تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: بهترین کودکانه ؟

راي دهنده
64. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • عکس شماره 1

22 34.38%
  • عکس شماره 2

22 34.38%
  • عکس شماره 3

13 20.31%
  • عکس شماره 4

19 29.69%
  • عکس شماره 5

12 18.75%
  • عکس شماره 6

8 12.50%
  • عکس شماره 7

12 18.75%
  • عکس شماره 8

11 17.19%
  • عکس شماره 9

14 21.88%
  • عکس شماره 10

21 32.81%
  • عکس شماره 11

37 57.81%
Multiple Choice Poll.
صفحه 4 از 4 اولاول 1234
نمايش نتايج 31 به 38 از 38

نام تاپيک: lılılıılıllıı نظر سنجی دوازدهمـــ2ـ1ـین مسابقه ی عکاسی [ موضوع : کودک]

کاربر فعال انجمن عکاسی sara_program's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

ببخشيد احسان جون اين رو ميگم ولي برترين عكس نداشتيم يكم حرف غير منطقي هست !
    برترين يعني بين چيزهايي كه داريم بايد انتخاب كنيم نه اينكه بگيم هيچ كدوم خوب نبودند !
    يعني عكسها هرچقدر هم بد باشند بين خودشون يكي يا حالا هرچنتا، از بقيه بهتر ميشن و چنتا بدتر بغير از اينكه همه عكسها دقيقا مثل هم باشند كه فكر كنم يه چيز غير ممكني باشه !
    من اين رو نگفتم چون نفر اول شدم و ميخوام برترين عكس رو هم مال خودم بكنم،‌ گفتم چون دليلش رو بالا نوشتم

موافقاش اعلام كنند...
    جسارتاً موافق شماره 2 منم

برترین عکس رو اعلام کنید خواهشاً

2. 3 کاربر از sara_program بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

ببینید دوستان عکسی که موضوعش کودک باشه بطور کلی شامل مواردی هست که دنیای یک پسر یا دختر بچه رو به تصویر بکشه.حالا تو بین عکسهایی که دوستان زحمتشون رو کشیده بودن بیشر یا پرتره بود یا موضوعات نامربوط .
    البته چند مورد هم خوب کارکردن و نزدیک به موضوع هست اما نه در حد برترین یا بسیار برتر و خیلی برتر

مثلا کودکی که در دامن طبیعت نشسته و زانوی غم بغل کرده (کلا چنین به نظر میاد) آخه کجاش مربوط به یه کودکه؟ چه ربطی به موضوع کودکانه داره؟ این عکسی که دوستمون گذاشتن به نظر میاد موضوعش امریه.یعنی به سوژه گفته شده که فلان کار رو بکن و مثلا اونجا بشین و به یه نقطه خیره شو. این یه نمونش بود

.یا دوستمون از کودکی که میخواد مثلا شیرجه بزنه یا شنا کنه عکاسی کردن.مثلا بفرمایید چه لطافتی تو این عکس نمایانه؟ اونم وسط میدان یه محل تاریخی!
    من نقد نمیکنم! فقط نظرم به عنوان عضو داوران میگم

ببینید دوستان یک عکس کامل عکسیه که هیچ توضیح بعدی درموردش وجود نداشته باشه و هر منظوری داره به راحتی به مخاطب القا کنه.

یعنی طوری نباشه که بعدش چند نفر بیان بپرسن منظورت از این صحنه چی بوده؟ یا مثلا چرا کادرت خوب نیست و یا اینکه کاش یکم طبیعی بود و فلان. عکاس هم میاد و میگه فلان تجهیزات رو نداشتم یا دستم لرزیده بود و سه پایه نبود و این چیزاوخب تمامی امکانات رو فراهم کن بعد عکس بگیر یا از کمترین امکانات عکسی بگیر که بهرین باشه و جای سوالی نباشه که میشه شاهکار (بحث این پاراگرااف از ماهیت تاپیک "عکسهایی که گرفتیم"جداست و اونجا دقیقا محلیس برای عکسهای مبتدی و غیر حرفه ای ها)

از نظر تیم داوری هیچ یک از عکاسها به عنوان برترین شناخته نمیشه

4. 6 کاربر از Переклад не بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال ursamajor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

^^^^^^ ممنون از شما بابت نظرتون. منم دنبال همین نظرات بودم.

منم قبول دارم اکثر عکس ها متاسفانه اون چیزی که باید باشن نبودن و یک پرتره ساده بیشتر نبودن و رای ی هم که گرفتن برای خود عکس نبوده بلکه برای سوژه بوده که هر کدوم خوشگلتر، رای بیشتر!
    ولی انتظاری که داشتم از گروه داوری این بود که حداقل یک زحمتی (بخونید وظیفه) می کشیدن و عکس هارو نقد میکردن و ایرادات و برتری های عکس ها رو میگفتن. بابا یکم بحث کنید و نقد کنید تا یک چیزی یاد بگیریم. هرچند که میبینم دوستان خیلی درمورد کاراشون نقد پذیر نیستند ولی باید یکم دیدشون رو بازتر کنن و نظرات دیگران رو به دید مثبت ببینید البته اگه می خوان پیشرفت کنن.

و این نداشتن عکس برتر نشون میده که چقدر در ضمینه محتوا و دید عکاسی ضعیف هستیم و دنبالش هم نیستیم. نمونش هم در معدود بحث هایی هم که در مورد عکس ها صورت میگیره می تونید ببینید که اکثرا بدنبال بحث های تکنیکی (مثل اگزیف) هستیم.

6. 3 کاربر از ursamajor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن عکاسی sara_program's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

به نظر من بهتره که یک تایپیک ایجاد بشه و به ترتیب تمام عکسها به ترتیب داخلش قرار بگیره. مثلا هر 24 ساعت یک عکس. و بقیه راجع بهش نقد انجام بدند. منظورم اینه که نقد هر عکسی زمان ببره. که هم نقد کردن رو یاد بگیریم . هم عکس گرفتن رو بهتر یاد بگیرم.

عکس برتر هم این دوره نباشه به جایی بر نمی خوره اگه در عوض یکم چیز یاد بگیریم. بنده به شخصه تمام 4 عکسم در مرحله مقدماتی رد شد ولی درعوض یادگرفتم توی عکسام ، فانتزی بودن رو کنار بذارم و طبیعی تر باشم

یا حق

8. 2 کاربر از sara_program بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

من به شخصه موافقم با احداث تاپیکی در مورد نقد عکسهای کاربران
    دیگه انجمن به مرحله ای رسیده که نقد باید انجام بشه
    حتی کاربران عزیز تاپیکی در مورد آموزش نقد عکس رو ایجاد کردن و اونجا نقد خوب رو آموزش دادن.به نظر میاد منبع خوبی هست برای پشتوانه قرار دادن نقد های کاربران

10. 2 کاربر از Переклад не بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

من به شخصه موافقم با احداث تاپیکی در مورد نقد عکسهای کاربران
    دیگه انجمن به مرحله ای رسیده که نقد باید انجام بشه
    اگه تاپیکی ایجاد بشه برای نقد عکس ها مشکلی که بوجود میاد اینه که بدلیل تهداد زیاد عکس ها نقد ها خیلی قاطی پاطی میشه و سردرگمی ایجاد میکنه.
    من پیشنهاد میکنم کاربرایی که عکس زیاد میزارن هرکدوم برای خودشون تاپیک مخصوصی داشته باشن. نه از این تاپیک ها که طرف همه جور عکسی میزاره داخلش و یک جور آلبوم خاطرات هست، بلکه همون عکس هایی که می خوان در تاپیک " عکسهایی که گرفتیم" بزارن رو اونجا قرار بدن. اینجوری هم نقد ها پیوسته تر میشه و هم اینکه صاحب تاپیک میتونه اون رو مدیریت کنه. از اون طرف هم برای انتخاب عکس های منتخب هفته مدیران از بین این تاپیک ها انتخاب کنن.
    درواقع تاپیک عکسهایی که گرفتیم به مثلا 10 تاپیک داره تقسیم میشه.

12. این کاربر از ursamajor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

اگه مثله گالری اختصاصی برای هر مورد تاپیک جداگانه ی نقد ایجاد بشه هرج مرج میشه که قبلا تجربه شد.اما اگه تو همون تاپیک عکسهای کاربران برای هر عکس نقدی گذاشته بشه خوبه و من یکی که موافقم
    برای این موضوع باید تو گروه عکاسی بحث کنیم . نظر تیم مدیریت هم باید اعلام بشه

14. این کاربر از Переклад не بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

پس این چند پست آخری رو کات کنید ببرید اونطرف تا اونجا ادامه بدیم.
    من که هرکاری کردم نشد اونجا کپی کنم!

صفحه 4 از 4 اولاول 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •