تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 39

نام تاپيک: راهنمایی برای اموزش مبتدی وب

داره خودمونی میشه amin tala's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

11 راهنمایی برای اموزش مبتدی وب

با سلام خدمت دوستان
    بنده میخواهم طراحی وب را یاد بگیرم.لطفآ برای شروع راهنماییم کنید.البته یه راهنمایی کلی میخوام و جزئیات رو که باید مفصل یاد گرفت.
    خب اول اینکه طراحی وبسایت داینامیک را یاد بگیرم یا استاتیک را؟
    خب داینامیک را.چون راحت تر است...نه...
    وایا سیستم مدیریت محتوا مخصوص سایت های داینامیک است؟
    اصلآ میشه از سیستم مدیریت محتوا استفاده نکرد؟
    اصلآ این سیستم م م چیست؟ایا یک نرم افزار است؟
    Last edited by amin tala; 14-02-2014 at 02:18.

2. این کاربر از amin tala بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن طراحی صفحات وب kian98's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2014
    محل سكونت
    در لباس هایم

پيش فرض

سیستم های مدیریت محتوا مخصوص سایت های داینامیک هستند.

اگه نخواهید از سیستم های مدیریت محتوا استفاده نکنید باید سایت خودتون رو کد نویسی کنید. که نیاز به بلد بودن کامل برنامه نویسی داره .

سیستم های مدیریت محتوا به نرم افزار های تحت وبی می گویند که برای مدیریت و ساخت و طراحی کردن سایت های داینامیک از ان ها استفاده می شود.

مانند سیستم مدیریت محتوای وردپرس یا جوملا یا هزاران سیستم مدیریت محتوای دیگه.

اموزش جامع وردپرس به همراه توضیحاتی درباره طراحی وب سایت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اموزش کامل درباره سایت و طراحی وب سایت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سایت های استاتیک به سایت هایی می گویند که در ان ها نمی توان روابط متقابلی با کاربران داشت و فقط در ان ها فایل هایی قرار می گیرند و شما با زدن ادرس وب سایت به ان فایل ها دسترسی پیدا می کنید.

اما در سایت های داینامیک می توان با کاربران روابط متقابل داشت مانند ثبت نام در سایت,فرستادن پست و مطلب و غیره.

Last edited by kian98; 14-02-2014 at 16:51.

4. 2 کاربر از kian98 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

سایت های داینامیک به سایت هایی می گویند که در ان ها نمی توان روابط متقابلی با کاربران داشت و فقط در ان ها فایل هایی قرار می گیرند و شما با زدن ادرس وب سایت به ان فایل ها دسترسی پیدا می کنید.
    منظورتون سایت استاتیکه دیگه..نه
    ایا در سایت های استاتیک میشه تبلیغات پاپ اپ گذاشت؟
    و اینکه اگر با ورد پرس یا سایر سیستم های مدیریت محتوا کار کنم دیگر نیازی به یادگیری زبان برناه نویسی ندارم؟
    با تشکر از شما

6. این کاربر از amin tala بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2014
    محل سكونت
    در لباس هایم

پيش فرض

واقعا می بخشید اشتباه شد.امروز حواسم کاملا پرت شده.

توی سایت های استاتیک هم میشه تبلیغات پاپ گذاشت.

اگه بخواهید با سیستم های مدیریت محتوا کار کنید لزومی به یادگیری برنامه نویسی ندارید.

ولی به هر حال برنامه نویسی هم بدرد می خوره.

8. این کاربر از kian98 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

خواهش میکنم.از شما خیلی متشکرم مطالبتون خیلی خیلی مفیدبود...منابعتون هم خوب بود.اما یکمی برای من سردر گم کننده بود.انگار برای من مبتدی عبارات دشواری داشت.حالا بگذریم...
    چنتا سوال برام پیش اومد:
    ببینم ایا میشه هر موقعی که خواستیم هاست خود را تغییر دهیم؟
    من یکمی در مورد ارتباط ورد پرس با هاست سردرگم شدم.مثلا ما باید حتمآ به صورت انلاین با وردپرس کار کنیم؟و اینکه میشه روی یک سیستم دو نرم افزار ورد پرس برای دو وبسایت مختلف به کار ببریم؟
    البته که با پشتکار خودم و کمک شما میتونم زود اولین وبسایتم رو بسازم.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

1

خواهش میکنم.از شما خیلی متشکرم مطالبتون خیلی خیلی مفیدبود...منابعتون هم خوب بود.اما یکمی برای من سردر گم کننده بود.انگار برای من مبتدی عبارات دشواری داشت.حالا بگذریم...چنتا سوال برام پیش اومد:ببینم ایا میشه هر موقعی که خواستیم هاست خود را تغییر دهیم؟من یکمی در مورد ارتباط ورد پرس با هاست سردرگم شدم.مثلا ما باید حتمآ به صورت انلاین با وردپرس کار کنیم؟و اینکه میشه روی یک سیستم دو نرم افزار ورد پرس برای دو وبسایت مختلف به کار ببریم؟البته که با پشتکار خودم و کمک شما میتونم زود اولین وبسایتم رو بسازم.
    1-هر وقت که احساس کردید هاستتون کار شما رو راه نمیندازه میتونید یه بک آپ از داده هاتون تهیه کنید و سپس در هاست جدید و مدیریت محتوای جدید واردشون کنید. و دی ان اس هاست جدید رو روی دامینتون وصل کنید.2-شما با استفاده از نرم افزارهایی که یه هاست مجازی برای شما ایجاد میکنند میتونید روی کامپیوتر شخصیتن اقدام به ساخت سایت نمایید و پس از تکمیل آن را روی هاست واقعی آپلود کنید.3-در تعداد شما مشکلی ندارید فقط کافیه در پوشه اصلی زمپ هر سیستم مدیریت محتوا رو توی یه فولدر اکستراکت کنید.اگه سوایی داشتید از طریق سایتم میتونید اون رو بپرسید و من سعی میکنم در اولین فرصت جوابتون رو بدمموفق باشید

تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

شما با استفاده از نرم افزارهایی که یه هاست مجازی برای شما ایجاد میکنند میتونید روی کامپیوتر شخصیتن اقدام به ساخت سایت نمایید و پس از تکمیل آن را روی هاست واقعی آپلود کنید.
    میشه یه نرم افزار معرفی کنید؟لطفآ یک منبع اموزشی هم براش بذارید....
    با تشکر فراوان

12. این کاربر از amin tala بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2014
    محل سكونت
    در لباس هایم

پيش فرض

یه نرم افزار هست به نام wamp server که توی تاپیک اموزش وردپرس که لینکش رو براتون گذاشتم می تونید کار باهاش رو یاد بگیرید.
    با این نرم افزار می تونید کامپیوترخودتون رو شبیه یک سرور کنید.اموزش نصب وردپرس روی ومپ سرور رو هم گذاشتم. اینطوری می تونید
    کار با وردپرس رو یاد بگیرید.

اگه بخواهید هاست خودتون رو تغییر بدید تمام اطلاعات سایتتون حذف میشه ولی بعضی از سرویس دهنده های هاست میتونن بدون اینکه
    اطلاعات هاست پاک بشه هاست شما رو انتقال بدهند. یه راه دیگه هم اینه که به قول دوستمون از هاست خودتون بک اپ بگیرید و پس از اینکه هاست جدید رو خرید اون بک اپ رو بریزید توی هاست جدیدتون.

شما می تونید با نرم افزار ومپ به صورت افلاین با وردپرس کار کنید تا کار باهاش رو یاد بگیرید ولی وقتی هاست خریدید می تونید وردپرس رو روی هاست
    نصب کنید یعنی کار با وردپرس به صورت انلاین.

توی کار با وردپرس در حالت افلاین شما م تونید سایت خودتون رو بدون اینکه به اینترنت وصل بشید ببینید ولی در این حالت چون که سایت انلاین نیست هیچ کس به جز شما سایت رو
    نمی بینه.

ولی وقتی وردپرس رو توی هاست اصلی که می خرید نصب کنید یعنی حالت انلاین سایت شما انلاین هست و هر کس که به اینترنت وصله میتونه با زدن ادرس سایت شما بره توی سایتتون.

اموزش نصب وردپرس رو هاست رو هم توی همون تاپیک اموزش وردپرس گذاشتم.

برای اینکه چند تا وردپرس روی هاست نصب کنید نیاز به چندتا دیتابیس دارید . توی کنترل پنل هاستی که می خرید امکان ساخت بی نهایت دیتابیس هست(البته توی بعضی هاستینگ ها فقط اجازه می دهند چندتا دیتا بیس بسازید) هر چندتا دیتابیس داشته باشید می تونید به همون اندازه سیستم مدیریت محتوا روی هاستتون نصب کنید و به همون اندازه سایت داشته باشید. مثلا من 40 تا دیتابیس میسازم بنابراین می تونم 40 تا سیستم مدیریت محتوا توی هاستم نصب کنم یا یه وقت می خوام یک میلیون دیتابیس بسازم پس به همون اندازه می تونم سیستم مدیریت محتوا روی هاستم نصب کنم و به همون تعداد هم می تونم سایت داشته باشم.

یک مثال دیگه: مثلا من می گیرم دوتا دیتابیس می سازم. توی دیتابیس اولی یه سیستم مدیریت محتوا نصب می کنم و با اون سیستم مدیریت محتوا یه سایت می سازم که تمام اطلاعات سیستم مدیریت محتوا به همراه مطالبی که من توی سایت می ریزم می ره توی اون دیتابیس. بعد توی دیتابیس دومی هم یه سیستم مدیریت محتوا دیگه نصب می کنم و تمام اطلاعات سیستم مدیریت محتوا به همراه مطالبی که می ریزم توی سایت می ره توی اون دیتابیس دومی. بنا براین من با دو تا دیتابیس دوتا سایت کاملا جدا ساختم. مثلا توی سایت اولی درباره اینترنت مطلب میزارم توی سایت دومی هم درباره کامپیوتر مطلب میزارم. به همین راحتی.
    Last edited by kian98; 15-02-2014 at 13:59.

14. 2 کاربر از kian98 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

یعنی این نرم افزار ومپ فقط برای اموزشه و استفاده طراحی وب نداره؟
    و من تا اینجا باید نرم افزار وردپرس بعد نرم افزارارتیستر بعد ومپ و بعدشم فتوشاپ رو نصب کنم دیگه...نرمافزاری به غیر از اینها که نمیخواد؟؟؟
    با تشکر از شما

تاريخ عضويت
    Jan 2014
    محل سكونت
    در لباس هایم

پيش فرض

بله این نرم افزار فقط برای اموزش هستش و برای اجرای کدهایی مانند php و سایر زبان هایی که برای اجرا شدن به سرور نیاز دارن استفاده می شه.

وردپرس هم با php ساخته شده و برای اجرا شدن نیاز به سرور داره. نرم افزار ومپ هم سرور رو روی کامپیوتر شبیه سازی می کنه. فقط برای اموزش هست.

به غیر از اینها نرم افزار دیگه ای هم نمیخواد.

17. 2 کاربر از kian98 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •