تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: کمک درمورد از بین رفتن پارتیشن بعد از نصب اوبونتو

داره خودمونی میشه shahram t's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    همین نزدیکی ها

پيش فرض کمک درمورد از بین رفتن پارتیشن بعد از نصب اوبونتو

آقا یکی به دادمن برسه نمیدونم چکار کنم . من آشنایی زیادی با لینوکس ندارم اما قبلا مدتی با اوبونتو کار کرده بودم مجددا خواستم نصب کنم و یه مقاله رو خوندم که چطوری در کنار یه سیستم عامل دیگه باشه اما متاسفانه ویندوزم بالا نیومد و فقط اوبونتو12.0.4 بالا اومد بعد خواستم مجدد ویندوز نصب کنم که دیدم فاجعه رخ داده و درایوهام تبدیل به دوتا شده و هر دو رو هم unknow زده و نمیشناسه خلاصه سرتون رو درد نیارم به هر بدبختی شد
    تونستم اون قسمت رو که در اوبونتو از ویندوز ایکس پی بهش اختصاص داده بودم که حدود 13 گیگ میشد رو آزاد کنم و ایکس پی رو نصب کنم .اما مشکل اصلی من اینه که باقی هاردم که 500گیگه از دسترسم رفته و نمیدونم که اطلاعات هاردم پاک شده یا نه خواهشا کمک کنید چکار کنم اطلاعاتم از بین نره و برام خیلی مهم هستند اگه میشه سرعتر جواب بدید چون بد جوری حالم گرفته شده. البته از پارتیشن مجیک هم استفاده کردم و فایده ای نداشت چون گزینه های فرمت و دلیت فعال بودند.

ناظر انجمن طراحی وب Thor God's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

یه شات از دیسک منیجمنت بزار تا بهتر متوجه منظورت بشم. از نرم افزار پارتیشن مجیک یا همون جی پارتد هم میتونی شات بزاری.
    اون دو تا پارتیشن که unknow زده حتما روت و سواپ برای لینوکس باید باشن.
    شما موقع نصب گزینه اول رو انتخاب کردید که در واقع فرمت کردن تمام هارد و نصب لینوکس رو انتخاب کردید. باید بیشتر دقت می کردید و حداقل یه بار تو انجمن یا گوگل سرچ می کردید.
    به احتمال زیاد اطلاعاتت پاک شده.میتونی ریکاوری کنی و یه سری رو برگردونی اما دقت کن که تا چند وقت آینده که میخوای ریکاوری کنی هیچ فایل دیگه ای رو توی هارد نریز تا امکان بازگشت اطلاعات قبلی وجود داشته باشه.

موفق باشید.

3. 2 کاربر از Thor God بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    همین نزدیکی ها

پيش فرض

یه شات از دیسک منیجمنت بزار تا بهتر متوجه منظورت بشم. از نرم افزار پارتیشن مجیک یا همون جی پارتد هم میتونی شات بزاری.
    اون دو تا پارتیشن که unknow زده حتما روت و سواپ برای لینوکس باید باشن.
    شما موقع نصب گزینه اول رو انتخاب کردید که در واقع فرمت کردن تمام هارد و نصب لینوکس رو انتخاب کردید. باید بیشتر دقت می کردید و حداقل یه بار تو انجمن یا گوگل سرچ می کردید.
    به احتمال زیاد اطلاعاتت پاک شده.میتونی ریکاوری کنی و یه سری رو برگردونی اما دقت کن که تا چند وقت آینده که میخوای ریکاوری کنی هیچ فایل دیگه ای رو توی هارد نریز تا امکان بازگشت اطلاعات قبلی وجود داشته باشه.

موفق باشید.
    ممنون دوست عزیز البته من گزینه اول رو انتخاب نکردم الان هم مقدار هارد موجوده و با علامت ستاره مشخص شده. ولی من بهش دسترسی ندارم خواستم شات بزارم اما گزینه ی آپلود از روی هارد نداره و فقط به صورت url هستش و نتونستم شات بزارم.

حـــــرفـه ای MrGee's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

ولی من بهش دسترسی ندارم خواستم شات بزارم اما گزینه ی آپلود از روی هارد نداره و فقط به صورت url هستش و نتونستم شات بزارم.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

6. این کاربر از MrGee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    همین نزدیکی ها

پيش فرض

ممنون از MrGee دوست عزیز. این هم شات

حـــــرفـه ای MrGee's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

شما می تونی با برنامه های photorec یا testdisk رکاوری کنی البته یه توزیع لینوکسی به اسم partedmagic هست که به طور اختصاصی برای کارهای پارتیشن بندی و رکاوری تهیه شده با نرم افزار های داخل اون هم میشه رکاوری کرد. لینک زیر رو هم حتما بخونید.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

9. این کاربر از MrGee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    همین نزدیکی ها

پيش فرض

ممنون از همه ی دوستانی که زحمت کشیدند و جواب دادند چون عجله داشتم و در این مدت نتیجه ی خوبی هم نگرفتم مجبور شدم هارد رو دلیت کنم دیگه خودتون رو زحمت نیندازید . فکر کردم بهترین راه همینه حالا باید با نرم افزارهای بازگردانی ور برم ببینم چی میشه. فقط یه مشکل دیگه برام پیش اومده با پارتیشن مجیک این کار و کردم حالا اون 452 گیگ ناشناخته برگشته اما هارد من 500 گیگ بوده ولی حالا 465 گیگه !!!!!!!!!!!!پس اون 35 گیگ چی شده؟؟ حتی پارتیشن مجیک هم پیداش نمیکنه .

اگه نباشه جاش خالی می مونه Hapoofesgeli's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

ممنون از همه ی دوستانی که زحمت کشیدند و جواب دادند چون عجله داشتم و در این مدت نتیجه ی خوبی هم نگرفتم مجبور شدم هارد رو دلیت کنم دیگه خودتون رو زحمت نیندازید . فکر کردم بهترین راه همینه حالا باید با نرم افزارهای بازگردانی ور برم ببینم چی میشه. فقط یه مشکل دیگه برام پیش اومده با پارتیشن مجیک این کار و کردم حالا اون 452 گیگ ناشناخته برگشته اما هارد من 500 گیگ بوده ولی حالا 465 گیگه !!!!!!!!!!!!پس اون 35 گیگ چی شده؟؟ حتی پارتیشن مجیک هم پیداش نمیکنه .
    نگران نباشین جایی نرفته، ظرفیت در دسترس دیسک ها از ظرفیت اسمیشون همیشه پایین تره.
    دلیلش اینه که تو 500 گیگابایت اسمی هر گیگ ۱۰۰۰ به توان ۳ بایت هست ولی ظرفیتی که سیستم عامل میشناسه بنا به تعریف گیگابایت به عنوان 1024 مگابایت(که مگابایت دوباره 1024 کیلوبایته و...) هست بنابر این سیستم عامل ظرفیت رو کمتر از ظرفیت اسمی نشون میده همیشه.
    در نتیجه این کم نشون دادن ظرفیت فقط به خاطر متفاوت بودن تعریف هاست.

12. 2 کاربر از Hapoofesgeli بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •