تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 13

نام تاپيک: فراری دادن پرندگان

کـاربـر بـاسـابـقـه Iron's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض فراری دادن پرندگان

مساله اینه که یه حیات خلوت داریم که پرندگان دائما مورد عنایت قرار می دنش. دنبال یه راهی می گردم که ترجیحا بدون خشونت اونا رو دور کنم.
    ممنون می شم اگر دوستان راهی رو سراغ دارن که از موثر بودنش اطمینان دارن راهنمایی کنن.
    لازم به ذکره که قیمت هم مهمه. چون این فراری دهنده های ultrasonic که من دیدم گرون و برای محوطه های بزرگ بودن. اگر کسی ارزونشو سراغ داره ممنون میشم اطلاع بده.
    در بلادهای دیگر از مجسمه جغد هم استفاده میشه ولی من نمی دونم که آیا اینجا هم جواب میده یا نه و اصلا مجسمه جغدی که بشه گزاشتش در محیط باز از کجا بیارم.
    خلاصه اگر کسی روشی رو تجربه کرده که هزینه معقول داشته باشه و در ایران عملی باشه، ممنون میشم که بگه.

2. 2 کاربر از Iron بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام . اگر امکانش بود حیاط خلوت رو با همه ی پرنده هاش ازتون میگرفتم و مسئولیتش رو هم قبول میکردم و تبدیلش میکردم به استراحتگاهِ پرندگان

4. 8 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

خوش به حالتون
    امدن پرنده نشانه ی برکته...خدا این توفیق رو به هرکسی نمیده....از ته دل به شما حسودیم میشه....کاش خانه ما هم حیاط خلوت داشت

برای دور کردن پرنده ها شاید مترسک هم بد نباشه

6. 5 کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه Iron's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

ممنون از توجهتون
    متاسفانه بجای برکت مقادیر زیادی از چیزهای دیگه نصیبمون میشه. از طرفی هم اگر بیماریهایی مثل آنفولانزای مرغی شایع بشه، فکر می کنم خیلی هم خطرناک باشه.
    این حیاط خلوت ما حدودا دو در سه هست. چیز خاصی تو بازار هست که بعنوان مترسک بزاریم؟ البته یکی هم باید بزاریم رو پشت بوم. چون اونجا یه سری تیراهن هست که پرنده ها میشینن روش و خرابکاری می کنن تو این حیاط خلوط.
    تو اینترنت تبلیغ یه سری بادکنک با طرح پرنده دیدم که قراره پرنده های دیگه ازش بترسن. ولی نمی دونم کار می کنه یا نه.

8. این کاربر از Iron بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

ببین اقا شمایه کاری می تونی بکونی اونم اینه که روی حیات خلوت خونتون یه پارچه بزرگ بکشی وباطناب ببندی چون قبلا خودمون این کاروکردیم وبجایی که پرنده هاروی حیات عنایت کنن روی پارچه این کاروانجام بدن

10. این کاربر از zambia54 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال آفيس soroosh_cz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    روناش

پيش فرض

ما حیاط خونمون بزرگه... همین وضعیت رو داریم خیلی بهتر
    دو کار میشه کرد:
    1) زدن میله یا چوب یا گذاشتن و کاشتن درخت/درختچه توی حیاط خلوت البته اگر نورگیره. چون پرنده ها معمولا یا روی میله و سیم میشینن یا میرن تو درخت سر شاخه. ما که خوشبختانه درخت زیاد داریم، همه ی پرنده ها از گرما میرن تو درختا، شاید فقط برای خوردن چیزی بشینن سر زمین.
    2) نگهداری گربه توی حیاط خلوت. یعنی اگر گربه باشه نزدیکی، 90% پرنده ها پیداشون نمیشه.

12. 2 کاربر از soroosh_cz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

از دستگاه های فراصوت هم می تونید استفاده کنید موارد استفاده اش هم برای حشرات موذی ، موش و پرندگان بدون اینکه بهشون آسیبی برسونه ست

اساس عملکردشون هم برای بعضی از دستگاهها ایجاد صدای پرنده های شکاری مثل شاهین هست یا ایجاد صدای ترس و اعلام خطر پرندگان کوچک (گنجشک، کبوتر، کلاغ ) هست..

14. این کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال pars20's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

مراقبت از درختان
    هیچ چیز پرنده ها را بیشتر از سر و سدای بهم خوردن قوطی های آلومینیومی در باد نمی ترساند. یك طناب بردارید و چند قوطی آلومینیومی را به آن آویزان كنید. توجه داشته باشید كه فاصله قوطی ها از یكدیگر كم باشند تا در معرض باد سریعتر و آسانتر بهم برخورد كرده و صدا ایجاد نمایند. با این كار دیگر لازم نیست نگران سیب ها و زردآلوهای آفت خورده خود باشید.

مترسك
    با كمك فرزندانتان یك مترسك بسازید. اگر بتوانید قطعات شفاف و منعكس كننده نور مانند آینه را نیز در جاهای مختلف آن به ویژه صورت مترسك اضافه كنید، بهتر نتیجه می گیرید. هر چند وقت یكبار مكان، جهت ایستادن، و لباس های مترسك خانگی خود را عوض كنید تا برای پرندگان عادی نشود

استفاده از پوست حیوانات
    پوست حیوانات مختلف را تهیه كرده و آنرا در جاهای مختلف باغچه قرار دهید. هر چند وقت یكبار جای آنها را تغییر دهید. این كار هم به زیبای فضای حیاط كمك می كند و هم پرندگان را برای مدت زمان زیادی دور نگه می دارد.

با عرض معذرت از اینکه تو تاپیک قدیمی پست گذاشتم .خودم درمورد راه های فراری دادن پرندگان سرچ کردم و به این لینک رسیدم و تو یه سایت دیگه جواب رو پیدا کردم برای راه حل ها رو اینجا گذاشتم تا مردم استفاده کنن<br></div></div></div>

16. این کاربر از pars20 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

سلام
    من راه حلی برای مشکل شما ندارم ولی خیلی دوست داشتم جای شما بودم. حاضرم هر روز مدفوع و کثیفی پرنده ها را تمیز کنم در عوض تو حیاط خلوت خونه ام پرنده داشته باشم.
    کفتر و گنجشک که هیچی، به سگ ولگرد هم راضی ام که بیاد تو حیاط خونه ام.
    در هر صورت میدونم پرنده ها دارن اذیتتون می کنن ولی تا اونجا که می تونین لذت ببرین ازش

18. 3 کاربر از hosseinf722 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال years's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

یک همسایه داریم برای پسرش تفنگ بادی خرید این پسر هر روز به سمت گنجشک ها و یاکریم ها بقصد شکار و خوردن شون شلیک میکرد
    تا اینکه باخبر شدیم این پسر روی دوچرخه بوده و سر میخوره و دستش دچار شکستگی میشه
    از این درس عبرت بگیرید و با حیوانات مهربان باشید زیر موجودات دیگر نشان های خداوند روی زمین هستند

20. این کاربر از years بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •