سقف روشن بودن روزانه براش تعیین کنه! میتونه 24/7 (یعنی 24 ساعت هفته) روشن باشه اما نه اینکه زیر لود کامل باشه
    2. بهتره حتی الامکان از هایبرنت و شات دان کمتر استفاده بشه و سیستم رو استندبای(Sleep) کنید. C-State های جدید که در معماری پردازنده های جدید استفاده شده باعث حداقل مصرف انرژی در این حالت میشه و در طول عمر هارد و سایر بخشها نقش چشمگیری داره. هر بار که سیستم رو از هایبرنت در بیارید و یا تازه روشن کنید در زمان بوت شدن سیستم عامل، هارد و سایر قطعات تحت فشار مضاعفی قرار میگیرند در حالیکه در استندبای مطلقاً چنین مساله ای نیست. سقف زمانی هم برای استندبای نگهداشتن دستگاه وجود نداره و میتونید از n ثانیه تا n ماه در این حالت نگهش دارید ولی منطقی اینه برای بیش از یک روز، بهتره شات دان بشه اما برای کمتر از یک روز سعی کنید از استندبای استفاده کنید.
    3.بارها و بارها گفته شده که باتری گذشته از نقش عادی ، نقش یک UPS و یک محافظ استابیلایزر رو هم برای لپتاپ ایفا میکنه. کم نبودند کاربران آماتوری که بخیال افزایش عمر باتری اقدام به درآوردنش کردند اما بدلایلی مختلف که موقع کار با لپتاپ ، برق رفته دچار آسیب سخت افزاری به مادربورد شدند و دچار هزینه های چند صد هزارتومانی شدند. ضمناً هیچوقت نذارید میزان شارژ باتری به زیر %20 برسه که سرعت استهلاک سلولهای باتری (Wear Level) افزایش پیدا میکنه.این میزان رو با نرم افزار CPUID HWMonitor میتونید ببینید.
    4.مطالب کاملاً کذب و غیر علمی از این دست که معلوم نیست کدوم بیسوادهایی و به چه منظورهایی در وب بی در و پیکر می نویسند رو جدی نگیرید. پشت هر حرفی باید استدلال تخصصی محکمی باشه.
    5. یک کول پد مناسب آلومینیومی با فن مناسب تهیه کنید و فقط در زمانیکه لپتاپ در حال داغ شدن هست کول پد رو روشن کنید. چون اکر بطور معمول و دائم روشن باشه باعث نفوذ بیشتر گرد و غبار بداخل لپتاپ میشه که همین خودش عامل داغی بیشتر لپتاپ هست.
    6.سعی کنید برای افزایش عمر منبع نور پس زمینه ی LCD حتی الامکان با حداقل روشنایی قابل تحمل ازش استفاده کنید و در نهایت حتماً به توصیه های موجود در تاپیک زیر عمل کنید:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    با رعایت دقیق تمامی موارد فوق میتونید روزانه 10 ساعت هم بازی های سنگین رو اجرا کنید و مشکلی پیش نیاد.
    Last edited by 3274; 04-05-2014 at 22:34.

12. 3 کاربر از 3274 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

ا
    نور صفحرو هم تا جایی که اذیت نمیشی کم کن
    .
    چرا کم کنم؟ اونجوری چشمم اذیت نمیشه؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

3- باتری رو حتما باید بزاری داخل لپتاپ بمونه چون نوسانات برق پدر مادربرد رو در میاره....
    4- دیگه این باتری های جدید نیازی به اینکارا نداره و یخچال و اینا هم همش چرت هست...
    اگه باتری به لپ تاپ وصل باشه و بزنم به برق مگه باتری خراب نمیشه؟ شنیدم باتریایی جدید اینطوری نیستن و وقتی شارژ بشن دیگه برقو از خودشون عبور نمیدن اما نمیدونم تا چه اندازه راسته

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •