تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: آیا ممکنه پاور خراب بزنه مادربرد رو هم خراب کنه؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه zelda64's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض آیا ممکنه پاور خراب بزنه مادربرد رو هم خراب کنه؟

سلام، آیا مشکل و خرابی پاور گرین، ممکنه باعث آسیب زدن به مادربرد بشه.

پاور گرین بنده سری اکتیو پی اف سی بود، که خراب شد و باعث میشد سیستم روشن نشه، ولی من اشتباهی خیال کردم ایراد از مادربرده، مادربرد رو دادم به تعمیرکار در پاساژ ایران ولی تعمیرکار جلوی من تست و عیب‌یابی از مادربرد نکرد! و گفت 3 ساعت دیگه بیا من هم بعد سه ساعت رفتم و مادربرد رو جلوی من تست کرد و تصویر گرفت و 65 هزارتومن برای تعمیر پول گرفت. من هم خوشحال مادربرد رو بردم خونه، دیدم ای دل غافل سیستم روشن نمیشه، فهمیدم پاور خراب بوده، پاور گرین رو بردم نمایندگی گرین تو خیابون سمیه در عرض یک روز مثل روز اول تعمیر کردن و تحویلم دادن 45 هزار تومن گرفتند. الان مشکل سیستم حل شده و بالا میاد.

حالا من نسبت به تعمیرکار مادربرد پاساژ ایران بدگمانم که شاید اصلا مادربرد من خراب نبوده من هم بیخود مادربرد رو دادم و بهش اعتماد کردم و بهش نگفتم از مادربرد تست بگیره. با تعمیرکار مادربرد تلفنی در این مورد صحبت کردم و گفت ما همیشه از مادربردها تست میگیریم.

الان سؤالم اینه که آیا پاور گرین خراب که ولتاژ دهی‌اش دچار مشکل شده ممکنه بزنه مادربرد رو هم خراب کنه، و یا تعمیرکار ناجوانمردی کرده و پول تعمیر مادربرد سالم رو ازم گرفته؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    مجازی

پيش فرض

سلام. این سوال رو مهندس EXTREME بهتر میتونند توضیح بدند ولی نظر خودم ک تاحالا چندتا پاور و مادر بورد از دست دادم : پاور اگه حالش بد باشه دیگه دست خودش نیست همینطوری ولتاژ میده به قطعات سیستم. مادربوردم تا حدی میتونه باداشتن خازن مقاومت کنه. از ی ولتاژ خاص ک بالاتر یا پایینتر بزنه عیب میکنه. معمولا اول خازن خراب میشه ک باید عوض کنند ، بعدش سایر قسمتها درگیر میشند.

3. این کاربر از .AraMesh. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

پاور گرین بنده سری اکتیو پی اف سی بود، که خراب شد و باعث میشد سیستم روشن نشه، ولی من اشتباهی خیال کردم ایراد از مادربرده، مادربرد رو دادم به تعمیرکار در پاساژ ایران ولی تعمیرکار جلوی من تست و عیب‌یابی از مادربرد نکرد! و گفت 3 ساعت دیگه بیا من هم بعد سه ساعت رفتم و مادربرد رو جلوی من تست کرد و تصویر گرفت و 65 هزارتومن برای تعمیر پول گرفت. من هم خوشحال مادربرد رو بردم خونه، دیدم ای دل غافل سیستم روشن نمیشه، فهمیدم پاور خراب بوده، پاور گرین رو بردم نمایندگی گرین تو خیابون سمیه در عرض یک روز مثل روز اول تعمیر کردن و تحویلم دادن 45 هزار تومن گرفتند. الان مشکل سیستم حل شده و بالا میاد.

حالا من نسبت به تعمیرکار مادربرد پاساژ ایران بدگمانم که شاید اصلا مادربرد من خراب نبوده من هم بیخود مادربرد رو دادم و بهش اعتماد کردم و بهش نگفتم از مادربرد تست بگیره. با تعمیرکار مادربرد تلفنی در این مورد صحبت کردم و گفت ما همیشه از مادربردها تست میگیریم.

الان سؤالم اینه که آیا پاور گرین خراب که ولتاژ دهی‌اش دچار مشکل شده ممکنه بزنه مادربرد رو هم خراب کنه، و یا تعمیرکار ناجوانمردی کرده و پول تعمیر مادربرد سالم رو ازم گرفته؟

چون شما از سالم بودن مادر بورد مطمئن نبودین پس نمیشه با اطمینان صحبت کرد . احتمال اینکه خراب شدن پاور باعث خرابی مادر برد بشه وجود داره ولی در صدش خیلی کمه . چون پاور ها طوری طراحی میشن که تا حد امکان چنین اتفاقی نیوفته
    مداراتی در پاور وجود دارند که در صورت هر گونه اشکال در ولتاژ خروجی فورا سوئیچ میکنند و پاورو خاموش میکنن . اینم اضافه کنم که مادر بردهایی که در اثر خرابی پاور خراب میشن دیگه درست نمیشن

5. این کاربر از amirkanaani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

با عرض سلام و خسته نباشید
    من یه پاور گرین مدل GP 430A-SP دارم که دوتا از دیودهاش تو قمست D 17A و D 18A سوخته و عدد روش معلوم نیست - ممنون میشم اگه کسی عددشو داشته باشه و راهنمایی کنه

باتشکر

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

اگر پاور رو تعمیر کردن که دیگه مشکلی نداره ولی برای احتیاط ولتاژ های خروجیشو با ولت متر بگیرید بهتره
    در مورد اون مورد مین هم احتمالا یک تست با دیباگر انجام داده دیده درسته گفته تعمیر کردم و پولشو گرفته درحقیقت تعمیری انجام نداده فقط تست دیباگر روش انجام داده

8. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

سلام

اگر ولتاژهای پاور بالاتر از حد نرمال بوده باشند قطعا باعث خرابی مادر برد میشن
    البته این اشکال ابتدا با باد کردن خازنهای 6.3 ولت خودشو نشون میده که اگر زود به دادش برسین مادر برد آسیب نمیبینه و با تعویض خازنهای خراب مادر بزد مثل روز اولش کار میکنه
    اما اگر ولتاژها کمتر بوده باشند نمیتونه آسیبی به سیستم بزنه . بلکه دستگاه دائما هنگ میکنه
    شما از روی جای لحیم کاری ( احتمالی ) روی مادر برد میتونید تشخیص بدین که آیا قطعه ای تعویض شده یا نه

اگر احساس میکنید قطعه ای عوض نشده میتونید با تعمیرکار وارد مذاکره بشید (البته اول کاملا مطمئن شید )
    اگر قبول نکرد میتونید به پولتون برسید . اگر خواستید تماس بگیرید تا براتون توضیح بدم

10. این کاربر از amirkanaani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •