تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: به نظر شما قانون مناسب در رابطه با از بین بردن بارداری چیست؟ / قبل از پاسخ پست اول تاپیک مطالعه شود

راي دهنده
71. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • از بین بردن بارداری باید در هر شرایط و تحت هر حالتی ممنوع باشد.

2 2.82%
  • از بین بردن بارداری باید در شرایط عادی ممنوع باشد مگر وقتی که برای مادر خطر پزشکی داشته باشد.

7 9.86%
  • از بین بردن بارداری باید در شرایط عادی ممنوع باشد مگر وقتی که برای مادر خطر پزشکی داشته باشد یا شرایط خاص دیگر (مثل بارداری در اثر تجاوز).

18 25.35%
  • نظری ندارم / تصمیم نگرفته ام.

4 5.63%
  • از بین بردن بارداری باید آزاد باشد و هیچ منع قانونی نداشته باشد.

40 56.34%
صفحه 5 از 16 اولاول 12345678915 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 153

نام تاپيک: از بین بردن بارداری | Abortion (فلسفی، اخلاقی و قانونی)

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی Saeed Dz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ______

پيش فرض

تعجب میکنم در استفاده شما از کلمه مغلطه!!!!( کاش حداقل نوع مغلطه رو هم دقیقا بیان میکردید تا من بیشتر روشن بشم)

شما فرمودید از همون ابتدای لقاح سقط مردود هست چون برای اون موجود( حالا با هر اسمی جنین یا ...) فردیت قائلید و نباید سقط و کشته بشه و من هم اگر دقت کنید هم از کلمه جنین و هم از و استفاده کردم و بعد یک سلول رو هم که منظور همون ابتدای لقاح اسپرم با تخمک و بعد تکثیر سلولی هست رو گفتم و سوال کردم مدرک شما فردیت داشتن اون چی هست

بنده نگفتم یک جنین 8.5ماه رو کسی حق سقط داره و باید اجازه داد یک جنین 8.5ماه رو سقط کرد که اون هم فقط دلیل حق جنین دلیلش نیست بلکه حتی حق سلامت روانی مادر هم مورد نظر هست که بهیچ وجه سقط یه جنین 8.5ماه طبیعی نیست

پس لطفا بحثها رو یک مقدار با دید بازتر بهش نگاه کنیم نه اینطور سطحی و دادن حکم کلی در همچین مواردی
    حتی در کشور مثل کشور ما با این درجه از ع.م این درجه از ج.3 بودن هم متخصصین اجازه سقط جنین رو در خیلی از موارد میدن و داره انجام میشه و خیلی از موارد رو هم اجازه نمیدن پس بهتره تا دید بازتری نداریم در این نوع موارد نظر و حکم یک طرفه مثل جرم اعلام کردن یا اجازه برای قط جنین 8.5 ماه ندیم.
    دلیلش واضح هست، چون جنین تنها یک سلول نیست! و فکر نمیکنم شما به این مسئله واقف نباشید.
    مغلطه صرفه جویی در بیان حقیقت (Economy with truth) و مغلطه مبهم گویی (Vague words) و همینطور به نوعی مغلطه مصادره به مطلوب.

خیر، من گفتم با سقط جنین مخالف هستم و اساسن رویان رو بعداز پایان هفته ی هشتم جنین مینامند و بارها این موضوع رو تکرار کردم. از ابتدای لقاح تا پایان هفته هشتم من اون رویان رو جنین نمیدونم به خاطر اینکه هنوز ویژیگهای لازم رو پیدا نکرده که بهش جنین اطلاق بشه. البته که اسپرم و تخمک هم چون سلول زنده هستند حقوقی دارند (حقوق مربوط به موجودات زنده) اما دارای حقوقی به عنوان یک انسان نیستند.

مشکل اینکه به رویان انسان تا پایان هفته هشتم و نه ماه هشتم جنین گفته نمیشه. من هم همچین صحبتی نکردم یا از قول شما نگفتم پس لطفن برام نقل قول کنید تا متوجه بشم.
    در انسان، یاختهٔ رشدکنندهٔ از لحظهٔ بارورسازی تا پایان هفتهٔ هشتم رویان (به انگلیسی:embryo) نام دارد و پس از آن جنین (به انگلیسی:fetus) نامیده می‌شود.

ویکی پدیا
    پیشنهاد میکنم سوالاتتون و پاسخ ها رو دوباره مطالعه کنید.
    1-موارد ضروری و غیرضروری رو چه کسی تعیین میکنه؟ایا خوده افراد صلاحیتی در تشخیص ضرورت ندارند؟
    2-ایا یعنی در لقاح مصنوعی که در ظرف ازمایشگاهی انجام میشه هم فردیت انسانی شکل میگیره؟و موجود زنده است؟
    3-حق مادر چیست و حق جنین چیست؟پزشک چه حقی داره؟
    4-وقتی جنینی ناخواسته بنا بر هر دلایلی مثل سهل انگاری، اشکال در وسایل پزشکی و ... شکل گرفته که بهیچ وجه خواست بوجود اوردن یک جنین نبوده چرا باید این مسئولیت سنگین رو قبول کرد در حالی خواست این نبوده؟
    5-وقتی فرد توانایی قبول مسئولیت نداره تکلیف چیه؟یعنی فرد خواستار داشتن فرزند هست ولی توانایی و امکانات لازم برای پرورش سالم یک فرزند رو نداره (البته اگر معتقد به هرکه دندان دهد نان دهد هستید که هیچ!!!)
    6-پیشرفته ترین وسایل و داروهای جلوگیری از بارداری 97% توانایی کارکرد دارند، حالا ما درباره حق مادرپدری صحبت کنیم که تمام وسایل و تلاش رو بکار بردند تا جنینی شکل نگیره ولی در اون 3% قرار گرفتن و بارداری ناخواسته شکل گرفته ایا حقی ندارند که برای سرنوشت خود تصمیمی بگیرن؟
    7-ایا فکر نمیکنید اگر تعداد فرزندان ناخواسته در جوامع عقبمانده کمتر بود اینقدر عقبماندگی و مشکلاتی از قبیل سرخوردگی و افسردگی و بزهکاری گرفته تا مشکلات اقتصادی و فرهنگی و ... کمتر بود؟
    1. این مسئله تک بعدی نیست که ما بگیم یک نفر تعیین میکنه اما مناسبترین شخص پزشک هستش چون تخصص لازم رو داره.

2. بستگی داره لقاح مصنوعی تا به کجا ادامه پیدا کنه و موارد دیگه. موجود زنده که معلومه هست، اولین واحد زنده چیه؟!

3. حق مادر: سقط جنین کند یا نکند، حق جنین: زندگی را انتخاب کن یا مرگ و حق پزشک: جنین رو حذف کند یا نکند.

4. به هر حال این دلیل نمیشه فرد دیگری رو به خاطر اشتباه دیگران حذف کرد!
    میشه بعداز به دنیا اومدن به محل های مناسب سپرده بشه و اگر همچین مراکزی وجود ندارن دولت ایجادشون کنه.

5. در اون صورت بهتره همچین اشتباهی نکنه و از شیوه های پیشگیری استفاده کنه.

6. تا وقتی جنین شکل بگیره (بعداز هفته هشتم) فرصت دارند نسبت به حذف رویان اقدام کنند. بعداز تشکیل جنین اونها حق تصمیم گیری به جای دیگری رو ندارن.

7. این مشکلات ربطی به فرزندان ناخواسته نداره و اغلب روش های جلوگیری از بارداری ارزان هستند! و میشه نتیجه گرفت در جوامع عقب افتاده بیشتر فرزندان به خواسته والدین متولد میشن. اینکه ما بیام و فقط یک وجه موضوع رو ببینیم اصلن درست نیست.
    فرهنگ جامعه، نگرش جامعه، باور های جامعه و ... و مهمتر از همه سیاستهای جمعیتی دولت ها بسیار بسیار تاثیر گذارتر هستند از موارد ناچیز تولد های ناخواسته.
    در کشور ما هم با سیاستهای دولت که در دوره آقای خاتمی با جدیت بیشتر دنبال شد جمعیت مهار شده، با تغییر فرهنگ و ذهنیت مردم. اگر اینطور که شما میگی بود باید سقط جنین آزاد میشد تا جمعیت مهار بشه!

تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ______

پيش فرض

1- لوازم پیشگیری از بارداری هنوز هیچ وسیله یا دارویی ساخته نشده با برایند 100 اگر چیزی میشناسید معرفی کنید
    این مسئله رو هم لازم دونستم بگم چون دیدم دوستان تاکید زیادی بهش میکنند.

چرا روش های عقیم سازی موقت و دائم وجود دارند که میشه گفت 100% از بارداری جلوگیری میکنند. در مورد آقایون هم این عمل، یک عمل سر پایی و کم هزینه هستش.

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی و علوم انسانی havzhini's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

این مسئله رو هم لازم دونستم بگم چون دیدم دوستان تاکید زیادی بهش میکنند.

چرا روش های عقیم سازی موقت و دائم وجود دارند که میشه گفت 100% از بارداری جلوگیری میکنند. در مورد آقایون هم این عمل، یک عمل سر پایی و کم هزینه هستش.
    دوست عزیز شما به برای ببنده انواع مغالطات رو لیست میکنید ولی خودتون .....
    کسی درباه عمل جراحی صحبت نکرد بلکه روشها و لوازم و داروهای پیشگیری فقط داره بحث میشه

دلیلش واضح هست، چون جنین تنها یک سلول نیست! و فکر نمیکنم شما به این مسئله واقف نباشید.
    مغلطه صرفه جویی در بیان حقیقت (Economy with truth) و مغلطه مبهم گویی (Vague words) و همینطور به نوعی مغلطه مصادره به مطلوب.

خیر، من گفتم با سقط جنین مخالف هستم و اساسن رویان رو بعداز پایان هفته ی هشتم جنین مینامند و بارها این موضوع رو تکرار کردم. از ابتدای لقاح تا پایان هفته هشتم من اون رویان رو جنین نمیدونم به خاطر اینکه هنوز ویژیگهای لازم رو پیدا نکرده که بهش جنین اطلاق بشه. البته که اسپرم و تخمک هم چون سلول زنده هستند حقوقی دارند (حقوق مربوط به موجودات زنده) اما دارای حقوقی به عنوان یک انسان نیستند.

مشکل اینکه به رویان انسان تا پایان هفته هشتم و نه ماه هشتم جنین گفته نمیشه. من هم همچین صحبتی نکردم یا از قول شما نگفتم پس لطفن برام نقل قول کنید تا متوجه بشم.

این اولین جمله در اولین پست شماست

در موارد غیر ضروری این مسئله نمیتونه درست باشه. از لحظه ای که اولین سلول ایجاد میشه، فردیت اون انسان جدید وجود داره و یک موجود زنده هستش.
    حالا هم اولا به لیست مغالطاتی که برای بنده لیست کردین مراجعه کنید هم شاید یادتون بیان من سوال از اولین سلول رو از کجا پرسیدم

و این هم جمله من هست که شما چندیدن مغلطه من در اوردی! بهش نسبت دادین
    ولی بحث جنین اولا شما برای حرفتون باید دلیل مدرک بیارید که جنین در همون ابتدای لقاح چطور فردیت داره و ایا میشه اون رو انسان فرض کرد و بعد به بحث کنیم ایا این جنین
    و
    سلول حق مساوی با یک انسان کامل رو داره یا نه
    کاملا روش سوال مطرح شده و هیچ صرفه جویی صورت نگرفته و بدون ابهام جنین رو با استفاده از کلمه و از سلول جدا کردم و مطلب رو ارائه دادم

پس لطفا با توصل به بازی با کلمات و اصطلاحاتی مثل مغلطه و فراموش کردن صحبتهای خودتون مباحثه اینطور لوس و بی معنی نکنید که قرار باشه شما پست قبلی پیشنهاد دوباره خوانی بدین ولی حرف خودتون رو هم یادتون نباشه.
    Last edited by havzhini; 14-12-2013 at 17:13.

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

عنوان تاپیک از سقط جنین به Abortion | از بین بردن بارداری تغییر پیدا کرد چون گویا بعضی از دوستان از کلمه "جنین" در عنوان فرض کردند منظور تاپیک از بین بارداری فقط از هفته هشتم به بعد هست در حالی که تاپیک درباره موضوع بطور کلی بحث می کنه. گزینه های نظرسنجی هم ویرایش شدند.

5. 3 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

رای من:

سقط جنین باید آزاد باشد و هیچ منع قانونی نداشته باشد.

[منظور من از سقط جنین در این پست پروسه کلی Abortion هست]

بررسی وضعیت اخلاقی ماجرا و حقوق انسان:

یک مثال:

ما در یک مهد کودک کار می کنیم.
    بنا بر اشتباه سهوی ما، مهد کودک آتش می گیرد و کودکان در مهد کودک هستند.

وظیفه اخلاقی ما اینه که سعی کنیم حالا که اشتباهی کردیم، جان این کودکان رو نجات بدیم. ولی این وظیفه قانونی ما نیست و اگر فقط خودمان به بیرون برویم، کار خلاق قانونی انجام نداده ایم. حتی اگر بدون هیچ خطری می توانستیم یکی از آن کودکان را نجات دهیم ولی تصمیم گرفتیم که ندهیم قانون موضعی علیه ما نمی گیرد. این قضیه در همه دنیا یکسان است. انسان ها وظیفه قانونی نسبت به نجات دادن جان همدیگر ندارند و هیچ انسانی رو هم نمی شود بطور قانونی موظف کرد جان خود را به خطر بیندازد یا به خود سختی بدهد تا حقوق و شرافت انسانی سایر انسان ها حفظ شود. ما قانونا وظیفه ای نسبت به سایر انسان ها نداریم. یک مثال دیگه:

ما در یک سانحه رانندگی بودیم که ما مقصر بودیم و یک نفر از ماشین مقابل نیاز به انتقال خون دارد وگرنه می میرد.
    ما سالم هستیم و خون ما هم مطابق با خون بیمار است.
    زندگی یا مرگ این بیمار وابسته به تصمیم ما مبنی بر خون دادن یا ندادن به این بیمار است.

قانون
    نمی تواند ما را موظف کند به این شخص خون بدهیم. خون ندادن به این بیمار منع قانونی ندارد و یک تصمیم اخلاقی است. وظیفه اخلاقی ما این است که سعی کنیم اشتباه خود را تا حدی جبران کنیم و با خون دادن به این بیمار (که صدمه مهمی هم به ما نمی زند) جان این بیمار را نجات دهیم ولی قانون نمی تواند "خون ندادن" ما در چنین شرایطی را ممنوع و غیرقانونی اعلام کند.

بطور خلاصه: هر انسانی (حتی جنین) حقوق و شرافت انسانی دارد، ولی سایر انسان ها وظیفه قانونی برای اطمینان از زنده ماندن سایر انسان ها، یا سختی دادن به خود و ریسک کردن زندگی و سلامت خود برای زنده نگه داشتن سایر انسان ها ندارند.

در ادامه من فکر می کنم سقط جنین هم یکی از همین حالت هاست. بنا به اشتباه یک زن باردار شده، اون جنینی که در بدنش هست هم حقوق و شرافت انسانی داره، ولی فکر نمی کنم منطقی باشه قانونا یک زن رو موظف کرد برای 9 ماه به خودش سختی بده، بعدش هم جراحی و ... (همه این ها به فرض این که قرار نباشه بچه رو بزرگ هم بکنه)، برای این که شرافت و حقوق انسانی یک جنین حفظ بشه. ما وقتی بنا به اشتباه حادثه ای رو شروع می کنیم که شاید باعث مرگ صدها نفر انسان بالغ بشه، قانونا موظف نیستیم به کاری کنیم که دلمون نمی خواد برای نجات دادن حق زندگی اون افراد.

این که وظایف اخلاقی افراد رو تبدیل به قانون کنیم یک دیدگاه آرمان گرایانه، غیراصولی، غیرواقعی و دقیقا در تضاد با آزادی و شرافت انسانی و یک Slippery Slope هست به سمت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (تمامیت خواهی حکومت نسبت به زندگی شخصی مردم).

بررسی وضعیت واقع گرایانه ماجرا:

این مهمه که بدونیم ما در مدینه فاضله زندگی نمی کنیم و قانون ها نباید آرمان گرایانه نوشتن بشن بلکه باید واقع بینانه باشند. این که قانون اجازه به سقط جنین بده یا نده مساوی نیست با این که واقعا در جامعه چه اتفاقی می افته. فرضا که قانونا سقط جنین ممنوع باشه، نتیجه نخواهد داد که از فردا دیگه هیچ کس سقط جنین نمی کنه. اگه هم سقط جنین قانونا آزاد باشه باز هم از فردا افراد شروع نمی کنند به سقط جنین کردن. بارداری ها در رابطه با سقط رو میشه به سه گروه تقسیم کرد:

1. افرادی که به دلایل اعتقادی یا شخصی کلا با سقط جنین مخالف هستند و تحت هیچ شرایطی سقط جنین نمی کنند --> این افراد مستقل از این که قانون چی می گه در نهایت سقط جنین نمی کنند چه بارداری خواسته یا ناخواسته داشته باشند.
    2. افرادی که می خواهند به هر قیمتی که شده سقط جنین کنند -> بارداری ناخواسته است و این افراد بدون توجه به قانون چه قانونی و چه غیرقانونی سقط جنین می کنند.
    3. افرادی که در شک هستند و با این که بارداری ناخواسته دارند ولی نمی دانند آیا سقط بکنند یا نکنند -> قانون برای این افراد احتمالا در دید اول موثر است.

برای گروه اول هیچ فرقی نمی کنه قانون چه باشه چون اصلا سراغش نمی رن. برای گروه دوم که سراغش میرن بهتره این پروسه قانونی باشه چون حداقل بطور قانونی میشه پروسه سالم تری رو در بیمارستان ها و توسط پزشکان بوجود آورد (به جای این که در کلینیکی غیرقانونی و توسط غیرپزشک ها انجام بشه) و ریسک های ممکن رو کمتر کرد تا امکان آسیب رسیدن به شخص باردار کمتر بشه. برای گروه سوم قانونی بودن سقط جنین احتمالا نتیجه اش بیشتر شدن سقط ها خواهد بود ولی این نکته رو باید در نظر داشت که با قانونی کردن سقط جنین میشه آموزش های لازم رو به افراد باردار داد و بطور منطقی و اصولی باهاشون صحبت کرد، حتی با یک روانشناس صحبت کنند و مطمئن باشیم اگه شخصی داره تصمیم سقط می گیره، همه جوانب رو سنجیده و این یک تصمیم آگاهانه است.

الان که در خیلی از کشورهای دنیا بحث قانونی کردن یک سری مواد مخدر هم هست دقیقا برای همینه، که جامعه درک کرده با غیرقانونی کردن یک پروسه باعث از بین رفتنش نمیشه، تصورات آرمان گرایانه خودش رو کنار گذاشته و با واقع بینی به این نتیجه رسیده که با قانونی شدن مثلا بعضی مواد مخدر این باعث میشه بازار مواد مخدر به جای این که در اختیار دزد ها و قاچاقچی ها و ... باشه در اختیار دولت است، کیفیت موادی که به دست افراد می رسه بسیار بهتر است، بهداشت خیلی بهتری رعایت میشه، بازار سیاهی ایجاد نمیشه و افرادی سودجو از این ضعف نمی تونن سو استفاده مالی کنند و خیلی موارد دیگه که اکثرشون برای سقط جنین هم صادق است.

بررسی وضعیت حقوق زنان:

چه خوشمون بیاد و چه نیاد در یک بارداری این زن هست که باردار میشه، زن هست که سختی می کشه، زن هست که در ریسک هست، زن هست که از کار و زندگی می افته، زن هست که باید مراقب باشه و اگه اتفاقی هم بیفته در نهایت زن هست که آسیب می بینه و حتی مقصر تلقی میشه.

این که یک عده (اکثرا آقا) بیان بشینن و بگن بله حقوق بشر هست و اون سلول انسان هست و ... در حرف خوب هست و حتی بوی روشنفکری هم می ده، ولی در حقیقت بدون هیچ در نظر گرفتن شرایط اون زن هایی است که باید سختی بکشن تا اون کودک به دنیا بیاد. این سختی ها خیلی مواقع یعنی از دست دادن شغل یا تاخیر/ترک تحصیل، خرج های بالای مالی و احتمالا در بار قرض فرو رفتن، تغییرات فیزیکی زیاد و احتمالا افت محسوس ظاهر و خیلی چیزهای دیگه است که زندگی زن ها رو تا پایان عمر تحت تاثیر بسیار محسوس و مهمی قرار می ده.

این که قانون بیاد و به زن ها بگه اگه باردار شدید شما حق ندارید انتخاب کنید و باید با همه سختی ها و به هر قیمتی این کودک رو به دنیا بیارید چون وظیفه قانون گذار حمایت از حقوق و شرافت انسانی اون کودک است دقیقا زیر پا گذاشتن حقوق و شرافت انسانی اون زن هاست و این کار حتی استفاده ابزاری از زن ها هم هست.

در کل به نظر من سقط جنین یک کار غیراخلاقی و به نظر من اشتباه هست، ولی این رو در حیطه اختیارات قانون نمی دونم که زن ها رو مجبور کنه حتما باید کودکی که در بدنشون هست رو به هر قیمتی به دنیا بیارن وقتی خودشون تمایلی به این کار ندارند. به نظر من سقط جنین باید قانونا آزاد باشه و مانند سایر پروسه های پزشکی هم قیمت گذاری بشه (به رایگان اگه خدمات پزشکی در اون کشور رایگان است و تحت پوشش بیمه اگه رایگان نیست).

7. 7 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

اگه هم سقط جنین قانونا آزاد باشه باز هم از فردا افراد شروع نمی کنند به سقط جنین کردن.
    موضوعی در این رابطه و تصور رایجی که اشاره شد... به نقل از پژوهشی که ضمیمه شد/صفحه 14 :
    طبق مطالعاتی که در استرالیا انجام شده ، دسترسی به سقط جنین بهداشتی به این نتیجه منتهی نشده است که روشهای جلوگیری اهمیت کمتری یابد و در مقابل خانمها ازاله جنین ناخواسته را ترجیح بدهند.

اگر بدون توجه به این مطالعه هم روشنتر به قضیه نگاه کنیم ، سقط بخصوص بعد از مرحله تشکیل جنین آنچنان بار روانی و فیزیکی بر زنان وارد میکند که تصور رشد شدید یافتن بعد از قانونی شدن در مرور زمان، غیر منطقی است...فقط آمار از پستوها بدرون کلینیکها می آید.
    بر خلاف تصور ساده ای که از بعضی رسانه ها تزریق میشود مبنی بر اینکه این امر مربوط به قشر تحصیل کرده یا مرفه و... میباشد، قشر محروم و کمترآگاه هستند که در معرض سقط جنین میباشند.
    توجه شود سقط جنین قدمتی به درازای تاریخ تمدن دارد ولی انقلاب وسایل پیشگیری از حوالی دهه 50 بوجود آمده...

---

در همان صفحه به مسایلی که در عالم واقعیت برای عدم پیشگیری و امکان صددرصدی نبودن آن رخ میدهد میشود توجه کرد(که اینها برای مثال هستند و موارد دیگری هم هست) ، جایگزین کردن روشهای دایمی نیز مطلوب کمتر کسی است...اگر منظور شما وازکـتومی است طبق این مطالب با درصدبالایی از بحث پیشگیری موقت خارج است:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :
    در این عمل فرد امکان فرزنددار شدن را از خود سلب می‌کند و امکان بازگشت هم تا ۶۰٪ وجود دارد (vasovasostomy). [و البته این رقم را در جاهای دیگری متفاوت دیده ام ، به نسبت سالهای بسته بودن ]
    +بر خلاف وازکتومی که اقدامی ارزان قیمت، سریع و از نظر تکنیکی آسان می‌باشد، باز کردن آن روشی مشکل، زمان‌بر، و گران‌قیمت است. بهترین روش انجام به روش میکروسرجری (استفاده از میکروسکوپ و بزرگنمایی حین جراحی) می‌باشد و دقت و ظرافت حین جراحی تعیین کننده می باشد.
    جالب است همین مورد که از معروفترین و کم دردسرترین شیوه ها میباشد قطعیت صد در صد نمیدهد...
    این موضوع که هر کدام از این درصدها در اجتماع چه رقم بزرگی میشود هم مهم است.

9. 3 کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز bleu2u4u's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

در ادامه من فکر می کنم سقط جنین هم یکی از همین حالت هاست. بنا به اشتباه یک زن باردار شده، اون جنینی که در بدنش هست هم حقوق و شرافت انسانی داره، ولی فکر نمی کنم منطقی باشه قانونا یک زن رو موظف کرد برای 9 ماه به خودش سختی بده، بعدش هم جراحی و ... (همه این ها به فرض این که قرار نباشه بچه رو بزرگ هم بکنه)، برای این که شرافت و حقوق انسانی یک جنین حفظ بشه. ما وقتی بنا به اشتباه حادثه ای رو شروع می کنیم که شاید باعث مرگ صدها نفر انسان بالغ بشه، قانونا موظف نیستیم به کاری کنیم که دلمون نمی خواد برای نجات دادن حق زندگی اون افراد.
    این که قانون بیاد و به زن ها بگه اگه باردار شدید شما حق ندارید انتخاب کنید و باید با همه سختی ها و به هر قیمتی این کودک رو به دنیا بیارید چون وظیفه قانون گذار حمایت از حقوق و شرافت انسانی اون کودک است دقیقا زیر پا گذاشتن حقوق و شرافت انسانی اون زن هاست و این کار حتی استفاده ابزاری از زن ها هم هست.
    پس مسئوليت پذيري چي؟
    اونم جايي كه جون يه موجود زنده به تصيمات ما مرتبطه
    نميدونم مثال چقدر درسته ولي خب اينجوري دولت تو زمينه قراردادهاي مالي بين افراد هم نبايد دخالت كنه
    فرض كنيد من به يه نفر چك دادم ولي سر موعد ميبينم اگه چك رو بخوام پاس كنم زندگي ام نابود ميشه و زير بار پرداخت پول نميرم
    اينجا نبايد يه نهاد بالاتر باشه تا جلوي در رفتن افراد از زير بار مسئوليت رو بگيره

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

پس مسئوليت پذيري چي؟
    نميدونم مثال چقدر درسته ولي خب اينجوري دولت تو زمينه قراردادهاي مالي بين افراد هم نبايد دخالت كنه
    فرض كنيد من به يه نفر چك دادم ولي سر موعد ميبينم اگه چك رو بخوام پاس كنم زندگي ام نابود ميشه و زير بار پرداخت پول نميرم
    اينجا نبايد يه نهاد بالاتر باشه تا جلوي در رفتن افراد از زير بار مسئوليت رو بگيره
    مسئولیت پذیری بله، ولی قانون برای مسئولیت پذیری؟ خیر. همونطور که گفتم شما اگه در اثر اشتباه یا بی دقتی یک ساختمون رو هم به آتش بکشید مسئولیت قانونی ندارید که افراد اونجا رو نجات بدید ولی شاید مسئولیت اخلاقی داشته باشید. اینکه بنا بر جبر طبیعت که روال تولید مثل این بوده که یک کودک باید در بدن یک زن رشد کنه و باید اون زن سختی بکشه باعث نمیشه حقوق اون زن نادیده گرفته بشه و این جبر طبیعت (که خودش ناعادلانه هم هست) از طرف قانون هم به زن ها با زور اعمال بشه. من مسئولیت اخلاقی یک زن می دونم که کودکی رو که باعث تولدش شده به دنیا بیاره ولی فکر نمی کنم منصفانه باشه این مسئولیت اخلاقی رو قانون کنیم وقتی بطور صحیح سایر مسئولیت های اخلاقی هم قانون نیستند و رعایتشون از طرف قانون تحمیل نمیشه.

مسئولیت های مالی متفاوت هستند با مسئولیت های اخلاقی. مسئولیت های مالی دانسته و بر اساس قراردادها و تعهد ها هستند، مسئولیت های اخلاقی و به خصوص اتفاق هایی که بطور اتفاقی می تونند بیفتند که شخص آگاهانه قصدشون رو نداشته دیگه مشابه شرایط مالی نیستند و وضعیت اون ها هم قابل تعمیم نیست.

12. 4 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ______

پيش فرض

دوست عزیز شما به برای ببنده انواع مغالطات رو لیست میکنید ولی خودتون .....

کسی درباه عمل جراحی صحبت نکرد بلکه روشها و لوازم و داروهای پیشگیری فقط داره بحث میشه
    به درخواست خودتون انجام شد.
    کاش حداقل نوع مغلطه رو هم دقیقا بیان میکردید تا من بیشتر روشن بشم
    در رابطه با جراحی هم، خب اینهم یکی از راه های جلوگیری از بارداریه و به همین دلیل هم مطرح شد.

این اولین جمله در اولین پست شماست

حالا هم اولا به لیست مغالطاتی که برای بنده لیست کردین مراجعه کنید هم شاید یادتون بیان من سوال از اولین سلول رو از کجا پرسیدم

و این هم جمله من هست که شما چندیدن مغلطه من در اوردی! بهش نسبت دادین

کاملا روش سوال مطرح شده و هیچ صرفه جویی صورت نگرفته و بدون ابهام جنین رو با استفاده از کلمه و از سلول جدا کردم و مطلب رو ارائه دادم
    البته منظور من جنین بود و در پست بعدی هم اشاره کردم "جنین از لحظه ی تشکیل ..." و استناد و انتقاد شما به صحبت های من در پست اول میتونست درست باشه اگر بعدن توضیح نمیدادم، در صورتی که آرمان عزیز مستقیمن سوال کردند و من هم جواب صریح دادم!

ادامه صحبت هاتون هم حاشیه بود بنابراین پاسخی ندادم.

در همان صفحه به مسایلی که در عالم واقعیت برای عدم پیشگیری و امکان صددرصدی نبودن آن رخ میدهد میشود توجه کرد(که اینها برای مثال هستند و موارد دیگری هم هست) ، جایگزین کردن روشهای دایمی نیز مطلوب کمتر کسی است...اگر منظور شما وازکـتومی است طبق این مطالب با درصدبالایی از بحث پیشگیری موقت خارج است:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :
    در این عمل فرد امکان فرزنددار شدن را از خود سلب می‌کند و امکان بازگشت هم تا ۶۰٪ وجود دارد (vasovasostomy). [و البته این رقم را در جاهای دیگری متفاوت دیده ام ، به نسبت سالهای بسته بودن ]
    +بر خلاف وازکتومی که اقدامی ارزان قیمت، سریع و از نظر تکنیکی آسان می‌باشد، باز کردن آن روشی مشکل، زمان‌بر، و گران‌قیمت است. بهترین روش انجام به روش میکروسرجری (استفاده از میکروسکوپ و بزرگنمایی حین جراحی) می‌باشد و دقت و ظرافت حین جراحی تعیین کننده می باشد.
    جالب است همین مورد که از معروفترین و کم دردسرترین شیوه ها میباشد قطعیت صد در صد نمیدهد...
    این موضوع که هر کدام از این درصدها در اجتماع چه رقم بزرگی میشود هم مهم است.
    بیشتر صحبت من اینجا در رابطه با میزان پیشگیری بود آرش جان، یعنی روش هایی با درصد بالای جلوگیری از بارداری هم وجود داره.

درصدی هم که بیان شد مربوط به روش دایمی بود، البته روش های موقت با درصد های بالای پیشگیری هم وجود داره همونطور که در جریان هستید. حتی روش های ترکیبی ارزان قیمت هم میتونه به میزان قابل توجهی این شانس رو پایین بیاره.

اما مسئله ای اینجا پیش میاد که قبلن هم اشاره کرده بودم و به نظرم باید این مورد هم در نظر داشت.
    به هر حال ما وقتی یک رابطه جنسی با شخصی برقرار میکنیم خودمون از قبل میدونیم که خواسته یا ناخواسته ممکنه یکی از این اشتباهات رخ بده یا نده.
    در رابطه با آزادی سقط تا پایان هشت هفتگی رویان هم من موافق این مسئله هستم که این حق به مادر داده بشه اما باید حق پزشکان رو هم در نظر داشت. از پایان هفته هشتم که ما جنین داریم، حق و توجیهی برای مادر در سقط جنین خودش نمیشه قائل شد!
    دلیلش رو هم قبلن بیان کردم که مادر از هفته سوم میتونه متوجه بشه که باردار هست یا خیر بنابراین زمان کافی برای اینکار رو داره.

پیشنها میدم در رابطه با اینکه جامعه ما و به خصوص خانم ها آمادگی و به اصطلاح جنبه ی پذیرش این مسئله رو خواهند داشت هم بیشتر بحث کنیم. آیا به نظر شما اول باید فرهنگ سازی کرد؟ یا اینکه این حق پیشبینی بشه بدون پیش زمینه؟

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

پس مسئوليت پذيري چي؟
    در مورد این موارد(مالی) هم قانون تسهیلاتی رو در نظر میگیره اگر مثال شما رو در حوزه شرکتی و تجاری در نظر بگیریم بعنوان نمونه قانون ورشکستگی به یک شرکت اجازه جمع و جور کردنش رو میده...
    قوانین مطلق نیستند ، در قانونی شاید بدلیل اهمال و مسامحه هم مسئول شناخته میشوید...
    قوانینی بوده و هست که اگر شما یک کار اخلاقی میکردید ممکن بود مدتی دردسر داشته باشید(مثل قضیه معروف نجات مصدوم ، آیا شما در مرکز پزشکی در اختیار نهاد قضایی برای توضیح میموندید و میباید پاسخگو باشید یا نه، و این هم مورد مناقشه است که بیرون از تئوری و در حوزه عمل آیا این امر مانع نجات جان انسانها و ترس مردم از کمک نمیشود؟ که البته این موضوع با روشهایی بینابینی و عملی رو به حل شدن رفت...)

در نتیجه بطور مرتب برخی قوانین در حال نوسان و اصلاح بین امر حق و باید و امر پسندیده و مطلوب هستند.

در این برداشت، سقط جنین به امر نکوهیده ولی در حوزه خارج از باید و نبایدهایی حقوقی و قانونی محول میشود. یعنی نه حکومت موضعی بر تشویق(برای مثال بخاطر کاهش جمعیت) و نه تکذیب نداشته باشد، و با توسعه بهداشت و آموزش و... نفس مساله را کمرنگ کند.

15. 2 کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •