تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 18

نام تاپيک: چجوری توان واقعی پاور رو تشخیص بدیم؟

داره خودمونی میشه blue7077's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض چجوری توان واقعی پاور رو تشخیص بدیم؟

همه میگن پاور با مارک متفرقه توان واقعیشون اون چیزی نیست که روی اونها نوشته میشه
    میخام بدونم راهی هست از طریق نرم افزاری یا اگه نه از طریقه دیگه بشه پاوری که الان داریم چند وات واقعی هست؟؟
    سوال بعدی اینکه اگه جمع مصرف قطعات از وات پاور بیشتر باشه و ندونیم چه مشکلی پیش میاد؟؟ به قطعه ها در دراز مدت آسیب میرسه؟؟

کاربر فعال مشکلات سخت افزاری TREASURES's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    ایمان نیرومند هستم ساکن کرمانشاه

پيش فرض

میخام بدونم راهی هست از طریق نرم افزاری یا اگه نه از طریقه دیگه بشه پاوری که الان داریم چند وات واقعی هست؟؟
    بله از روی نوشته های خود پاور میتونید بفهمید :
    P=VI یعنی مقدار آمپراژ رو در ولتاژ 12 ولت ضرب میکنید و توان محاسبه میشه (البته بستگی داره که چند شاخه 12 ولت وجود داشته باشه)

سوال بعدی اینکه اگه جمع مصرف قطعات از وات پاور بیشتر باشه و ندونیم چه مشکلی پیش میاد؟؟ به قطعه ها در دراز مدت آسیب میرسه؟؟
    پاور OVERHEAT میشه به قطعات آسیب میزنه و در نهایت ممکنه سیستم بعد از مدتی بالا نیاد...

3. این کاربر از TREASURES بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

P=VI یعنی مقدار آمپراژ رو در ولتاژ 12 ولت ضرب میکنید و توان محاسبه میشه (البته بستگی داره که چند شاخه 12 ولت وجود داشته باشه)

پاور OVERHEAT میشه به قطعات آسیب میزنه و در نهایت ممکنه سیستم بعد از مدتی بالا نیاد...
    به قطعات داخل پاور آسیب زده میشه یا قطعات داخل کسی هم ممکنه آسیب ببینن؟؟
    من چند وقت پیش پاورم مشکل پیدا کرد سیستم خود به خود خاموش میشد بعد چند دقیقه ممکنه علتش مصرف بیش از حد توان پاور باشه؟
    روی خود پاور نوشته شده 500 وات بعد زیرش ولتاژ و آمپراژ خروجی هارو نوشته
    منظورتون اینه باید هر ولتاژ خروجی رو در آمپرش ضرب کنم و در نهایت همه نتیجه هارو باهم جمع کنم تا وات حقیقی پاورمو بدست بیارم؟؟

ناظر انجمن سخت افزار
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

در صورتیکه پاورتون کم تر از نیاز سیستم باشه در دراز مدت به باقی قطعات سیستم آسیب میزنه.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

فقط شاخه 12 ولت ؟ مطمئنی ؟؟

تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

چند وقته گیر دادم به این کامم
    من کلن با سستمم مشکل دارم
    آخرش هم میترکونمش!!
    راستی طریقه حساب کردن وات پاور رو درست گفتم؟؟ کسی نمیدونه؟؟
    Last edited by blue7077; 08-03-2014 at 12:37.

تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

یه سوال دیگه
    شما مطمعنی اون ولتاژ ها و آمپرهایی که واسه هر سیم روی پاور ذکر شده واقعی و درست هست؟
    میشه با مولتی متر امتحان کرد نه؟؟

کاربر فعال مشاوره خرید سخت افزار، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری amir200812's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    URMIA CITY پاریس ایران

پيش فرض

یه سوال دیگه
    شما مطمعنی اون ولتاژ ها و آمپرهایی که واسه هر سیم روی پاور ذکر شده واقعی و درست هست؟
    میشه با مولتی متر امتحان کرد نه؟؟
    پاور های متفرقه، معمولا برای اسم پاور، از اسم هایی استفاده میکنن که غلط انداز هست!
    مثلا 1000w یا 650w pro یا ... در حالی که اینا فقط اسم هستند و منظورش توان پاور نیست.
    و بازم معمولا آمپر هر شاخه رو زیرش مینویسه(معمولا اینجا درستش رو مینویسن)

و یک مشکلی که ایجاد میکنه اینه که بعد از مدتی، سرعتش کم میشه! شروع میکنه به هنگ کردن و ...
    یک بار 2 تا سیستم کپی هم برای خودم و پسر عموم گرفته بودم! من پاور 430 وات گرین گرفته بودم(فکر کنم 40 تومن) ولی اون گفت لازم نکرده پول مارکش رو بدم و یک پاور متفرقه 15 تومنی خرید!

بعد یک سال، کاملا اختلاف کارایی مشخص بود.(البته این مال حداقل 4 5 سال پیش هست)

یکی دیگه از علایم کمبود توان پاور، داغ کردن بیش از حده قطعات مخصوصا گرافیک هست!

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

یک بار 2 تا سیستم کپی هم برای خودم و پسر عموم گرفته بودم! من پاور 430 وات گرین گرفته بودم(فکر کنم 40 تومن) ولی اون گفت لازم نکرده پول مارکش رو بدم و یک پاور متفرقه 15 تومنی خرید!
    بعد یک سال، کاملا اختلاف کارایی مشخص بود.(البته این مال حداقل 4 5 سال پیش هست)
    یکی از دوستان چند سال پیش یه سیستم خوف جمع کرده بود با پاور گرین ! آقا چشمت روز بد نبینه ... ظاهرا پاور مشکل داشت و بعد از اسمبل زدو سی پی یو شش هسته ای رو به فنا داد

تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

سی پی یو سیستمم خیلی داغ میکنه با فن معمولی
    ممکنه از پاور باشه؟؟
    قبلنم یه بار پاور رو تعمیر کردم
    من درست متوجه نشدم چجوری باید وات واقعی پاور رو از رو اعداد روی پاور حساب کنم
    روی پاور ولتاژ و آمپر هر رنگ سیم رو نوشته
    باید ولتاژ و جریان اینارو ضرب در هم کنم بعد ضرب در تعداد سیم های هم رنگ کنم؟؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •