تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 17 از 17

نام تاپيک: تاپیک جامع مهاجرت به سوئد ( راهنمای تاپیک در پست اول )

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Leon-117's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    on eath

پيش فرض

خیلی ممنون بابت تاپیک.
    من 2 تا سوال داشتم در مورد سفارت سوئد که خیلی ربطی به تاپیک ندارن :
    1.بعد از تحویل دادن مدارک به سفارت حدودا چند روز بعد وقت مصاحبه داده میشه؟(برای مهاجرت)
    2.بعد از مصاحبه جدودا چقدر طول میکشه جواب مصاجبه بیاد؟
    ممنون......

2. این کاربر از Leon-117 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

خیلی ممنون بابت تاپیک.
    من 2 تا سوال داشتم در مورد سفارت سوئد که خیلی ربطی به تاپیک ندارن :
    1.بعد از تحویل دادن مدارک به سفارت حدودا چند روز بعد وقت مصاحبه داده میشه؟(برای مهاجرت)
    2.بعد از مصاحبه جدودا چقدر طول میکشه جواب مصاجبه بیاد؟
    ممنون......
    1-تا جایی که من اطلاع دارم باید اینترنتی یا تلفنی وقت مصاحبه رزو کنید و وقتی که داده میشه هم بستگی داره به تعداد متقاضیان ویزا . یعنی زمان ثابتی نیست و بستگی داره به تعداد پرونده هایی که باید رسیدگی بشه .. (مثلا تو فصل تابستون تعداد متقاضیای ویزا خیلی بیشتر از فصل های دیگه هست )

2- این قسمت رو دقیق نمیدونم ولی معمولا بعد از دو هفته نتیجه مشخص بشه :

صدور ویزا چه مدت طول می کشد؟

زمان صدور ویزا معمولا دو هفته است ولی سفارت سوئد در هر کشـور بستـه به فشـار کاری و دیگر مسائل ممکـن است متفـاوت باشد. اداره مهاجـرت توصیـه می‌کند جهت

اطمینان از دریافت به موقع ویزا باید درخواست، حداقل دو ماه قبـل از سفر به سفـارت و یا کنسولگری سوئد تسلیـم شود. طی تعطیلات تابستـانی و از ماه جـولای تا آگوست

این مدت ممکن است طولانی‌تر باشد.

4. 2 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه misagh8900's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    اسپکه

پيش فرض

آقا من چندتا از اقوامم سوئد هستن. یعنی از دهه ی 80 میلادی رفتن اونجا و کلا دیگه سوئدی حساب میشن. هر دو سال یکبار، قفط به مدت یک ماه میان ایران. حالا اگه من بخوام اقامت دائم سوئد رو بگیرم، از طریق اینا چجوری میتونم اقدام کنم؟؟ مثلا میشه دامادشون بشم؟؟

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

آقا من چندتا از اقوامم سوئد هستن. یعنی از دهه ی 80 میلادی رفتن اونجا و کلا دیگه سوئدی حساب میشن. هر دو سال یکبار، قفط به مدت یک ماه میان ایران. حالا اگه من بخوام اقامت دائم سوئد رو بگیرم، از طریق اینا چجوری میتونم اقدام کنم؟؟ مثلا میشه دامادشون بشم؟؟

مهاجـرت به سوئـد از طریـق ویـزای ازدواج یا زنـدگی مشتـرک

یکی از شیوه های مهاجرت به سوئد ازدواج و یا زندگی مشترک با یک شهروند سوئدی می باشد. در این مطلب شیوه مهاجرت از طریق ازدواج / سامبو (زندگی مشترک) با یک شهروند سوئدی را مرور می ­کنیم.

مدارک مـورد نیـاز برای دریافت ویـزای ازدواج /
    زندگـی مشتـرک:

1. فرم درخواست، شما باید درخواست خود را به یکی از سفارتخانه ها سوئد (اگر خارج از سوئد هستید) یا به اداره مهاجرت (اگر در آن زمان در سوئد هستید) تسلیم کنید.
    2. هزینه بررسی مدارک، این هزینه ۱۵۰۰ کرون است که باید این مبلغ یا معادل آن به ارز کشوری که در آن اقدام می­کنید به حساب سفارت سوئد/اداره مهاجرت واریز کنید.
    3. دو قطعه عکس رنگی، تمام رخ و با پشت زمینه روشن به صورتی که تمام صورت شما را نشان دهد. (فقط در صورتی که از خارج از سوئد اقدام می­ کنید)
    4. کپی تمام صفحات گذرنامه

مصاحبـه:

بعد از تسلیم مدارک از شما برای مصاحبه حضوری دعوت می شود. حداکثر زمان قانونی برای انجام مصاحبه و پاسخ به درخواست شما، پنج ماه است، معمولا حدود دو ماه بعد از تسلیم مدارک از شما برای انجام مصاحبه دعوت می‌شود. در این مصاحبه هدف اصلی این است که شما بتوانید ثابت کنید که رابطه شما یک رابطه واقعی است ویک ازدواج یا رابطه مصلحتی برای دریافت ویزا نیست.

خوب است که هرگونه مدرک و سندی مانند عکس و فیلم خانوادگی که بتواند نشان بدهد که رابطه شما حقیقی است را در این مصاحبه همراه داشته باشید. البته در طول مصاحبه تا زمانی که از شما خواسته نشده­ است آن مدارک را ارائه نکنید.

پـس از مصـاحبـه:

در صورتی که در مصاحبه پذیرفته شوید، یک ویزای دو ساله اقامت دریافت می­کنید. این ویزا بعد از سپری شدن دوره دو ساله اش قابل تبدیل به ویزای اقامت دائم یا همان permanent residence permit است. شرایط تبدیل این ویزای دوساله به ویزای دائم این است که شما همچنان با شریک زندگی خود در رابطه مشترک باشید.

نحوه زندگی شما در این دوره دوساله بسیار مهم است. اداره مهاجرت قبل از اتخاذ تصمیم برای اعطای ویزای دائم از سایر اداره­ های دولتی چون پلیس، اداره کنترل پرداخت صورت حسابها و اداره­ های امنیتی درباره شما استعلام می­کند تا مطمئن شود که شما در مدت زمان اقامت خود در سوئد رفتارهای شهروندی خوبی از خود نشان داده ­اید. در صورتی که نزد پلیس پرونده محکومیت داشته­ باشید، قروض پرداخت نشده داشته ­باشد، یا در سیستم امنیتی سوئد برای شما پرونده ای تشکیل شده باشد، اداره مهاجرت ممکن است در اعطای ویزای دائم به شما تردید کند یا زمان اعطای آن را به تعویق بیاندازد، این زمان کاملا بستگی به پرونده شما و تصمیم مسئول پرونده دارد. البته شما همیشه این حق را دارید که نسبت به تصمیم اداره ­مهاجرت شکایت ودرخواست تجدید نظر کنید.

پـس از ویـزای اقامـت دائـم:

پس از دریافت ویزای اقامت دائم شما از این حق برخوردار هستید که برای تمام عمر در سوئد زندگی و کار کنید. البته شما بعدا می­توانید برای دریافت گذرنامه سوئدی نیز اقدام کنید. بعد از دریافت ویزای اقامت دائم درصورتی که همچنان در رابطه با شریک خود باشید، حداقل یک سال باید صبر کنید تا برای درخواست گذرنامه سوئدی اقدام کنید. در صورتی که در رابطه با شریک خود نیستید این مدت زمان می­تواند طولانی تر باشد و به پنج سال نیز برسد ولی در هر صورت شما با دریافت ویزای اقامت دائم از حقوق شهروندی یکسانی نسبت به یک شهروند سوئدی برخوردار هستید.

swedenfarsi

7. 2 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Leon-117's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    on eath

پيش فرض

1-تا جایی که من اطلاع دارم باید اینترنتی یا تلفنی وقت مصاحبه رزو کنید و وقتی که داده میشه هم بستگی داره به تعداد متقاضیان ویزا . یعنی زمان ثابتی نیست و بستگی داره به تعداد پرونده هایی که باید رسیدگی بشه .. (مثلا تو فصل تابستون تعداد متقاضیای ویزا خیلی بیشتر از فصل های دیگه هست )
    ممنون،من اطلاعاتم برای چندین سال قبل بود
    فقط اینکه ایمیلی که فرستاده میشه برای رزرو وقت (به آدرس [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) باید به زبان فارسی باشه یا انگلیسی؟ و اینکه تا اونجایی که میدونم محتویات ایمیل باید این اطلاعات باشه:
    1.نام و نام خانوادگی درخواست کننده
    2.ملیت
    3.شماره تلفن یا آدرس ایمیل
    4.نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد شخص دعوت کننده
    به جز این موارد فایل هایی که فرد دعوت کننده برامون فرستاده(اسکن از مدارک خودش) هم باید داخل ایمیل attach بشه یا نه؟
    اگه جواب این 2 تا سوال هم میدونید ممنون میشم جواب بدید....

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

ممنون،من اطلاعاتم برای چندین سال قبل بود
    فقط اینکه ایمیلی که فرستاده میشه برای رزرو وقت (به آدرس [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) باید به زبان فارسی باشه یا انگلیسی؟ و اینکه تا اونجایی که میدونم محتویات ایمیل باید این اطلاعات باشه:
    1.نام و نام خانوادگی درخواست کننده
    2.ملیت
    3.شماره تلفن یا آدرس ایمیل
    4.نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد شخص دعوت کننده
    به جز این موارد فایل هایی که فرد دعوت کننده برامون فرستاده(اسکن از مدارک خودش) هم باید داخل ایمیل attach بشه یا نه؟
    اگه جواب این 2 تا سوال هم میدونید ممنون میشم جواب بدید....
    تو این لینک بعد از اینکه Tehran رو از قسمت List of missions abroad انتخاب کردین به لینکی هدایت میشین که توضیحات رو کامل داده .( زبان هم یا سوئدی و یا انگلیسی بهتره باشه )
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای گرفتن وقت از طریق تلفن می بایست با بخش رزرو تلفنی وقت ویزای سفارت سوئد در تهران از طریق شماره تلفن های زیر تماس بگیرید

009821-26125384-87
    009821-26125390-91
    009821-22290777
    009821-22296371

قبل از گرفتن وقت تلفنی موارد زیر را آماده کنید:

-کد ملی متقاضی

-کد ملی همراهان در صورت داشتن همراه

-شماره تلفن موبایل

-قلم و کاغذ برای یادداشت کردن وقت و کد پیگیری

لازم به توضیح می باشد که وقت های تلفنی محدود می باشند و ممکن است در صورت اقدام برای گرفتن وقت از طریق تلفن با پیغام موجود نبودن وقت خالی مواجه شوید در این صورت پیشنهاد می شود از طریق اینترنتی وقت بگیرید

10. این کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال badboys_87's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    گیلان - لنگرود

پيش فرض

سلام بدون مدرک دانشگاهی هم میشه درسوئد ادامه تحصیل داد؟؟؟؟

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •